А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дівчата, будьте такі добрі, поділіться рецептом! :girl_in_dreams:
    Дуже треба перевірений пляцок з ревенем, бо дуже вже його хочеться, думаю, вже на базарі мав би з'явитися...
    А також, дуже потрібен рецепт випічки з замороженими ягодами. Бо вже скоро будуть нові ягоди, а в мене повна морозилка минулорічних, викидати шкода, бо то все з власного саду...
     
  2. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я сьогодні пекла йогуртовий кекс і туди накидала чорниці(колись малину і смородину давала), теж морозилку вивільняти пора, ми його дуже любим, він простий, швидко готується тісто і дуже смачний! Даю посилання
     
    Останнє редагування модератором: 27 Квітень 2010
  3. Furore

    Furore New Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я ревенем яблука заміняю, тобто все що може бути з яблуками, те може бути і з ревенем, тільки цукром більше посипаю. :girl_smile:
    А заморожені ягоди в кекс або маффіни додаю потрошки, або розморожую і використовую як свіжі.
     
  4. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Ви хоч проясніть про які пиріжки йде мова? Смажені чи печені, з начинкою чи без, дріжджові чи листкового тіста.
     
  5. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Вибачайте,я просто постійно одні і ті ж самі пиріжки з бульйоном отримую на забавах-печені з м'ясною начинкою у формі трикутничка.:girl_tender:А от з якого тіста-тут важко сказати(здається з листкового,вони такі слойоні і хрусткі).
     
  6. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Думаю що з листкового.Тоді спробуйте такі:
    Куповане листкове тісто 0,5гк
    2 цибулини, порізати на кільця і потушити до прозорості в 2-3 ст.л олії
    2 ст.л сметани
    м'ясо відварене приблизно 300-400гр (можна курка з бульону, я так часто роблю)
    сіль перець
    М'ясо і тушковану цибулю перемолоти, дати сметану сіль перець, вимішати.
    Листкове тісто порізати на квадрати, в центрі викладаємо ложкою фарш, складаємо трикутничком і або притискаємо краї вилкою, або обрізаємо фігурним ножем або залишаємо так як є. Пиріжки викладаємо на змащене деко, змазуємо розколоченим яйцем для гарного кольору, за бажанням можна посипати сезамом, тмином іт.п пекти в гарячій духовці(190-200гр) приблизно 15хв, до золотавого кольору.
     
  7. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Зявився. Сьогодні купила 1 пучок - 5 грн., я як порЄдна господині сторгувалася за 4 грн.
    Я маю один пляцок, який в нашій сімї найбільше ходовий був з румбамбаром, але не можу знайти свій записник...
    Але маю файний перепис пляцка з яблуками кислими, який зараз роблю кожні два дні, бо так смакує моїм домашнім. Так як яблука там кислі, то думаю з румбамбаром він буде файний, крім того я його ще робила з вишнями теж був класний. Якщо хочете напишу...
    які ягоди?
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    І мені якщо хтось має. Маю чорниці, порічки, полуниці!!!
     
  9. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Мафіни з чорницями за Др. Откером
    на 12 шт.
    пшенична мука 300г
    розпушувач (порошок до печива) 3 ч.л. (беру 1-2)
    цукор 150 г
    ванільний цукор 1 пакетик
    щіпочка солі
    яйце 1
    молоко 250 мл
    олія (без запахів) 4 ст.л. (приблизно 50 г)
    чорниці 250 г свіжої або 200 г замороженої
    1. Муку змішати з розпушувачем і просіяти у велику миску. Додати цукор, ванільний цукор, сіль, яйце, молоко і олію. Змішати міксером до отримання гладкої маси (2-3 хв.)
    2. Чорницю не розморожувати, обережно підмішати її в тісто скребком. Сильно не перемішувати, бо тісто забарвиться у ліловий колір.
    3. Виложити тісто у форму для мафінів (змазану жиром і посипаною мукою). Поставити на решітку в духовку.
    4. Випікати при температурі 180 градусів приблизно 30 хв.
    5. Після випікання залишити мафіни в формах ще на 10 хв, потім витягнути і дати вистигнути на решітці.
     
  10. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    ясно, що хочу! обіцяю спекти і виставити фотку! (а то й пригостити при нагоді!)

    та є і вишні, і порички, і багато чорної смородини...

    а якщо я не маю таких форм, то можна якось в більшій пекти, порадьте!..

    і що з ним зробили?..
     
