Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це саме основне. В мене теж поставало питання про аспірантуру, люблю вчитися і хотіла когось вчити. Підійшла просто до молодої викладачки, і розпитала в неї про всі нюанси. Справді багато чого залежить від керівника. Є такі, які наприклад, не будуть зацікавлені в тому, щоб ви захистилися. Розповідала про випадки, коли все як то кажуть на мазі, а людина не захистилася...Короче кажучи моя думка така, якщо маєте знайомих професорів- то прошу дуже. І головне щоб ці професори були авторитетні в наукових колах, тоді перед вами як перед його учнями відкриватимуться двері. У мене на жаль таких знайомих нема. Витрачати шалені гроші, щоб поступити, захиститися, і ще й той захист під питанням. І ще ви впевнені, що потім зможете знайти місце, щоб бути викладачем? А навіть влаштуєтеся, отримувати будете копійки, а працювати як тут дівчата писали треба практично цілодобово. Та ще й з совістю якось домовлятися...
     
  2. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?



    Щодо оцього:
    Я не згідна. Не всюди треба "мазати" для вступу чи захисту..хоча часто, на жаль, є такі неписані правила про "віддячування" і т.д. - але то теж не всюди!
     
  3. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Згідна, але це одиниці.
     
  4. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    не ображайтесь. смішно читати))не стикались з реаліями працевлаштування?
    таке може зацікавити, тільки якшо ви працєте у нав. закладі. крапка.

    п.с. цікаво чи хтось з мої роботодавців тішився, же я переможець в одній з номінацій всеукраїнської олімпіди фінансистів?:girl_haha:
     
  5. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    не згідна..не давала ні за вступ, ні під час навчання, ні за працевлаштування, ні за вступ до аспірантури.....але дуже ся вчила....завжди...
    тут згідна, тому після народження Марка залишила аспірантуру, так і не написавши до кінця роботу...можливо,колись про це пошкодую, але наразі я не в силі потягнути і науку,і сім"ю, і роботу....
     
  6. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    чи в дослідницькому інституті (академічному) :)
     
  7. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    От власне. За час навчання я не платила, ще й змогла без хабарів перевестись на державну форму, бо поступила на комерційну.
    Але аспірантура... Все залежить від факультету і кафедри. Я погоджуюсь, що є такі напрямки де не треба великих грошей, щоб захиститись. Сама маю купу таких знайомих. Інша річ досить "престижні" напрями, де в раді йдуть захисти ледь не кожного тижня і є так звана "черга". Не будьмо надто оптимістами, що комусь потрібні тільки ваші знання і таланти. Це одиниці так пробиваються ціною неймовірних зусиль, нервів, інші затрачають ті самі зусилля, але в силу певних обставин ще й гроші.
    Якось зараз я без осуду ставлюсь до людей, яік вирішили купити собі дисер і захист. Бо, як бачу, не завжди вони є поганими викладачами. Коден пробивається як може.
     
  8. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    може. за них доплачують буквально кілька грн. це не те, заради чого варта захищатися.

    близький досвід - мій чоловік має майже 20літній досвід практичної діяльності в технічній сфері, хотів поділитися, бо бачить, що молоді працівники абсолютно не володіють ситуацією. крім того, як держслужбовець не має права нічим займатися, крім наукової і викладацької діяльності. поткнувся у 3 профільні заклади - "а наук.звання маєте? ні?? тоді неможливо!" тому в 45 здавав кандмінімум і вступав до аспірантури.
    цього року отримав запрошення на 0,25 ставки, має негласну установку розказувати про речі зі свого досвіду, себто про практичні речі, а не теорію товкти, тим паче матиме п'ятикурсників. пощастило йому, що попав на завкафедри, який розуміє цінність ведення заняття практиком. саме зараз на першому своєму практичному занятті.

    сама я свого часу після 3 років викладання "втекла" в декрет і звідти в переклад - не розумію, для чого так напружуватися у філології: дисертація порошитиметься нікому непотрібна, а мені на неї треба покласти кілька років життя, купу нервів і грошей. для чого? так, зараз роботу часом маю, часом не маю, але ніц не шкодую, що не пішла в науку.
     
  9. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?



    :d23: 100% Особливо зважаючи на страшенну бюрократію, яка супроводжує процес захисту.

