Види швів, стібків і техніка їх виконання

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Ума, 13 Травень 2009.

  1. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивальницям-початківцям

    я не знаю,я к правильно, але робила б так:


    [​IMG]
    один піхрест повний, інший-до половинки,
    а якщо хрестик займає МАЙЖЕ всю клітинку, тоді б шила ПОВНИЙ хрест, а бек-як на схемі
     
  2. zozu

    zozu New Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    тут є різні види гладі http://www.rukami.org/
     
  3. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Піскажіть, як правильно вишивати півхрестиком.
    В магазині радили, якщо це тінь, то півхрестик має бути в ту саму сторону, що і нижній півхрестик в повному хрестику, щоб створювався ефект трьохвимірності. А якщо це не тінь? В яку сторону ви вишиваєте? Чи не існує таких правил?
     
  4. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Я теж такі правила читала, що тінь - туди, не тінь - сюди:8:. Але тут треба врахувати деякі моменти. Одні вишивальниці шиють свої повні хрестики направо, інші - наліво. Отже якщо тіньовий півхрестик має співпадати з нижнім, то виходять два різні ефекти у двох майстринь. Я так "пораскінула мозгами" і проаналізувала кілька робіт, де є тінь, і дійшла до такого висновку: треба зважати, з якого боку падає світло на об'єкт (на самій картині, не від лампоки в хаті, звичайно). І тоді ті півхрестики треба вишивати паралельно до напрямку світла, а не перпендикулярно. Так я вишивала свою каву: світло падало на кавовий млинок з нижнього лівого кутка, тому і тіньові півхрестики я вишивала так /////. Мені такий варіант виглядає більш природнім і логічним. Ну але то суто моє бачення, тому не сприймайте як аксіому.
    А якщо шиємо просто фон, як наприклад у моїх африканок, то схема каже, що півхрестик має співпадати з верхнім півхрестиком із повного хрестика. Але в мене воно не співпадає, бо я шию хрестики не в той бік. І нічого собі з того не роблю:girl_curtsey:.
     
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    так як це вказано розробником схеми!
    зазвичай вишивається як верхній півхрестик, але розробник схеми може мати свої зауваження. В одній схемі можуть бути півхрестики як в одну, так і в іншу сторону (Оленка про такий випадок описувала).
     
  6. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Вишивання цього фрагменту в фотографіях (на прохання Top-Olya)
    [​IMG]
    Техніка виконання рахункова гладь, вишивається шовковою ниткою складеною вдвоє
    Якщо нитка якою вишиваєте складена вдвоє тоді можна її закріпити петелькою або закріпити нитку в шві і витягнути голку з виворотньої сторони. Далі робимо стібок на 3 клітинки = 6 ниток
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  7. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання


    Рахункова гладь - дуже схоже на те, що саме ця техніка застосована у Ліліній вишиванці.
     
    Останнє редагування: 20 Грудень 2009
  8. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Продовження
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  9. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Це шовкова нитка, а закладку можете вишивати будь-якою ниткою. Я вишивала шовковою, муліне, акриловою та ірисом. Кожний варіант має право на існування, і кожен виглядав гарно по своєму
    Ці нитки не мають великої кольорової гамми, і йдуть з номерами, але я бачила приблизно 20 кольорів цих ниток
     
    Останнє редагування: 20 Грудень 2009
  10. LudmilaP

    LudmilaP Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Продовження
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    А це кінцевий результат
    [​IMG]
    Вибачте за якість фото, поганий з мене фотограф і фотоапарат мильничка:girl_wink:
     
  11. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Людо, дякую за чудовий МК!!! я люблю пробувати щось нове і обов"язково скоритсаюся новими техніками!

    я тут шукала, як вишивати одиночні хрестики, так щоб перетяжки не робити великі (типу вивчаю теорія, як тримати зворот в ідеальному стані :girl_wink:)

    ото надибала такі поради:
    [​IMG] [​IMG]

    цікаво було б знайти всі уроки цього видання :) може хто має!
     
  12. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Я от з теми в тему перебігаю. В темі про коп"ютерні схеми Ума порадила вишивати гобеленним швом або півхрестиком. Між ними є різниця? І як виглядає техніка гобеленного шву? (якщо між ними таки є різниця) Техніку півхрестика я знаю.
     
