Кімнатні рослинки: догляд, поради

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Kasia, 22 Серпень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    мені здається що так можна всі вкорінювати.. принаймні я так вкорінюю черенки всіх моїх кімнатних і балконних, у воді перестала вкорінювати, бо дуже часто загнивають..

    от тільки є рослини, які краще вкорінюються в теплі, а є такі, що краще пускають корінці в прохолоді (для них в теплі є великий ризик загнивання).. я не знаю куди належать пеларгонії, тому кажу - попробуйте частину на батерею, а частину просто на підвіконня.. і ще можете пошукати в неті чи практикують черенки пеларгоній ставити на батерею..
     
  2. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Fleshka, та зачекайте ще хоч місяць..
    Я вкорінюю пеларгонії в торфі. Багато хто пише, що вкорінює в піску. Якщо хочете в грунті, то має бути "бідний", щоб черенок шукав поживи і швидше корінці пускав. Оптимальна температура для вкорінення пеларгоній +20..25
     
  3. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я такого навіть не знала. Дякую, Олю, за таке пояснення. Завжди думала - чого ж рекомендують вкорінювати в піску.. Справді дуже часто читаю про рекомендації вкорінювати в піску, або навіть висівати насіння в пісок.. Але коли я пророщувала насіння пальм, то в піску погано проростали, а значно краще - в суміші перліт+вермикуліт.. Ну але пальми мають великі насінини, і після появи ростків одразу садила в грунт.
     
  4. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я теж обрізала пеларгонії на вкорінення. Вони теж пожовтіли, скинули майже все листя, а потім різко повипускали корінці і тепер нарощують листячко нове!
     
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Ти в воді корінців чекала чи в грунт висаджувала.

    Мої ті що ще цвітуть на підвіконниках все рідіють і рідіють. Так шкода спостерігати за тим, як чахнуть.

    Але всеж до свят не обрізатиму, подивлюсь що з попередньою партією буде-виживуть чи ні.
     
  6. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А від чого земля в ванках цвіте? В мене вся земля з одного кулька, а цвіте лиш в одному вазоні.
     
  7. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    і у мене таке , в одному цвіте, вже й верх зібрала , та викинула, але все одно знову вилазить те саме...

    ---------- Додано в 20:19 ---------- Попередній допис був написаний в 20:09 ----------

    Доречі камелія моя пропала....от листки так почорніли[​IMG]
    а тепер залишились лише голі патички, вершки теж отримали коричневий відтінок.[​IMG] Не знаю, що робити, Обрізати їх чи хай ще так стоїть, чи викинути?
     
  8. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    я би обробила Превікуром, мало поливала і ніц поки не обрізала.. як дуже хоче - хай само відпадає.. чому би обробила превікуром? бо мені дуже схоже на якийсь грибок (гниль як варіант?) хоча може помиляюсь, не впевнена.. може хтось порадить щось інше..

    від сухості (грунту чи повітря), переважно, у більшості рослин листки сохнуть по краях.. а якщо посередині - малоймовірно що від сухості , тому підозрюю грибок..
     
  9. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    На тій рослинці нема вже жодного листка.. одні штурпаки.
    Все обпало, бо сохло як на на 1 фото,не знаю чи коріння ціле , розрити його?, чи просто обробити?
    То не гниль, бо він твердий сухий, тому коричневий...
     
  10. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    скажу чесно - не знаю.. якби було так в мого вазонка - згадала б чи часом я його не переливала, чи не стояв политий на холоді довгий час, чи не міг змерзнути (протяг?).. якщо переливали - варто акуратно розкопати.. можна навіть не розкопувати, а витягнути з землею цілим комом і оглянути корінці, які буде видно.. якщо живі - не розкопувати, а поставити назад у горщик (сподіваюсь, що зрозуміло пояснила)... якщо перелив був недовгий час - можна обробити превікуром, тоді слабенький розчин превікуру налити в грунт.. якщо точно впевнені, що не переливали - не знаю що то може бути.. може якась особлива хвороба камелії?

