Кольоротип нашої зовнішності (зима-весна-літо-осінь)

Тема у розділі 'Дефіле', створена користувачем Akina, 20 Травень 2015.

  1. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Можливо. Але може й ні. Але тим не менше, одяг носить людина, і оцінювати будуть також оточуючі люди, а не АІ.
     
  2. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    АІ, який по-іншому, ніж людина, оцінював би вигляд, економічно невигідний і тому не має шансів заіснувати =) А от такий, який допомагає виглядати краще, бо працює так, як людське візуальне сприйняття - цілком.
     
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    От з цим не погоджуся. Бо я вже купу разів на власні очі бачила як не те що холодне літо, а м"яке - де взагалі всі кольори дуже м"які виглядає в своїх кольорах. От лежить тканинка на дивані, така собі ніяка і блякла, а прикладаєш до людини - і все починає "грати", пазли складаються і та ж сама тканина раптом стає дуже вишуканою і нереально гарною бо вона на своєму місці.
    Всі "літа" переважно холодні і м"які (у різній послідовності і різній степені), при чому у 2 літ в палітрі є до 30-40% теплих кольорів, а не лише холодні. І температура для них не є визначальною х-тикою (бо Ви вже не раз зазначали що саме температура є для Вас каменем спотикання у 12 кольоротипах).
    Звичайно, ніхто не відкидає того що всі різні. І я не змушую і не "запихаю" нікого в оті 60 (чи скільки їх там є) відтінків що зображені в палітрі :) . А по 100 разів повторюю що палітра - це далеко не все, кольорів є значно більше. Але дирекційний метод дає дуже чітке розуміння які кольори можна пробувати, бавитися (навіть не зовсім свої, а які - категорично ні).
    Те ж згадане мною світле літо - найменш м"яке (більшість кольорів палітри розбавлені світло-світло сірим, практично білим). Головна х-тика - світле, додаткова - холодна, при тому пам"ятаємо що як і у всіх решта літ кольори є не "кричущими" і чистими, а трохи приглушеними (тобто хоч мінімальна м"якість повинна бути). Тоді дуже просто зрозуміти (не маючи під руою ні палітри, ні спец. програм) чи пасуватиме кожен конкретний відтінок просто його проаналізувавши 2 секунди. Наприклад, темно бордовий (чи та ж марсала) - дуже далеко від ідеалу аж по 2 перших характеристиках і все що в ній є хорошого для світлого літа - лише її пом"якшеність. Тобто 2 великих мінуси у цього кольору і один малесенький +, одже проходимо мимо темно бордового і навіть не дивимося в його сторону. Так само як і колір волосся - все що темніше середньорусого буде виглядати для них неприродньо. Все дуже просто, чітко і конкретно. У кожного кольоротипу є свої замінники чорного, білого, свої базові-пребазові :) (якими іноді можна "дотягнути" до своєї зовнішності і деякі "чужі" кольори, знову ж цілком логічно це обгрунтувавши. От є якийсь трохи темнуватий колір - значить світлому літу треба додати до нього багато світлих відтінків, якщо колір затеплий - розбавити його холодними і т.д. Але це працює лише для не радикально не своїх кольорів).
    При драпінгу теж не обдурить. Підтон шкіри залишається і при засмазі, і при блідому обличчі - і точно так само "вилізають" всі неприємні ефекти від не свого кольору Більш того, при драпінгу є така штука що не помітити неможливо - у будь-якому "своєму" кольорі сяють очі - от так дивишся в дзеркало і перше що бачиш - очі. Тому там не тільки температура чи колір шкіри враховується, а власне весь комплекс барв обличчя і волосся.
     
    Останнє редагування: 13 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Я мала на увазі дещо інше. Тре показувати на конкретному прикладі, а ми вже тут і так розвели балачку, то не таке суттєве, облишмо.

    бо вірю, що, щоб критикувати очевидний недолік, необов'язково знати все довкола, і добрі інші складові не виправдовують того недоліку.

