Хатні клопоти

Сад моєї мрії або квіти біля будинку

Posted by галичанка on 28 Червень 2010 відповідей - 2.660
 1. галичанка

  галичанка Well-Known Member

  Пропоную поговорити про те, які декоративні рослини (однорічники, багаторічники, кущі, деревця) наші посиденьки вирошують біля своїх будинків, дач :girl_smile:

  Сама не можу багато розказати, бо особняка з територією поки що не маю, але від цієї весни є невеличка дачна ділянка.
  І я собі думаю, щоби там таке гарненьке посадити, щоб було гарно і потребувало небагато догляду, щоб мій сад квітнув від весни і до осені. Діліться досвідом!

  Сподіваюсь тут можна було б ділитись, чи купувати одна в одної насіння, саджанці, цибулинки :girl_smile:
   
 2. сяняНЯНЯ

  сяняНЯНЯ Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Дуже гарна тема!
  В мене перед хатою є 3 грядки з квітами(якщо так можна сказати).Так ось,навесні мама вроді понасаджувала купу всього,але то всьо якось відцвіло одночасно і зараз лише кущик троянд один-однісінький цвіте...
  Можливо хтось з дівчат,хто любить займатися квітами,підкаже хоча б якийсь такий приблизний список квіточок,які би одні за одними цвіли.Бо хочеться щось купити,а сама навіть не знаю з чого починати.А ще якби фото побачити(чи тут не можна?)
   
 3. Златка

  Златка Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  о, то моя мрія :girl_dance:
  в нас перед будинком є такий шматочок землі, де і проситься щось посадити... але я в тому ніц не тямлю :girl_nea: планую потішити собі око на другий рік, думаю, до того часу щось в тому розберусь і від Вас, форумлян, позитивного досвіду наберусь :girl_smile:
   
 4. галичанка

  галичанка Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Я уявляю собі таку композицію: почати від сітки, біля неї висадити витку троянду (колюча рожа, від слова ружа, а не російського рожа), якісь високі кущі, заввишки в людський ріст, наприклад кущову троянду, як раз зараз в червні вони цвітуть - так гарно! А тоді перед ними менші, наприклад багаторічні піони, які цвітуть в травні, а перед ними низенькі ранньо-весняні квіточки.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Зараз студіюю розмноження садових квіточок. Прочитала: Чтобы травянистые пионы обильно цвели, их периодически необходимо делить. У старых, разросшихся кустов цветение постепенно ослабевает, а затем прекращается. Этого допускать не следует, надо вовремя омолаживать растение пион
  Може хтось з форумчан буде омолоджувати осінню якісь гарненькі кущики піонів і зможе поділитись чи продати їх? (а також виткі кущові троянди, та взагалі мене цікавить дуже багато рослин)
   
  Останнє редагування: 28 Червень 2010
 5. Fleur

  Fleur Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  В мене є білі а також рожеві піони, ростуть уже багато років, мабуть прийшов час їх поділити. Якщо підійдуть вам то звертайтесь.
   
 6. Mariya

  Mariya Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Піони я дуже люблю, але тутешнього літа вони не переживуть. Минулого року посадила майори, а цього літа вони самосівом виросли. Посадила лілії і фрезії (люблю їх, бо цвітуть раненько навесні). Ще гербери в мене ростуть, вони ціле літо цвітуть як і майори, гвоздики маю, але з ними мороки купа. Ну і хризантеми (вони на осінь).
   
 7. Ольга

  Ольга Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Значить до квітника я не дуже пхаюся, але маємо там таке біля хати:
  - з ранньої весни першими пролізають на поверхню крокуси, привезли їх з закарпаття, цибульки самі множаться по всій території і щовесни все більше їх
  - потім нарцисів 3 види і багато різних тюльпанів (тюльпани у нас і дуже дорогі з Голандії, і не менш дорогі з теплиць Росії, але все-одно накраще цвітуть прості червоні тюльпани. Часто цибулинки гризуть якісь нечемні тварини в землі і тюльпани гинуть)
  - потім розвітали іриси. Дрібні фіолетові, великі фіолетові, коричневі і рожеві... краса!
  - потім ромашки високі.