  11. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Той перепис дуже простий і напевне його всі знають, але як я вже писала, чомусь зараз в мене всі хочуть саме його і я печу його кожні 2 дні.
    Пляцок яблучний
    3 яйця
    1 склянка цукру
    1 склянка сметани
    1 склянка муки
    2 ч.л. порошку до печива
    3 великі кислі яблука (я робила ще з вишнею, думаю з румбамбаром також би пасувало)
    Приготування:
    Включаю духовку на 180 градусів. 3 жовтки взбиваю з півсклянки цукру доки маса не почне біліти, потім додаю сметану, взбиваю, додаю муку з порошком до печива і знову взбиваю. Далі я тісто викладаю у форму круглу селіконову (діаметр 24-26 см), тому нічим не мажу, якщо маєте звиклу форму, то краще на пергаментний папір. Чищу яблука, якщо яблука свої, то можна і не чистити. Щоб вже почищені яблука не темніли, поки я чищу наступні, опускаю їх у воду з лимонним соком, або щіпкою лимонної кислоти. Яблука можна різати як вам подобається, можна кубіками, можна плястерками, я люблю плястерками.
    Далі два варіанти:
    легший: яблука посипаю корицею, гвоздикою (за бажанням) і викладаю на тісто і ставлю в духову.
    важчий: ставлю пляцок в духовку на 5-7 хвилин, витягаю, засипаю яблуками і знову в духовку.
    У чому різниця? Яблука пускають сік, і якщо зразу їх класти то тісто, трохи вологе виходить, я люблю більш сухе, тому викладаю яблука пізніше, але якщо то має бути швидко, бо гості вже на порозі, то так не бавлюся.
    Випікання:
    Ставлю таймер на 35 хв. Коли таймер запікав, я починаю взбивати білки як на бізе. Коли вже починають утворюватися піки, маленькими порціями всипаю цукор. Ця процедура у мене займає не довше 5 хв. Витягаю пиріг, викладаю на нього бізе, розпрамляю, можна посипати за бажанням мигдалевими пластівцями. І ставлю в духовку на 5-10 хв.
    Бізе не виходить, як бізе, а скоріше як мус. Воно солодке і дуже гармонійно поєднується з кислими яблуками і майже не солодким коржем. І досить не зле виглядає.
    Іринко, знали б ви як за мною ходить штрудель вишневий, просто плачу за ним.
    Але тут трохи мороки є з тим тістом філо, може хтось з наших господиньок знає якийсь лінивий перепис щоб розкатувався легко?
    А вишні для нього готуються просто:
    400 гр. заморожених вишень (можна ще чорної смородини з порічками добавити)
    цукор
    кориця, гвоздика (за бажанням)
    1 ст.л. крохмалю
    Приготування:
    Вишню не розморожуючи порізати на кусочки пересипати цукром (за смаком, я беру десь півстакана цукру) і поставити на маленький вогонь. Довести до кипіння і помішуючи варити ще десь 2-3 хвилини, додайте корицю, гвоздику (за смаком) і ще варіть десь 2 хвилини. Потім розчинити крохмаль в невеликій кількості води, і тоненькою цівкою вливати до вишень, коли почне загустівати (чи густіти - слово не можу знайти щоб написати правильно) зняти з вогню і остудити.
    а не маєте таких паперових для мафінів? якщо просто в них випікати, то їх трохи розіпре, але все одно вихід нормальний, коли не має іншої форми. Пекти по цьому рецепту просто кекс я не пробувала, але то нормальна практика, тільки час випіканння треба збільшити.
    ото власне шукаю свій записник з переписами, десь моє чадо його вивчало. Зараз чекає свого часу в "Розумному холодильнику", там він довго може бути, тому я й не переживаю. Як знайду одразу виставлю ще той перепис! Або вже на крайній випадок спитаю в мами, він також є в неї.
     
