як планувати інтер'єр?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Ritamadonna, 20 Червень 2012.

 1. Ritamadonna

  Ritamadonna Member

  У мене виникла потреба спланувати інтер'єр квартири.
  Дуже хочу знайти місце для всього необхідного.
  Чи хтось планував інтер'єри з професіоналами - розміщення, функціональність. Чи на практиці робить хтось попередні розрахунки, напр.плитки для кухні треба Х метрів або ХХ штук, як оцінюється дизайн, як усе реалізовується на практиці і на скільки візуальні проекти відрізняються від реальних.


  Цікавить планування інтерєру НА ПРАКТИЦІ, особливо недоліки, які варто врахувати
   
 2. Лідочка

  Лідочка Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Для початку - потрібно бачити план, заміри, всі комунікації і т.д. Потім - побажання ваші по функціональності і стилю, бюджет, кі-ть членів сімї і .т.д.

  ---------- Додано в 10:44 ---------- Попередній допис був написаний в 10:43 ----------

  так звичайно.
   
 3. nattsol

  nattsol Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  як то кажуть, все, що завгодно за ваші гроші) дизайнер розраховує і к-сть плитки, і метраж шпалер, і навіть к-сть фарби. зазвичай додається трохи запасу (з розрахунку, що плитка буде перерізатись або якась штучка може тріснути і т.п.)
  візуалізація і кінцевий результат будуть ідентичними хіба за умови дизайну "під ключ": даєте гроші і ключі від квартири/будинку - і дизайнер наймає майстрів, шукає матеріали/меблі/декор і після ремонту заводить в приміщення, як на картинці, з точністю до тарілок на столі. або за умови авторського нагляду (це теж небезкоштовно)
  зазвичай, відмнності між проектом і результатом бувають через те, що дизайнер лише дає проект+креслення+специфікацію, а замовник може, наприклад, вирішити замовити інший колір стін, поставити інші меблі і т.п.
   
 4. enigma

  enigma Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Перед тим як робити капітальний ремонт, дизайнер мені зробив детальний проект на кількох листах А3. Найголовніше це було перепланування (вибирала з 3-х варіантів). Потім розвід усіх комунікацій - підвід води, схема електрики, розміщення котла (там окремі вимоги) тощо. Далі безпосередньо дизайн із врахуванням побажань. Бригада майстрів робила за цим проектом. Часом, коли потрібні були уточнення, то майстри дзвонили до дизайнера. За оздоблювальними матеріалами їздила також із дизайнером, щоб підібрати максимально схожі до тих, що в проекті.
  В результаті звісно були якісь зміни - наприклад, вибрали інші шпалери в кухню. В спальні погано поклеїли шпалери, таких самих вже на заміну не було, вибирала інші. Ну і деякі меблі вже другий рік не можу замовити, бо то не є таке дуже необхідне. Як висновок можу додати, що набагато менше менінгіту, якщо тим керує дизайнер, бо він орієнтується в можливостях, засобах і бачить як буде виглядати результат. Мені це набагато спростило весь процес ремонту.
   
