Дурник, пляшка - давати чи ні?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Анута, 31 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    всі б дурники були такі, то може в нас би люди трішки встидались так дитину на вулицю випускати
    [​IMG]
    *****************************************************************
     
    Останнє редагування модератором: 10 Червень 2015
    • Подобається Подобається x 11
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    дещо поцапалась на одному мамському форумі щодо дурника. наведу аргументи ЗА дурник, від яких я просто валялась....
    З.І. поради давала мама дитини на сумішах.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Правильне ГВ (а саме відсутність дурака) і ОФІЦІЙНА МЕДИЦИНА (це би нам медики мали говорити а не ми їм)
    ====================================================

    Наказ від 29.12.2003 № 620 "Про організацію надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні

    Організація грудного вигодовування новонароджених в акушерських стаціонарах

    3.9. Новонародженим, які знаходяться на грудному вигодовуванні, не застосовують заспокійливі засоби та пристрої, що імітують материнську грудь (соски, пустушки). У родопомічному закладі (відділенні) не проводиться реклама продукції, що замінює грудне вигодовування (молочні суміші та засоби, що імітують груди матері).
    ==============================================

    Наказ від 04.08.2006 № 540 Про затвердження принципів підтримки грудного вигодовування критеріїв та порядку оцінки закладу охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини"

    1.1. Принципи підтримки грудного вигодовування

    9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок чи інших середників, які імітують материнські груди.



    ПІДСУМКОВА АНКЕТА САМООЦІНКИ
    АМБУЛАТОРНОГО РОДОПОМІЧНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НА ВІДПОВІДНІСТЬ СТАТУСУ "ЛІКАРНЯ, ДОБРОЗИЧЛИВА ДО ДИТИНИ"

    ПРИНЦИП 9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок чи інших середників, які імітують груди матері.

    9.1. Чи надається при навчанні вагітних жінок інформація про негативний вплив використання пляшечок, сосок і пустушок на збереження грудного вигодовування?
    .................................................................................. Так Ні
    9.2. Чи відсутня у жіночій консультації практика поширення серед вагітних жінок безкоштовних чи недорогих зразків пляшечок, сосок і пустушок?
    ................................................................................... Так Ні

    ПІДСУМКОВА АНКЕТА САМООЦІНКИ
    АКУШЕРСЬКОГО СТАЦІОНАРУ НА ВІДПОВІДНІСТЬ СТАТУСУ "ЛІКАРНЯ, ДОБРОЗИЧЛИВА ДО ДИТИНИ"

    ПРИНЦИП 9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.

    9.1. Чи здійснюється у закладі догляд за дітьми, яких почали вигодовувати грудьми, без використання пустушок?
    ................................................................................. Так Ні
    9.2. Чи володіє медичний персонал закладу альтернативними методами годування дитини (чашечка, ложечка, шприц), яка тимчасово не годується грудьми, і чи впроваджені ці методи годування у закладі?
    ................................................................................. Так Ні

    ПІДСУМКОВА АНКЕТА САМООЦІНКИ
    ДИТЯЧОГО СТАЦІОНАРУ НА ВІДПОВІДНІСТЬ СТАТУСУ "ЛІКАРНЯ, ДОБРОЗИЧЛИВА ДО ДИТИНИ"

    ПРИНЦИП 9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.



    9.1. Чи здійснюється у закладі догляд за дітьми без використання пустушок?
    ............................................................................... Так Ні
    9.2. Чи володіє медичний персонал закладу альтернативними методами годування дитини (чашечка, ложечка, шприц), яка тимчасово не годується грудьми, і чи впроваджені ці методи годування у закладі?
    .............................................................................. Так Ні

    ПІДСУМКОВА АНКЕТА САМООЦІНКИ
    ДИТЯЧОГО АМБУЛАТОРНО-ПОЛІКЛІНІЧНОГО ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НА ВІДПОВІДНІСТЬ СТАТУСУ "ЛІКАРНЯ, ДОБРОЗИЧЛИВА ДО ДИТИНИ"

    ПРИНЦИП 9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.

    9.1. Чи має медичний персонал закладу чітке розуміння та усвідомлення небезпеки застосування середників, які імітують материнські груди (пляшечки з сосками, пустушки тощо), для збереження грудного вигодовування?
    ........................................................................ Так Ні
    9.2. Чи отримують матері та члени їх родини інформацію про недоцільність та небезпеку використання сосок, пустушок чи інших середників, що імітують материнські груди, у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні?
    ....................................................................... Так Ні
    9.3. Чи володіє медичний персонал закладу альтернативними методами годування дитини
    ...................................................................... Так Ні
    9.4. Чи здійснюється в більшості випадків догодовування або пригодовування дітей без застосування пляшечок з сосками?
    ...................................................................... Так Ні

    ====================================================
    Це все наша медицина має застосовувати на практиці а тут ми бачимо що ми її маємо переконувати і нагадувати про офіційну медицину.