    Ваш посил розумію, але біда моя з палітрами була така, що кольори, які мені очевидно пасували, не вписувалися у палітру холодного літа, скажімо. А інші, з палітри того літа, які мені також пасують - зовсім не вписуються в палітру яскравої зими. Я до того, що проблема не в конкретній палітрі, а скоріше в тому спектрі кольорів, які система 12ти типів пропонує. Там ідея в тому, щоб зрозуміти, яке поєднання характеристик шукати. І в тому, що це поєднання характеристик відповідає його присутності у власній зовнішності. Це все справді ґут і дуже логічно. Проблема от де, як я думаю: якщо розрізати кольоровий простір (циліндр) на 12 типів згідно з поділом і вказати людині конкретно її тип, то вона отримає такий 3Д-кавалок того циліндра, порівняно невеличкий. Якщо його розрізати на 4 типи за Кейджил і вказати конкретний тип, то він буде досить більшим. І тут починає відігравати величезну, катастрофічну роль те, де саме в цьому кавалку знаходиться палітра само людини. Бо, якщо вона на стику між двома кавалками з 12ти, то в неї все пропало =) Розумієте? Бо межі між типами всередині одної категорії (літа, зими тощо) штучні, вони створені для простішого розуміння теми. А межі між самими кавалками-категоріями - природні, випливаючі з того, з яких складових будується тон шкіри. Я надіюся, що Ви цю ідею уявите і усвідомите, бо вона насправді дуже добре показує, де що не так з 12 типами.

    як показує досвід і життя, тут потрібна поправочка: не обдурить того, у кого все ок із кольорочутливістю. А з цим не у всіх однаково добре, я б радше сказала навпаки. Це навик, який не кожному і легко розвинути.

    Все так: речі, які тут важко пояснити логічно, є. Але штучний інтелект, про який я кажу, - далеко не чіткий алгоритм. Я мала на увазі нейромережу, яка сама навчається, без заданого коду, просто бачить багато прикладів розв'язку задачі і починає сама вибудовувати такий розв'язок для своєї задачі. Ґуґл навчив нейромережу розрізняти, чи є на фото кіт, не пишучи ніякого жорсткого алгоритму, а лише показуючи мережі фотки кота і не-кота і кажучи: ось кіт, ось - не кіт. За якийсь час нейромережа уміла розрізнити кота на фото, коли їй перестали підказувати, чи є він там. За ще якийсь час мережа уже бачила кота на фото точніше і швидше, ніж будь-яка людина. Це той спосіб, про який я. Це нереально круто і я надіюся, що ми дуже скоро побачимо це у fashion.

    Є таке, моя скромна думка: це тому, що поки то роблять кривими руками. Нічо, прийде час і на моду.
     
  5. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    Підкажіть,який колір блузи обрати? Який варіант буде безпрограшним для одої з весен?але не знаю якої. Чи серед них нема такого? (є ще чорна і біла).Завжди добре освіжали насичені і темні кольори,відтінок шкіри теплий,бо холодні кольори додають блідості і синяків під очима.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    якшо шо то я тільки на 45 сторінці і не знаю чи всі вже побились
    я в ділі стилю лірик, який дуже добре знає фізику, а ще я старий солдат, який пам'ятає коли людей типували АЖ за чотирма порами року. Тоді основним показником зимості була "Білосніжка". Так от, та дівчина броваста - Білосніжка.
    А ще я вірю знаю, що в різних системах координат можна присвоїти різні характеристики різним кольоротипам , і головне , всі будуть праві, бо і зима (кліматична) буває без снігу і тоді вона дуже навіть "осінь".
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    хто би сперечався. Дорого однако вийде. Не так типувати як шукати з чого шити одяг.

    Але я не про те. Я теж знайшла точно свій тип в системі де є 30(!) різновидів весен. Ну але пересічній людині важко і охопити і 12 підтипів, а головне - це не всім потрібно. Не в плані, що люди такі обмежені чи що, а якраз навпаки. Особистість має просвічуватись. (Це вже не лірика, а філософія. Звиняйте.)
    Амінь.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    от тут і постає питання чи подобається конкретній людині-глядачу образ "подружка Дракули". Бо мені подобається. Лірика.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Тоді логічно припустити, що будь-яке кольоротипування річ суб'єктивна і зайва. Для успіху треба, щоб в стиліста і клієнта були однакові погляди на "гарно".
    Мені як Віка сказала, що теплі кольори не мої, бо дають хворобливий жовтий відтінок на обличчі, я внутрішньо запротестувала, бо мені та жовтизна не заважає. А от в плані білого, чорного і ще багатьох, які роблять мене сіро-голубою, то тут лірика співпала.
     
  10. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Мені здається, що в цій темі якось більше пасує говорити про технічні деталі кольоротипування, ніж піддавати сумніву його потрібність в принципі, з огляду на ї назву і ідею =)
    І я бачу переваги кольоротипування не в цій всюди-рекламованій ідеї свіжого відтінку обличчя, а в тому, як кольори працюють асоціативно і як відтінки підтримують або руйнують враження від очей, шкіри, волосся, губ, контуру обличчя, ліній - всієї людини. Зводити роль одягу до замінника тонального крему якось його навіть трошки ображає, як на мене.
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    *пошепки* саме так. Це цікава гра в стилі "самопізнання". Часом корисна, часом весела, але гра. Я дуже люблю такі ігри. Але на якість мого життя не вона не впливає взагалі.
     
