Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. kineret

    kineret Вірю в диво...

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Аспірант-стаціонарник не повинен оплачувати кандмінімуми. Аспірант-заочник чи здобувач, який працює в НАНУ теж нічого не оплачує.
     
  2. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    У моїй галузі ще таких на сьогоднішній день не зустрічала.
    А якщо і є - то стаття буде роками мати статус "подано до друку" і не факт, що встигне вийти до захисту.

    тішитиме тільки мої власні амбіції. Це ж не "ваківське" видання ))))))))))))))))))) (ні, її звичайно, врахують, але кількісно, як додаткову перевагу, а не як обов"язкову вимогу)
    от такі пироги.
    ну, я коли раніше писала про "бюрократію" - це теж сюди.
     
  3. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Такий абсурд теж є ..на жаль. Хоча знову не всюди :). На спецраді в науково-дослідному інституті, де я зараз працюю (спецрада не по моій спеціальності) більше оцінюють саме такі публікації. Якщо нема нормальних публікацій в міжнародних виданнях, то навіть формальні три віснички не "прокатять".
    Але Ви праві... нонсенсів не бракує. І на жаль, диктують правила отакі вузьколобі бюрократи. Така катавасія з тими рейтингами видань, з тими методами їх оцінювання.....у всіх з пропонованих рейтингів на найвищому рівні стоять ті, що мають імпакт-фактор. На практиці ж такі видання можуть запросто випасти з ВАКівського (вже ДАКівського чи ще якогось) списку, не подавши пару ексземплярів у бібліотеку Вернадського. Ну і що тут скажеш?:)

    Тішить те, що вже нині є зрушення у цій справі. Улюблена моя цитата із Задорнова: "еще лежим, но уже в правильном направлении" :haha:
     
  4. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Поговорила сьогодні з однією викладачкою (молодою і успішною у викладанні).
    По-перше, безкоштовної заочної аспірантури вже немає, принаймі у нас. Сказала, що варто поступати тільки на стаціонар і тільки на державне, бо інакше це пуста трата грошей і часу.
    По-друге, в мене на кафедрі на аспірантуру поступають асистенти, які мінімум рік пропрацювали. Ставки поділені дуже строго, бо викладачів багато. Зразу після магістратури завкаф старається не брати.
    Стосовно декрету і захисту вона не була така категорична, але сказала, що воно залежить від рівня роботи і від того, хто ту роботу писав ;) Але все ж захищаються :)

    Власне, вся заковирка в тому, що якщо воно дійсно твоє, то ніщо тобі не завадить написати роботу. Ти будеш їсти і думати про неї, спати і думати, і т.д. Це, все ж, творчий процес :girl_in_dreams:

    Ну і про хороше: сказала обовязково підійти до завкафа, він мене направить у потрібне русло, все пояснить і прояснить :). До речі, він у нас дуже-дуже класний, дбає і стоїть за своїх студентів, не корумпований (що дуже важливо), ну і взагалі,з того, що я з ним спілкувалась, то як татом :girl_blush2: Діло за малим - його зловити у відповідний момент, щоб поговорити :girl_yes:
    А ще сказала, що я була б цінним кадром в колективі кафедри, во :girl_cool: Похвалилась :)

    ---------- Додано в 21:59 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

    І ще попрошу відповісти знаючих: якщо я закінчую літом магістратуру, зразу йду в декрет (тобто ніде не працюю і не навчаюсь), чи можу я публікувати якісь тези, статті, тощо? Чи потрібен для цього керівник (маю на увазі формально, бо всеодно треба, щоб на ті писульки хтось знаючим оком глянув)???
     
  5. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Для магістрантів керівник потрібен. Однак, ви можете писати просто під керівництвом, просто у співпраці з кимось, навіть якщо фактично не закріплені під чиїмось керівництвом, в статті вкажете співавторство. Просто в нас фахових виданнях, якщо людина не є аспірантом вимагають, щоб співавтором був хтось з науковим ступенем. Аспіранти можуть публікуватись самостійно.
    Щодо тез, то можете і одноосібно публікувати. Але щоб це могло нормально піти до захисту в майбутньому, слідкуйте, щоб в назві конференції не вказувалось, що вона суто для студентів.
     
  6. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Навіть не знала такого... Цікаво, яка причина?

    Тут єдиний момент, що буде менша (фактично може бути і вдвічі) стипендія. Але то вже писали. Просто фіксую :)

    І якщо на момент вступу у Вас немає статей чи тез, то пишеться реферат на тему (ну швидше в напрямку, яким би потім займалися) і здається разом зі документами.

    ---------- Додано в 10:06 ---------- Попередній допис був написаний в 10:05 ----------

    А оце дуже важливо :) ...І взагалі стосунки на кафедрі :girl_yes:
     
  7. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Мені пояснили в одному виданні, що то мотивується тим, що людина зі ступенем більш грамотна в питаннях і більше дбає про своє ім'я, тобто менша імовірність плагіату. Хоча були в мене знайомі, які були і в магістратурі і просто не в науці, які публікувались самостійно і ніц з того ніхто не робив. Залежить від видання. Ну, і наявність в співавторах доктора чи кандидата зовсім не означає відсутність плагіату. Якщо чесно, то часом в "титулованих" його значно більше ніж в просто аспірантів чи студентів. Але безумовно, що керівник слідкує не тільки за текстом, а й за науковістю викладення матеріалу, щоб уникати "газетного стилю", в нас тепер до захисту це одне з основних зауважень стало.
    Інше питання, що на кожну статтю треба якщо не рецензію доктора то експертний висновок. В нас на кафедрі не допускають, щоб студенти самі публікувались, щоб було більш грамотно написано
    В нас відчутно більшу стипендію мали тільки ті хто працював від року. Решті додавалось якихось 100-200 грн. Можливо схема зараз інша.
     
