Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    попитайте краще у тих, хто захищався у Вашому ВНЗ.. хто ж Вам отак відкрито на форумі напише скільки, кому і за що платити? У Львові багато спецрад з економіки, відповідно умови всюди різні...
     
  2. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    То навіть не ВНЗ справа, то кожна спецрада має свої внутрішні правила. В одному місці вистачає потім подякувати і вручити коньяк, а в іншому починають дерти.... Вам універсальна інфа нічим не допоможе.... Хіба попитайте когось, хто захищався суто в вашій спецраді (у Вас що, немає на кафедрі "свіжозахищених"?)
     
  3. Тигренятко

    Тигренятко Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ніхто вам толком нічого не скаже, ні свої, ні чужі. Суми гулятимуть різні, повірте. Кожна ситуація індивідуальна: десь робота хороша, десь гірша, десь сама писана, десь за допомогою вже захищених кандидатів, докторів, хтось з дисертантів син/дочка, внук/внучка поважних людей) і т.д., і.т.п.))))))) Поки самі не пройдете той шлях остаточно нічого не знатимете. повірте мені на слово. Я сама, підійшовши в притул до захисту не знаю чим це все закінчиться) І взагалі, мені дуже шкода витрачених на це все років життя.
     
  4. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Навіть це, а також добра наукова робота у наш час абсолютно не значать, що не треба буде "дякувати" як і всім.
    Дійсно, правильно радять , треба поцікавитись як прийнято саме на вашій спецраді, порядки всюди дуже різні.
    Не треба так горювати! Ви молодець, і, головне ваш розум буде офіційно підтверджено (а багато хто і хотів би, але так і не довершив тої епопеї), тому, захищайтесь, потім відпочинете від того всього і будете мати за плечиме це досягнення, і думаю це дасть тільки позитив у майбутньому (особливо, якщо ви працюєте у ВУЗі чи науковцем.
     
  5. velykaryba

    velykaryba New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну насправді мене цікавила загальна сума, але здається її я вже довідалась. Дякую за поради.
    Чесно, порахувавши рентабельність тої дисертації, зрозуміла, що вона з трудом окуповується, але...здається справа не в рентабельності:), швидше у статусі. Справді, коли кандидат - ставлення до тебе очевидно відрізняється. Реакція на те, що ти аспірантка вже неодноразово перевірена:)така реакція виключно позитивна. Тому все ж таки що почала, потрібно завершити успішно.
    Щодо синів і дочок - то їм справді легше, але організаційному плані.
    Головне - не вішати носа, а вперто йти веред, а там знадобиться ступінь кандидата чи ні, час покаже, точно не зашкодить.
     
  6. TobiRa

    TobiRa New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це єдине, з чим не можу погодитися. Хоча я новачок на форумі, але у цю тему потрапила не дарма. Поділюся власним досвідом: ані 7 років стажу, ані закінчена аспірантура і дисертація на фінальному етапі не врятують від керівника-самодура (пробачте на слові), яким буде вчити тебе писати, якщо ти філолог, рахувати, якщо математик, і взагалі жити. Тим паче, що ринок праці у Львові вже давно "зігнив": синій у тебе диплом, червоний чи фіолетовий - головне, щоб мав досвід роботи і добре справлявся з поставленими задачами. На жаль, зараз мало таких роботодавців, які просять не просто диплом, а стаціонар (що свідчить, як кажуть в анекдоті. про те, що людина здатна протягом 5 років займатися нікому не потрібними речами).
    І тут виникає риторичне питання про те, де взяти досвід роботи, якщо всі вимагають досвід роботи?
    Я завершила аспірантуру за фахом "Соціальні комунікації", захищатися наразі не планую (сімейний бюджет не виживе), та й працювати, маючи науковий ступінь, за 2000 в місяць, викладаючись на 100%, якось не посміхається.
    Особисто для себе зрозуміла: скільки б у тебе не було публікацій, виступів на міжнародних конференціях тощо - ти ніхто без досвіду роботи та гучних імен серед роботодавців. Пробачте за такий песимізм, проте в нашій країні наука (принаймні, гуманітарні галузі) нікому не потрібна. І краще знайти можливість навчатися в аспірантурі і захищатися за кордоном: отаке дійсно цінується і має відповідний зиск у майбутньому.
     
