Як Ви реагуєте на сльози і вимоги дітей?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Кольорова, 6 Жовтень 2009.

  1. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Пробуйте "привчати" до незнайомих приміщень саме з іграшкових магазинів. Спочатку недовго, тільки в плач - виходьте. Якщо є фінансові засоби - купуйте йому щось цікаве чи смачне (в продуктових). Показуйте відео, де дітки в магазинах щось купують, коментуйте. Грайте в ігри, які будуть моделювати подібні ситуації.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Якщо така різка реакція, не можна виключати психотравму. А частіше ходити, не зважаючи на плач, може викликати ретравматизацію. Тоді "відходити" буде довше. Спробуйте ті методи, які я описала вище. Повторюсь: грайте в ігри, які будуть моделювати подібні ситуації. Щодня, в різних варіаціях. Дивіться відео і мультики, як хтось ходить в гості (про Пеппу є серія, як вони ходили в гості до Ребеки). Читаючи книжки, розвивайте сюжети про гості, при цьому можна і бажано, щоб там фігурувала маленька дитинка, яка спочатку злякалась, але батьки її заспокоїли і далі всім було весело і добре - і взагалі хеппі-енд!
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    І я сюди за порадами...киплю вже сьогодні як чайник, а де ще вечір!...Моему Павлику 2 роки. Непосидючий не те слово, реактивне шило в дупці. Ми живемо в приватному будинку, але так як малий активний, то в дворі гуляти самим нудно, тим більше що у нас ще продовжуються деякі достройки/перестройки, то і не дуже з ним безпечно: дошки, цвяхи, і т.п. Я приловчилася ходити з ним на майданчик в найближчому мікрорайоні, бо там е йому де вибігатися, е фонтан, тренажери, гірки, пісочниці, і величенька компанія його ровесників, і навіть знайшлася перша симпатія - дівчинка Саша))) Хоча йти нам майже 20 хв, але я вже звикла. І от ми вже рік там гуляемо, і все добре, а тут вже 2-й місяць в нього така жадібність з'явилася шо то жахи жахучі! Я бачу, що і в інших діток такий самий період, але вони якось методом обміну всеодно разом більш-менш граються. Я ніколи не змушую його віддавати своі іграшки, пропоную мінятися, ну але як ні то ні. Але обмін в більшості випадків діяв, бо ж "чуже" завжди цікавіше) Але от зараз його як заклинило. Як хтось торкаеться його іграшки чи коляски починае верещати на ту дитину таким ультразвуком, що мені вуха зкручуе, ще й штовхаеться і б'еться...Я і пояснюю, і наказую, але марно. Сьогодні менший хлопчик взяв його трактор, а взамін його мама дала нам 4 великі іграшки. (джип, пожежну машину, кран, і ще джип), та де! Крик зчинив такий, поки не забрав свое. І головне що просто забере і поставить, не граеться. І так з усім, м'яч потрогали - з криками забрав і сидів на ньому, потім лишив. На нас вже як на диких дивляться... Сьогодні ніпрощо штовхув дівчинку, та впала, ну я перед цим його попередила, що ще одне зауваження і додому спакую. От і пішли. Але йти далеко, то кожен раз так ходити мені не дуже...а з іншого боку обмеження спілкування з іншими дітьми не вихід...що ж робити? І як відівчити битися?...
     
  4. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    То такий період, який є в кожної дитини, просто є діти більш спокійніші, але повірте, що у Вас ще все попереду. В мене он мала вроді і не дуже така забіяка, але бувають моменти якоїсь некерованості, істерики і т.д і то ми трошки старші- 3 р. Згідна, що на мамині нерви то є тяжко(сама така) та дітки дуже скоро виростають, все проходить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Та власне бити/штовхати дітей він почав ще раніше, при чому що старших, що менших, і навіть як здачу отримував то не помагало. З тим маемо теж баламуту, але якось один час перейшло само, зараз знов...Просто прогулянки перетворюються на суцільне випробування для моіх нервів(
     
  6. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    І у нас трабли з шопінгом... будь яким. чи то продукти чи непродтовари. базар чи магазин.кричить.вилазить з візочка. Я підозрюю йому просто там скучно.нецікаво.відволікала інколи печеньком чи водою. Але в останній раз виліз з візочка і до дверей.. казала більш не піду. Хай чоловік після роботи купляє.а то посивіти можна.. стосовно чужих приміщень. Недавно мали міні мандрівку.ночували приблизно в 5 різних готелях.то Рома істерив всюди.поки не виходили на вулицю. Чужа атмосфера та й по всьому. Думаю то вікове.
     