    І навіть PhD, захищені за кордоном, сьогодні при працевлаштуванні (це я до автора теми) у деяких сферах нікого не цікавлять, хіба тішать особисті амбіції власників ступенів.
    Якщо дійсно любити постійно вчитися (буквально нон-стоп, 28 годин на добу) і пахати-пахати-пахати - то аспірантура і плани захистити дисертацію - це єдина дорога.
    Ще бачу варіант, для чого захищатися - щоб батьки пишалися (наприклад, свого часу власні амбіції не задовольнили). Або щоб щось комусь довести )).
    Ще - зробити вартісні наукові відкриття (але НЕ в філології).

    А якщо зовсім серйозно - наукова робота, науковий пошук - це процес, який теж дає безцінний досвід, практичні навички, які обов"язково знадобляться деінде. Якщо ви вважаєте, що зусилля, частина життя і інші ресурси того варті особисто для вас.

    Ну, і, НМСД, треба "дозріти", щоб свідомо прийти до написання роботи.
     
  10. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Постіпаючи в аспірантуру:
    1.правильно оберіть наукового керівника (всяке буває, знаю кафедру де всі аспіранти в професора і ще досі ніхто не захистився в нього). Наук.кер може бути не лише професор, але і кандидат, який має великий стаж роботи і тд і тп.
    2. підіть на роботу і троха попрацюйте, хоча би 2 місяці. Через те що, коли ви поступете будете отримувати не аспірантську стипендію а значно більу сіму +400-500 грн. ( Воно на дорозі не валяється) і ще один + відчуєте різницю у навчанні і працюванні)))
    3. Оберіть приально тему, яка буде цікава вам і вашому керівнику. оя кщо воно вам подобатися не буде, то думаю малоімовірно, що ви шось напишите швидко.

    Також необхідно подумати чи зможете ви працювати викладачем, чи займатись наукою, бо то зовсім різні речі. Чи вам взагаіл дадуть якесь місце на кафедрі. Плюс подумайте чи ви чогось навчите тих дітей, бо от приходили до нас (коли була студенткою) викладати і прямим текстом кажуть: це не моя тема, я цього предмету не розкажу. А таке буває, що дають вам таке розказувати у чому ви нічого не петраєте.

    Я от вчуся по спеціальності математичне моделювання та обчислювальні методи і оце, що писали дівчата про дисер за час дикрету, то мені аж смішно стало. Можливо економічні спеціальності так, але технічні не вірю, хоть стріляйте. Хіба їй хтось написав)))))).

    Тепер моє ставлення, що дає дисертація і степінь. А нічого воно не дає. Цінність має лише в наукових установих і все. Ніякий роботодавець не буде цікавитись, чи маєте ви кандидата чи ні, головне, щоб робили те що маєте робити і якісно і швидко. Зараз дисертацію дуже легко купляються (замічу в Україні!!!!!!) тому великої цінності не несуть. Закордоном так, але не у нас.
     
  11. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    інколи навпаки.

    мій тоді ще майбутній шеф, француз, коли прочитав в моєму резюме про наявний міжнародний вчений ступінь, на співбесіді напряму сказав, що він категорично проти дауншифтінгу і попросив докладно аргументувати мій вибір працювати, не використовуючи весь потенціал/освіту на 100%...

    співбесіду я пройшла, але аргументовувати те, що мені не бракуватиме мотивації, було нелегко...
     
  12. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    навіть якшо є, це дуже впливає на сімейне життя не в найкращий бік
    цьоця написала дисер в декреті, дитина була на ШВ бистренько з місяця, фактично бабця пішла на пенсію бавити внуків, цьоця ганяла між кандмінімумами, ВАКівськими статтями, своїм наук. керівником і тиди. Дитина, а то моя сестричка, мала "маму в стресі".
    Але, принаймні, в медицині то не є непотрібним, як в багатьох галузях, оскільки кафедри є при більшості клінік, і це непогана зп вже станом на сьогодні, але знов ж таки не основна, тобто лікар + викладач - є зміст, просто викладач - нєа. І навряд чи в інших галузях інакше.
    Мій чоловік вчився вже в досить зрілому віці в аспірантурі по фінансах у Київському Національному Авіаційному Університеті, і не закінчив її. Мав вже половину пройденого шляху і забив.

    Я колись хотіла в аспірантуру по алергології, але забила на медицину взагалі, тому неактуально писати шо просто не поступала.

