Акваріум - поради та рекомендації ;)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Охват Марьян, 23 Листопад 2012.

  1. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    зайдіть в магазин з акваріумами і Вам точніше скажуть що Ви зможете купити на таку суму.. впринципі на невеликий акваріум повинні вписатись..

    до акваріума необхідно фільтр, компресор (подача повітря), і нагрівач з терморегулятором (щоб підтримувати необхідно-допустиму температуру води для риб).. то мабуть необхідний мінімум..

    кришка до акваріума.. в нас спочатку не було нормальної - накривали склом з шліфованими краями, риби жили без досвітки десь 2 роки.. зараз муж сам зробив з файними лампами..

    зрештою, мабуть багато залежить від того які риби там будуть жити..
     
  2. masjaka

    masjaka Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Щось я налякалась! Малій подарували акваріум на 6л. з 1 золотою рибкою. - їй достатньо місця? В акваріумі камінчики, і гілочка штучної водорослі. Без компресора чи ще чогось, нам сказали воду міняти 1 раз на 2 тижні.
    А тут почитала, і злякалась, що скоро тій рибці прийде кінець, і що я маю зробити, щоб рибка жила довго і щасливо?
    Як все таки правильно міняти воду (повністю зливати і заливати нову, чи зливати половину і доливати, як часто), чи потрібні компресор, світло ще щось, ніколи рибок не мала в тому повний нуль....
     
  3. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    У таку суму можна вільно вкластись та придбати акваріум від 30 до 80 літрів :)



    ---------- Додано в 22:04 ---------- Попередній допис був написаний в 22:00 ----------

    Прийде кінець :)

    Золота рибка є тепловодною і їй потрібно 22-26С, а при кімнатній температурі вона захворіє на простуду і помре. Пропоную вам віднести рибку в зоомагазин і поміняти на півника. Півнику не потрібно додаткового устаткування в акваріумі, оскільки він дихає з поверхні води + може жити при температурі 17-29С :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    так, надивилася собі акваріум.
    якщо це "креветочник", то чим він особливий? чи підійде для рибок?
    чи обов’язково треба кришка? а якщо кришка, то і компресор для подачі повітря треба?

    вибачайте, що закидую питаннями, але повний нуль.
    а якщо акваріум з кришкою, то як до нього приладнати той же компресор? там є отвори? чи треба по конкретних моделях дізнаватися?
     
  5. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Креветочник, креветкаріум або наноакваріум - це популярні назви малих акваріумів, об'ємом до 30л. Багато фірм комплектують ці комплекти необхідним устаткуванням. Ось відео із запуску такого комплекта:

    http://www.youtube.com/watch?v=09NIYEWnBus


    Визначіться з об'ємом акваріума, тоді зможу порадити по конкретних моделях :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Drimka

    Drimka Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    От і мені в цю гілочку. Наш старший син вже більше року просить акваріум, а тепер ще й молодший йому за компанію. Мені теж акваріуми дуже подобаються, тож татка ми всі троє вмовили. Оскільки в мене особисто рибок ніколи не було, то я, щаслива, нирнула в нет. Поплавала там і розстроїлася. Для розміщення акваріума не підходить південна сторона, а у нас дві кімнати, і дві на південну сторону, і дві добре освітлені.:girl_cray::girl_cray::girl_cray:. Єдине більш-менш затишне місце, куточок кімнати зразу біля вікна, але там всеодно одна сторона акваріума буде освітлена. Тому я всіляко намагалася пояснити дітям, що рибок не буде. Хоча вони всеодно просять і пропонують їх сховати від сонця на землі за диваном:girl_crazy:. Це була передісторія.
    Минулого тижня чоловікові на роботі зпрезентували круглий акваріум на 11л (якщо не долити до верху 7-10см). Діти щасливі вже від самої пустої ємності, а я знову начиталася, що круглий акваріум - якщо не найгірший, то один з них. :girl_nea: Почали з чоловіком шукати якесь оптимальне рішення. Вирішили таки запустити. Плануємо туди купити два півники і якусь рослинку посадити (порадьте яку). З техніки, мабуть, потрібно лише фільтр, бо в хаті 24-25 гродусів, то підігріву виходить не треба. Не знаю, чи потрібно для такого об"єму освітлення? І ще в нас дуже тверда вода, тому я її сьогодні перекипятила. Скільки перекип"яченій воді треба відстоюватися?
    Так хочеться, щоб все вдалося. Але трохи страшно, бо як казав Екзюпері: "Ми відповідаємо за тих, кого приручили".
     
  7. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

     
  8. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Та ніц не страшно. Акваріум може знаходитись у будь якій частині кімнати, головне, щоб на нього не потрапляло пряме сонячне проміння. Круглий акваріум не є поганим, а у Вас досить не малий акваріум. Як Ви вже могли бачити, що навіть в акваріумах 2 л(вище у темі) можна зробити гарний живий куток. Кількість рибок на Вам акваріум має бути не більше 3-5 шт і ці рибки мають бути досить малими 2-6см. Обладнання на такий акваріум не потрібне, лише маленьку настільну лампу невеликою потужності, до 5вт.