  12. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ми чемно подискутували і влили трошки життя в давню тему :D
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    це ж ДП. В сенсі, послідовність не наша сильна сторона.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Можливо, так, а цілком можливо, що і ні. По-різному буває. Кожен сам собі відповідає на питання, чи аж так неухильно він хоче вибудувати весь гардероб у потрібних відтінках попри всі обставини, і чи важливе йому саме знання про ті правильні відтінки, навіть якщо можливості зробити все, як книжка пише, немає.
    Мені здавалося, що ця тема логічно мала би зібрати людей, які на це останнє запитання для себе відповіли ствердно =)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    @labisqwee, чисто технічне питання: як визначати характеристики кольору одягу в крамниці? Як можна скористуватися якимось сайтом, коли ніяка камера не "бере" ідеально кольори?
    п.с. не зіниця, а райдужка. Зіниці у всіх чорні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ага, раз написала "зіниці", і воно понеслося =) дякую! Питання про крамницю: тут варіантів багато, від одягти/взяти з собою річ потрібного кольору і порівняти з нею, взяти палетку в кишеню - до подумати логічно, колір цей чистий, змішаний з коричневим, розбавлений водою чи ні. Якщо ні - залишається варіант (найчастіше шуканий і найбільш "проблемний") припорошений і літній. Літні кольори "лавандові", мають рожеву або блактину базу, складні, такі, які важко описати однозначно. І рідкісні - з тих же причин - їх добиваються не одною фарбою. Ще все частіше є варіанти купівлі і примірки вдома, з можливістю повернення, або покупки онлайн - там усе стає простішим. А Ваше запитання про те, як можна скористатися сайтом - який сайт мається на увазі?
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    будь-який, про які ви писали, там де визначається контрасність, ЦМУК і т.д.
     
  18. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @Almariel а, ті. При онлайн-шопінгу раз, при візуальному "пізнанні" своїх кольорів, щоб набути навику розпізнавання їх далі - два. Це насправді не ядерна фізика, трошечки вглиблення в тему і свої кольори легко виділяються від плевел. Мені здається, тут середньостатистична форумлянка вже стільки часу витратила на типування по Кіббі і всякі архетипи-кольоротипи, що усвідомити ведучу характеристику своїх відтінків і запам'ятати, як її бачити - невелика і досить корисна інвестиція часу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Я просто намагаюся для себе зрозуміти. От власне в дирекційній системі є поняття ведучої характеристики (і другорядної), а в тій системі яку Ви пропонуєте - немає, зате є якась інша детальна палітра. Як тоді бути з ідентифікацією вдалих і невдалих речей в магазині?
     
  20. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Не зовсім так. Я вже писала, але повторю. В Кейджил є конкретно Ваша індивідуальна палітра, яка ідеально пасує до зовнішності. Це не означає єдино прийнятні кольори і йти лісом, як таких не знайдеш =) Там, ясно, є простір для відхилення, просто значно простіше той простір усвідомлювати, відштовхуючись від власних ідеальних, а не ну-таких-може-бути, кольорів.
    Далі. Вся ця індивідуальна палітра споріднена однією характеристикою. Їх, загалом, тільки 4. Кожній людині властива лише одна. Бо шкірі (+очам) кожної людини властива лише одна характеристика. Не питайте, чого так є, мої антропологічні копання ще нікуди в цьому питанні не привели, тобто - зі шкірою якраз все просто (лише одна характеристика диктується тим, як співвідносяться три основні пігменти у шкірі: не буває такого, щоб тон обличчя був водночас і рожевим, і жовтим); чому очі (умовний рисунок райдужки + колір) ідеально пасують до шіри цієї ж людини і, відповідно, до всіх кольорів, які пасують тій шкірі - без поняття, природа щось знає =) Так от, характеристика шкіри попадає в лише одну з 4-х категорій. Насичена, чиста, змішана або охриста (від зими до осені). Тому простому смертному гомо сапієнсу теж не так і важко запам'ятати одне слово, що за ним стоїть, і як його знайти. Або колір повний яскравості і гучності, тобто не червонуватий, а ЧЕРВОНИЙ, або він чистий і легкий, повний води - легко-червоний, або незрозумілий, густий, складний, не то червоний, не то фіолетовий, або повний теплого, цеглового, охристого підтону, брудний червоний.
    Після системи 12 типів Вам то може звучати як спрощення - бо ж характеристика ніби лише одна, все так плоско =) Насправді, якщо присвятити тому час і подивитися на кількох прикладах, все досконало лягає на людство і ця вся складність інших систем починає видаватися штучною надбудовою над тим, яка геніальна простота в основі самої людської колористики.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 1