    Кума захистила дисер в Любліні. Батьки помагали, син жив на плечі, кума писала дисер... класно тільки те, скільки гарних людей появилось в її житті за час навчання в інституті Марії Кюрі-Склодовської;)
    Але цьоця, з якої я почала по сьогодні працює викладачем на кафедрі, є завучем кафедри, студіки її обожнюють, бо вона дуже врівноважений і цікавий викладач, єдине, що вона медик, а це відрізняється від інших вчених звань "потрібністю"

    Ну якось так:)
    Моя друга вишка - економіка, ніколи не мала бажання захистити дисер в економічній галузі, може якщо б і, то хіба тільки маркетинг, але як подумаю скільки треба часу і сил, відразу вивітрюється:)
     
  13. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Мене такі фрази взагалі нервують. Так, можливо раніше без хабаря поступити на державне було складно. Тепер - це не проблема. Я була в першому наборі за результатами ЗНО (НУЛП, економічний). Поступила сама, в заліковці немає жодної четвірки, за 4 роки платила двічі: за фізкультуру (останній семестр), бо працювала, і соціологію (довга історія, але платило пів групи). Щоб в мене щось вимагали, несправедливо оцінювали, занижували оцінки - нє, не слишал :) І як зустрічаю вчителів зі школи - всі питають, чи можна здати сесію без хабарів. Це проблема батьків, які вважають, що їх дорогоцінне чадо гвалтують у виші. Що без грошей ти нічого не здаш. Здаш. Треба викидати стереотипи з голови. Батьки доброї чверті моєї групи на заробітках. Працюють, щоб оплатити діткам навчання і сесії. Дітки ж, у свою чергу, на пари не ходять, не вчаться, тільки гроші прос*ють. Питання: нашо таким вища освіта? Чого вони навчаться? А батьки самі знаєте, ким працюють, щоб заробити на навчання...

    Я працювала, весь 3 і 4 курс в сфері реклами. Досвід роботи як такої маю.

    Стосовно фінансових питань, це не першочергове питання. Мамонта до хати приносить чоловік.
    Вчитись люблю, це в мене поки найкраще виходить. Виступати на публіці теж. Наукові праці даються нелегко, але буду над тим працювати.

    Я була більш оптимістично настроєна стосовно декрету і дисертації.
    Тоді питання: якщо одне виключає інше, коли і як писати дисертацію (в травні народжувати)? Поради, підказки?:girl_flag_of_truce:
     
  14. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Відкладіть поки що і насолоджуйтесь найголовнішою "дисертацією" :).

    Мені дуже імпонує Ваш останній допис. Якщо він дійсно відображає Ваші прагнення і прагнення - то наука від вас не втече :). Я думаю, що навіть легше буде почати вникати в тему, вже маючи попереду спокійний час на роботу...аніж потім перериватись і забувши все, з часом знов повторювати і наганяти.

    А якщо боїтеся, що забудете основи (з ВУЗу), то то швидко набирається, коли дійсно виникає потреба щось повторити чи відсвіжити.

    :)
    Подумала....хіба якщо боятись втратити зв"язки з керівником-кафедрою....може поступити і відразу оформити академку? ;)
     
  15. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    це дуже добре, але якщо поступатимете, то на момент поступленя зробіть собі трудову книжку і коли постпите на стаціонар, то трудову мусите принести в заклад, де навчатиметесь і будете мати троха більше грошей. Працювати можете і далі)))) я так пишу, бо я собі таке зробила і тепер получаю від одногрупників більшу суму.Воно то ніби не дуже багато, але є.
     
  16. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Вирішила і я висловити свою думку на рахунок аспірантури і декрету. На даний час я виховую донечку і закінчую аспірантуру. Коли поступила то все бачила в рожевих тонах і хотіла спочатку написати дисертація, а потім спокійно піти в декрет. Але сталося не так як гадалося! І писати дисер не легко коли поряд маленьке чудо, яке вимагає від тебе максимум уваги, і відтягує мене від компа, або сідає біля мене і допомогає мені, натискаючи всі клавіші підряд. Тож приходиться писати ночами, але це дуже виснажує. Думаю, що свою дисертацію я буду закінчувати коли моя красуня піде в садочок!:girl_in_dreams:
     
  17. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну, якщо ви плануєте народити дитину, а потім її ігнорувати (типу, якось виросте, хтось інший догляне/виховає (бабусі, няньки) - то можна активно писати дисертацію (як і займатися кар"єрою і т.п.). І навіть встигнути її закінчити.
    Але - процес захисту - це окреме питання і додатковий час.
    Якщо ви зараз вагітна - і у вас дійсно є сили вже активно працювати над дисертацією - я вам по-доброму заздрю. Вже за кілька місяців буде не до того і перерву все одно доведеться зробити. Після перерви, безперечно, можна швидко увійти у форму - але це також додатковий час і зусилля.

