"Аффтар! Пєши істчьо..." (2)

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Bulavka, 22 Червень 2015.

 1. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  То не нововведення, то колись саме так казали і писали. Мабуть, вертаються до витоків:

  ЧИСЛО, а, с. 1. Поняття, за допомогою якогопередається кількість і провадиться лічба. Астрономіяі геодезія уже в минулому столітті висували задачі, розв'язання яких вимагало кількох десятків або навітьсотень тисяч арифметичних операцій над багатозначними числами (Наука.., 12, 1957, 10); Дробове число; Ціле число; // розм. Цифра; номер. Блищали на червонім фоні чіткі, упевнені і стислі, енергіїі сили повні добових зведень горді числа (Рудь, Дон. зорі, 1958, 61); Ну, та вже він [лист] якось до Васдіб'ється, от тільки що, я забула, яке число вашогодому,- а може, його й не треба? (Л. Укр., V, 1956, 56); // заст. Номер газети, журналу, альманаху і т. ін. Безмірно тяжкий сум і невимовно пекучий жаль обнялимою душу, як побачив я число "Ради" з оповісткою пронесподівану смерть Миколи Віталійовича (Мирний, V, 1955, 316).
   
 2. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 3. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  Ага, а ще я довгий час не могла зрозуміти, чому є крем для "особи";)) А потім дійшло, що то їхнє "ліцо" переклали так))))
   
  • Смішно Смішно x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 4. Dominika

  Dominika Well-Known Member

  завжди, скільки себе пам'ятаю, так і казали - число журналу(альманаху) і т.д. То не нововведення, а дуже "класичне" словосполучення...
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2