 5. klen

  klen Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Я з дизайнером не працювала. Але сама дуже ретельно підійшла до дизайну квартири(досі ще деталі і деякі меблі доробляю).
  Напишу трохи особисту думку не професіонала. Може вам згодиться.
  "Интерьер - роблять деталі". Тоб-то навіть невдало поставлена ваза з квітами або картина не у тому кольорі-розмірі-стилі може сильно зіпсувати враження від усієї кімнати. Дуже часто планування, колір стін і підлоги - плитки визначають з дизайнером, а потім гроші(бажання-надхнення-час) закінчуються і ставлять на свій розсуд меблі, люстри і фіранки. У результаті задум дизайнера повністю втрачається. Я особисто сенсу у такому дизайні не бачу.
  І ще тільки ви можете знати що саме і де вам треба розмістити. І це треба продумати від самого початку, ще при розробці планування і дуже ретельно. Де які шафи і з якою кількістю яких поличок вам потрібні. Бо якщо буде гарно але не зручно то все одно будуть весь час речі не на місці валятися, а краси то зовсім не додасть.
  Що до кількості фарби і т.д. - то і майстр може визначити. Кількість плитки також якщо то без розкладки. Дизайнер підбирає коллекцію і робить розкладку плитки у спеціальній программі тоді і кількість кожного виду плитки прораховується.
  Ще можу написати як я розробляла дизайн при дуже обмеженому бюджеті.
  1. Концепція - стиль.
  2. Відбирала речі з тих що є і які підходять до вибраной концепції.
  3. Я робила перепланування. Тому схема перепланування. Сантехніка, електрика. Загальна схема яка в процесі трохи мінялася
  Далі по кожній кімнаті
  4. Розташування меблів(якщо треба сантехніки) - що де і як буде зручно і гарно. Якщо потрібні були нові меблі(сантехніка) то одразу приглядала по магазинах які саме або хто і де може зробити саме такі як мені треба.
  5. Текстиль. Обивка, фіранки, подушки - мають між собою грати. Одним тільки вдало подібраним текстилем можна "витягнути" кімнату ( і легко можно повністю "вбити" невдалим). А текстиль у Львові то досить велика проблема. Або щось дуже страшне або по космічним цінам і чекати пару місяців. Тому я підбирала і текстиль заздалегіть. У мене було таке що довелося міняти кольорову схему кімнати, бо не змогла знайти вдалого текстилю у потрібних кольорах.
  6. Світильники бажано теж пригледіти заздалегіть, хоча з ними вибір досить великий і щось потрібне завжди можна знайти.
  7. Детальна розробка плану розміщення електрики, сантехніки і меблів з усіма розмірами.
  8. Підбір фарби(шпалер, ламінату) відповідно до вибраної кольорової схеми і стилю.
  9. Робота майстрів. Обовьязково весь час наглядати і дуже детально все пояснювати.
  10 Купити і розмістити все що раніше вибрали на місцях. Тут завжди виникають "сюрпризи" і доводиться шукати щось на заміну підходяще.

  Хоча "сюрпризи" при ремонті завжди є і вони на будьякому етапі виникають:)

  Вибачаюся за "много букаф":)
   
  • Подобається Подобається x 1
 6. Ritamadonna

  Ritamadonna Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Мене в пешу чергу цікавить таке планування, щоби все необхідне поміщалося і було по своїх місцях. І зараз поки маю час - думаю, що мені треба розмістити і скільки приблизно місця воно займе.
  Знаю, що є дуже круті професіонали, які можуть розрахувати всю "ергономіку", але я на таке погоджуся не відразу.

  Мій родич в професіонала з 25 річним досвідом замовив дизайн кухні - майстри все зробили як було в задумці - то розетки вийшли недоступними, доступу до лічильника не було незручними і т.д.
  Або як роблять унітази у ванній з бачком вмонтованим у стіну, а потім виявляється щось не те - і треба пів-стіни довбати.
  Знайома на 1-му поверсі в новобудові зробила ремонт, потім вирішила поставити грати на вікна, а далі вирішили сигналізацію - то виявилося, що для сигналізації треба довбати стіни. Інший сусід це передбачив на стадії побілки,- і виграв.

  Думаю, не так просто все спланувати так, щоби багато що (все і так не вийде) співпадало із задумом.

  що маєте на увазі під "детальним" - це розміщення в 3D чи щось більше.
  Це ж напевне треба знати де труба з водою, де з газом, де може бути електродріт перш ніж щось планувати.
  Це бригада майстів, чи неякісні матеріали?
  Над цим я мізкую вже довший час, саме тут сподіваюся знайти однодумців :girl_wink:
  ЗРучність я ставлю на перше місце. Мені здається, що навіть в шикарному дизайні картинка втрачається - бо якщо за задумом посуд у вітальні мав би бути нехай зелений, все одно на кухні знайдеться інший сервіз, якщо наприклад багато гостей, і весь дизайн стане мішаним.


