Витоки релігії та релігійних символів

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем yasna, 19 Лютий 2010.

  1. yasna

    yasna Well-Known Member

    http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=648179#post648179
    Важко дійти згоди, коли люди під одним словом розуміють зовсім інші явища.
    Що для вас віра? звідки вона по вашому взялася?
    Що для вас магія? звідки вона?
    Що для вас релігія? де її коріння?
    Давайте почнемо з цього. А то раптом ми говоримо про одне і теж, але по різному?
     
  2. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Мені дуже довподоби ця лекція, охоплює багато поглядів різних науковців різних часів на явище магії.
    Этимология и семантика слова «магия»
    http://religion-ru.ru/relig_t2r2part1.html


    ---------- Додано в 13:32 ---------- Попередній допис був написаний в 12:36 ----------

    http://nnvashkevich.narod.ru/kng/SYSJAZ2007/appli6.htm
     
  3. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    yasna, вибачте за таке дурне питання, але для чого Вам ВСЕ ЦЕ? Таке враження, що Ви назбирали в кошик купу інформації і там, і сям, а тепер все це хочете пов'язати до купи, знайти якийсь зв'язок між речами, які є просто несумісні.
     
  4. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Що саме ви вважаєте несумісним?

    ---------- Додано в 15:09 ---------- Попередній допис був написаний в 15:08 ----------

    Дуже емоційно, але абсолютно не зрозуміло. Поясніть.
     
  5. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Ні, я абсолютно без якихось надмірних емоцій питаю.
    Я про останні цитати про магію, гіпноз....Мені цікаво, чому Вам цікава такого роду інформація, це раз.
    По-друге, от ви в першому дописі питаєте, що таке віра, в другому наводите цитати про магію, а тему ви назвали "релігія і т.д."
    Для мене віра - це віра, потім йде релігія, а магія і все що з нею пов'язане - це речі, які абсолютно не з тої "компанії", скажімо.
     
  6. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    kitka
    На форумі виникла суперечка чи має вишивка магічний вплив чи ні? і чи можна християнам використовувати прадавні візерунки з метою захисту від зла? Чи посилюється ефект символу залежно від того віриш ти в нього чи ні?
    Ну і подібне.
    Я довго думала над назвою теми.
    До речі як ви гадаєте, психоаналіз - це магія чи ні?
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    е ні, суперечка йшла в іншому руслі
    нагадаю з чого почалося
    тут, здається мені, інший камінь-ми керуємо символами чи вони нами?
    що має більшу силу-віра в Бога чи віра в символ?
    тим більше символ, ноги в якого ростуть з язичництва
    і чи варто язичницькі символи ототожнювати з культурою народу?
    і чи дійсно вони є культурою нашого народу?

    то моє бачення...

     
  8. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Щоб відповісти на це питання треба знайти відповідь на те звідки беруться символи?
    Чому одні символи живуть тисячоліттями і є однаковими для багатьох різних народів(наприклад індіанські та українські), а якісь зникають безслідно?

    А звідки береться віра в Бога? Я знаю щонайменше дві теорії.
    Як виникає віра у символ?
    мені наприклад г..но сниться завжди до грошей. 10 , 100 разів попадань. роблю висновки і наступного разу готова до результату.
    Це можна назвати вірою в символ?

    А хіба хрест не використовувався задовго до виникнення християнства?

    А тризуб, який прикрашає Софіївський храм, хіба не використовувався до прийняття християнства на Русі, і чому цей символ так шанується в Індії вже кілька тисяч років, адже християнство там не дужу поширене?
    І зрештою, що ви маєте на увазі, говорячи язичництво?

    а що таке культура народу? і що ви знаєте про культуру нашого народу?
    про дійсну культуру, а не нав"язаний нам українськими класиками рафінований образ українського села створений задля розваги шляхетного панства?
    Ви наприклад знаєте, що робили на Україні з хворими або кволими немовлятами?

