А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Bublyk

    Bublyk Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    я не зрозуміла - то капуста в начинку йде, чи листки зверху квашені??

    якщо листки, то нічого особливого в тих голубцях нема, робити як звичайні, тільки замість сирої капусти брати квашену. Моя бабця колись в великій діжці завжди квасила окрім шаткованої ще і цілі головки капусти спеціально на голубці. А на Святий Вечір робила пісні голубці з гречки. Мені вони дуже подобалися, бо квашена капуста коли пропікалася в духовці, ставала такою тоненькою і смачною, зовсім не той смак, що в свіжої...
     
  2. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    думаю, що тільки листки, я сама не знаю, знала то б не питалась. Цікаво чи до квашених листків давати начинку, яку до смаку, я якщо робити з квашених листків, то заквасити як саме, таку солиш і під прес даєш, а якщо хочеш просто гоовку капусти, то як краще?
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Як квасити цілу, не знаю. Начинку давали таку як хто любить. Ми робили з сирою терою картоплею, трохи злити соку, але зібрати крохмаль який буде в тому соці і додати до маси. До маси не додаються яйця, а тільки дуже багато смаженої цибулі. Один знайомий порадив додавати ще пластівці, але мому чоловіку не сподобалось.
    Так от. Такою сирою бульбою начинити листки, скласти в бритванку і залити водою.

    А з гречкою моя бабця робить так. Варить бульбу але до кінця не відливає, і тоді робить таке рідке пюре з водою, а потім додає багато смаженої цибулі і гречку.
     
  4. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Як же то смачно виходить! таки правда, цибулі має бути багато. Найбільше мені смакувало коли вона пасерована, довго легко смажена, поки шкліста не стане)).
    От нагадали!)

    Як зробити рибу типу як консерва?
    Планую так: поскладати тугенько, пересипати сіллю трохи, спецій трохи ( лавр, перець), олії дати. І в скроварку на ...от на скільки не знаю. Скільки консерва робиться? Так щоб кісточки були м"які.
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Мені здається, що то від риби залежить. Але знаючи як воно його ніби має бути, то до розварювання кісток тре довго. А в скороварці... не наю.
     
  6. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    над тим і мучюсь, пориюсь в нетрях інтернета може і знайду, аможе краще окремі листочки заквасити?
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    В простонароді_ї) , то ся називає крижівка. Квасяться маленькі капустинки з бурячком. Вони стають рожевенькі і дуже смачні. Якщо хцети, то спитаю рецепту і зовтрі напишу)
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Я знаю, що крижавку робиться капуста на четвертинки, потім відварюється і заливається теплим маринадом, саме не гарячим а теплим. Дається БАГАТО часнику і солі. Цукру здається не дається, а оцет так. Мій муж робив без бурячка.

    Треба буде попробувати цілу.

    Он які переписи я знайшла

    і таке

     
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Якщо ви хочете на голубчики, то треба цілу але маленьку. Просто важко буває маленьку капустинку з гарними листочками відшукати, тому в нас квасять багаааато, щоб було з чого вибрати)
    Бурячок дається для кольору
     
  10. Bublyk

    Bublyk Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    NataliaFed, нє, крижавки - то трохи не то (принаймні в нас). Крижавки робляться четвертинками, як Маруся-мама казала, ну і бурячок для кольору дають, але то не на голубці, а просто як закуска.
    А на голубці я вам розкажу як моя бабця робила, але то, певно, не для міста такий рецепт... Вона квасила капусту в великій дубовій бочці (там певно літрів 100) всю разом - шатковану, а поміж неї і цілі головки клала. Потім, коли треба було на голубці, то "викопувала" головку з квашеної капусти.
     
  11. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Моя мама квасить спеціально капусту на голубці зимою, от приїду з вихідних з села, і розкажу вам, терпіть)) Наскільки я пам’ятаю, там просто капуста париться, розбирається як на голубці звичайно, тоді по декілька листочків в трубочки скручується, накладається в слоїк дуууже тісно і заливається маринадом спеціальним. От я завжди закладала ті листочки в слоїк, а як готується маринад не пам’ятаю, буду в мами запитаю.
     
  12. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    то вже не квашена. а маринована капуста.
    а квашена - то власне просто капуста посолена, пускає свій сік і в ньому кисне.
    в нас також цілі головки квасять поміж шаткованою капустою в бочці.
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    купую часто на краіквському кальмари мариновані (лічі)
    хтось знає як робити, я б вдома собі таке замутила
    і вупше - дайте добрий маринад до таких штук, пішла би і пекінська капуста і броколі...
     
  14. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    В мене свекруха таку робить в духовці - я запитаю в неї, коли будемо і відпишу...
     
  15. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    лічі то ж не кальмари і не звірі взагалі, то фрукт такий, його ще китайською сливою називають. Чи я шота не пойняв?:dntknw:
    хоча згадала як вони виглядають - дійсно нагадують пуголовків кальмарів :)
     
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    так, я спішила і наплутала
    не лічі, а кімчі
    тормоз
     
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    дівчата, а хто робив ряжанку в термосі? як воно?
    досі я знала тіко 1 метод - парити в братрурі, але тепер то виглядає мені зовсім неекономним ні по часу, ні по ресурсах.
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Так це, ж, корейська маринована капуста. Вам його тра?

    Ось тут я знайшла. Оно вам надо?

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0sX_wDCbeuU
     
  19. kira lv

    kira lv Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Робила так оселедець морожений по рецепту знайомої, то в духовці тримала десь 5-6 год на невеликому вогні (попередньо порізавши на порційні куски) і звичайно ніякої цибулі-моркви, бо то все погорить за такий час. Додавала просто приправи і олію. Кісточки були м"якенькі і, як на мене, таки схоже на консерви.
     
  20. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Випитала рецепт.
    Попарити капусту, як на голубці, але дуже мало в гарячій воді тримати, лиш так, щоб листочки можна було закрутити. Обрізати ребра. Покрутити листочки в рулетики по 4-5 шт. і накласти в 3-літровий слоїк. Тісно не накладати, так щоб потім маринад вільно між листочками пройшов і все залив.
    Маринад: 60 г. солі, 1 ст. ложка оцту. На киплячу воду. Остудити. То є розрахунок на 3л. слоїк листків з капустою (мама радила накласти листків, залити холодною кип’яченою водою, злити, і поміряти скільки води вийде, і на ту к-сть води і є сіль і оцет). За словами мами, маринад має бути солений на смак, вона каже, що завжди на око солі сипала, так, щоб не просто смачне, а солене було. Але не рупа. Якось так.
    Потім холодним маринадом заливаються ті листки, зверха докладається ребрами обрізаними, закрити капроновою кришкою і на зберігання. Мама завжди зберігала в погребі.
    Ще можна дати до маринаду перцю горошком, але то на власний смак, як хто любить.
     
Статус теми:
Закрита.