  Колись робила кухню - то зараз то тут, то там щось вздувається, десь затікає і т.п., хоча зроблена повністю за планом, але не всі матеріали дали якісні.
  Колись хотіла отакий стіл: http://www.youtube.com/watch?v=OKE8rCYLh00
  Я не знаю майстра, який би за таке взявся. Питала не одного мебльовика. Їм простіше однотипне робити. А я хочу не зна космічні гроші, але класне. :girl_nea:

  Так, але треба ще знати і цікавитися,як воно має бути. Якщо господар не шарить і не цікавиться, його просто намахують майстри, а якщо шарить, то доводиться робити добре або вже як вміють...


  klen, Якщо вам самостійно вдалося, то це круто, все-таки ваш дизайн! Я подумаю над тим, що ви описали :girl_wink:
   
 7. klen

  klen Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Можна постаратися. Я ДУЖЕ довго займалася саме плануванням того що я хочу, але воно того вартувало.
  Я багато дивилася готові інтерьери-картинки, різні варіанти планувань-перепланувань(преміряла під себе). Читала різні тематичні форуми - читати чужий досвід і вчитися на чужих помилках. Звичайно порада профессіонала може значно спростити завдання, але я також схильна думати що краще за мене ніхто не може знати що мені потрібно. Всетаки хату робиш для себе і дуже надовго то вартує трохи у тому розібратися. Доречі думка зі сторони також дуже допомогає. По конкретних питаннях відносно планування- розміщення.


  Власне тому я пунктом 2 і написала "відбір наявних речей". Посуд то ще не дуже впливає. На посуд дуже рідко акценти зав"язують, всетаки його дістають рідко. А от статуетки-скриньки- настільні лампи-картини-фотографії. Якщо інтерьер робиться не з нуля, то завжди є купа якихось речей які "рідні" і які хочеться залишити. У мене ще й купа меблів старих лишалося.
  Якщо заздалегіть запланувати як ті всі речі у нове приміщення вписати, то вони можуть надати інтерьеру індивідуальності і шарму. Але це трба планувати заздалегіть.

  Від того ніхто не застрахований:sad: І взагалі сучасні меблі мають дуже короткий термін життя - бо то все ДСП-плівка. Власне то була ще одна з причин чому я намагалася використати по максимуму старі меблі.

  Той стіл я бачила. Класний. Навряд чи знайдете в нас такого майстра. В нас і на простіші не стандартні задачі важко знайти умільців.

  Ну власне тре цікавитися і знати. Інет - все знає, можна питати :)
  Я хоч і поверхнево але і у сантехніці розібралася і у опаленні і багато іншого.
  Каналізацію мені робили по моїм вказівкам. Майстри спочатку трохи по випендрювалися - "Ми 100 років вже так робимо і все добре", але переробили так як я казала. І потім вже казали "та дійсно то так певно краще буде".

  Я маю альбом де викладала результати ремонту, якщо цікаво можу показати.
   
 8. Oddly

  Oddly Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  А взагалі які зараз ціни на планування інтер"єру?
   
 9. Coffe13

  Coffe13 Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Все залежатиме виключно від вашого бажання реалізувати той візуалізований проект. Візуалізація, як і інші способи презентації проекту, створюється виключно для загального уявлення про майбутній інтер`єр, стиль, колористику.
  Першим кроком, вашим особистим, має бути поділ приміщення відносно зональності сфер життя і зайнятості всіх членів сімейства. Звідси вам випливе загальна величина місць для складування речей, разом з переліком решти необхідних меблів та техніки. А потім, якщо бажаєте, дизайнер з його концепцією, стилем і т.д
   
 10. Ritamadonna

  Ritamadonna Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  можете скинути ссилочки - бо я наразі познаходила виключно чоловічі форуми, хоч і досить там корисної інфи вже взяла.
  воно так, але є наприклад такі речі, через які вже хтось пройшов. Ну наприклад нині роблю порядки, занесла взуття в ремонт, і стільки місця стало відразу. Але ж і такий нюанс треба передбачити - де складати взуття і скільки місця це займає, якщо тримати його акуратно по рідних коробках. Наразі в пошуках.
  я також так думала, але в кухні цим користуємося щодень. Ну як поєднати той, що дістаємо по святах з тим, що на кожен день. Колись у бабці були цілі набори - на обід, все в колір, все гармоніює. Тепер якщо зайти в Деко - то на той посуд хоч сигналізацію став. Треба вибирати з дешевшого, вибрати з нього найбільш якісне, і щоби гармоніювало до стилю.


