А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Сирна бабка є в Дарії Цвек, ось така:

    500 гр сиру
    4 яєць
    100 гр цукру
    2 ст ложки манної крупи
    50 гр ізюму
    1 ст л вершкового масла
    ванілінь

    Масло розтерти з цукром, щовтками і ваніліном. Додати змелений сир і все це розтирати поки утвориться пухка маса. Цю масу вимішати з перемитим ізюмом, піною збитих білків, манною крупою, накласти у посуд змащений щиром і посипаний сухарями. Пекти в гарячій (200 градусів) духовці протягом години. Коли бабка охолоне витягти з форми і посипати цукровою пудрою.
     
  2. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    І вареники, і пиріжки печу. А чому пів дня розморожувати? В мене чорниці максимум за годину вже розморожені, тоді я посипаю їх щедро цукром і перемішую, і ще за годинку все лишнє стікає, ну але кладу менше ніж свіжих, бо вони коли замерзають, то тріскають, і соку більше з них буде витікати...
     
  3. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Касю, моя бабця з Івано-Франківщини, завжди на Великдень такий сир робила, в нас його називають "плесканка", від слова "плескати", бо бабця місила-плескала його руками :)

    робився він у солоному та солодкому варіанті, я по звичці тепер також так запікаю.

    Пропорції - 200 г сиру, 1 жовток, 30 г вершкового масла, добре перетираю або блендерую, до солодкого варіанту щедро даю запарених висушених родзинок, інколи кураги + цукор за смаком, до солоного варіанту - сіль та щедру жменю кмину, інколи більше.

    щільно накладаю у вогнетривкі форми (в мене є такі керамічні мисочки, котрі ставлю потім в кошик), зверху обов'язково змащую жовтком, солоний варіант присипаю кмином, і коротко відправляю в розігріту до 200 гр. духовку - на 10 хв до утворення золотистої шкірочки.
     
  4. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    УРА!! Дякую усім! щось таке і є було! то певна та бабка сирна!

    Імел, чекаю і на ваш перепис!
     
  5. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Касю, я щойно дзвонила тітці, пишу рецепт. В них в Івано-Франківську дуже поширена ця запіканка - вони називають її плесканка, як Фіяна написала.
    Солена плесканка: 500 г сиру, 5 яєць (цілих), 150г масла, сіль, муки прибл. 2 жмені або жменю манки. Сир перемолоти (можна в блендері перетерти), вимішати з яйцями, маслом, сіллю і мукою або манкою. Формочку вистелити папером для випічки. Викласти масу. Зверху помастити жовтком. Пекти недовго (хвилин 30-40).

    В солодкий варіант додається цукор (до смаку, ванільний цукор, родзинки запарені і терта шкірка цитрини.
     
  6. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    ой дякую вам велике!!!
    так і зроблю, солодкий варіант

    Ануто, що до тебе по Бомбі маю питання. дуже переживаю що так мало тіста - 50 гр муки і 75 гр горіхів. реально спекти той корж на 26см. формі. не вийде налисник чоколядовий з бананами??
     
  7. Волошка

    Волошка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Суперовий торт!!! Робила все по рецепту - вийшло смачнюще!!! Мої вдома теж одобрили!!! Дякую за рецепт!!!
     
  8. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    поможіть знайти ту Бомбу, вже півгодини в пошуку шукаю:girl_sad:
     
  9. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Хе-хе:girl_wink:, знайшла:тут. Є темка, де є список всіх чи майже всіх переписів.
     
  10. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    перепис сирної бабки моєї бабці

    1,5 кг сиру домашнього
    1,5 ст цукру (хоча можна на смак орієнтуватися, на таку порцію буде досить солодкою)
    5-6 яєць
    5-6 жовтків (залежить від того, який сир, якщо сухий, то по 6 яєць та жовтків, якщо жирніший-то можна по 5)
    100-150 г масла вершкового (теж залежить від сиру)
    100-150 г родзинок
    цедра лимону
    ваніль
    дрібочка соди
    жменька муки (додавати за портеби під час вимішування)

    сир перекрутити 2 рази через м"ясорубку,
    яйця збити з цукром та ванількою,
    потім поступово вливати яйця в сир (може бути таке, що яєць буде забагато, знову ж-треба орієнтуватися на "структуру" тої сирної маси аби не була рідкою)
    додати решту складників (масло має постояти трохи часу по-за холодильником, щоб стало м"яким)
    добре все вимішати


    форму змастити жиром (масло, смалець) та посипати манкою чи білими сухарями (бабця перетирає сухий батон, бо магазинні зараз сірі, а не білі)
    сирну масу в форму "закидати" чи ложкою, чи рукою, щоб добре до форми причеплася і щоб не було "повіртяних подушок"
    після того, як вся маса буде в формі, добре постукати тою формою об стіл/підлогу
    зверху помастити збитим яйком :)

    пекти приблизно годину
    перевіряти сірничком :)
    з форми виймати холодним :)
     
  11. Марточка

    Марточка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    хто користується натуральними приправами?І де їх купляєте?
     
  12. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Ануто, пишете що в торт Бомба вершки збивала без додатків (450г).А які саме вершки купували, не хотілось би зіпсути торт.І чи давали як там пише в рецепті желатин для вершків(це загущувач такий в маленьких пакетиках?)
     
  13. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    в мене лишилося багато білків від паски,що би то з ними зробити?
    може,хтось знає як глазурку з них на паску робити білу?
     
  14. niamlyk

    niamlyk Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дівчатка, а навчіть як робити бізе! Часто після різної випічки залишаються білки. Так хочеться зробити бізе, а не знаю як!
     
  15. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    вдячна усім за перепис сирної бабки. все мені вдалося.
    тільки я робила вперше, і здалося мені що дуже рідка маса, і всипала 2 жмені манки. а достатньо певно й 1 було.
    але смачний і ароматний сир!
     
  16. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дівчата, як ви запікаєте гарбуз з яблуками??? Маю кусок гарбуза і яблука без діла лежать. Допоможіть вгодити чоловіку:girl_in_dreams:
     
  17. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я різала тоненькими плястерками гарбуз, трошки його відварювала. В бритванку викладали шарами гарбузові плястерка + трошки меду, плястерка з яблук + трошки кориці. І так стільки шарів, скільки вийде. І в духовку :girl_wink:
     
  18. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Трохи запізно прочитала, але може, комусь пригодиться. Я колись з білків робила кокосове печенько - дуже файне. Збивати білку в круту піну, додати цукру, ще трохи збивати з цукром, а тоді всипати досить кокосової стружки. Викладати ложкою на деко, змащене олією
     
  19. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Робила вафельні рулети з галяреткою,а поки скручувала то вони по краях тріскали ,хоча мастила ще гарячою масою. Як ліпше зробити на наступний раз?
     
  20. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Колись давно їх робила, то придумала собі так: розстелила на столі вологий кухонний рушник (бажано новий і не ворсистий), але ледь-ледь вологий. Тоді на нього вафлю. Тоді ледь вологою рукою пройшлася ще по верхній стороні вафлі, по крайчиках - трохи сильніше. І накладала масу, не гарячу, а таку досить теплу. Трошки постояло в розгорнутому виді, змякло, тоді загортала.
     
Статус теми:
Закрита.