  8. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Підкажіть, хто тут поряд - я зможу піти "в декрет" в аспірантурі (тобто взяти перерву офіційну) тільки з моменту реального початку відпустки по догляду за дитиною, чи це можна припасувати, наприклад, до початку нового навчальнгго року в аспірантурі (дитина би вже мала народитися на той час, але ще триватиме відпустка по вагітності і пологах? Чи це ніяк не пов"язано? (ну, наприклад, якщо аспірант непрацюючий).
     
  9. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Дівчата! Терміново потрібна допомога чи підказка! Чи можливо десь отримати код УДК для статті або за телефоном, або дистанційно? Не маю можливості до першої години виїхати в бібліотеку.....
     
  10. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    до 3 років "ходити/виходити" з декрету можна як заманеться, підставою є заява з вказаними датами. Але "декрет" поч. після закінчення відпустки по вагітності і пологах і закінчується датою, коли дитині виповниться 3 рочки, або раніше, якщо вказати у заяві. Принаймі з сином у мене так було. Єдине, що я не знаю чи заочна аспірантура передбачає декрет взагалі.
     
  11. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    А в неті схему УДК що, не можна пошукати? Я ще нігди за тим в бібліотеку на йшла :) Але може я надто пофігістично до того відношусь :)

    ---------- Додано в 11:29 ---------- Попередній допис був написаний в 11:27 ----------

    Людоньки...а хіба то не один з обов"язків рецензентів?

    А до цього взагалі і рецензент може зауваження дати і редакція ;)

    Але я погоджуюсь, що студентам і магістрам буває замало досвіду...то варто мати керівника для поради - як писати і про що писати. Як то у нас на спецраді люблять казати: "всі хочуть найдовше розказувати про те, на що в них пішло найбільше часу...але то може бути не основний результат :)"
     
  12. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    та я дивилась два дні, але мого розуму замало для тієї схеми)))) щойно була в бібліотеці таки, то мені таке намалювали, що б ніколи не придумала)))
     
  13. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Поняття "декрету" в заочників є, це точно. Дата початку "декрету" не була повязана з датою народження і лікарняним, від написання заяви.

    Залежить від видання. Інколи у такому випадку просять рецензію на статтю від кандидата наук.
    Shpunka, будете взнавати відносно аспірантури, поцікавтесь таким моментом - можливо є зміст у Вашому випадку прикріпитись співшукачем на цей рік, для того щоб здати кандмінімум. Тобто цей рік Ви готуєтесь до іспитів (англ. і філософія), відвідуєте заняття (теж собі взнайте, чи мусите ходити на всі), а в травні здаєте кандмінімум, який зарахують як вступ до аспірантури. Тільки спеціальність треба буде здати.
    Враховуючи Вашу лінієчку :), про очну аспірантуру цього року я б навіть не думала, чесно. Народиться маля - буде не до науки, ІМХО.
     
  14. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я щось не розумію, про яку стипендію йдеться? Мені після закінчення магістратури вже нічо не світить :confused:

    Я не можу зараз ставати здобувачем, здавати кандмінімуми і т.д., оскільки ще не є магістром (в червні лише ним стану).
    Для себе рішення я вже прийняла, хочу тільки ще переговорити з завкафом зараз, і другий раз, коли стане відомо, що я вагітна... А так, іду в декрет, все почекає, не тільки наука...
     
  15. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну власне я і мала на увазі - прикріпитись здобувачем з початку нового навч. року (з наступного вересня). Я так робила - для того, щоб здати кандмінімум. В аспірантуру поступала в інший заклад.
    Зате зможете для себе за цей час і до іспитів підготуватись, здача в травні, малеча вже підросте. І вирішити, чи треба в аспірантуру поступати
    Проосто прозондуйте, чи є така можливість у вашому навч. закладі
     
  16. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну як про яку? про стипендію аспіранта..чи я щось прогавила? :confused:
     
  17. Shpunka

    Shpunka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    :girl_yes:
     
  18. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    дівчата згадували, що є журнали, які безкоштовно публікують статті..
    скажіть, будь-ласка, назви мені тих журналів (економічний напрямок), бо платити за кожну статтю 200-400 грн трохи жабка дусить.. може хоч яку 1-2 безкоштовно зможу "прилаштувати"..
     
  19. JuicyFruit

    JuicyFruit Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я знаю, що безкоштовно можна опублікувати статтю у "Віснику НБУ" та в журналі "Банківська справа", однак самої публікації можна там дуже довго чекати. Ще у Львові є економічний журнал "Регіональна економіка", то здається він також безкоштовно публікує.
     
  20. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це не виключає те, що Ви все одно можете претендувати на стипендію аспіранта. Чи маєте на увазі, що поступати наразі не будете? Я вже заплуталась:)...Тобто працювати будете, але просто сама по собі, не поступаючи?