  7. Masterpiece

    Masterpiece Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Напевне так, але за умови, що працюєш у ВУЗі на науково-викладацькій ниві. Для інших роботодавців диплом кандидата може не відігравати важливої ролі в порівнянні з досвідом та практичними вміннями. Крім того, чула, що деякі керівникине поспішають брати до себе на роботу кандидатів через страх, що вони можуть їх "посунути". А в Лондоні зараз PhD і навіть просто магістрам взагалі важко знайти роботу десь крім навчальних закладів, оскільки роботодавці прямо кажуть - у вас надто висока кваліфікація - ми, на жаль, не зможемо вам забезпечити пристойну зарплату на рівні. Так що от такі бувають парадокси..:girl_yes2:
     
  8. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Думаю, що мова йшла саме про наукову чи викладацьку роботу.. в інших сферах директору, зазвичай, далеко і глибоко чи кандидат ти чи ні.. маєш диплом про ВО, роби роботу і сиди тихенько.. дуже мудрих в нас не люблять, бо на їх фоні відчувають себе гіршими, а директори не люблять відчувати себе гіршими.. цінують аспірантуру працівників ті керівники підприємств, які самі є кандидатами чи докторами..
     
  9. TobiRa

    TobiRa New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Золоті слова! Дуже розумним треба якомога швидше почати працювати на себе, в іншому випадку - намагатися "нє висовиватся".
    Але таких дуже мало (окрім наукової ниви). Навпаки, легше натрапити на особу, що має закінчений технікум і пишається тим, що досягнув успіху. З такими взагалі жодний міжнародний диплом чи навіть докторська дисертація не допоможе. Вони розумніші від природи:girl_crazy: Бо хто він? Начальник! А хто ви? Підлеглий, з усіма вашими дипломами. От і все)

    Але якщо вирішувати займатися наукою, то треба цим "хворіти", ІМНО. В іншому випадку ви легко з часом перетворитеся на таких самих викладачів та лекторів, яких не могли терпіти у студентські роки.
     
  10. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Не у всіх, напрклад наша викладач з психології, говорила , що для неї як для практикуючого психолога, кандидат наук- це величезний плюс.
     
  11. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Мені у цьому реченні перша частина речення ніби стосується науковця, в друга - найманого працівника.... А разом - щось беззмістовне. Якщо хочеш працювати в науці, то про які "гучні імена роботодавців" йде мова? ЧИ я чогось недозрозуміла?
     
  12. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ну я ж казала - зазвичай.. все залежить від установи, де працюєш, від специфіки роботи, від начальства..

    я на роботі навіть не говорила, що збираюсь поступати в аспірантуру (власне я й не поступала, бо вчусь здобувачем, працюю у фінансовій сфері).. але якби сказала - ото би вже начальство вишукувало помилки, щоб вчепитись.. і в нас так і було - в кого тільки технікум, то поводились як проФФесори, а справді мудрих було мало, і тих виживали..
     
  13. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Оксана , то ж по життю так є - хто менше знає . то розумнішим себе вважає
     
  14. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

     
  15. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я розчарувалася в науці, аспірантурі, захисті, дисертації і т.д., і т.п. Але добросовісно тягну той чемодан без ручки, ще півтора року залишилося.
     
  16. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    просто цікаво: задля чого? або чому? ну, тобто ціль-причина
     
  17. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Тяжко нести, шкода кинути. Та вже і добралася майже до фінішної прямої, закінчу. А захист... Можливо, колись і захищатимусь :)
    Мені набагато більше подобається моя практична перекладацька діяльність, ніж політична теорія. Хоча, не заперечуватиму, деколи з'являється велике натхнення до написання дисертації.
     
  18. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ага, то можна захиститися згодом? я не знала...
     
  19. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    маючи закінчену аспірантуру звичайно ж можна пізніше захиститись, але якщо вже пишеш дисертацію, то з кожним роком виходять нові статистичні дані - їх потім треба постійно обновляти, та й теми стають неактуальними, і завжди є ризик що хтось десь захистить дисертацію на дуже подібну тему і треба буде все переписувати.. от незнаю чи кандидатські іспити мають термін дії, тобто і вони можуть застаріти і треба буде перездавати..
    одним словом - якщо пишеш дисертацію, то краще піднапрягтись і її захистити одразу..
     
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    колись раніше мали, а тепер ні.