А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    дівчата, піднімалась тема Як вдома зробити майонез?
    ось знайшла кілька рецептів:

    1. від Юлії Висоцької
    Приготовление майонеза.
    Взбить желтки со щепоткой соли и горчицей и медленно, капля по капле, добавлять оливковое масло. Майонез должен начать формироваться в густую кремообразную массу.
    Как только майонез уплотнится, можно добавлять масло быстрее, время от времени, вливая по капельке лимонный сок.

    2. з кулінарного форуму
    В основе майонеза яичные желтки и растительное масло. На 1 желток в среднем 50 (иногда больше) мл растительного масла. При выборе масла следует учесть, что в майонезе почти неощутимый аромат и вкус масла усиливается, это может понравиться, а может и нет. Я беру растительное масло без запаха. Желтки взбиваем в миске венчиком или в миксере, добавив вкусовые добавки - соль, горчицу, сахар (по желанию) и пр. В процессе взбивания добавляем очень малыми порциями растительное масло, каждую порцию после тщательного вмешивания предыдущей. Постепенно порции добавляемого масла будут побольше, чем в начале взбивания, а смесь становится все гуще и гуще - чем больше добавляешь масла, тем гуще. Когда смесь станет практически мягким комом (как крем), ее разжижают и одновременно отбеливают и добавляют вкуса, для чего разводят "ком" водой с добавлением уксуса или лимонной кислоты (лимонного сока), количество воды и концентрация кислоты по вкусу. Я люблю разводить майонез рассолом от огурцов или помидоров, если он приятный по вкусу и аромату. Если в рассоле мало кислоты, можно подкислить тем же уксусом (лично я не люблю уксус) или лимонной кислотой. Главное - добавлять масло очень маленькими порциями (если делаю из 2 желтков, то начинаю добавлять масло буквально по несколько капель, если из 3-4, то по 0,5 чайной ложки). Раньше взбивала вилками, теперь ручным миксером. Попробуй сначала с минимумом вкусовых и ароматических добаво, потом подберешь те, которые по вкусу.

    3. і ще один майстер-клас з фото тут

    і ще:
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Це напевне кокосові макарунчики, як їх називають. Основний вміст цих тістечок це кокосова стружка. Спробуйте ось такий рецепт:

    * 3 скл кокосової стружки
    * 1 скл згущеного молока (звичайного, не вареного)
    * 1/8 ч.л. солі
    * 1 1/2 ч.л. ванілії
    * 1/2 ч.л міґдалового екстракту

    Всі компоненти добре змішати, щоб утворилась однорідна маса.
    Нагріти духовку до 180 градусів цельсія.
    Бритванку сильно змазати жиром. Викладати кокосову масу чайною ложкою на бритванку. Пекти 15 хвилин.
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Анута, мене питання майонезу теж дуже цікавить.
    Буквально на днях дивилася по СТБ ту передачу про продукти... волосся дибки стає... в списку був і майонез...
    Я купую майонез польський, він майже не містить тих всяких добавок і по консистеції такий як густа сметана сепараторна, я його навіть замість соусу вживаваю. Мені привозить товариш, але в нього зараз машина поломалася і я до Паски залишилася з півбанкою :sad:
    Майонез ще ніколи не робила, але мене цікавить жовтки мають бути сирі чи варені і гірчиця (вона зараз теж з добавками) чи можна використовувати, наприклад, суху?
     
  4. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    сирі. я колись робила. гірчицю давали яку мали. суху теж давали.
    на мою думку олія має бути високоякісна. від неї смак майонезу залежить.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Про Паски.
    Я колись відкрила темку про паски, але вона не пішла...
    Напевно всі такі добрі господині :)
    Я коже рік печу паску за новим рецептом, бо ще не можу визначитись, який мені подобається найбліьше. Ось рецепт минулого року.
    На цей рік вакансія вільна :), тому запрошую до колективного обговорення і до нових рецептів. А ще я шукаю рецепт для баранчика. Минулого року робила з рецепту, де купа горіхів було і мені не дуже сподобався...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Ніка

    Ніка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Маруся-мама, дуже дякую!!!
    певно збігаю за кокосовою стружкою (бо вдома маловато) і піду робити!!! :)
    а що це за мигдалевий екстракт? можна просто мигдаль перетерти чи не підійде?
     
  7. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А скільки такий майонез можна зберігати? (щоб знати скільки його робити...)
    А де гірчицю суху купити? Ми не вживаємо взагалі гірчиці, тому я не знаю..
     
  8. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    на жаль, я не знаю. останній раз робила майонез ще в школі. навіть не памятаю чому - видно то був дефіцитний товар. а перепис у нас був з книжечки до міксера. але то було дуже давно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Ідентично, ще в класі так 4:), але помалолетствю взяла алюмінєву каструлю, то був сірий:ninja:, прийшлося викинути, а от сьогодні зроблю обов"язково.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    такс, зробила сьогодні вранці майонез, рецепт вийшов МІЙ )))))))))) тобто виходила з того, що мала.
    а мала я 1 яйце, гірчицю готову Дідусева скляна банка (без консервантів - так написано) - пів чайної ложки, шіпотку солі, трошки оцту (вийшов трішки кислуватий - наступного разу буду оцет міряти чайною ложкою, а не просто так плюскати). це все перемішала і в блендер в комбайні. Тобто блендер з чашою (не погружний).
    Пару секунд на маленькій швидкості і потім на максимальну і тонкою цівкою вливала олію (звичайна соняшникова, рафінована). на одне яйце йде орієнтовно півсклянки олії. Взбивала поки не стало однорідним.
    Вийшов густою сметанкою, батькові на смак сподобався, але я ще буду експериментувати з сухою гірчицею і оцет планую яблучний (має бути ніжніший смак).