  Я над тим думала. Меблі я би хотіла взяли білоруські. Там ціни кращі ніж у нас, і мені той стиль подобається. Зрештою, є вибір з натурального дерева, і добре зроблені.
  Пишуть дівчата в ПП що є фанатики, які облять не стандартні речі, побачимо - спробую сконтактувати.


  Що саме маєте на увазі? Передо мною першим пунктом стоїть каналізація також. Зараз думаю, на скільки далеко вигрібна яма має бути від свердловини. А які ваші роздуми на цю тему?

  Звичайно, що цікаво!!! в ПП??
  Все напевно залежить я ще не все перерила, але наразі чула про 500 баксів.

  під зональністю маєте на увазі спальня-вітальня-кухня?

  Переглянула ваш веб-сайт - сподобався Інтер`єрний розпис.
   
 11. Oddly

  Oddly Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Наскільки я розумію, там ціна за метр йде.
  Ми робили ремонт ще у 2008 р. - тоді було прибл. 7 дол. за метр. Тоді ремонт був досить сумбурним і терміновим, накладалося кілька процесів одночасно, в тому числі йшло паралельне планування. Багато робила мені моя кузинка (вона дизайнер), але живе за кордоном, тому багато в чому не орієнтується по нашій країні. є ж там всілякі технічні вимоги і т.п.
  А тепер я на етапі підготовки до іншого ремонту, включно з переплануванням - тому впевнена, що без грамотного спеціаліста не обійдуся. Я впевнена, що це тільки зекономить кошти і нерви в процесі ремонту.

  Але я би хотіла так, щоб планування займало, скільки завгодно часу, враховувало які завгодно нюанси і деталі, а тоді на його основі - швидко і компактно ремонт (щоб не було часу передумувати в процесі, а то я себе знаю ))))
  Де у Львові є спец. агенції, які таким займаються? Порадьте хтось.
   
 12. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  цікаво, дуже. Покажіть.
   
 13. Coffe13

  Coffe13 Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Дякую.
  Ну ви надто сухо розділили ... до прикладу, якщо кухня - то наскільки багато часу ви проводите на кухні, що саме там робите, яку техніку користаєте, на скільки чоловік готуєте і чи обідаєте за одним столом? Чи потрібен вам там свій куточок для ноутбука (такий собі міні-кабінет без відриву від плити), бо може, скажем є зміст збільшити кухню за рахунок мало використовуваної кладової, або за рахунок зменшення санвузла. А може навпаки, ви обідаєте і вечеряєте в ресторації, і кухня вам потрібна на приготування кави вранці, та в вечорі для того, щоб помити ті ранкові горнята, зате ванну ви хочте велику. Ну ось десь в такому руслі ... зональність.
   
 14. klen

  klen Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Якраз на форумах бувають цікаві рішення зберігання до яких сам би не додумався. Але всеодно то мусете ви подумати скількі у вас є(буде) взуття і скільки вам треба на нього поличок. Навіть якщо брати дизайнера він за вас то не визначить. То дотичне до поняття "зональність" про яку Coffe13 пише.

  Я з посудом не бавилася. Хіба хочу гарну-підходящу вазу до фруктів-печива. Бо то в нас на кухні завжди на столі стоїть. А решта посуд у мене похований у шафках дістається тільки як їмо. Ну і як до паради то маю декілька старих сервізів від бабців. І у мене такий стиль що бабціни севізи - як рідні

  Я живу у квартирі, то ж про ями не цікавилася. Але у неті десь зустрічала. Я вам у ПП напишу.
  У мене трохи інша проблема була. Як розвести каналізацію на 9 точок досить віддалених одна від одної, щоб усі повороти максимально пологі, під потрібним нахилом і щоб труби у стяжку-стіни сховалися. Конструктор з купи різних колін-трійників складала. Як раз для матиматика задачка.
   
  Останнє редагування модератором: 13 Серпень 2012
 15. Kvitneva

  Kvitneva Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  мінімум 25 метрів. Більше - краще. Але пам"ятайте, що у сусідів теж є ями і свердловини.:girl_wink:
   
 16. Мія

  Мія Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  залежно що включається в дизайн проект. Якщо тільки перепланування з розміщенням меблів і загальною консультацією по житлу, то це 5 у.о. ,
  все решта плюсується.. стиль, візуалізація, підбір матеріалів з замовником, авторський нагляд... можна навідь кошторис ремонтних робіт замовити разом з меблями і матеріалами. так будете знати скільки вам це все винесе

  ---------- Додано в 11:51 ---------- Попередній допис був написаний в 11:45 ----------

  часто дуже відрізняються при наймні в нас і не тільки тому що клієнт такий не чемний і порушує намальоване дизайнером, але й тому, що дизайнер часто малює для себе а не для клієнта і на практиці "мальовидло" важко поєднати з реальністю людей які там будуть жити.
  Гарна картинка це ще не все.