    Я дуже часто чую від медиків що ВООЗ/Юнісеф нам не указ але ж я дала тільки щодо витяг наказів саме МОЗУ. Так МОЗ і ВООЗ/Юнісеф може помилятися але як правило через фінансову зацікавленість а тут хто зацікавлений в тому щоб ГВ вдалося? в тому що не підтримується виробників молочної кухні, виробників сумішей та виробників прикормів бо прикорм після 6 місяців а не із 3 міс., в тому що не підтримується виробників сосок, дурачків, накладок для грудей та пляшечок (після чого би потрібно було купляти сперилізатор різні спеціальні щітки). Це потрібно дякувати Богу що хоч щось в нашій країні родиться для людей а не для якоїсь фірми виробника.

    І на кінець даю силки на ВООЗ
    Кормление и питание грудных детей и детей раннего возраста
    Методические рекомендации для Европейского региона ВОЗ с особым акцентом на республики бывшего Советского Союза
    І ще хочу сказати що ВООЗ Америці рекомендує то саме що і пост радянським країнам, а саме годувати як мінімум до 2 років
     
    Останнє редагування: 18 Листопад 2009
    • Подобається Подобається x 11
  4. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я як бачу дитину більше року з дурником, мною аж підкидає, не знаю чому, ну ще до року, то якось пів біди, а далі якась підсвідома відраза.

    ну і по темі мені було 1,9, я вирішила поговорити з мамою на серйозну тему, чи потрібна нам ще циця, я спитала маму, чи її болить, вона сказала так. Після цього я ще пів року цицю цьомала і гладила, але не їла. Це було перше моє важливе рішення. Принаймі так каже моя мама:girl_crazy:. Мама ще хотіла трохи погудувати, планувала в жовтні-листопаді відлучати, я її аж на місяць виперидела. Єдиний мінус я перестала їсти в один день, і ніякі мамині вмовляння, хоч би на ніч не діяли.
     
    Останнє редагування: 20 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 18
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    я знаю не один приклад, коли тривале смоктання дурника, переходило в смоктання пальців, а потім в неправильний прикус!
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. olja_zaj

    olja_zaj Well-Known Member

    Ого нічого собі,ви помиляєтесь якшо думаєте шо ніякої шкоди нема,ви себе так тішите,шо нехай смокче поки корінних нема?
    У дітей, що мають шкідливі звички, криві зуби і неправильний прикус зустрічаються ще частіше. До таких дитячих звичок можна віднести:
    - Смоктання пальця. Якщо батьки не почнуть боротися з цим, то їм доведеться займатися виправленням прикусу.
    - Тривале смоктання соски, прикушення губ. Це може привести до того, що зуби відсунутися на товщину пальця або товщину предмету, який смокче дитина, і в результаті цього з'явитися помітна щілина між зубами.
    - Тривале дихання через рот. Дуже часто це відбувається при запальних захворюваннях порожнини носа, аденоїдах - дитині доводиться постійно дихати через рот, що приводить до порушення зростання лицьового черепа і до формування неправильного прикусу, "аденоїдного" типу особи.

    Аналогічно:girl_smile:Моя доця також смоктала дурника(чого собі і досі не можу пробачити) 10 переказую який то клопіт,але ніколи не давала їй його на вулицю,тільки дома і то коли спить,ви не уявляєте як важко було її відівчити від того гумового друга,це жах:girl_devil:відлучення від циці прошло супер,сама відмовилась потроху,а от дурника , то страшне шось було:girl_devil:
     
    Останнє редагування модератором: 20 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 6
  7. natka G

    natka G Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Абсолютно правильно Ви сказали про шкоду від дурника! Згідна з Вами на всі 100%! Благо мої діти дурниками плювалися, видно розумні дітки!
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    [​IMG][​IMG]
    Младенцев оставили без сосок
    Товары для новорожденных массово изымаются из аптечных сетей
    Как стало известно РБК daily, Рос­здравнадзор объявил товары для новорожденных изделиями медицинского назначения. Производители должны их перерегистрировать, а пока продажа сосок, бутылочек и слюнявчиков является незаконной и эта продукция изымается из аптек. Сети и дистрибьюторы отказываются ее принимать, производители несут многомиллионные потери... Читать далее >
    ------
    до чого тут слюнявчики я не зрозуміла. ну ніби в цілому класно але час покаже
     
    Останнє редагування: 18 Вересень 2009
    • Подобається Подобається x 11
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Тут ми поговоримо про шкоду для дітей на грудному вигодовуванні всіх цих штучних імітаторів материнських грудей.

