Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Shpunka, 10 Вересень 2012.

  1. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну бачите, раз Вам і до вподоби, і все вдається...то чого думати? :)
    А всякі страшилки "ой...т там без ....00000 не поступиш" - то нема чого слухати. У кожного свій досвід, свої принципи, свій характер і так далі. Я захищалась у НУ ЛП, не так давно (рівно 3 роки тому), на не дуже далекій спеціальності - по ІТ - то за ті гроші я би і метра квадратного квартири не купила :)
     
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    ну вся проблема в тому, що специфіка моєї діяльності передбачає захист досить швидко, відразу після 3-тього року навчання

    якби ж то вирішувало це питання лише бажання...
     
  3. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Зараз все більше такі темпи тримаються. Ще мій тато колись казав, що кандидатів у 30 захищали - і то було ок. Вже зараз за 3 роки захист - то не дивина. Ну я на кінець аспіратнури мала так званий "успішний випуск", що є семінаром за матеріалами дисертації...потім ще аж за рік захистилась.

    І не такі там страшні гроші! Про що Ви таке пишете? Я вже точно не па"мятаю тих сум :) - хату не продала, себе у рабство теж.

    Що Ви панікуєте? Йдіть вчіться і вирішуйте проблеми в мірі надходження :). Фільтруйте страшилки. Це точно неправда.

    ---------- Додано в 22:31 ---------- Попередній допис був написаний в 22:28 ----------

    Тим паче накльовується проект. Ну який найгірший варіант? Що повчились і не захистились? Ну поїздите ще два роки за кордон :)...Австрія - це ж супер ;).

    Я не вірю, щоб Ви - отака, як Ви самі себе описали - наполеглива, самостійна, розумна і так далі - не захистились тільки через фінансові проблеми. От не вірю.

    ---------- Додано в 22:32 ---------- Попередній допис був написаний в 22:31 ----------

    До речі, а яка тематика у Вас? Якщо не секрет :)
     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    та просто зараз подаю документи на поступлення, от і думаю чи воно мені по кишені. Була збилась на місяць з тої теми, але зрозуміла що програмування не моє і почала все з новими силами.
     
  5. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Стосовно того, що квартиру купите за ті гроші, то вже закруто. Тоді дійсно було б простіше купити квартиру і жити за гроші з оренди.
    Гермі, якщо дійсно ви такі песпективні як вам кажуть і вам подобається викладати, то чи варто слухати бабуль з рідних сіл і всяких знайомих в яких "цьотки троюрідної дочка захищалась". Придивіться до ваших колег, не всі блищать шиком. Відповідно, захист дійсно не є аж захмарно дорого. Якщо маєте роботу дисертаційну і справді маєте знання навмисне вас ніхто заламувати не буде. Просто є речі за як доведеться заплатити чи розрахуватись-віддячитись.
    Зрештою, ви тільки бакалавр. Може і справді з часом вам видасться, що робота викладача не настільки песпективна як вам здавалось. Я б радила зараз накопичувати науковий багаж - статті, тези, доробки якісь, а з чосм вже розберетесь чи то є ваше.
     
  6. Hochynamore

    Hochynamore Важлива кожна мить...

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    В мене таке питання: чи можна працювати викладачем у ВУЗі без аспірантури?
     
  7. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    можна, але на посаді асистента чи макс. старшого викладача. Але як вибираєте таку стежку, то варто захищатись.
     
  8. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Беручи до уваги те, що у нас таких багато, мабуть таки можна або інакше кажучи, у нас можливо все.

    точно
     
  9. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Це ще залежить у якому ВУЗі і по якій спеціальності захищатись. Наприклад у НУ "ЛП" це набагато простіше ніж у ЛНМУ(національний медичний), бо там страшенна корупція і суми великі. Навіть якщо є знання то все рівно треба дати на лапу немаленькі гроші.
     
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    капець, ну тут і розписали... невже все так погано в Україні з захистом?
    а який варіант найкращий, якщо, наприклад, є вже написана робота і необхідна кількість статей, то як найпростіше захиститися? і якщо є працівником інституту НАНУ.
     
  11. yusha

    yusha New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Шукаєте раду, в якій є захисти з вашої спеціальності. Але ж керівник у вас є (бо для кандидатських мусить бути), то мав би підказати.

    ---------- Додано в 10:53 ---------- Попередній допис був написаний в 10:45 ----------

    так є ,але я точно вірю ,бо сам так йшла. і нічого АЖ такого страшного в тому нема, хіба якщо ви економіст ,то там і справді буває всіляке, але про захмарні ціни НУЛП - це швидше говорять ті, хто пише не сам. Скажу так, в ЛНУ Франка це значно дорожче ,маю на увазі оплату опонентів. Бо поточні витрати на статті ,Київ ,друк оголошення і т.ін. у всіх однакові.