  ---------- Додано в 11:58 ---------- Попередній допис був написаний в 11:51 ----------

  це тільки в нас так... закордоном візуалізація робиться для реального представлення як буде виглядати житло і коли клієнт заапрував картинку, а потім вийшло не так, то дизайнер буде відповідати за це.
  При чому креслення і опис дизайн проекту настільки детальний, що будь-який майстер по них може досягнути тієї картинки яку дизайнер намалював.
  В нас, через те "загальне уявлення" потім можна скинути відповідальність на кого завгодно і дизайнер спить спокійно - це ж було загально))) а за конкретно я не відповідаю бо не показував цього конкретного.

  ---------- Додано в 12:09 ---------- Попередній допис був написаний в 11:58 ----------

  такий стіл і коштує космічні гроші, тому що він дуже складний в реалізації. ВИробник гарантує, що воно не розвалиться після 5-10 складань. А майстер не має не тільки голови щоб придумати таке, але й обладнання, яке коштує шалені гроші..
   
 17. enigma

  enigma Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Детальний -це я маю на увазі, окрім оздоблювальних робіт, ще розраховано всі розетки, освітлення (шоб проводку в стіні зробити), сантехніка (а у звязку з переплануванням треба було розмістити стоки в іншій частині приміщення), комин - на витяжку і на котел. Тобто дизайнер прийшов до хати, побачив, де зараз стоки, прикинув де можна їх розмістити (там же і кут зливу має бути певний тощо), також попросив розріз коминів (тобто де взагалі реально продовбати дирку на витяжку) і взявши то до уваги, вже робив проект.

  Шпалери мали такі гладенькі глянцеві квіти. майстри ж ті шпалери поклеїли на стартове покриття (а не на фініш) і відповідно той глянець вже не був такий гладенький, а з такими пухирцями, ніби дрібні камінчики під шпалерами. Недоробітка майстрів.
   
 18. Coffe13

  Coffe13 Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  Правильно, я про це і кажу - візуалізація, це лише спосіб представлення задуму, і вона може бути виконана як в 3D, так і акварелькою, чи у вигляді колажу, чи навіть малярським олівцем на поштукатуреній стіні - основна її роль - донести замовнику те, що бачить в даному варіанті дизайнер.
  Я перепрошую, ви не плутайте візуалізацію і дизайн-проект. Не лише закордоном, але і в нас дизайнер зобовязаний надати пакет креслень і технічних даних для реалізації свого проекту. І, якщо замовник справді схоче зробтити те, що він бачить на картинці - то робота під ключ з авторським наглядом (як це роблять за кордоном) золоте рішення, щоб вимагати ідентичності візуалізації.
   
 19. Мія

  Мія Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  замовник не розуміється в кресленнях і його вони не обходять. Замовник купляє картинку, а креслення і решта деталей потрібні будівельним фірмам.
  це далеко не той пакет документів... повірте.


  Дивне це ствердження. Самі подумайте навіщо клієнту відмовлятися від того за що він заплатив гроші? Чи не тому, що проект дуууже далекий від можливості реального втілення задуму в життя?? І навіщо авторський нагляд якщо всі інформація надана? !
  А вся справа в тому, що все, що в нас пропонує дизайнер настільки "загальне", що по суті замовник купляє пусту картинку. І навідь коли ця картинка максимально втілюється, потім лунає ціла купа звинувачень. Бо житло не придатне для комфортного життя. ну але дизайнер відповість :"ви бачили що купляли"...
   
 20. Coffe13

  Coffe13 Well-Known Member

  Відповідь: як планувати інтер'єр?

  От коли купує - картинку, то картинку і отримує. Продуктивніше співпрацювати з тими, хто шукає ідею, або продукує таку.