  7. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Ск йому?
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Рік і шість буде..
     
  9. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    То період такий, але я переконалась що "прутик-помічничок" тут в сам раз. Моїй 2.7 років, знає що таке прутик, і боїться. Чемна. По іншому нема як.
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Рома не шарить ще такого..
     
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Повірте, можна. І треба :)
    Головне спокій і впевненість мами і багаааато говорити. (Я маю 2 неспокійних хлопців, без прутика)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    На жаль, потім дитина застосовує такий спосіб переконання з молодшими і слабшими. Бо переконана, що по іншому нема як.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я скажу так: дитина чемна не через прутик, а через те, що боїться. Вона і слова може боятись. Просто мої діти не бояться взагалі. Нічого! Там прутик-бабай-циган -- і на все реакція ха-ха-ха -- і далі своє.



    У мене в подруги син одноліток мого старшого -- 7 років. То мама лише гляне на нього -- і він вже голову в плечі втискає. І нічого йому мама ніколи не робила, не била, не лякала і не сварила. Просто він такий є -- чемно-переляканий біля мами (зате бабам на голову вилазить). А мої діти однакові у спілкуванні зі всіми -- батьками, бабами-вихователями.... І ніякий прутик-підстрачник не помагає -- то вже і не пробую. Просто терплю всі їхні бзіки і чекаю коли підростуть
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Та власне... мене лупили як сидорову козу.. чоловіка ніколи.то мені більше імпонують стосунки чоловіка з його батьками.ніж моі з моїми..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  15. maavka

    maavka Well-Known Member

    Розкажу, які є взяла для себе поради з книги Дубінської "Дитина не слухає, що робити"
    Застосовуйте метод 2 повторень. ( Не повторюйте щось більше ніж два рази) Скажіть перший раз, впевнено, доброзичливо. Потім ( якщо дитина не реагуватиме), підійдіть ближче, присядьте навпрроти обличчя ( можна ще торкнутись плеча) і скажіть ще раз, спрямовуючи його тіло зробити цю дію і самій зробити це ( забрати іграшку і т.д.). Якщо він почне вередувати використовуйте метод зеркала і співчуття. Тобто, говоріть що він відчуває, напр. "Ти обурений, бо ти ....? Я розумію тебе, але... .
    Також встановіть ряд певних правил, яких ви завжди дотримуєтесь, можна їх повісити.
    Наприклад, оскільки ми маленькі, в нас покищо 2 правила: навмисно не нищити речі, не завдавати собі шкоду для здоров'я

    Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
     
  16. miafox

    miafox Member

    Незнаю чи вибрала вірно тему,але потребую поради у наступній ситуації:У мене 6 місячна малеча, страшно активна і непосидюча..важко навіть змінити підгузник,бо крутиться,перевертається відразу на живіт,або копає мене ніжками, постійно шукає предмети які можна вхопити.Якщо недаю їй робити те що вона хоче -плач.Останнім часом щей починає маніпулювати за допомогою плача,а якщо нереагую,то потім важко заспокоїти.Боюсь щоб не виросла розбалованою..Але чи можна в цьому віці якось зарадити і як та коли потрібно виховувати таку малечу(коли говорю строго що так не можна робити -не реагує взагалі на це,або знов же починає плакати).Можливо є якась література про таке раннє виховання малечі?
     
  17. Melian

    Melian Well-Known Member

    В такому віці діти ще не розуміють слові "ні". Спробуйте використовувати метод переключення уваги на інший предмет. В нас це діє, в хід ідуть варіант "а де киця" і "дивись що у мами є" - всякі безпечні предмети, які не схожі на іграшку.

