Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну, все дуже залежить від факультету і напряму. Особисто мені, оцінивши перспективи бути здобувачем на своїй кафедру, реальнішим шляхом отримати ступінь було поступити в аспірантуру. Тобто, жорсткий контроль з боку відділу аспірантури, постійні атестації і звітність і обмежені терміни подачі готової роботи суто мене спонукали щось таки робити і не відкладати написання статей, тез і самої роботи в дуже довгий ящик. Мене не приваблювала перспектива визначатись з темою дисертації 5 років, як більшість наших здобувачів на кафедрі. Та й писати роботи маючи ставку і постійно готуючи матеріали студентам і різні супровідні матеріали не є дуже легко і просто.
     
  2. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    погоджуюсь, що суттєвий стимул, особливо коли ще потрібно

     
  3. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це тільки в аспірантурі так, чи якщо бути співшукачем теж?
     
  4. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ви не зможете захиститись, якщо не матимете опублікованих тез та статей у фахових виданнях. Є вимоги МОНМолодьспорту *тупа тепер установа, ВАК було легше писати*, згідно яких результи роботи, тобто певні кавалки дисертації мають бути опубліковані та апробовані на конференціях.
     
  5. Rosja

    Rosja New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Дівчатка, доброго дня!
    Вперше вирішила сюди завітати і одразу зачепила оком цю тему, яка мені близька іноді аж до нервового поколювання)))) Власне, в аспірантуру пішла поки була в декреті (дуже вже в люди хотілося, та й на кафедрі запросили). Щось там пописала-пошукала-покомпілювала, здала кандидатські і зрозуміла, що для того, щоб роботу написати якісно (інакше не бачу сенсу за це братися), окрім знань потрібен ДОСВІД!!! Ну не може людина після студентської лавки одразу бігти в аудиторію викладати (як у нас часто буває) чи формулювати наукові тези. Це моя думка. Зрозумівши це, вирішила поєднати науку і практику (шкода,що в нас це не дуже вітається, на початках було досить важко). Спочатку попрацювала менеджером, потім відкрила туристичний бізнес (дисертація теж по туризму), паралельно викладаючи...пройшло досить багато часу, і тепер я можу сісти і на одному диханні статтю написати, а новизни в дисертації - на докторську вистачить))) І проектна частина роботи має великі шанси бути втіленою в життя, а не просто пилюкою в архіві припадати...
    ммм...шось забагато тексту, як на перший допис, звиняйте, понесло)))
     
  6. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    А ви як собі уявляєте пошукувача? Сидить, нічого не робить, тема за ним числиться, роки ідуть, так і до пенсії сидіти можна, а роботу хто напише?

    Для результату (написаної і захищеної роботи) суть і процес однаковий. Для пошукувача - життя трохи складніше технічно. З іншого боку - не тиснуть терміни. Кого що цікавить.
     
  7. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    У моєму взагалі в Запоріжжя (принамні так було, коли я востаннє показувалася на кафедрі).
    Я пішла в аспірантуру, коли завагітніла першою дитиною, теж всі навколо перконували "іди, вчися, а ми допоможемо дитину бавити". Реалі виявилися іншими. Бабусі, котрі приходять на кілька годин, переважно сидять із дитиною в інші кімнаті і зосередитися на чомусь немає можливості. На бібліотеку тобі відведено годину-дві-три, а не встиг - твої проблеми, про виступи на конференціях взагалі мовчу: як виїхати інше місто з грудною дитиною?
    Не знаю, може то я така розхлябана і не можу до купи себе зібрати, але наразі аспірантуру відклала на потім. І вже не дуже мені хочеться повертатися до науки, але на те маю свої причини.
     
  8. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Життя завжди розставляє все на свої місця, і переважно - якнамуйдріше для нас самих.
     
  9. gorgosia

    gorgosia New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Все дуже банально: в аспірантурі платять стипендію, більш-менш пристойну. Аспірант здає кандмінімуми безплатно, а здобувач - офіційно, через касу, сплачує гроші. Не знаю, яка сума зараз, у 2003 - десь в районі 400 грн., стипендія на той час була менша. Але, можливо, ці суми у різних вузах різні.
     
  10. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    вперше від вас таке чую !?!!!

    ---------- Додано в 16:35 ---------- Попередній допис був написаний в 16:08 ----------

    мій досвід - нереально! (як вже писали) під час вагітності теж думала - три роки це ж стільки часу - ой-йой-йой - напишу-зухищуся і забуду... та де там, можете навіть не мріяти, якщо будете самі з дитиною.
     
  11. SweetMira

    SweetMira Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Аспірант і здобувач оплачує кандмінімуми, якщо тільки він не є працівником навчального закладу де здає іспити. А стипендія залежить від розміру зарплати на роботі. Якщо не працювали, то стипендія мінімальна десь 900-1100 грн приблизно.
     
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я маю знаомих, котрі відкрито говорять про те, що купили дочці дисертацію, бо у неї народилася дитина і часу на написання не було. А самому писати з дитиною дуже важко (а з трьома вже просто бажання немає навіть думати про науку).


