Підкажіть, хто компетентний, бо ніяк до суду не дійду. По-перше, це правда, що тепер не ставлять штамп в паспорті про розлучення? тільки видають довідку По-друге, якщо чоловік подав на розлучення, писав заяву про прохання розірвати шлюб, там вказали що дитина лишається жити з мамою і чоловік виплачує певну суму в місяць. Був суд, шлюб розірвали. Ці всі пункти заяви ввійшли в дію? чи треба мамі подавати ще окремо два позови, про виплати і про проживання дитини? дякую)
так. ні про одруження, ні про розлучення штампів вже не ставлять не треба. якщо є рішення суду по позову щодо різірвання шлюбу , визначення місцепроживання дітей і сплату аліментів( ці вимоги можна об єднувати), то нічого вже не подається . Є рішення суду
Адвокат необхідний при розлученні, коли є проблеми? Не можуть двоє дійти згоди в якихось питаннях? Чи завжди, коли є дитина/діти? Питання опіки та аліментів краще затвердити в нотаріуса?
Ні, не завжди. Коли немає якогось спору, - це без потреби. Подружжя, яке має дітей, але збирається розійтися полюбовно, може подати спільну заяву. Тоді справа розглядається в окремому провадженні і протягом місяця розлучать. До заяви треба додати письмовий договір, де прописуються всі моменти щодо дітей: з ким залишаються, як другий з подружжя братиме участь у вихованні, забезпеченні і т.д. Краще там розмір і періодичність аліментів розписати, але тоді потрібно нотаріально посвідчити. А можна розлучатися в звичний спосіб через позовну заяву, тоді договір додавати не потрібно. Але можна собі укласти. Я вважаю, що аліментний договір - це вигідно.
Цей договір на місці укладають чи попередньо в нотаріуса укласти? І куди то йти нести заяву - обласний чи районний РАГС?
Попередньо укласти. Можна самому або з юристом. Нотаріуси теж можуть допомогти з тим, але не всі хочуть. Дехто каже, що тільки посвідчує. Попередньо питайтеся. Заяву не до РАЦСу. Якщо є діти - тільки в суд. Просто окреме провадження, а не позовне. Це типу як спрощений порядок розлучення.
Я не певна, що доцільно писати тут, якщо що, то нехай мене "перенесуть" Підкажіть знаючі, а чи може тут є юристи- що зараз діється з аліментами і чому їх не можуть стягувати через те, що карантин? Реально, задовбалася вже ганяти по судах. Судове рішення є ще з 13 квітня, потім відправили мені поштою рішення і потрібно було писати заяву, щоб видали таке ж з мокрою печаткою. Поїхала, написала заяву, чекала 10 днів, як мені і сказали. Минулого тижня приїхала, а мені тепер кажуть, що нічого не видають "бо карантин", типу дзвоніть цікавтеся, може з 22 червня хіба може, а на разі в карантин заморозили всі виплати по мому питанню, тому ніяких документів, аби я мала з чим поїхати в виконавчу службу, мені поки видати не можуть. Заяву на аліменти я писала ще в лютому, 13 квітня був суд, місяць чекали на оскарження, через місяць думала що діло піде, розраховувала, так сказати, а мене тільки гонять по тому суді, а толку ніякого.
Чоловік (юрист) каже, що все працює, аліменти нараховують-виплачують. У виконавчу службу потрапити важко, але є процедура надсилання документів. Вони просто Вас ганяють, бо їм ліниво.
Тобто, вони працюють в особливому режимі? Бо я додзвонитися не можу, але хочу таки під"їхати, проте мені трохи далеко, в інший кінець міста, треба вибратися з часом та й не хочеться просто так ганяти. От я це помітиа, але думала, що грішу.) Кожен каже щось інше, то приїдьте, напишіть, лишіть, потім заберіть, завезіть то "є закон, Вам і так зараз нічого приймати і нараховувати не будуть", все після карантиу... і тд.
Все стягують, надішліть поштою з відміткою про вручення (або занесіть особисто) заяву про прийняття виконавчого листа, оригінал виконавчого листа (собі зробіть копію), копію паспорта вашого, i.код, копію рахунку на який стягувати кошти. то вам мають видати виконавчий лист у суді. дзвоніть на гарячу лінію суду п.с. Там у суді зразу на місці перевірте, чи немає помилок (всі дати народження, правильність написання прізвища і т.д.), бо потім прийдеться бігати вам і виправляти то все. І ще. Якщо у виконавчому листі немає ідентифікаційного коду платника, то долучіть копію цього коду або вкажіть в заяві про відкриття.
Ну, таки рухнуло трохи моє діло. Нині мені прийняли документи у виконавчу, я написала заяву і сказали чекати листа на пошту з контактами виконавця. про таке нічого там не чули. Але трохи мене вразила фраза тої дівчини, що приймала документи. Вона сказала, типу що він може і не платити. Я запитала як це розуміти, якщо є рішення, а вона відповіла "ну, добре якщо буде платити, але може і не платити. Є такі що не платять." Я чомусь собі зовсім не так все розуміла. Є судове рішення, є служба, яка має його виконувати. Яке хоче/не хоче може взагалі бути? Цікаво.
@jalla якщо офіційно працює, виконавець надішле виконавчий лист на роботу і бухгалтерія буде щомісячно вираховувати з з/п, але якщо доходи неофіційні - має сам щомісячно платити, в такому разі може й не платити, виконавці не дуже то контролюють
Таки так, сказали мені сьогодні в суді, що вступив в дію закон, по якому всі судові рішення, враховучи розлучення та подачі на аліменти, набувають законної дії тільки після карантину.((( Тобто рішення приймають, документи теж, але виконувати їх будуть тільки після карантину. Питання коли закінчиться карантин- риторичне, хто зна коли, десь там колись... Нема слів...де логіка? Взагалі купа запитань, але по ходу до мами, яка сама виховує і самотужки забезпечує своїх дітей та просить у суду зняти той нещасний мінімум з батька теж нема ніякого діла. Карантин же ж! Якийсь суцільний відчай.