    символи які передавалися сотні років із покоління в покоління? Ви хочете сказати, що це не становить частину нашої культури?
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Ясна, вас гарно спитали, а ви відповідаєте питанням на питання ...
    я знаю - нічого, виживе, то виживе, ні, то ні

    от власне, що частину, а є й інші частини

    на рахунок "нашої" ми мусимо тут чітко розуміти з якого місця рахуємо (учасники дискусії), бо я так розумію, що ви рахуєте від скіфів-сарматів, чи ще з дальше, а я, наприклад, від Київської Русі
     
  10. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Orman
    Ну, я перша запитала, але мені і досі ніхто на жодне не відповів:girl_curtsey:

    Серед міфологічних сюжетів є розповіді про підмінених чортицею дітей. Такі діти мали певні ознаки: не поправлялися, багато плакали, мали велику голову або інші фізичні недоліки. Таку дитину треба було віднести на гумно (смітник одним словом) і бити до тих пір доки не з"явиться чортиця і не забире свою дитину, а вкрадену віддасть.
    В деяких працях сучасних етнгологів я зустрічала, що подібне моголо відбуватися на Україні із фізично не повноцінними немовлятами насправді.
    Мені було дуже важко прийняти цей аспект народної культури, занадто страшно...
    Але це теж наша історія і наша культура, якою б не привабливою іноді вона не була.
    Я беру від часів трипільської культури. Хоча дніпро-донецька культура і існувала на пару тисяч років раніше, але я мало про неї знаю.

    А хіба я стверджувала десь, що візерунки становлять всю нашу культуру?

    ---------- Додано в 00:18 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:46 ----------

    Я розумію, що на лівобережній Україні християнізація населення відбувалася зовсім інакше, ніж на правобережній.
    Тому нам так важко знаходити спільну мову.
    У нас, наприклад, до кінця 18 ст. вінчання в церкві для селян було менш значимим ніж народний обряд. Якщо не було змоги справити весілля, після вінчання молоді розходилися і вели життя неодруженої молоді.
    Катерина 2 навіть укази видавала, щоб такі подружні пари насильно зводили для сумісного проживання, а тих хто відмовлявся мали штрафувати.
    Це історичний факт.
    Про існування двоєвір"я (термін зрозумілий?)писав ще митрополит Іларіон в 12 ст, про це писали у своїх повчаннях священникиі у 15, і у 17 ст, з останніх це були Грушевський та Яворівський, які у своїх роботах відмічали двоєвір"я у нашого народу.
    Про перенесення функції стародавніх божеств на християнських святих теж не мало говорилося і у науковій і у популярній літературі.
    Ще в середині 20 ст в кожній селянській оселі на Новий рік проводився обряд, описаний ще в 12 ст. як язичницький.
    Тому для мене неможливо розмежувати українську культуру на тільки християнську чи тільки язичницьку.
    Для мене важливай сам факт, що таке явище у нашій культурі існувала і шанувлося народом, передавалося з покоління в покоління, а значить є невідємною частиною моєї культурної спадщини.
     
  11. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Ото ж бо: спадщини, не більше і не менше:girl_smile:...
    Я вже вкотре перечитую ваші дописи і так і не можу зрозуміти головну ідею. Ви каже, що вам не відповідають на запитання. Але ті питання, які ви поставили в першому дописі, ми обговорювали колись в сусідніх гілках вже неодноразово.
    От я вам поясню свою позицію кількома реченнями, бо не люблю багато писати. Мені цікаво було почитати ваші дописи про світолад української оселі, та інші цікавинки з минулого, які ви наводили. Але тільки для загального розвитку, а не для того, щоб взяти це до уваги і якось керуватися по життю. Я вірю (читати "довіряю") Богу і вірю Його Слову. Це основна суть, основний шлях. Це не культура.
    Можете так само коротко розказати про себе, без зустрічних запитань:girl_smile:?
     