    з одного яйця вийшло 60 грам майонезу

    фото додаю
    [​IMG]
    [​IMG]

    офф. Оленко, ми ту передачу обговорювали на форумі ось тут Запрошую до дискусії ;)
     
    • Подобається Подобається x 20
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Оленко, суху гірчицю купити не проблема, просто уважніше подивись на прилавках. я купувала і суху в зернах (потім молоти або як спеції кудить давати), і суху порошком.

    ще хотіла сказати щодо зберігання: я ось собі подумала що готувати його цілком не складно і тому при готтуванні салатів можна одночасно приготувати майонез і одразу ж використати. Або ж постійно робити невеличкими порціями, щоб не залежувався ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А гірчичний порошок,той,що можна купити в аптеці,то та сама суха гірчиця,чи я помиляюсь:confused:?
    Дякую за рецепти майонезу,я його не їм,хіба шо по святах,а от чоловік полюбляє,переживаю за його здоров"я:)
    І ще,а можна такий домашній майонез додавати до салату,який буде їсти і дитина? Маю шанувальницю салатів,дотепер,правда,лише на олії.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    поняття не маю :confused:

    а в ньому все, так би мовити, перевірене. яйця, олія, сіль, гірчиця, оцет або інші смакові уподобання (дають часничок наприклад)
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Можна і до салатів, я замість оцту лимонний сік даю. Гірчичний порошок купувала в сільпо наш, кажись фірми Мрія, на базарах на розкладках з приправами також є, тільки спитайся продавщиць. До салату краще робити рідший майонез, тобто я робила звичайний і розбавляла сметаною рідкою або вершками 10%. Тільки у мене той майнез їли і з салатом і з хлібом і просто ложками, то я перестала його робити, щоб не спокушати:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 9
  15. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Спекла я королівський пиріг. Вийшов смачний, але шар білків зверху тонесенький. Я збила таку гарну круту піну, посипала горішками, виклала на верхній корж десь 2 см тої піни. Через віконечко бачила, як гарно вона виросла. Не відкривала на початку, перший раз заглянула до пирога тільки десь через годину. А потім, коли витягла пиріг - за якийсь час, піна впала... Може треба було остуджувати в духовці? Може вибрати інший режим випічки? Чекаю порад, що зробити, щоб на другий раз було все було ідеально :)
     
    Останнє редагування: 26 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  16. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Анута, Ви робили з домашнього яйця?
    Я так розумію, що домашній жовток в процесі готування майонезу "вибілюється", тобто майонез не вийде таким собі трошки жовтуватим, а світленьким як у пакетику, так?
     
  17. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    У мене теж завжди сідає десь наполовину. Я не знаю, чи можна якось добитися того, щоб не сіло:confused:.
    Але якщо я хочу, щоб у мене був шар гарного високого білку, то я його збиваю з цукром на парі, а тоді вже викладую на готовий спечений пляцок (це може бути наприклад мішане шоколадне тісто з ромом і повтиканими вишеньками консервованими). І тоді як покладу 2 см тих білків, так і будуть вони стояти 2 см. Допікати вже не треба, бо білки вже готові.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    яйце буле магазинне.
    майонез вийшов трошки жовтявим - думаю завдяки гірчиці
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Якщо майонез робите для дитини, можна перестрахуватись і взяти перепелині яйця замість курячих, вони стерильні. (здається, на одне куряче треба 5 перепелиних). Я раніше робила на курячих, але потім в інтернеті прочитала крик душі однієї дівчини про її нещасливе кохання. Чим те кохання закінчилось, вже не пам"ятаю, але дуже вже запала в душу історія про те, як її незабутній коханий один раз на сто років вирішив зробити їй приємне, приготував щось на вечерю, а на гарнір було неземне картопляне пюре "за секретним рецептом". Після того, як їх обох швидка забрала в лікарню з отруєнням, він все-таки розколовся, що вкинув до пюре сире яйце. :)
    А так майонез я роблю приблизно так, як Анута, хіба що олії йде грамів 250-300, і цілий час розмішую в блендері на найменшій швидкості. Колись сусідка спробувала повторити мій рецепт і потім ще довго згадувала мене "незлим тихим" : її блендер мав тальки дві швидкості, та й ті високі. Потім ще довго витирала олію по всій кухні. А ще колись не мала звичайної гірчиці, тільки суху, то вийшов не майонез, а якась рідкісна гидота. Видно, щось з кількістю напартачила.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Мій тато тільки таке пюре і робить, дуже смачно. Взагалі то у нього фірмова страва, там не тільки яйце, а й вода з під картоплі, молоко гаряче, масло.... не памятаю що ще.... Вже давно того не їла....
    Думаю, якщо яйце домашнє то можна давати....
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.