    Рекомендації:
    Не освітлювати акваріум лампою більше 6-7 год на добу
    Не перегодовувати рибок, тобто щоб вони зїдали корм на протязі 5хв
    Підмінювати 1/3 води на свіжу, щотижня (всю воду ніколи не можна міняти, оскільки там живе середовище)
    Запускайте рибок перший раз у вже відстояну воду, через дві доби

    НІКОЛИ не додавайте кондиціонерів, які вам пропонують у магазинах!
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Справді? чому? В нас досить жорстка вода, чому не можна якось її покращити?

    Я ще не пробувала додавати, але недавно задумалась над цим..
     
  10. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Мабуть продовжу писати про свій 20-літровий акваріум і як у ньому все змінювалось :shy:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    І фінальне фото, акваріума - 10 місяців без втручання, все росло само по собі :)

    [​IMG]

    ---------- Додано в 20:23 ---------- Попередній допис був написаний в 20:05 ----------

    Як показує практика - не варто. Рибки спорожнюються у воду, тому вода в акваріумі завжди є кислішою. Якщо вчасно не підмінювати воду, то вона стає дуже кислою (рН 6.5 або нижче) і рибки починають хворіти та вмирати. Змінюючи частину води на свіжу(більш лужну), ми додаємо в акваріум нові мікроелементи/макроелементи/мінерали таким чином підтримуючи буфер кислотності.

    Кондиціонери звязують і викидають у осад не тільки хлор (газ, який випаровується із свіжонабраної води протягом 2-5хв) та кальцій, а й всі важливі мікроелементи та мінерали. Тому, якщо у вас не вибагливий специфічний вид риб, то не потрібно бавитись кондиціонерами/примочками бо тільки нашкодите, а не допоможете :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    і Ви таке знаєте! я теж таке читала і всім говорила що достатньо 5 хв, щоб хлор випарувався, а мені доказували, що потрібно кипятити, щоб він випав в осад..
     
  12. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Ви читали з вірних джерел!

    У нас є багато "хіміків-акваріуміумістів", менше вірте їм і ваше хоббі буде не дорогим :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. rozalin

    rozalin New Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    а я завжди кондиціонером користуюсь, непотрібно відстоювати воду....
    у мене акваріум на 300 л з моїми улюбленими цихлідами))))))))
     
  14. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Ну я теж за 15-літній період жодного разу не відстоював воду... і всі акваріумні жителі живі :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Привіт. Хочу перепитатись. Ніяк не можу вичислити правильну кількість годин світла для свого акваса. То бурі вилазять, то зелені водорослі, як не одне то друге. А хочеться щоб було якось нормально. Скільки часу має світити лампа? Як правильно вичислити період?
     
  16. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    ризиковано)) мій півник і друга свого бив і самок))
     
  17. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    і в нас так... але нашим рибам все одно потрібна щотижнева підміна води то заодно й стінки мию..
     
  18. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Привіт! Водорості вилазять не від світла, а від кількості органіки в акваріумі. Вчасні підміни води допомагають уникнути спалахам різних видів водоростів. Якщо є місце і можливість, то заведіть сомика - анциструса, він акуратно відчищає багато видів нальотів.

    Щодо світла, то воно має горіти в акваріумі максимум 8 годин. Якщо в акваріумі немає живих рослин, то світло можна вмикати лише тоді, коли є потреба, для перегляду акваріуму. Рекомендую розділяти освітлення на два періоди, з перервою на обід, тобто світло світить 3-4год зранку та 3-4 год ввечері.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    чому так? хіба рибкам досвітка не потрібна?

    в нас нема живих рослин, бо чоловік на більшості форумах читав, що астронотуси виривають рослини, обгризають, коротше - не дають їм спокійно рости.. то й ми не купували.. але лампи в нас є, одна з них зі спектром для рослин (на майбутнє, якщо таки надумаєм щось посадити).. лампи світять десь 8 год на добу.. тобто якщо немає рослин - то рибкам і без ламп добре?

    ---------- Додано в 12:07 ---------- Попередній допис був написаний в 12:01 ----------

    читала, що коли астронотуси бються між собою, то треба їх розділити перегородкою, через деякий час вони засумують один за одним і потім, коли зняти перегородку, - вже не будуть битись.. почитайте десь - може й півників можна так подружити..
     
  20. Охват Марьян

    Охват Марьян Well-Known Member

    Відповідь: Акваріум - поради та рекомендації ;)

    Рибкам достатньо зовнішнього світла, яке попадає в акваріум. Освітлення в акваріумі потрібне для того, щоб росли живі рослини та для того, щоб ви могли споглядати за своїми улюбленцями. Якщо в акваріумі немає рослин, то світити потрібно по мінімуму або коли потрібно(переважно люди вмикають такі акваріуми коли приходять ввечері додому).
     
    • Подобається Подобається x 2