    Останнє редагування: 29 Квітень 2010
  12. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Найшла накінець я свій записник, не дивно, що він був між дитячими книжками :)
    У мене назва пише Пляцок з фруктами (але ми цей перепис використовуємо саме для румбамбару)
    3 яйця
    225 г цукру
    200 г маргарину (беру 100г маргарину і 100 масла)
    150 г муки
    1 ч.л. порошку до печива
    1 ч.л. цукру ванільного

    Начинка:
    -румбамбар
    -вишня
    -чорниця
    -трускавки
    -все що придумаєш

    Приготування:
    Жовтки розтерти з цукром + ванільний цукор, потім вмішати маргарин, додати муку з порошком для печива. Білки збити окремо і додати до загальної маси. Перемішати легенько ложкою (!).
    Бритванку викласти обовязково пергаментним папером (якщо печете з румбамбаром, бо зіпсуєте її), викласти тісто, зверху викласти фрукти (з проміжками).
    Випікати при температурі 180-200 градусів протягом 40 хв.
    Після того як остигне при бажанні можна посипати пудрою.
    Смачного!
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Kiruskin

    Kiruskin Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дівчатонька, може хто пік тірамісу?
    Може маєте якийсь перевірений рецепт?
    Буду дуже вдячна за допомогу!
     
  14. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Kirushkin, на цій сторінці кілька перевірених рецептів... Enjoy! :)

    Оленко, величезне дякую за переписи! :girl_in_love: Завтра яблучний буде, або і з вишнями!...
     
    Останнє редагування: 30 Квітень 2010
  15. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дівчата, маю трохи печериць, порадьте, що з ними можна зробити (ніколи не готувала нічого з грибами і не знаю навіть з якого боку до них підійти), але треба так, щоб туди не входив майонез, сметана і сир, бо коханий не їсть.
     
  16. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я роблю деколи гуляш з печериць, правда даю трошки сметани, але можна обійтися і без неї. Отже, печериці чищу (треба зчистити плівку з шапочки і "павутинку" з-під шапочки), ріжу невеличкими кавальчиками, мию вже порізані. Тепер печериці відкладаю, підсмажую на олії до золотистого цибульку (кубиками), викидаю сюди грибочки, наливаю трохи води,хай тушаться. Так разів 2-3 підливаю води. Коли википить остання вода, додаю 2 ст. лож. борошна (це на 300-400 гр. печериць), підсмажую гриби разом з тим борошном, наливаю води так досить і енергійно вимішую, щоб не утворилось гульок. Води давати стільки, щоб не було дуже густе. Солю, перчу і даю сметани, але можна без неї (під час посту готую без сметани).
    Файні фаршировані печериці, але там йде твердий сир
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    з ними багато чого можна зробити. Саме просте. Посмажити з цибулькою, з підливанням чайної ложки соєвого соусу і келішка горівки. Дати щоб зайнялось багаття і виключити. Ото мнямка. Потім ті грибочки як додаточок до мяска, каші... будь чого. Мої печериці завжди п’яні. :girl_claping:

    Порада! Щоб не утворилось грудок ваша запрашка і рідина повинні бути одинакової температури, тобто якщо підливаєте воду то лише кип’яток або гарячий бульйон.
     
  18. Марта2

    Марта2 Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Пробувала пекти за вашим переписом, дуже смачний получився, тісто простеньке! Дякую!

    Маю питання(до всіх): а чи можна замість яблук дати яблучне варення? Можливо його якось в кінці на підпечене тісто викласти, чи як? Маю багато варення ще з минулого року, шкода викинути, може хтось поділиться якимось переписом пляцка(печеня чи булочки не люблю пекти)? Дякую!
     
  19. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Якщо воно у вас більш густувате, ніж рідкувате, то можна звичайно. Моя свекруха так часто пече пісочне. Якщо боїтеся, що нижній корж буде вогкий, то можете його дійсно трохи самий пропекти. А можна відразу накладати варення, але притрусити спочатку тісто паніровочними сухарями на всяк випадок, а потім вже яблучну масу викладати.
     
  20. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я печу з повидлом "Тертий пляцок". Але тут добре мати густе повидло (я, як правило, використовую сливове або смородинове, перемішане з рожею або ще абрикосове).
    Склад:
    500 гр муки,
    1 п. порошку до печива,
    200 гр. цукру,
    250гр. маргарину,
    4 яйця

    Замішую тісто зі всіх складників (тільки білки - в окрему миску , їх потім треба збивати). Якщо не вдасться замісити (дуже туге), то даю 1 ст. лож. сметани. Але воно має бути туге, бо треба буде терти на тертку (якщо зам'яке, то тяжко треться).
    Розділяю тісто на дві частини: одну трошки більшу (вона піде на дно бритванки), другу - менш (на верх пляцка). Бритванку змастити жиром, натерти на грубому тертку одне тісто, помастити повидлом (не дуже багато, щоб не було засолодке, так тільки накрити), вилити збиті білки і зверху притерти другим тістом. Кладем в гарячу духовку і пекти 40-50хв.
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.