ГВ - ще один дар природи

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ksani, 31 Травень 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    пробували все, але не повернулось. І ось моя подруга теж малого спочатку і вночі годувала, а потім він як і наша мала почав в 3 міс спати цілу ніч, а годувала вона ще до 11 міс.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Шкода, що у Вас так сталося, можливо були якісь помилки в організації ГВ, стрес чи ще якісь фактори. Знаю випадки, коли регулярним прикладанням до грудей вдень і вночі викликали лактацію у прийомних мам, які не народжували діток, просто дуже хотіли годувати....
    А те, що хтось продовжив ГВ без нічних годувань - треба зважати, що ризик зменшення кількості молока справді високий.
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    так цілком з вами згідна.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. cherepashka

    cherepashka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я якраз дитину і не буджу-сонну прикладаю і вона уві сні їсть не пркидаючись.Думаю,якби вона не хотіла,то б не їла.А так я вже з нормальними грудьми сплю далі.От тільки не розумію чому вона сама не просить,а максимум це смокче ручку
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    О, в мене все як в ЧЕРЕПАШКИ:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    В нас це було навіть більш, ніж нормально перші 2 місяці, причому дитина смоктала по 1,5год. А ось одного разу мала спала, я спала, не припильнувала і на ранок - гулі на грудях і температура.
    А хто каже, що будити? Запхати цицю до ротика, най собі смокче. Моя здебільшого смокче уві сні, навіть не просинаючись:)
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. nester

    nester Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Давайте не будемо так узагальнювати. І про "нормальність" у Вас дуже суб'єктивне уявлення, на прикладі лише власної дитини не варто робити таких висновків. В неті багато інформації про розвиток немовлят, їх очікування, поведінку під грудьми і т.п.

    Якби інформація з нету чи інших джерел була панацеєю успішного ГВ, то мами би не радились одна з одною, а всі були би дуже вумні! Нажаль реальність часто далека від книжкової інформації! Даруйте! :ninja:
     
  8. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Оскільки Ви процитували мої слова (хоч і без цитати) - відповім:
    Я рятувала своє ГВ саме інформацією з нету. "Дуже вумною" себе не вважаю, просто намагалася вникнути в суть:) Сайт, який я Вам дала у лінку - не книжковий, а цілком реальний, подає узагальнений успішний досвід багатьох годуючих мам.
     
    • Подобається Подобається x 11
  9. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    якщо мені щось незрозуміло я питаю інших і/або читаю сама
    якщо те що радять виглядає логічним, то вже є привід задуматися чи не помиляюся я якщо роблю не так

    я поцікавилася питанням ГВ на форумі ще до до пологів і завдяки форуму, порадам Ксані і Яремко, правилам ГВ і сайту молочні ріки в мене ГВ успішно налагодилося
    якщо не рахувати того, що до двох місяців було таке, що молока часом трохи бракувало, то в мене не було жодних проблем
    якби я питала порад в нашого педіатра, своєї мами чи свекрухи, то вже би давно годувала малого сумішшю
    а так - майже 6 міс, дитина важить майже 11 кг, виключно на маминому молоці і їсть коли хоче вдень і вночі
    я думаю в нас і коліків не було через "правильне" годування, бо коли я погодувала грудьми без нормального чергування, то малого почав був боліти животик

    так що я безмежно вдячна за всі поради з форуму :)

    а ви робіть як знаєте...

    Додано через 3 хвилини
    молоко було основною їжею 11 міс? а коли ввели прикорм?
     
    • Подобається Подобається x 9
  10. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

     
    • Подобається Подобається x 12
  11. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.


    Ксані і Яремко дають ПОРАДИ(Спасибі їм за це)...Вони їх дають м"яко і ненав"язливо ,а Ви якось агресивно сприймаєте те,що Вам неприйнятно...Людський організм не машина. Не можна всіх міряти під один шаблон. Якщо у Вас все склалось так и Вам підходить - то дуже добре. Але у когось цей процес складаеться по-своему,по особливостям його організму.