    Не те щоб виключає, просто треба буде чимось постійно жертвувати. Питання - заради чого? (Кожен відповідає сам для себе).


    Або якщо ви плануєте піти в декрет до 6-років дитини - тоді це формально буде звучати - написала в декреті (як і стояло питання з самого початку).

    ---------- Додано в 00:16 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:51 ----------

    Ще забула написати, що я особисто почала дисертацію виключно для того, щоб закріпити свій трудовий і викладацький досвід насамперед для себе - такий собі підсумок 10-річної роботи.
    Днями мені в декрет. Те, що наївно планувала встигнути ще до народження дитини, перекладаю на потім, бо реально вагітні мізки - то не то.))) Зосередитися, виявляти чудеса розумової і фізичної витривалості - то не під час вагітності явно.

    І щоб підбадьорити авторку теми - під час першого декрету я зробила масу роботи, яку б не встигнула, працюючи. Дитиною займалася. Працювала ночами - дійсно мала нібито і сили, і бажання, і взагалі якийсь "драйв" - головне дійсно бачити перед собою чітку мету.
    Тобто - якщо є потужний стимул, мотивація - все реально (але фізичним можливостям організму є межа))).
     
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ну це ключове мабуть у відповіді на основну більшість Ваших питань:)
    тим більше, якщо
    Все реально, але залежить від багатьох факторів. Ви не можете знати, яка буде Ваша дитина. Марта в мене така, шо я б могла з нею дисер захистити, а Софія була спокійна, але жила перший рік практично на руках. Марту можна погодувати, заколихати і вона спить годину наприклад, а Софія їла - спала на руках - їла - гуляла - і так по колу до року. При тому вона була спокійною теж, але шоб шось при ній зробити - нереально. Зварити їсти хіба і то - я мала 15-20 хв. Марту я можу посадити в шезлонг, співати чи шось говоити, і вона собі гукає, сміється, можу певно звану вечерю приготувати:)
    Ще щодо вагітності: якщо буде така, як моя перша, коли я по останній день могла працювати/всьошохочробити то можна багато до Вашого часу Ч встигнути, а якщо якийсь токсикоз тощо, то прийдеться все відкласти в шухляду.

    Найкраща порада, чи скоріш побажання-порада: не думайте і не аналізуйте забагато наперед, все якось буде, дайте собі час і рухайтесь до мети. Вважаю, що реально все, іноді довший час потрібен, іноді можна зробити як запланував, вірте в себе!
     
  19. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Власне, знаєте, я для того і створила тему, щоб почути реальні розповіді з життя. Рожеві окуляри ще ніхто не відміняв. Я, напр, питала свого наукового керівника про аспірантуру, викладання тощо, відповідь була - якщо ти дійсно хочеш, все в тебе вийде. Воно то так, і в Марс можна полетіти, але керівник - жінка за 40 без сім'ї, тому їй тяжко зрозуміти всю картину.
    Дитина в мене на першому місці. Відчуваю, буду радикальною мамочкою з довгим ГВ, СС, висаджуванням, відмовою від щеплень і т.д. Перечитавши дописи, все більш схиляюсь до думки, що наразі треба займатись саме материнством, інше почекає. Головне, щоб дитина була здорова.

    Дівчата, ви так і не відповіли. Чому поступаєте в аспірантуру, а не стаєте співшукачем?
     
  20. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    У нас на кафедрі, здобувач як статус останні кілька років не існує. Не знаю, як в інших місцях, але ніби взагалі тепер нема.
    Можна, звичайно, типу писати роботу, типу неофіційно ви займаєтеся певною темою, її можуть винести на обговорення за рекомендацією кафедри/Вченої ради і т.п., і призначити (відносно) певний термін на написання роботи - але це не є жорсткі рамки.
    Ви можете паралельно здавати кандмінімум і все таке.
    Але фактично ця тема нібито і не закріплена офіційно за вами - займайтеся, хто вам не дає. Але якщо хтось за той час (в іншому закладі, наприклад) подасть таку ж тему на захист (навчаючись в аспірантурі), то ваші проблеми.
    Тому треба інтенсивно публікуватися, апробувати результати роботи на конф.
    Publish or Perish )))))))))