    так виглядає язик у стані спокою
    Palmer1.jpg

    В стані спокою язик не робить не природній натиск на будь - які анатомічні структури ротової порожнини. Зуби знаходяться в стабільній позиції – «нейтральна зона» між язиком і щоками.

    так виглядає коли дитина ссе груди
    Положення язика під час ковтання

    Palmer2.jpg
    Під час ссання грудей, сосок пристосовується під форму рота. Перистальтичні рухи язика під час ковтання притискають сосок до піднебіння.

    а так коли ссе дитина дурак чи соску з пляшки
    Palmer3.jpg
    Коли в рот попадає любий інший предмет крім грудей, рот змушений підстосовуватися під нього. В результаті цього в роті виникає тиск, який впливає на розміщення зубів і форму піднебіння. М’язова сила завжди сильніша за силу костей, а відповідно зубам приходиться посунутися.

    Формування піднебіння
    [​IMG]
    Направлене вверх сили і вакуум можуть по впливати на розвиток ротової порожнини.

    І результат використання дурака/соски і смоктння пальця
    Palmer4.jpg


    це все дослідження відомого стоматолога др. Палмера
    який дослідив що


    • Якщо в дитини спостерігався поршневий рух язика, в 100% випадків дитина ссала пляшку або дурак (соску).
    • Діти, які ссуть дурак ссуть груди гірше, ніж діти, яким не дають дурака. Координація ссання серед дітей які ссуть дурак може варіюватися – хтось із них ссе груди ліпше хтось гірше, але завжди гірше від дітей які не знайомі з дураком.

    і його висновок такий
    Цитата:

    Так дитина ссе пляшку
    [​IMG]

    А так дитина переносить ці же рухи на груди
    [​IMG] [​IMG]

    а так має бути
    [​IMG]

    Чим дитина спритніша тим швидше відмовиться від грудей, бо щоб з грудей щось на ссати потрібно дуууже потрудитися (спотіти!). При смоктанні грудей дитина використовує а ж 40 м’язів на відміну коли дитина їсть із пляшки то тільки 4 м’язи.

    Коли мама дає дитині дурак щоб заспокоїти то забуває що це би мала давати груди і тим самим грудне вигодовування виходить не на вимогу дитини. Даючи дитині дурак дитина в роті з ним робить що хоче і за це її ніхто не зварить! а потім коли те саме виробляє із грудьми мама не розуміє що сталося, бо дитина прикусує груди (виникають тріщини). І дитина так само не розуміє що хоче від неї мама бо вона нічого поганого не зробила тільки робить те саме що і з дураком.


    Вартує ознайомитися!
    Дурачок в наказах МОЗУ
    Більше досліджень у презентації др. Палмера
    Пустышка: подруга, помощница или соперница?
    Жизнь детишек без пустышек
    Пустышки: да или нет?
    ПУСТЫШКА Можно ли без нее обойтись?
    Сосание не для еды
    ненужные предметы в хозяйстве мамы грудничка.

    Пальчики в ротике
    ///////////////////
     

    Вкладення:

    • Palmer4.jpg
      Palmer4.jpg
      Розмір файлу:
      37,1 КБ
      Переглядів:
      10
    Останнє редагування модератором: 10 Червень 2015
  10. Margaryta

    Margaryta Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    В тому питанні можна подискутувати, я ссала груди і в житті не смоктала пляшок, чи дураків, а щелепу маю така сама вузенька як в моєї мами, тобто така як у вас на малюнку від дурачків і пляшок, а мій чоловік вигодовуваний штучно і має U подібну правильну щелепу. Що на це можете сказати?
     
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    ще є спадковість та генетика, ви ж самі приклад навели
     
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    цей відбиток щелепи це наслідок крім пляшки ще і сання пальця


    [​IMG]


    Надмірне ссання пальців створює аномальний тиск у порожнині рота й впливає на навколишні анатомічні структури.


    Насправді тільки пляшкове годування має трохи інші зрушення (це зміщення верхньої 5-ки і сусідніх зубів до середини). нажаль я немаю можливості того показати. Але всі прелесті пляшки і дурака з медичного погляду вже досліджені і саме др. Палмера зробив підсумування не тільки своєї практики а і інших досліджень. Це і щодо апноє, отиту запалення середнього вуха. А ще наш рідний МОЗ також наголошує що діти на ГВ не мають мати пляшки Будете мати час прочитайте, а тоді якщо захочете можем далі поговорити.