    Певно що так - у них що діти були,що вони знають шо і як.
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Тут вже було багато разів сказано, ну і можна прочитати в інеті, що саме молоко вирабляється гормоном пролактином який крім частого (бо живе в крові близько 1,5 години а потім в геометричній прогресії його рівень падає, і тому в ночі оскільки є більші перерви для забезпечення стабільної кількості молока гіпофіз виробляє з 3 до 8 год. ночі значно більшу кількість пролактину ніж у день) та правильного прикладання ніяк не стимулюється. І що би там не говорили "вумні" лікарі але без нічних годувань у 98% жінок нічого не вийде. Так дійсно є жінки вийнятки у яких горманальна система специфічно працює. Ну але надіятися на те що ви попадаєте у ту групу жінок глупо, хоча ви маєте 2%.
    А нічні годування вони забираються майже остоніми такщо годувати в ночі ще потрібно і після 2 років.
    Ви мені вибачте але я незнаю ні одного лікаря (крім лікарів консультантів по ГВ) який би допоміг по ГВ. А ви би спокійно могли годувати і значно більше ну але як то кажуть "після бою руками не машую" але "розбір польотів" чому не вийшло бажано провести.
    Видеоролики про ГВ Отказ ребенка от груди і Кормление ребенка после года
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    знати що і як і думати що знаєш - то різні речі
    мене мама годувала 3 тижні, свекруха чоловіка півроку по графіку, прикорм з 3 міс і на руки старалася не брати щоб не звик
    точно не звик - до нині з мамою холодні стосунки має

    Додано через 5 хвилин
    можливо, вибачте
    я просто "м'яко і ненав'язливо" давати поради невістці, але їй то було до одного місця
    з 1,5 міс годує дитину коров'ячим молоком наполовину з водою
    суміш навіть не купує, бо занадто дорого вийде
    того я досить зла на мам, які легковажно ставляться до таких речей
    вона слухала поради моєї мами і дитині в місяць дала води зі згущонкою, бо дитина голодна, а що робити?
    дитина зараз має три місяці, животик болить не перестаючи
    ну але певно всі діти різні, то ж я вже не даю порад, його мама краще знає його організм...

    Додано через 22 хвилини
    а по правді - так, я думаю, що всі новонароджені діти однакові, просто мами різні
    кожна новонарождена дитина хоче постійно висіти на циці і бути в мами на руках
     
    • Подобається Подобається x 12
  14. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Сьогодні нам 1 рік і 2 м. Годую мінімум 5 годувань на добу. З 2 до 6 м. малюк спав всю ніч. З 6 м. я ввела прикорм і малюк почав їсти вночі, хоча повернення до нічних годувань я пов"язую з початком прорізування зубів. З 6 м. в мене перестали сильно набрякати груди. Спочатку я подумала, що в мене пропадає молоко, але то просто налагодилась лактація. Два дні тому почали прорізатись кутні зуби і малюк два дні їв тільки цицю. Ось так я годую до сих пір: 4 місяці без нічних годувань і на вимогу малюка.
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Злата

    Злата Well-Known Member

    Хочу написати про свій досвід грудного вигодовування і запитати як діяти далі.
    Коли малеча народилася, вона зразу була зі мною в палаті і я її годувала грудьми, лікарі і акушери ахкали як правильно дитина прикладена до грудей. На другий день після пологів у мене з'явилися маленькі тріщинки, які шалено боліли, так, що я не могла груди нічим накрити, а коли дитинка зригувала молочко воно було з кров'ю. Окрім цього груди шалено набрякли і боліли, разом з ними боліла і спина. Я не здавалася, ходила до масажиста і в фізкабінет, де по ідеї мали допомогти з тріщинами, але вони ставали все більшими і більшими. Бепантен не допомагав, змащувала соски і своїм молочком і майже постійно соски дихали повітрям, бо не можливо було накрити груди, а одягти бюстгалтер для мене було мукою, особливо, коли приходилося віддирати соски від нього, щоб погодувати дитину!
    Живем з чоловіком самі, поради щодо того як зробити собі легше не знала кого питати, а заглянути на форум не мала часу, бо дитинка їла більше години, і рани на сосках ставали дедалі більшими і блючішими. Пробувала сціджувати, але не мала сили і груди були як камінні. До трьох тижнів після народження донечки в мене температура 39,5 і мною сильно теліпало, зуби клацали страшенно. Ми викликали лікаря, в якого народжували, мені вкололи анальгін з дімідролом, і скидали температуру ще аспірином. Лікар переживала, що від ран на сосках в молоко могла попасти інфекція, і не дозволила мені до ранку годувати дитину молоком. А зранку ми поїхали в пологовий до акушерки, щоб зцідила мені груди і подивилася чи не має в них інфекції. Акушерка змогла на мене глянути лише ввечері, після закінчення її зміни і сказала, що в мене мастит на одній груді (вона в нас з чоловіком на очах видавлювала гній з груді), а другою говорила обов'язково годувати дитину, що з нею все гаразд і, казала, щоб годувати без накладки, тріщини пройдуть самі... Крім того в мене 5 днів кололи антибіотик... Чим далі тим соски більше боліли, особливо вночі, але болючим був не процес годування, а момент дати дитині грудь. Я не витримала і використала накладку, і лише після цього мені стало легше і стало помітно, що рани почали гоїтися. За той час, що акушерка мене зціджувала в мене стало конкретно більше молока, але вона мене врятувала від хірурга, через чотири дні я вже годувала двома грудьми і повністю відмовилася від каш, якими догодовували дитину. Ще мені стало легко текти молоко, напевно розробилися протоки і донечка стала наїдатися набагато швидше, але вона не виїдала все молоко і мені доводилося зціджувати, бо інакше, я навіть розігнути спину не могла від болю.
    І вже тоді я змогла заглянути на форум і читала поради консультантів, не могла повірити, що можна не зціджувати і все буде гаразд. Старалася дотримуватися порад консультантів, і кожного разу я стала все менше і менше зціджувати.
    Я вже місяць не зціджую молоко і ніби все гаразд!!! ДЯКУЮ ВАМ