  12. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    а про який такий обряд ви пишете? І коли селяни святкували новий рік?
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    в нас воно і зараз існує і цвіте пишним цвітом, але мені як християнці тут радіти нічому
     
  14. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    я трохи повисмикувала, але така гарна фраза є - намішали як горох з капустою :) така от думка в мене виникла від прочитання :)
    ви ще правда, до Єгипту, Месопотамії та Атлантиди не добралися, але я так розумію, то справа часу :)
     
  15. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Недавно я попала в гості в одну україномовну сім"ю. як ви розумієте, у запоріжжі таких можна на пальцях перелічити.
    коли всі навколо говорять російською, відчуваєш себе у мовному ґетто.
    а тут купа люду і всі говорять українською. і всі такі розумні. інтелегентні, такі добрі, такий собі шматочок України на чужині.
    а потім мова зайшла за релігію.
    Серед гостей виявилися люди різних християнських конфесій та інших віросповідань.
    За годину всі так перегиркалися, деякі не дочекалися навіть іменниного торта пішли геть.
    Дівчата, а на фіга та релігія, коли вона нас робить ворогами? коли ми, діти однієї землі чубимося через те що чиясь віра краще а чиясь гірша?
    Чим ми кращі за Гонту, який порізав своїх дітей тільки тому, що вони були іншої конфесії?
    Я більше не буду дописувати у цю тему.
    Прийти і обплювати радий кожен, а вислухати і зрозуміти бачу тут нікому.
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    для чого так емоційно?
    Це форум і люди можуть мати інші уявлення про оходження релігії та символів, якщо маєте обгрунтовані факти просимо викладати, але мусите усвідомити, що інші люди мають що на це відповісти.
    Он діЗонне вас гарно спитала про новий рік. Мені самій цікаво який саме обряд ви маєте на увазі.


    а це вже зовсім негарно.
    Релігія не робить нас ворогами - до вас як до ворога ніхто не ставиться. Ви маєте право вірити у що хочете, але ж і інші теж.
     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Оце зачепило:

    Ви особисто вірите в чорну і білу магію?


    стоп.

    Ви побачили чужий приклад, чужу поведінку, і на її основі зробили для себе висновок, що релігія - то зло. А ворожити - краще?
     
  18. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    Curly Xena
    І як мені поєднати ці абсолютно дві різні думки?

    У мене один кум рідновірський священник, другий - шаман, кума - служка при церкві. а інша йог.
    І з усіма я вже багато років знаходжу спільну мову, бо вважаю, що всі мають право на власний світогляд.
    Але чомусь тут на форумі я не можу і слова сказати, щоб мене не звинуватили у язичництві, неутцтві, неповазі і тп.
    Вона ж історик і етнолог, тож нехай і розкаже, заміть того щоб намагатися підловити мене на використанні термінології.

    La esposa
    Я ж не знаю що ви вважаєте чорною і білою магією. Якщо це тикання голок чи жаб"ячі лапки - то не вірю. Якщо це магія із фентазійного фільму - теж не вірю.
    Ви чудова майстриня. А знаєте, що в давнину володіння яким небуть ремеслом уже вважалося магією?
    Згадайте народні казки: чаріниця царівна-жаба єдина справилася із завданням вишити і зготувати, ковалі. гончарі, теслі за народними пов"ір"ями мали зв"язок із нечистою силою.
    Мабуть не даремно слова магія та магістер, магістратура мають один корінь і пов"язаний із знанням.
    Так як і наше слово відьма походить від відати - знати.
    Знову ж таки, що для вас ворожити?
    Ходити на кладовище вночі чи покласти руку на чоло хворої дитини зосередивши у долоні всю свою любов з побажанням одужати швидше?
    Ми можемо одним словом називати абсолютно різні речі.
    а тепер можете знову дорікнути мені, що обіцялася мовчати та не втрималася:girl_curtsey:
     
    Останнє редагування: 21 Лютий 2010
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів

    а що вам такого сказали, та трохи саркастично, але до "ворога" далеко

    ну і зрштою в різних форумлянок можуть бути різні думки :girl_wink:

    ну з таким налаштуванням важко вести дискусію :confused:


    от в цьому місці ви повинні були пояснити, що це таке (для вас) - раз даєте посилання, бо я (і Еспоза, думаю, також) розумію в загальноприйнятому значенні
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Витоки релігії та релігійних символів