Поради вишивальницям

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Liliyah Romanova, 27 Травень 2009.

  1. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Дівчата, знаю, що десь бачила вже в темі, але ніяк не можу знайти. Як гарно зробити кутасики до дитячої вишитої сорочки? І ще, як гарно зробити той шнурочок? Підкажіть будь-ласка, домучили ми нарешті сорочку, залишилось тільки ті кутасики, так хочеться, шоб синок завтра одів нову вишиванку на фестиваль
     
    Останнє редагування: 15 Серпень 2009
  2. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Розкажу, як це робить моя мама - вона шиє сценічні народні строї: бере ті нитки, що мають йти на кутасик, намотує на дощечку, на палець, чи просто складає в пучок, і дуже туго зв"язує. Тоді розтріпує і обстригає, щоб получились такі круглі кульки. Підрівнює - і все. До тої ниточки, якою має бути зав"язане, причіпляє шнурочок. Він робиться так: скручуєте ниточки (треба, щоб хтось поміг) у джгут, згинаєте удвоє - і воно скручується само.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Coffe13

    Coffe13 Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Отака схемка, товщина кружочка - то є величина майбутнього кутасика.

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Це якщо один-два робити. А я описала, як це роблять ц промисловому виробництві.. Такими "ковбасками", (перев"язаний на відстані 2-3 см пучок ниток, який потім нарізають ножем) набагато легше і швидше
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Гм... точно ведмедя ще одного вишию, але в одну нитку... тим більше, що досить скоро йде.

    До речі, що в себе зауважила при вишиванні. Почала я ведмедя без п*ялець, бо маленькі, що мала з України викинула (нервували дуже), а нові ще в той день не купила. Так от те, що вишила без п*ялець виглядає зовсім інакше, ніж решта. Я дивлюся на те й повірити не можу, так ніби дві різні особи вишивали. Ніхто такого в себе не помічав??
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    ні, бо все без пялець вишиваю
    Лілю, а в чому різниця?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    З п*яльцями рівніші хрестики, акуратніша ліва сторона, а без п*ялець - ніби першокласниця вишивала. Руки ніби ті самі, а різниця велика. Показувала Романові, підтвердив, але не міг повірити, що то лише п*яльця такий ефект дають. Ну, а що ще, як не вони?
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я частинку пасхального рушничка просто вишивала, а потім купила п"яльця і вже з ними закінчила...Щось на різницю уваги не звернула, треба придивитись....
    Лілю, а там, де п"яльця використовувались, хрестики пухкіші? Бо в мене інколи між хрестиками дирки просвічують, надто тугенько....
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    А я то все чекаю, коли ті хрестики порівнішають. Треба відкопати свої п"яльця
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Пухкіші без п*ялець, але вони безладні якісь. Із п*яльцями рівні, практично однакові. А пухкіші чи ні - все від затягування залежить, а ще від ниток, канви... Я на 16ій зараз вишиваю, то вони так чи інакше пухкенькі, але без п*ялець - пампухи якісь...
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я собі навіть не уявляю, як то без п'ялець. Щоб дірки не просвічувалися, треба відчувати, доки можна тягнути. Тоді хрестики - як солдатики, "стрункі і підтягнуті":girl_smile:.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    згідна на всі 100! на останній роботі переконалась. я правда на снапах вишиваю. надіюсь після прання ситуація виправиться. плюс потім в рамку і за шкло. там невеликий участок, надіюсь видно не буде.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я в процесах виставила фото ведмедика. Світла мордочка в нього вишита без п*ялець. Подивіться й будете бачити, наскільки видно різницю. Я щось сумніваюся, що прання то виправить. :sad::sad::sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    зайду - гляну. я ось нарешті до компа добралась і хочу швиденько по форуму пробігтись :)
    ну в мене напевно ситуація краща, бо то картина і дам в рамку на стіну і не буде так того видно ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Поради вишивальницям

    я на п'яльцях тільки гладдю вишиваю.
    А хрестиком ніколи на п'яльцях не вишивала - одни раз спробувала - не пішло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    дівчата, в мене хрестики якісь такі мохнаті і дуже пухкі. Я розумію шо то тому шо я без пялець вишиваю. Може хтось знає як з тою пухнастістю можна боротися без наявності пялець?
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Тканину без п"ялець я натягую руцями, тобто однією рукою тканину, іншою ниточку
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Я притискаю тканину для вишивання між колінами, і лівою рукою її ніби трохи натягую.
    А п"яльцями пробувала, щось вони мені заважають, чи коло загрубе чи що....
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Поради вишивальницям

    ану дівчата гляньте, будь-ласка, в темі про Робіна. В мене хрестики пухкі чи ні, а то мені здається, що нормальні (я самокритикою не відзначаюся :)). Бо я ні тканину ні нитку не натягую (ніби).
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поради вишивальницям

    А там нічого не видно, бо фото замаленьке.