  Тепер щось ніц не цвіте. Якісь такі не дуже відомі квіти, хіба сфотографую і покажу.

  Кожного року мали багато айстр в кінці серпня - ще з дитинства звикла з городу їх на 1 вересня рвати.

  Є гарні троянди, які до зими квітнуть. Садили деякі з троянд з пагінців подарованих квітів.

  Флокси, не люблю, але вони теж є.
  Підвісили клематиси - трьох видів. Цього року тільки дізналися, що сухі пагони треба було повністю обрізати, а я думала, що на них листочки будуть.
  Георгіни.
  Є жасмин, магнолія (цього року першу квітку подарувала нам), калина, бузок, бушпани, барвінок (страшенно його люблю, а мама не дуже, тому пересадили барвінок далеко від очей).
  Чорнобривці, якщо маленькі то гарно виглядають теж.

  Ще купа всього незнаного буває виросте. Кілька квітів є таких, що стеляться килимом. Такі квіти хіба добре ще на цвинтар садити - вони глушать бурян і ще й квітнуть.

  Якщо підсумувати - квіти ці не потребують надмірної уваги. Ростуть і без нашої допомоги, але от впорядкувати ці квіти на одній ділянці важко :sad: тому і не так гарно виглядає городчик...
   
 8. галичанка

  галичанка Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Рассаживают цветы пионы в сентябре Чекайте на мене у вересні!
   
 9. Fleur

  Fleur Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Моя клумба найгарніша весною, у квітні сезон розпочинають крокуси ( маю білі, жовті, дрібні і королівські фіолетові, філетово-білі), за ними розквітають нарциси та іриски дрібні, тюльпани ( різних сортів , кольорів, від карликових по 10 см і до 55-60 см, тюльпани з квіточкою як у піона, а також тюльпани із п`ятьма квіточками на одній гілочці),ще маю кущ назви його не знаю, весь вкривається жовтими квіточками. . В травні розквітають примули а також ще квітують пізніші сорти тюльпанів, іриси бородаті , фіалки білі, ...... :girl_crazy: пишу і відчуваю весняний аромат .... ..Найбільше люблю обробляти свої квіточки , тоді відчуваю такий душевний спокій і настрій піднесений... навіть втома приємна...
   
 10. сяняНЯНЯ

  сяняНЯНЯ Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  На рахунок тюльпанів,то чула,що їх потрібно викопувати на зиму і сушити(цибульки),хоча б раз на два роки.Чи то дійсно так? бо я вже свої пообламувала,а цибульки в землі,і як то потім їх шукати?
   
 11. Milka

  Milka Moderator

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Моя маленька клумбочка знаходить у затінку(північна сторона) тому розкажу що гарно росте в такому місці. В загальному люблю багаторічні рослини і які мають багато зелені. Так от...навесні першими розквітають крокуси, хоч вони і не дуже полюбляють тінь, та все ж таки ростуть гарно. За ними квітнуть первоцвіти..і одночасно нарциси далі тюльпани...Всі ці квітки багаторічні і розростаються.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  З маргариткою у мене не склалось, щось їй не підходить, вона з кожним роком стає все дрібніша, хоч я її і розсаджую, можливо мало сонця, а можливо закислий грунт... Далі розквітає ірис, він хоч і гарний на вигляд але я його не люблю зате що дуже скоро перецвітає, залишається лише зелень і через те я його не викопую. Ці квіти теж багаторічні.

  [​IMG]

  Дуже гарно розростається і досить довго квітне астильба, а зелені листочки прикрашають сад аж до морозів, зовсім не потребує до себе уваги і росте можна сказати зовсім у тіні. Багаторічна.

  [​IMG]

  Непогано розростається в затінку ще й Хоста, її теж насаджують не стільки заради квіток, стільки заради листя.. багаторічна.

  [​IMG]

  Чорнобривці починають цвісти з середини червня і аж до снігу, грядочки густо покриваються квітками. Але я купую саджанці лише низькорослих чорнобривців з повною(пишною) квітною. Однорічні.

  [​IMG]

  Айстра(однорічна) і флокса(багаторічна) теж гарненькі, подобаються через яскравість і різноколірність квіток.

