А навчіть мене... або таємниці файної господині (4)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 28 Лютий 2015.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Дівчата, всі ми файні господині але часами є трафунки коли щось таке банальне як бішкопт не виходить. Давайте ділитись нашими кухонними таємницями.:girl_in_love:

    Тема не флудильня :girl_crazy:, тому якщо
    В цій теми будемо обговорювати те чого хочемо навчитись. Переписи прошу писати у відповідну тему. Це краще для нас всіх. :girl_dance: Потім не зможемо звести кінці з кінцями і будемо писати, знаю, що є перепис Касі а знайти не можу. :girl_blush2:

    Дуже дякую за розуміння. Ми з вами гарно перетупцювали за 3000 дописів у першій, другій та третій темі тому продовжуємо допомагати один одному тут.

    Навчіть мене Дубль чотири! :girl_curtsey:
     
    • Подобається x 2
    • Погоджуюся x 2
    • Корисно x 2
    • Безграмотно x 2
    • Не подобається x 1
    • Співчуваю x 1
    • Баян x 1
  2. Online

    Online Well-Known Member

    Закручую разом кінці в маленький хвостик. Типу як в хінкалі,тільки трохи акуратніший.
     
  3. Online

    Online Well-Known Member

    Потребую поради знавців. Так сталося, що на початку грудня ми привезли з поїздки багато сиру і використали не весь. Я строк придатності якось не проконтролювала. Зараз виявила, що три шматка вже прострочені - до середини січня. Козячий, овечий і з голубою пліснявою. Чи можна їх використати в якийсь тарт чи іншу страву з термообробкою? Чи краще викинути?
     
  4. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ну в мене пармезан вже півроку, як прострочений, тут все відносно. На виробництві він може вистоюватися 6, 12, 18 місяців, а термін придатності виставили від часу упаковки(вакуумна), що є логічним, бо цілий сир вже розрізали і був контакт з повітрям, нехай навіть все було стерильно чисто. Але оскільки візуально він не зіпсований, то я далі тру собі на макарони чи в салат...
    Розпакуйте (якщо запакований), подивіться, чи немає сторонньої плісняви (не тої блакитної, правильної) - це щодо сиру з пліснявою. Так само інші види сирів: якщо немає явних органолептичних відхилень від "звичайного" стану сиру (запах, вигляд, смак), я зазвичай їм спокійно. Чи до страв додаю.
    До речі, продукт навіть не протермінований, але який зберігався неправильно, може зіпсувалися...
    Як на мене, витримані сири (на відміну від свіжих кисломолочних чи розсільних(моцарела)), якщо не заражені пліснявою і правильно зберігаються, не так сильно ризикують стати непридатними навіть після терміну, вказаного на упаковці.
    Але якщо маю сумніви - не той запах, липка, ослизла поверхня - в смітник.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Online

    Online Well-Known Member

    Козячі і овечі сири самі по собі мають своєрідний запах. Не впевнена чи розрізню: сторонній зараз він чи ні. Ну, якщо вже геть нове життя зародилося: липкий, пліснявілий - то зрозумію, а якщо трошки підпсувся - то хз. І от питання: якщо він трошки підпсувся і я цього не зауважу, чи безпечно додавати в якусь випічку. Бо накопала цілу купу французьких рецептів з сирними начинками, але якось страшнувато. Цікаво, французи утилізують підгулялий сир таким чином чи ні...
     
    Останнє редагування: 17 Лютий 2020
  6. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Думаю, що якраз у випічку такий сир, саме то))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. jylanda

    jylanda занууууда

    Козячий і овечий можна вживати кілька тижнів після дати. З пліснявою я б не ризикнула. Сири то така примхлива штука, там ще дуже важливо як саме ви їх зберігаєте.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    Дівчата, потребую поради. Дуже хочу домашнього кисломолочного сиру вирішила спробувати зробити сама. Але молока такого жирного немає, є лише магазинне (там кілька процентів жирності). Чи вийде сир з магазинного? Може хтось пробував робити і може поділитися досвідом)
     
  9. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я пробувала, марку молока не пригадаю, але сир вийшов суперовий, головне не перегріти))
     
  10. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    Ви давали молоку "природно" скиснути і потім підігрівали? Чи добавляли щось до нормального (прямо з пакета) молока?
     
  11. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Так, само скисло, потім відігріла, і все)
     
  12. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Молоко має добре скиснути само, в мене може домашнє молоко до тижня киснути, потім відігріваю.
    Відігріваю сир в мультиварці, ставлю банку 3л з кислим молоком, наливаю води щоб банка добре грілась і на 4години режим йогурт, час від часу помішувати, щоб добре все прогрілось.
     
  13. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Піддозрюю, що марка молока грає роль.... В мене раз молоко не просто скисло, а ще й стало смердючими соплями
     
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Це через те, що в пастеризованому молоці молочнокислих бактерій або нема, або залишається дуже мало, натомість залишаються спори інших, трохи стійкіших бактерій+вони можуть додатково там заселитися (на кухні їх досить), і тоді процес може йти не як скисання, а як гниття, протухання, це просто наслідок життєдіяльності інших бактерій. Думаю, може бути по-різному, залежно, які бактерії в конкретних обставинах переважать. Мені попадалось скисше магазинне молоко лише влітку в закритих пакетах, а от відкрите в холодильнику, якщо псується, то завжди має специфічний гіркий присмак.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Порадьте смачний рецепт курячих котлет.
     
  16. Online

    Online Well-Known Member

    Дівчата, може хтось знає рецепт кавово-горіхової начинки до пісочних рогаликів. Такої сухої, не з варенням і не крем.
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В нас продаються закваски як до йогурту, кефіру, так і до кисломолочного сиру.
    Магазинне молоко пастеризоване (або суперпастеризоване в тетрапак упаковках), тому воно не скисне, як домашнє від корови (зіпсується, або поки скисне, то згіркне; таке буває навіть з домашнім молоком в холодну пору року, бо бактерій тоді в повітрі мало).
    Не знаю, чи продаються такі закваски в Італії. А коли пробувати підігрівати і потім давати сік лимону, то вийде згусток, але, звісно, не те саме, що кисломолочний сир чи то природнього скисання, чи з додаванням спецзакваски...
     
  18. Smokey eyes

    Smokey eyes Well-Known Member

    Улюблені котлети моїх дітей та племінників. Правда трохи займає часу.
    Отже, куряче філе порізати дрібними кубиками - якмога меньшими. Саме це і займає найбільше часу.
    Додати порізаний пучок укропу. 100гр. твердого сиру потерти на грубій терці. 2-3 ст.ложки майонезу.2 ст. ложки крохмалю. Все ретельно перемішати, посолити, поперчити. Поставити на пару годин в холодильник. Брати ложкою і смажити як оладки. Смачного.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    А ми ще додаємо яйця і замість крохмалю муку. Можна і без сиру. І зразу смажимо, в холодильник не ставимо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    Може маєте рецепт гречаного хліба, найшла в неті, але вийшов трохи забитим і прісним. Пліз
     
  21. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    І я таке хочу... Біля мене в "Близенько" такі смачні багети і булочки гречані печуть, їх і розкуповують швидко,

    Хочеться різноманітного і смачного...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1