    А наскільки буде проблем від стороніх предметів в роті дитини визначається за формулою

    ну і специфічний медичний гумор
    А у вашому випадку там спокійно могло накластися. Бо як приклад в родині криві ноги і велика ймовірність що і в дитини будуть криві ноги, але якщо в родині немає таких проблем то різними штучними чинниками можна викривити дитині ноги. Невдале порівняння але зараз щось в голову нічого не лізе.

    Наприклад я годувалася з першого місяця штучно і мій прикус є стандартний для штучників (коли раз пішла до стоматолога то він розказав моїй мамі в якому місяці вона мені змінювала харчування, і що це дуже видно по зубам. Як видно не знаю я не бачу, але мама була в шоці бо вона вже забула коли міняла суміші а після того як він сказав згадала і все підтвердила). Але крім того в мене високе піднебіння успадковане від татової родини і мій син також має таке високе піднебіння успадкував від мене. Але діти які мають звичайне піднебіння через пляшку його можуть підняти.
     
  13. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    У мене таке питання: якщо дитина повністю на ГВ, не даю ні бутилки, ні соски. А дитина часто смокче кулачок, точніше гризе його. При тому, їсти не хоче, я завжди в такому випадку пропоную груди. Як можна відівчити дитину, чи це може бути через те, що лізуть зубки?
     
  14. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    ой!Прочитала і страшно стало. Я от і дурак смоктала і на штучному вигодовуванні була, а форма щелепи в мене нормальна. Цікаво, це теж генетика чи як????????????
    хоча мій синуля дурака не признає, а з бутилочки пє, правда зовсім не так захоплено, як смокче груди - їх він не проміняє:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    У вас ідеальний прикус? :)
    то що лікарі досліджуючи це все і затверджуючи це в наказах вигадали це все ? :)

    може і це бути як варіант.
    Мала десь статті коли найду додам.
     
  16. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    Все в теороії дуже правильно. Я теж за грудне вигодовувавння,слінг, спільний сон і відсутність пляшечки. Але на практиці виглядає так: моя дитина в перервах між годуваннями весь час ссала пальці, насмоктувала на них аж якісь засоси. Потім крім пальців почала ссати одяг або пеленку. І я не витримала - пустушку дала. І помічаю, що просто посмоктати вона хоче майже постійно,а от коли хоче їсти- соску випльовує і вимагає груди. Раніше я з нею гуляти майже не могла- по-перше жодного візочка, бо дикий крик - тільки кенгуру або слінг,по-друге-неможливо ж увесь час гуляти з груддю в роті, а без цього ми не засинаємо. Тому для мене краще з соскою. На вулиці- посмоктала, заспокоїлась, заснула, якщо і прокинулась від якогось звуку - знову може заснути. Крім того коли холодно,не дуже в кенгуру чи слінгу поносиш, а так ми вже можемо заснувши в кенгуру,перелягти в візочок - прокинемось, посмокчемо, заспокоїмось.
    Я нікого не агітую за використання пустушок,навпаки,сама не хотіла користуватись. Але зараз для мене це вихід.
     
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    а у вас що годування по графіку?

    вам варто заглянути в гілку про слінги, де розкажуть як можна носити коли холодно і як можна носити з цицею в роті ;)
    до цієї теми - це офтоп.
     
  18. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    Чомусь схильна погодитись із застереженнями Yaremko
    Не зважаючи на те, що у нас по жіночій лінії у всіх криві зуби, підозрюю, що своїй доньці, окрім генетичного букету, я додатково додала клопоту заспокоюючи з перших днів дурачком. Зараз їй 9 років, але маємо серйозний клопіт. Молочні зуби ще не усі випали, зате постійні ростуть вже в другому ряді. Проте, на мої хвилювання стоматолог переконує, що необхідно дочекатись коли самі випадуть і братись за вирівнювання.
    Все ж, впевнена, що з другою дитиною не поводила б себе настільки легковажно (завдяки більшості дописів шановної Yaremko).
     
  19. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    дурачок то звичайно зло, але коли дитина не на ГВ і плаче бо їй лізуть зуби і кусає собі пальці і кричить вже від того, то на жаль дурник і є тою палочкою виручалочкою.
    В нас зараз без нього ніяк і нікуди.
    Підкажіть будь ласка якісь альтернативи. Гризунців не гризе принципово. Або пальці, або дурник, ну ше якось весь рот собі простирадлом запакувала (я аж налякалася).
     
  20. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурак, пляшка - давати чи ні?

    Одну знайшла може потім ще додам якщо знайду Пальчики в ротике