  [​IMG] [​IMG]

  Ну і останніми у мене квітнуть хризантеми(багаторічні), навіть коли перший сніг зійде вони не перестають цвісти і підносять настій тепла:girl_curtsey:.

  [​IMG]

  Ну ось і все, планую посадити ще кущ трояди.
   
  • Подобається Подобається x 2
 12. Ольга

  Ольга Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  цибулини тюльпанів викопувати справді треба. Іноді можна і чимось обробляти (ніби у слабкому розчині марганцівки).

  А хризантеми справді казкові! Маємо блідо жовтий кущ, після перших морозів стає фіолетового відтінку, але не обсипається :)
   
 13. соломійка

  соломійка Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  І у нас є "клаптик" землі біля будинку, на якому з ранньої весни по пізню осінь милують око різні квіти. Щороку намагаюся посадити щось нове. Перевагу надаю багаторічним рослинам. Квіти ростуть не тільки у квітнику, але і в саду, біля мангалу, альтанки. Колись весною і осінню я малювала на папері схему розміщення рослин (враховуючи їх висоту, період цвітіння, колір), але останні два роки часу вистачає тільки щоб посадити і прополоти. Ось що у мене цвіте:
  1. Рання весна - підсніжники, анемони, фіалки, примули;
  2. Весна-початок літа: нарциси (двох видів), конвалія, тюльпани (багато і різні), піонії (біла і рожева), ірис (різні кольори);
  3. Літо: лілії (різні), троянди (декілька сортів), ромашки, настурція, гербера, сальвія, гвоздики, бальзаміни, чорнобривці (високі і низькі), жоржини (різні) і зелені кущики, травички без назви;
  4. Осінь:айстри, декоративні соняшники, "бабине літо", хризантеми.
  Весною цвіте також бузок, жасмин, магнолія і декоративні кущі, назви яких треба шукати в неті, потім допишу, початок літа - розцвітає моя улюблениця - троянда кущова (величезний кущ з білими квітами і дуже ніжним ароматом), літом - троянди, які в"ються по металевій опорі та клематис (посадила минулого року, чекаю квітів).
  Щодо тюльпанів - їх справді треба викопувати на літо, якщо ні - за декілька років перстають цвісти. Дякую за пораду щодо піоній - у вересні зможу поділитися рожевою.:girl_smile:
   
 14. mirishka

  mirishka Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Тюльпани дійсно треба викопувати в липні, підсушувати і в жовтні знову висаджувати, щоб весною зацвіли, але я з своїми таку процедуру роблю раз в три роки.

  ---------- Додано в 17:03 ---------- Попередній допис був написаний в 17:01 ----------

  Поділіться будь-ласка астильбою, в мене є ніжно-рожева можу з Вами обмінятись, або помітяти на якісь інші квіти в мене їх дуже багато.

  ---------- Додано в 17:07 ---------- Попередній допис був написаний в 17:03 ----------

  І як у Вас Фрезії цвіли цього року, бо я садила, але щось з цього нічого не вийшло. І може хтось має деревовидний піон, або ще якісь рідкісні цікаві квіти я залюбки б помінялась на щось із моєї колекції.
   
 15. Mariya

  Mariya Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Та незле в Техасі :girl_wink: цвіли. Клімат трохи не такий як в Україні.
   
 16. mirishka

  mirishka Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Добре Вам у Техасі у Вас сонечко, квіти цвітуть:), а нас дощі все позаливали.
   
 17. Mariya

  Mariya Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

   
 18. mirishka

  mirishka Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Мені дуже подобаються олеандри, але в нас також дуже погано ростуть, я пробувала садити, такі нещасні і не хочуть цвісти, а що таке міртали і лантани не знаю.
   
 19. галичанка

  галичанка Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку

  Шикарний кущ! Я поки що не можу запропонувати щось на обмін (хіба що розмножаться мої гладіолуси і жоржини, маю пару штучок тих і тих, посадила перший раз), але якщо можна було б розмножити астильбу, встаю в чергу купити:girl_smile: То напевно осінню все це робиться, так?
   
 20. Mariya

  Mariya Well-Known Member

  Відповідь: Сад моєї мрії або квіти біля будинку