    ---------- Додано в 10:57 ---------- Попередній допис був написаний в 10:53 ----------

    Як колишній співшукач (чи здобувач), скажу ,що значно простіше ,ніж в аспірантурі. ВИ не залежите від звітів кафедри, її засідань і т.д. Пишете та й пишете. А потім подаєте до захисту. Ви самі собі господар. Навіть якщо не написали за 5 років, не страшно. Можете тему міняти,керівника, і що важливо тему самі обираєте, а не призначає кафедра.
     
  12. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Так, простіше, що ніхто не капає на мозги і не пресує, що чогось не зробили. В мене з родини отаким методом "не капаючим" вже 20 років дисер пишеться за принципом
    , бо спершу не дуже писалось, бо в предмети треба було вникнути, потім діти пішли, потмі ремонт, а зараз вже не діти поступають і не до того.
    Якщо в людини є здатність до самомотивації і організації, то можна йти здобувачем. Якщо нема , то ото "нічого страшного, що не захистились", може стати перепоною.
    Яособисто не розумію для чого взагалі йти викладати без стимулу захиститись в найкоротші терміни? Суто життєва стуація, коли тобі 20-30 і ведеш за лектором предмет і змушений регулювати все згідно його вимог, то одне, а якщо тобі 40 і твій лектор дівчисько 25-27 років, то якось вже не дуже приємно.
    Стоп, процедура затвердження теми не передбачає примусового присвоєння теми відповідно до тематики кафедри. Перш за все тема узгоджується керівником, в мене це тривало 3 місці, тоді тема затверджується на кафедрі, де слід представити актуальність обраної тематики і причини її вибору.
     
  13. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    В мене особиста "мулька" і думка (суто ІМХО!), що якраз працівникам НАНУ чомусь легше :).

    І не вірте, що тут (в Україні) так страшно із захистами...якби було так, то не мали би величезної хмари кандидатів і черг на публікацію оголошень про захист :)

    ---------- Додано в 12:25 ---------- Попередній допис був написаний в 12:24 ----------

    100%. Точно так само, як по маршрутках часом чую обговорення євро-цін на сесію від студентів....При чому за власним досвідом як студента, так і викладача, це потрібно також, в основному, тим, хто займається чимось чуть-чуть іншим, ніж навчання :)

    Ага..я теж із тих, кому необхідно "капати" :). Тому це часом і корисно для поштовху.
     
  14. yusha

    yusha New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    На жаль ,багато знайомих ,що навчались в стаціонарі аспірантури ,якраз мали отакі "примусові" теми. Це все залежить від спеціальності, кафедри ,керівника та ін.
     
  15. Coshitce

    Coshitce Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Вашими ж словами: "то швидше говорять" (бо, знову ж таки, уточнюйте профіль наукового напрямку)
     
  16. yusha

    yusha New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    "не говорять", а з власного досвіду і з досвіду подруги ,яка захищалась в НУЛП. щодо наукового напрямку - на загал не маю бажання виносити.
     
  17. Coshitce

    Coshitce Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Ну то може причина якраз у "специфіці" вашого та подруги наукового напряму?
    А ви робите узагальнення на всі ради по захистах в ЛНУ.
     
  18. gaby

    gaby Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    А хто може мені щось порадити щодо здачі іспиту зі спеціальності? Я здобувач і у мому внз ради з даної спеціальності нема, де відбуватиметься захист я ще на разі визначаюся. Можливо, хтось знає, де і як можна отримати інформацію щодо іспиту зі спеціальності?
     
  19. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Очевидно, що у відділі аспірантури.
     
  20. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Аспірантура/дисертація/захист: варто чи ні?

    Як я Вас розумію, закінчила, маю диплом інженера-програміста (то в нас так мудро міністерство називає), попрацювала програмістом і зрозуміла, що то не моє. Мені подобається більше математична сторона, алгоритми і тд, можливо Ви мене зрозумієте.))))
    От наукова діяльність якраз в цьому напрямі і працює, проте без навичок програмування у даному напрямі далеко не заїдеш, але процес програмування там не основний.

    Не страхайся, я також ноль грн заплатила за поступання і все ОК. Тому Ви не одна така, нас таких є багато. Зазвичай такі слухи говорять люди, які мають середній рівень знань, мало працюють і приходиться їм через це платити.