Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    то точно - що не мають?
     
  2. Тигренятко

    Тигренятко Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Філософія і іноземна мають 25 років терміну дії, а кандіспит по спеціальності дійсно має лише рік, тому до року часу має пройти попередній захист.
     
  3. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Цікавить мене чи хтось публікувався у виданнях з сайту руснауки? Якось підозріло дешево виходять публікації по 12 грн за сторінку (тези).. Вартість публікацій в журналах не пише.. Хоча примірник польського збірника Nauka i studia знайшла в неті і скачала собі, щоб мати для прикладу..
     
  4. Kreatyvna

    Kreatyvna New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Цікава тема! Хочу висловити свою думку.
    Чи йти в аспірантуру - залежить від того "а навіщо". Якщо це потрібно для роботи (надбавка до зарплати, вимога посади), то зрозуміло. Якщо це крок до роботи викладача, то треба добре розуміти "а що далі?".
    Можу детально розказати про роботу викладача.

    А написати дисертацію в декреті, як на мене, це ілюзія. По-перше, при дитині не встигаєш зробити навіть хатню роботу, по-друге, без толкової поради керівника (до якого треба час від часу їздити) зробити це вкрай важко. Але є і такі героїні (сама знаю не одну таку)!!!
     
  5. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це дуже і дуже важко! Але не ілюзія.. Як то кажуть "Сложно, но можно"..
     
  6. Kreatyvna

    Kreatyvna New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Не кажу, що не можна взагалі. Маю знайомих, які це робили. Знаю й таку, яка при 2-х дітях умудряється писати докторську. Але у всіх випадках це тоді, коли живеш з батьками і є на кого перекласти частину домашніх обов`язків.

    ---------- Додано в 00:48 ---------- Попередній допис був написаний в 00:05 ----------

    До речі, дуже-дуже-дуже важливо, щоб керівник був толковий. Якщо він Вам не порадить, не підкаже, не спрямує в потрібне русло, важко буде самому. Все-таки, якщо сам пишеш - ще нічого не знаєш, досвіду не маєш, нюансів не розумієш. Тому від керівника в основному залежить успіх Вашої роботи.
    Я по ходу роботи поміняла керівника. З першим рік пішов "на смарку". Що я не робила - він казав: "То не цілком те, що треба". Але як треба не казав. І так було безкінечно. Коли поміняла керівника, все пішло набагато краще. Він настільки чітко формулював завдання і вказував на мої помилки, що було набагато простіше.
    Ще одне хочу додати стосовно публікацій. Вже з цього року у нових вимогах до захисту кандидатської дисертації вимагається, щоб одна з публікацій була в іноземному виданні.
     
  7. PrettyLady

    PrettyLady New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Доброго дня, колеги!

    Допоможіть, хто може!!!
    Збігає останній рік виконання дисертації. Я - ніби-то здобувач.
    Ніби-то, оскільки працюю на кафедрі суспільних наук у неспеціальному внз.
    Тут нас прикріпляють через Вчену Раду, все дуже гарно виглядає, але аспірантури з цієї спеціальності немає, керівники, як правило, з інших внз, де є спецради і аспірантура. Це прикріплення свого роду для заспокоєння душі, ти щось виконуєш, є план підписаний керівником - людиною, з якою домовляєшся сам, працюєш з ним. Потім на останньому році такого прикріплення треба йти або у заочну аспірантуру, або, знову ж таки, здобувачем, але із затвердженням теми і всіма іншими вимогами при аспірантурі у спеціальному внз з керівником, хоча б на рік, щоб здати кандіспити та провести попередній захист. Цього, як кажуть колеги, достатньо.
    Проблема у тому, що чомусь цього року надто серйозно вимагають звіту про роботу, термін прикріплення закінчується.
    Робота не завершена, але я не думала, що при такому напівлегальному прикріпленні буду тепер комусь так багато зобов"язана.
    Люди навіть аспірантуру закінчують, не завершивши дисертації, а тут шквал натисків, що "вже треба було апробацію провести, ви - боржник по виконанню роботи".
    Хто був у подібній ситуації? Відгукніться.
    Може просто зняти цю роботу. Щоб зайвий раз не вимагали того, чого по суті не мають права вимагати.
     
  8. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Шлангуйте на людях і робіть свою справу. Вимагати навіть в офіційних стаціонарників-аспірантів є непросто, а там взагалі чорним по білому написано. заспокойтеся і тихенько йдіть вперед. Як то кажуть: "собакам треба гавкати, а каравану -йти".

    ---------- Додано в 14:57 ---------- Попередній допис був написаний в 14:55 ----------

    Ще напишу своє спостереження: найбільше люблять нагадувати і залякувати ті, хто сам ще десь "застряг".
     