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    По-перше, я б вам радила працювати над своїм сприйняттям: непосидючість дитини це норма, і забороняти, обмежувати їй пізнавати світ, рухатись і розвиватись - це, розумієте, не є правильним. Плаче - бо як інакше вам повідомить про своє бажання? Однак це є незручним для дорослих: не бігай, не скачи, не крутись, не кричи - сядь камінцем/цвочком і мамі буде святий спокій) Проте від тих наказів святого спокою не буде, хіба ваша дитина з вродженим відповідним темпераментом.
    Не подумайте, що я ратую все дозволяти, але гляньте на свої заборони так об'єктивно: чому і що ви забороняєте - в більшості випадків це буде щось таке, що потребує вашого пильного нагляду, щоб не взяла до рота, щось потяне, розсипле - буде вам клопіт прибирати-складати...впевнена, що реально небезпечних, а не просто клопітких для вас речей значно менше - от саме в цих випадках ви фізично забираєте дитину (від вогню, дороги, розетки, висоти), і ні це жирне Ні, без жодних компромісів. У вас також може бути ряд категоричних правил, не пов'язаних із безпекою, наприклад, не бити нікого, не вилазити ногами на стіл, не кидати їжу, etc. Тут також треба твердо і впевнено, лише без злості і крику, казати дитині, що так не можна і чому. Це буде повторюватись сотні разів, з ростом дитини - пояснення буде поглиблюватися (я вважаю, наприклад, що деякі речі, які ми, дорослі, вважаємо табу, не варто одразу насаджувати дитині як заборону, а пояснити трошки пізніше, коли буде хоч трошки розуміння, наприклад, чому по дивану, журнальному столику і шафі можна лазити, а по обідньому столу - ні, але якщо для вас так неприпустимо - то значить все таки притримуйтесь своєї позиції). До чого я веду: до того, що тих заборон буде не так багато, та й дитина, якій багато чого можна, і яка має цікаві заняття, не буде так спокушатися саме на ту заборонену розетку. Не ставайте в конфронтацію до дитини, типу вона хоче маніпулювати, а я буду протистояти, "виховувати", подивіться на свою роль, як провідника в пізнанні світу - підстрахуйте, потримайте біля цікавої полиці, поприбирайте розсипане, поперіть забруднене, припильнуйте дрібнички, які перебирають маленькі ручки - саме це дуже потрібно нашим дітям - допомога і безпека в пізнанні світу.
    Ну і ще одне, це зручно організований простір - справді цінні, крихкі, небезпечні речі сховані, є куди лазити, є багато шафок, шуфлядок, які можна відкривати, все діставати, розсипати і розливати можна там, де легше вам потім буде прибирати.

    Надіслано від мого V9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Тіштеся. Активна здорова дитина, пізнає світ, любить рух. Не потрібно забороняти дитині нормальних для неї речей, бо одягати підгузник - річ впринципі не нормальна, а крутитися і вертітися - нормальна і корисна. А розбалуваними виростають не ті діти, які крутяться-вертяться і не мають часу послухати маму. Розбалуваними виростають ті, яким мама кладе світ до ніг, але не дає впевненості в тому, що старша і мудріша - вона. Не хочете розбалувати, визначте, що для вас є недопустиме в поведінці і готуйтеся найближчі кілька років постійно доносити це до дитини:) ви пишете "маніпулює", але насправді не ще не є маніпуляція, а просто вияв емоцій. Вона хотіла, їй заважають (бо заборони ще теж не до розуміння в тому віці), тому вона плаче. Всі оті копання, смикання, вивертання і щипання, то так солодко, так швидко минає:) Якщо десь в процесі зробила мамі боляче, то треба серйозно про це сказати. Якщо при тому дитина почне плакати чи хнюпитися, то впринципі нормальна реакція: вона образила маму, мамі сумно то й їй сумно. Всі посумували і проїхали.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • мімімі мімімі x 1
  20. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я впринципі дуже рідко кажу "ні" і багато чого дозволяю. Але є ряд речей, на які треба оцю категоричну заборону, як от кидання їжі. А він досі в рік не реагує. Говорю спокійно, пояснюю, не забираю, даю знову і знову пояснюю. А він дивиться на мене, сміється, каже "бах" і кидає. В нього то така гра, кидати, піднімати і знову кидати)