    Хочу дописати ще про свої соски. Завдяки накладці вони почали гоїтися, а бальзам "Рятівник" зняв біль і пришвидшив загоєння. Все ніби то загоїлося залишилися маленькі ранки, які ніяк не затягнуться. Я пробувала годувати кілька днів без накладки, благо дитинка їла і не перебирала, і мене почали боліти соски, так ніби то дуже натерлася шкіра - я повернуляся до накладки. Перечитила всі посилання з форуму про правильне прикладання дитини до грудей, старалася так і прикладати напевне неправильно виходило або дитинка звикла інакше їсти через накладку і так їла. А тепер почала відмовлятися від грудей...
    може порадите мені як повестися, дуже хочу зберегти лактацію і вигодувати свою донечку своїм молочком
     
    • Подобається Подобається x 16
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    я б сказала - вам пощастило :)
    а я якщо годувала би рідше, то молока ставало би менше
    я точно знаю, бо кілька разів спросоння вночі годувала малого тільки з правої груді і хоч ліва на ранок була як камінь, але в той день там було трохи менше молока
    а так через те що я годую часто в мене молока достатньо і я збираюся годувати довго-довго :)
    і таких жінок як я більшість - рідше годує, не годує вночі і стає менше молока, аж поки не дитина перестає наїдатися
    якби було інакше то було би менше історій "пропало молоко", "стало замало молока" і т.д.
    я би радила мамам бути уважнішими все-таки
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А ще. До сих пір ще не зустрічалася з негативним ставленням до того, що ще годую. Всі дивуються але радіють за мене і малюка.:)
    А нещодавно довелось піти мені до лікаря.
    Оглянула, все добре. Питає, чи втомлююсь з малюком?
    Ні.
    Треба робити ренген.
    Кажу не можна - годую:no:.
    Як!!!??? Негайно кидай:eek:. Малюку вже нема ніякої користі, а тебе виснажує:scare:.
    Як нема користі:shutup:. Кажу, не виснажує. Навіть поправилась за останні місяці:shy:. Не збираюсь я кидати ГВ:beee:.


    А тепер лізуть кутні зуби. Два дні нічого крім циці. В ці дні думала, як добре, що хоч молоко є, бо інакше нічого б не їв мій мацьопик:sad:.
     
    • Подобається Подобається x 12
  18. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    прикорм вона почала вводити у 7 міс.
     
  19. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ckorpionsha, все у Вас добре, не хвилюйтеся :)
    У малят є активні періоди росту, коли вони більше їдять вночі.

    Додано через 4 хвилини
    Злато, бажано перевірити у лікаря, чи немає на сосках молочниці. Бо за Вашим описом - схожі симптоми.
    А як це виглядає?
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я на 2-й день в пологовому випила 4 літри компоту...мені як молоко прибуло - то груди були такі,що у фізкабінеті жахнулись.І як почала цідити - так місяць мучилась.Молоковідсмоктувач добре не виціджував,то я руками так натренувалась - прямо передова доярка:) Мені все мама казала не ціди і не ціди - а я дурна - нє,лікарі сказали. Потім надоїло і перестала. Тепер так добре.Правда прокладок лактаційних багато йде.

    В мене схожа проблема з прикладанням . Грудь вона бере добре,але часто випльовує потім знов бере. І під час їжі в неї молоко з рота витікає. Спочатку його багато вона не встигає ковтати - тому тече,а чому потім витікає? Я її пробувала годувати - я лежу вона зверху живіт до живота - все одно те саме. Вона тоді набирає повен рот,піднімає голову, дивиться на мене,сміється і молочко витікає. Як з цим боротись?

    Додано через 2 хвилини

    В насбула молочниця в ротику і в мене на сосках - свербіли страшенно,а навколо була така дрібненька сверблюча сип. І мені аптекар "порадила" змастити синькою.... Я й змастила...Синька пересушила шкіру - в мене такі тріщини утворилися - прямо рани,кровили під час їжі. Правда Бепантен допоміг
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.