  9. PrettyLady

    PrettyLady New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я так і роблю, але кожного місяця до проректора з науки ходити і пояснювати, чому нема апробації (а де їй раптом взятися, як пояснити) трохи вже набридло.
     
  10. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я вже трохи призабула, що там вимагається...але вроді в апробацію входять і конференції, ні? (Якщо так, то у Вас же вони мусять бути - то вже добре). Чи то мається на увазі тільки типу в лекційних курсах, на виробництві і т.д. Все одно для захисту треба то, але то все чисті формальності - бамажка і все.
     
  11. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    В нас на кафедрі також вимагали цього року звіт відповідно до терміну, який вказаний в плані. Однак, його невиконання наразі не є перешкодою до захисту чи до праці в ВНЗ. Всі наші здобувачі спокійно пообіцяли працювати далі активно і продуктивно і все, на тому всі гарно заспокоїлись.
    Не плутайте апробацію та впровадження наукових результатів. Апробація - представлення на конференціях, а впровадження - коли вам на підприємстві, державній установі тощо, дають довідку, що результати вашої наукової новизни впроваджені у виробництво чи науковий процес.

    Для впровадження у лекційний курс беруть довідку про впровадження науковихх результатів у навчальний процес.
    А насправді, Трускавочка дуже слушно написала.

    Як підійде справад до захисту, то всі довідки робляться дуже швидко.
     
  12. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Може і не дуже в тему, але можливо хтось в курсі, хто працює в галузі освіти і науки ))). Мені на пошту прийшов лист http://www.lap-publishing.com/, ніби і класно, але думаю чи то не якась намахаловка, наприклад опублікують під чужим ім"ям. Може хтось стикався, чи чув про це, чи варто висилати туди роботу?
     
  13. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Прочитала тільки великі заголовки і перші пару абзаців...То вроді ж книжкове видавництво? Чи Ви про книжки і писали?
    ...Ага, ну і ще дисери...
     
  14. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це видавництво, воно публікує монографії: дисертації кандидатські, докторські, дипломні, просто наукові роботи. Але там попередньо їм треба вислати роботу для ознайомлення. А де гарантія, що потім мені не дадуть відмову, а роботу потім опублікують під іншим імям, або будуть продавати без дозволу. Між іншим ніби німецьке видання, але написала росіянка. От і питаю чиможе хтось стикався.
     
  15. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    я би краще монографію десь в нас публікувала.. зрештою, якщо публікувати монографію вже після захисту кандидатської - то ще можна пробувати, бо і авторські права можна легко довести і т.д., а якщо монографія перед захистом докторської - краще шукати серед наших видавництв, нехай і платно.. моя така думка.. навіщо ризикувати? "Скупий 2 рази тратить", як то кажуть.. Ще можна по якихось форумах пошукати чи там хтось публікувався і які відгуки про те видавництво..
     
  16. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    "Безплатний сир лише у мишоловці" - мусить бути десь, щось, дрібненьким шрифтом...що пояснює їхню з того користь. Очевидно що вже користь - це продавати потім книгу...Але якщо вони на це націлені, то постає питання відбору - бо на усіх підряд не заробиш + мали б забезпечити перевірку хоча б англійської мови (я так зрозуміла що це мова йде про англомовні видання). Одним словом, не дуже ясно.
     
  17. lykkelig

    lykkelig Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Щодо https://www.lap-publishing.com/ мені також таке присилала декілька разів, десь знайшли по базах даних мою електронну пошту і слали, я для себе вирішила, що в таких видавництвах не публікую нічого, перечитала купу негативних відгуків по англомовних форумах...
     
  18. Masterpiece

    Masterpiece Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Дівчата, підкажіть! Що саме вважається публікацією у закордонному виданні? Тобто, в які саме збірники подавати? Вони повинні мати ISSN чи якийсь інший номер, чи включені у якісь бази? А просто збірник статей за результатами конференції за кордоном не підходить? Питаю, бо прийшло мені запрошення на конференцію у Будапешт, з публікацією у збірнику, але нічого не вказано за стандарти самого збірника, тож думаю, а чи варто?
     
  19. Joll

    Joll Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Підтримую попередню дописувачку - перебуваю наразі у такій самій ситуації: треба подавати статтю закордон, а куди пхатись, що конкретно шукати, які збірники підходять під наші сучасні вимоги - не знаю. Пошук в Інтернеті теж нічого конкретного не дав. Прошу усіх, хто в курсі, відпишіться, будь-ласка, у цій темі :nea: .
     
  20. Osya

    Osya Active Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Мені теж потрібно стюют закордон подавати, а куди і як незнаю