    ---------- Додано в 17:28 ---------- Попередній допис був написаний в 17:26 ----------

    Я не була працівником (мені взагалі сказали звільнятися з роботи, бо навіть на півставки працювати неможна :)), але за кандмінімум не платила нічого. У нас платили ті, хто числився аспірантом в інших навчальних закладах.
     
  13. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    мій чоловік каже, що здобувачі нікому непотрібні, тобто аспірант ще має "шось" з кафедри, "якусь мінімальну опору", здобувач дуже як повезе, як складеться, власне мій чоловік був здобувачем, тому і закинув:)
    майже всі товариші - аспіранти захистились:)
     
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ще буває заочна форма навчання в аспірантурі - там стипендії не платять ))
     
  15. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Зате вчаться на один рік більше
     
  16. JuicyFruit

    JuicyFruit Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Тема навчання в аспірантурі і написання дисертації є дуже близькою, оскільки минуло лише півроку з часу захисту. Вчилася на стаціонарі, за 3 роки самостійно написала роботу, окрім того 8 статей і 5 тез.

    Незважаючи на те, що вже достатньо часу пройшло, мене й досі не покидають жахливі думки про процес написання дисертації. Це було важко! Мені навіть здається, що десь я переоцінила свої сили, коли пішла в аспірантуру, а потім шкода було усе покидати і тому таки доробила до кінця. Важко в основному мені було у психологічному плані, бо реальних результатів ти по суті 3 роки не бачиш. Твої статті і наукові доробки насправді в більшості випадків нікого не цікавлять, за друк статей приходиться платити, тому що всі фахові видання платні. Важко бувало також тоді, коли ідеї закінчувалися, нічого в голову не приходило. Тоді реально відчуваєш себе якоюсь невдахою.

    Що мені дала аспірантура? Вона мені дала основне – улюблену роботу, яка приносить мені колосальне задоволення. Я – викладач, а не науковець. Тому і процес написання дисертації був інколи рутиною, а процес захисту – нескінченним викачуванням сил і нервів.
    До навчання в аспірантурі, а працювала в компанії, а потім писала по темі, в якій я була добре обізнана. Це був насправді величезний плюс – я розуміла як це відбувається на практиці, мала купу знайомих, які мені допомагали із статистикою і матеріалами. В процесі захисту я також відчувала переваги від попередньої роботи. Коли ти говориш фрази «з власної практики» або «з власного досвіду» більшість дуже розумних професорів закривають свій рот, оскільки вони в основному теоретики.
    Погоджуюся з тими, хто пише, що аспірантура і декрет – речі важко поєднувані. У мене немає діток, але в процесі навчання я вийшла заміж, тому заміжжя для мене проблемою не було (чоловік дуже мене підтримував). А от знайомі, які вчилися в аспірантурі і мали дітей дуже намучилися. Більшість із них наймала няньок, які сиділи із дітками, а вони в іншій кімнаті писали. Інші розказували, що через завантаженість і постійні нерви, діти до них часто підходили із запитанням: «Мама, ти мене не любиш?». Варто звикнути до того, що у Вас не буде вихідної суботи і неділі, бо якщо дійсно хочете вчасно написати, то потрібно працювати дуже важко і, як показав мій досвід, системно. Вирішувати має кожен для себе. Я рада, що встигла усе зробити до декрету.
    Допис мій вийшов не дуже оптимістичним, однак, можливо він дозволить комусь подивитися на аспірантуру без рожевих окулярів - як на місце, де можна просто пересидіти за час декрету. Це величезна робота! Я вдячна долі, що в мене був досвід навчання в аспірантурі, бо відчуваю, що я досить сильно змінилася. Крім того, з цьогорічного першого вересня я насолоджуюся своєю роботою, змінився статус, змінилося ставлення до мене на кафедрі – уже не як до аспіранта, яких є тисячі і половина з яких не захищається, а як до повноцінного колеги.
     
  17. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Наскільки знаю, державного заочного немає. Тому, окрім того, що не отримуєш стипендії ще й доводиться платити за навчання, правильно?
     
  18. kineret

    kineret Вірю в диво...

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Хто Вам таке сказав? В мене є знайомі які вчаться в аспірантурі заочно і ніхто нічого не платить(форма навчання не платна). Тільки:
    Оце вірно. І це
    теж.
     
  19. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це неправда. Як завжди, категоричними бути не варто. Я з 2004 року працюю в фаховому виданні, яке є у вільному доступі онлайн, з 2005 є у списку Thomson i вже 3-4 роки має імпакт-фактор, не бере жодних грошей, донедавна ще й розсилаючи безкоштовно авторам друковані примірники їх статей у кількості 10 штук.

    Я захищалась по технічних науках - і лише один раз заплатила за статтю і то тільки лише через велике бажання мого керівника подати саме туди рукопис. Після захисту почала пробувати подавати за кордон, цього року вийшла друком перша стаття в закордонному виданні з імпакт-фактором ...БЕЗКОШТОВНО .
     
  20. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Аспірант стацонірний нічого не оплачує. (Можливо це й моєму навчальному закладі таке, але так має бути по закону, викладач-професор отримує гроші за навчання аспірантської групи і труди входить оплата за час проведення екзамену. Аспірант нічого платити не повинен)