    я їх не маю, тому нічого конкретно сказати не можу, хіба отакі загальні поради.. чи варто обрізати - теж не знаю.. знаю, що обрізка для рослин (переважно) є стрес.. виходить, що зараз у Вашої камелії стрес ітак, а якщо обрізати, то буде мати ще один.. тому - обрізати не спішіть, краще почитайте поради любителів камелій на якихось форумах.. зрештою - розкопка коренів теж є стрес для рослини, і робиться вже в крайніх випадках, коли Ви добре впевнені, що перелили і ймовірність загнивання коренів є дуже великою.. тому - не спішіть, а поки почитайте.. за 1-2 дні йому гірше вже не стане..
     
    Останнє редагування: 16 Грудень 2013
  11. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Моя товстяночка, вкорінена рік назад почала скидати нижні листочки. Виросла на 15 см в висоту, і почала осипатись. От думаю - то вона пропадає? чи то якийсь процес іде по формуванню куща? Верхні листки міцні покищо і тримаються стовбура.
    То точно не перелив, бо підливаю рідко. Може засухе повітря?
     
  12. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Якщо то декілька листочків - то не страшно, то природній процес.. взагалі - товстянки то такі невибагливі суккуленти, що їх важко вбити.. хіба систематичним переливом..
     
  13. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я сюди хвалитись нашою кімнатною лілеєю (наук. здається гіпеаструм). Вона у нас від початку літа, взяли щепу, і ось вона радує нас своїми квіточками! :girl_tender:
    [​IMG] [​IMG]
     
  14. APR

    APR Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    І я хвалитись своїм експериментом. Ось так з частин листочка стрептокарпуса виростають малявкі, навіть не думала,що в мене вийде.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Думала фіттонія щодо шкідників живуча, а сьогодні коли поливала - офігіла.
    Купа купезна маленьких зелених каракульок по землі повзає. На листі і стеблах не бачу, але зате там з"являється багато все нових і нових коричневих плям, на вигляд як опіки.
    Що то за бяка? Чим лікувати?
     
  16. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    таки віджив мій бонсай! коли не коли ще падають деякі листочки, але загалом, то випустив багато бруньок, і ростуть маленькі, нові листочки!
     
  17. Jupiter

    Jupiter Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    То він, мабуть, у вас "акліматизовувався", звикав до нових умов :)
    А от мені подарували антуріум. Пройшло кілька днів, а листки жовтіють, в"януть, квіточки теж в"януть і сохнуть :girl_cray:
     
  18. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Розцвіли мої амариліси, ще третій сорт на підході :girl_claping:

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  19. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А за що? Просто так ))
    Просто так завівся в мене отакий орхідей [​IMG]
    Згідно окрасу і від того що на стеблі одна величезна квітка то в мене це напевно мужчина))
    А як його доглядати? І ще він не не у прозорому горщику.
     
  20. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    то Paphiopedilum (Пафіопеділум), в народі "Венерин черевичок", або "Венерин тапок"... або просто черевичок-тапок ))) кому як більше подобається )))

    мені вони дууууже подобаються! нямки!


    як доглядати? трохи складніші в догляді, ніж звичайні гібридні фалики, але оскільки то гібрид черевичка (як мені виглядає), то не повинно бути надмірних складнощів..

    непрозорий горщик - не проблема.. він не обовязково повинен бути прозорий, головне - щоб всередині було багато повітря.. орхідейні коріння люблять дихати!!

    Для початку скажу, що основна відмінність пафиків від фаликів полягає у способі росту. Як Ви помітили - у пафика є декілька розеток листків.. Так от - всі ці розетки - це одна рослина, це не дочірні відростіки і їх не можна розрізати, ділити, чи відокремлювати, бо рослина загине. Кожна розетка цвіте раз в її житті. Після закінчення цвітіння, старі розетки вже (зазвичай) не цвітуть. З материнської рослини почне пробиватись нова, молоденька розеточка, досягне своєї зрілості і тоді при гарних умовах догляду - потішить цвітінням.

    Ростуть пафики повільно, тому наберіться терпіння.

    Основне - не переливайте. Влітку необхідно берегти від жари, бо при т-рі більше 31 градуса на пафики нападає "чорна" хвороба - швидко чорніють і гинуть.

    Для правильного догляду раджу почитати про черевички і догляд за ними.
     
Статус теми:
Закрита.