  13. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Хельго, даю скан з інструкції від гобеленних наборів Гобленсет

    [​IMG]

    це гобеленний шов :) там нема що вчитися :) треба тільки почати :)
     
  14. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Умо, а чим він відрізняється від півхрестика: тим що півхрестиком захоплюється не одну клітинку, а дві (по горизонталі чи вертикалі)?
     
  15. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    зворотом і більшим розходом ниток
    різницю можна побаити тут
    [​IMG]
     
  16. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    Дійшло нарешті:girl_smile:, дякую imel:girl_tender:, захоплюється з лиця одна клітинка, а зі звороту дві. Дійсно, дуже простий шовчик, але натяжка обов'язкова - я от колись вишила подушечку півхрестиком (на схемі писало про гобеленовий шов, але я темнота не знала шо то таке), так от вона досі десь глибоко захована і неоформлена, бо перекошена страшно. Такий собі ромбик, хоча для подушечки то може не смертельно, хммм, з'явилось пару ідей...:girl_curtsey:
     
  17. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    якщо шити гобеленним швом, то значно менший перекос буде.

    імел, дякую що файну інструкцію знайшли :)
     
  18. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    найбільш доречіно напевно таки в цю тему

    Блэкворк
    Техника черной вышивки — это разновидность стежка «назад иголку». Его выполняют простыми стежками, которые накладываются рядами на ткань в виде счетного узора с симметричной композицией, выдержанного внутри контура. Применение стежков в две и одну нить создает живописные тени, а незаполненные вышивкой участки — эффект света, отражающегося на поверхностях.
    Черная вышивка, которую еще называют «блэкворк», известна в Европе с XV-го века: в частности, ее использовали для декорирования полотна для постельного белья и украшения деталей одежды. В самом простом варианте черная вышивка выполняется на основе использования симметричных узоров, из которых создается рисунок. При этом работают черной ниткой по белой ткани, что придает рисунку эффект кружева. Обычно для создания узоров использовали двойной стежок «вперед иголку», известный также под названием шов «гольбейн», — он одинаков с лицевой и изнаночной сторон. По этой причине он стал очень популярным для украшения таких деталей одежды, как манжеты и воротники.
    [​IMG] [​IMG]

    И еще немного текста:
    Для создания вышивки в стиле блэкворк используют чёрную нить. Работу выполняют специальным швом, похожим на «назад иголку» - гольбейном.

    Гольбейн - намного более простой шов, чем вышивание крестом или гладью. И он имеет важное преимущество перед популярными техниками - выглядит одинаково с лицевой стороны и с изнаночной. Скорее всего, это было главной причиной его распространения на одежды средневековых вельмож. Сначала периметр рисунка прошивают стежками «вперёд иголку», а затем возвращаются назад, заполняя промежутки между стежками. И - вуаля, шов готов! Цвет фона, к слову, может быть любым. Например, прекрасно смотрится вышивка на жёлтом фоне. А вот нити должны быть только чёрные - иначе это не блэкворк.

    При помощи гольбейна можно вышить узоры, которые очень напоминают кружево. Во времена ЯковаI в Англии производство кружев облагалось очень высокими налогами, и предприимчивые британцы использовали эту технику для имитации кружев на манжетах и воротниках. Художник Ханс Гольбейн на своих картинах запечатлел представителей высших сословий Британии в одежде с узорами из чёрных нитей - и шов получил своё название по фамилии человека, который никогда не занимался вышивкой.

    Существуют специальные схемы вышивания в технике блэкворк. Эти схемы можно разделить на две основные группы: контурные и оттеночные. Вышивая по контурной схеме, вы обозначаете швом лишь контуры объектов. Чаще всего такие работы выглядят просто, если не подобран необычный сюжет или же вышивка не кружевная. Схемы, по которым можно вышить целые картины, где плотность вышивки определяет насыщенность цвета (от чёрного до светло-серого), более трудоёмки. Однако и результат выглядит весьма впечатляюще. Живописные тени, блики, иллюзия объёма - это всё можно передать на вышивках, выполненных незамысловатой на первый взгляд техникой блэкворк.
     
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    дівчата, а ви бек в кожну дірочку шиєте?
    бо я часом через 2. особливо, коли навскіс треба. і інколи навіть мені більше подобається ширшими крочками ніж в кожну клітинку. а ви як?
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Види швів, стібків і техніка їх виконання

    в кожну, бо мені видно, як не в кожну

    хіба може як на дуже дрібній хто вишиває, то там і не видно :confused: