Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну от власне. У "Віснику НБУ" часто є статті без співавторства когось знаного? Тим більше в безкоштовних журналах часто трапляються випадки "посування" вашої статті, бо комусь із знайомством треба вже і негайно. В "Регіональну економіку" моя одногрупниця подавалась, чекала майже півтора року на статтю. Я подала минулого жовтня в "Економіку промисловості", то от буквально тижні три тому прийшов вісник, хоча вісник публікується не безкоштовно, але частина коштів виділяється державою.
    А за що мене жаба дусить, то за конференції де просто за публікацію часто доводиться викладати від 200 грн. І то за 2-3 сторінки тексту. Але ж без того ніяк.
    В декреті стипендія здається не виплачується. Принаймні мої дівчата казали, що не отримували стипендії. Тільки після поновлення.
     
  2. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    та хто там візьме мою статтю в Вісник НБУ без співавторства доктора.. відпадає.. хіба Регіональна економіка..

    мені 2 рази пощастило безкоштовно подати тези.. правда збірник вони не давали, то зрозуміло, але сертифікат про участь і ксерокопії збірника є.. а 200 грн і більше за конференцію - то просто здирництво, згідна на 200%..
     
  3. JuicyFruit

    JuicyFruit Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    До речі, дівчата, взнала цікаву інформацію, що у "Віснику НБУ" платять гонорар за публікацію статті - 500-600 грн. От тепер таки думаю спробувати там опублікуватися:). Недавно переглядала останні випуски, то там є дуже багато публікацій к.е.н. і аспірантів. Крім того, вони тепер розміщують свої статті на сайті бібліотеки Вернадського, що є великим плюсом.
    Ще гонорар виплачують в "Економіці України", але це вже космос. От там дійсно без звання доктора не опублікують. Правда за непідтвердженою інформацією, гонорару важко дочекатися, бо його зараховують у фонд видавництва журналу.
     
  4. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Всі ж фахові видання мусять розміщати матеріали на сайті бібліотеки Вернадського. Єдине, що не всі це дуже вчасно роблять.
    Щоправда, більшість своїх публікацій я перше знаходила в Вернадського ніж вони до мене доходили. Здивувало, що навіть деякі коеференції розміщаються.
    До речі, хто вкурсі, чому не працює останній тиждень сайт бібілотеки Вернадського?
     
  5. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Таке враження, що я десь в іншому світі навчалась і захищалась:). Це може мається на увазі просто друк тезів без участі, за що додаткова такса? Бо якщо їдеш, то в оргвнесок завжди входить книжка тез.....
    Ну то я такого взагалі не признаю - оцього нашого такого "містечкового" бажання аби для галочки надрукувати ту сторіночку...Краще поїхати туди, куди вдасться і виступити, ніж так. Ну то моя особиста думка. Треба бути гоноровішим - і старатись відповідати вищим стандартам, ніж ставлять деякі недобросовісні навіть "старші" колеги.... Перед нами відкрито світ!

    Був випадок у мене: раптово виявилось, що можна поїхати в Польщу на конференцію. Подзвонили мені в неділю, а в понеділок вже всі поїхали :). Ну я поки візу зробила (повезло - за 1 день!), то в середу була вже на місці.... А вдалось поїхати замість когось, на кого виділили гроші і хто не поїхав. Тож мого прізвища не було у програмі, в тезах також мене не було. Але я сама настояла і випросила, щоб мені дали час виступити :) Мені хотілося по-перше спробувати свої сили, а по-друге без тез, без виступу це виглядало не як конференція, а як відпочинок просто....А так я хоч потім не мала тез, зате без сумніві в резюме, якщо попросять перелік конференцій, зможу вказати, що була учасником конференції.

    ---------- Додано в 22:28 ---------- Попередній допис був написаний в 22:26 ----------

    А якщо 200 це оргвнесок - то вже не такі і великі гроші. Бо сама знаю з досвіду, як багато всього туди входить: приміщення, транспорт, друк всіх матеріалів, збірника тез.... при тому що вся оргробота безоплатно лежить на плечах працівників установи-організатора. Думаю, що якщо хтось був залучений до роботи над якісною конференцією, не буде сперечатися...тим паче за відсутності спонсорів.
     
  6. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Згідна. Але не завжди так виходить і гонором тре жертвувати. Довелось мені їздити і в Донецьк і в Одесу, і в Феодосію. То направду задоволення не з дешевих. Бо окрім видання тез, програмки і мінімального кофі-брейку в оргвнесок більше нічого не входить. Попри всі наявні і завірені проїзні документи мені повернули третину затраченої суми, що не покрила навіть витрат на проїзд, мотивуючи тим, що бюджетних коштів не вистачає. Часто ж буває, що перебути час в гуртожитку нема як, бо його просто не дають. Тож треба замовляти готель.
    Згодна. що треба їздити, щоб обговорити результати досліджень, але на всі "катання" коштів не вистачить. Тож доводиться брати дистанційну участь аби просто збільшити кількість публікацій.
     
  7. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    На 1 курсі аспірантури я зовсім випадково дізналася, що моя однокласниця, що навчалась на економічній спеціальності в тій же аспірантурі, виявляється вже їздила двічі на конф. по відрядженню.... Я бул дуже здивова - я на той час їздила 1 раз, але за власний кошт і навіть не знала, що маю право на таке.

    Тому треба йти і твердо це виясняти. Аспранти держ. форми мають право на відрядження. Звичайно, то все "з боєм", зіпсутим настроєм і в середньому 1.5 тижнями страченого часу :sad:. Мене вистачило на 2 відрядження в Суми та Вінницю... Ну але треба настоювати - і часто можна таки щось одержати.

    На жаль, Ви також праві, що можуть всього і не відшкодувати....Або ще щось придумати, скажімо, обмеження на кількість днів відрядження.

    Але є ще такий момент: якщо пробувати подавати прохання про фінансову підтримку на конференції за кордоном (прохання до організаторів заходу), то дуже велика ймовірність її отримати. Просто треба звертатися... Вони, як правило, мають окремі джерела фінансування для молодих науковців, часом є якісь одноразові стипендії. Скажу, що цей варіант мені вдавався частіше, ніж наші відрядження :). В дівчат-нуковців ще більше "переваг": тепер в моді гендерна політика і якщо буде два в цілому однакові претенденти на допомогу, то можуть вибрати жінку...а ще більш охоче помагають отаким бідняцьким, як ми - з всяких пост-радянських просторів.


    Я розумію, що, може, тут виглядаю як "людина в рожевих окулярах" (мені це наш вчений секретар любив казати :)), але мені завжди хочеться вірити в те, що якщо я буду робити так, як вважаю правильним, то і все навколо трошки почне змінюватись :)

    ---------- Додано в 08:37 ---------- Попередній допис був написаний в 08:21 ----------

    Тут теж цікаво. Буквально на днях в нас на семінарі виступала дівчина, що сама з України, але навчається зараз у Німеччині. Розказувала якийсь фрагмент своєї роботи, який, як вона казала, "застряг". Справа в тому, що її керівник сказав залишити цю задачу, бо вони "не продадуть" потім її. Це означає, що навіть опублікувавши її, вони не надіються одержати цитування - тому не витрачають сил на це.

    Чесно кажучи, мені трошки дивний такий вже прагматичний підхід - робити щось, тратити час, ну не якусь же бздуру робити врешті-решт, а потім отак лишити. Але я зараз про інше хочу сказати: що кількість публікацій не є жодним показником. Це хіба для захисту і всяких звітів. От посудіть самі - Ви часто перечитуєте тези конференцій? Я хіба читаю, коли сама є на тій конференції, ну або при пошуку в мережі щось цікаве "вискочило". А так то ніхто цього більше і не читає.

    Тож виходить, що Ви платите по тих 200 грн. просто ні за що? Точніше, просто за ще один рядочок в документах? Тоді дійсно то задорого - це вже точно!
     
  8. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    я також спілкувалася з людьми, які мені радили обирати тему, яку згодом можна буде продати. Логіка десь є, адже просто наукова робота, навіть високого рівня може після захисту лягти на полицю бібліотеки і все, тоді дійсно зусилля будуть витрачені лише задля формального захисту, а продана - отримати практичне застосування та розвиток теми у майбутньому.
     
  9. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Я згідна. Тут навіть не йшлось про впровадження (робота теоретична) - а про "продаж" в сенсі цитувань... То мені було дивно не те, що вони не хочуть чогось починати, а мають вже шмат результатів і просто припинили ними далі займатися - мене би вже жаба давила :). При чому уявісь собі - то результати з теор.фізики :), то не булька з носа....купа розрахунків і моделювання процесу..
     
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    мене цікавить інша сторона, захист. Чи можливе таке що не захиститись?і чи взагалі воно того варте(фінансова сторона).
     
  11. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    теоретично можливо.
    Але зазвичай, якщо робота не вартує чи є сумніви її просто не допустять до захисту. Бо Рада звітує за кількість допущених і незахищених робіт, і, відповідно, не захищені йдуть у мінус Раді. Але можливі і гірші варіанти ніж просто не захиститись. Наприклад, захиститись і щоб роботу не прийняли в міністерстві або вона не пройшла експертизи.
    А то залежить де захищаєтесь і яким чином.
     
  12. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ну я планую в НУ ЛП, але мені кожна людина розказує іншу суму. І інколи виникає питання чи не простіше жити на ті відсотки, бо зарплата викладача не дуже тішить...
     
  13. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    малесенький факт - я навчаюсь в аспірантурі у вузі, де немає Вченої ради за моєю спеціальністю. Відповідно, всі захисти відбуваються в іншому закладі.
    Так-от, з цього року, тільки за сам факт захисту (типу, за допуск людини з іншого вузу) потрібно офіційно в касу заплатити 8 тис. грн.

    Про інші стандартні витрати - офіційні (оголошення, інша бюрократія), ну, і неофіційні (поїздки, проживання, фуршети там і т.п.), я вже й не говорю.
     
  14. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    По-перше, про які відсотки Ви говорите? Бо я щось не зрозуміла. А по друге, про те чи то є Ваше - викладання чи наукова діяльність - то треба думати вже, до того, як у це ув"язуватись :).

    Боюся, що дуже часто питання не тільки в тому, щоб "поважити", де вигідніше.
    Тут купа інших мотивів - творча робота, можливість поїздити, викладання... - в кожного своє. А те, що в нас ні наука, ні викладання не оплачуються нормально - то не секрет. Ну але крутитись можна...Проекти там всякі подавати, до прикладу.
     
  15. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    це ж скільки Вам сказали заплатити, що Ви такі великі відсотки будете мати в місяць 200 доларів. Зарплата викладача самого простого 1300 грн, доцента вже більша. Можливо я не розуміюсь на банківських депозитах і їхніх відсотках. Навіть якщо заплатите 10000 дол, то в рік в банку отримаєте +5 відсотків (500 дол). Хоча може хтось інакше щось придумує, або сума має бути дуже велика початкова.
     
  16. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Гермі, здається мені ви не дуже точно взагалі усвідомлюєте викладацьку роботу і сам захист. Про захист розказують багато байок, але правда в тому є. Захист - задоволення не з дешевих як у фінансовому розуміння так і в психологічному. Однак, все різниться специфікою. Якщо, до прикладу, на факультеті з малою кількістю аспірантів їм можуть сприяти і допомагати, то факультет де народ тлумиться, щоб в чергу на захист стати, все значно складніше. Питайте за свою спецтфіку, але головне знайте, що захист суто індивідуальна річ і тут "стадна" інформація вже не пройде. Кожен сам за себе.
     
  17. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    То точно!. А питання "хто кіко дав" - як у черзі під дверима до лікаря часом -то воно погане і тут, і там, бо часто оте "дав" страшно розмите і не підлягає ніяким стандартам. Зараз офіційні витрати на захист також зросли...а неофіційні - то вже як в чиєму горОді.
     
  18. kharchenkoiryna

    kharchenkoiryna New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Мені здається, що варто "А" ти взнаєш щось нове, мозги не сохнуть, самовдосконалюєшся, "Б" фінансова стора, "В" статус, підвищується самолюбіє.
    Я сама зараз вчуся на 3 вищій, і не збираюся на цьому зупинятися. лише трохи відпочину 2 роки і в аспірантуру.
     
  19. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    100% Я теж вважаю, що тут треба розуміти, чи то твоє чи ні.
    Бо якщо все вимірювати таким кінцевим результатом як "зарплата викладача" - то нема чого і починати. Хіба після захисту дисертації викладання - це єдиний вид занять?
    Тут ситуація не настільки прямолінійна, що "мене найняли на роботу виконувати такі-то функції (в т.ч. займатися наук. ді-стю), і я виважую, чи вигідно це мені матеріально".
    Це - не робота, це спосіб життя.

     
  20. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Що таке захист я уже усвідомила і не один раз була присутня на ньому. Просто зараз склалась така ситуація, що я попала у цей так би мовити "вищий світ" просто так, без ніяких знайомих, родичів і т.п. виключно по своїй наполегловості і знаннях і в це ніхто не може повірити. Коли іде мова про подальше поступлення всі хапаються за голову- "а ти знаєш скільки це коштує, ти краще собі квартиру за ті гроші купи!" Враховуючи розповіді як все корумповану в НУ ЛП, і скільки я за все навчання заплатила то напрошується питання чи дійсно все так печально з аспірантурою.

    ну в нас бажаючих іти тою дорогою не багато, коли постає питання програміст чи викладач, більшість вибире хоч поганенького, але програміста.

    ну, я зараз займаюсь в науковому проекті, і ним буду зайнята ще деякий час, і вже зараз починаю стикатись з проблемою наукового ступеня, іноземцям важко зрозуміти, що я ще навіть не аспірант, і навіть не магістра, а вже маю досить знайчний доробок. Сьогодні показали "проект" моєї статті одному австрійському професору він довго на мене дивився і допитувався чи я не представник тої особи,що писала. Він ніяк не хотів вірити що то я писала. Така ж сама ситуація, коли подаєм документи на гранти, Ви лише бакалавр, здобудете більше звертайтесь!