Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Я один раз в житті мала затримку 19 днів, то виявилось, що через кисту.
     
  2. rytasa

    rytasa Непосиденька

    Кисту мали в матці?
     
  3. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Ні, киста яйника.
     
  4. Wildcat

    Wildcat Well-Known Member

    @rytasa може впливати я мала 20 днів затримки через нестачу йоду, як виявилось. Все було внормі ( 2 узд робила внутрішнє і зовнішнє, огляд у гінеколога), здала аналізи на щитовидку теж усе внормі було, тільки на узд щитовидки вузлики дрібні насіялись у правій частині
     
  5. Nezabytka

    Nezabytka New Member

    щитовидка впливає на цикл. В мене теж постійні затримки через це.
    --- дописи об"єднано, 21 Січень 2016 ---
    Я приймала еутирокс то рівень ТТГ ріс, зараз приймаю L тироксин, аналізи здавати буду на наступний тиждень, але самопочуття покращилось правда на цикл нажаль ніякого впливу нема.
     
  6. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Я зараз приймаю італійський еутирокс, то ТТГ вже в нормі. До речі, цикл теж був із затримками, зараз стабілізувався. Так що більше довіри до ліків, придбаних в Україні, не маю :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Ljus6ka

    Ljus6ka Well-Known Member

    Діагноз був поставлений на основі узд, ТТГ -5,6 , (червень 2015р), в жовтні ТТГ- 3,2, з червня по жовтень нічого не приймала ТТГ сам знизився. Гормони здаю завжди в одному і тому ж місці ( радіоізотоппній лабор). УЗД роблю також в одного і того ж самого спеціаліста(в Довганя). В жовтні після здачі гормонів, пішла на прийом, між іншим до однієї з кращих лікарів Львова (до Сандурської) і вона приписала йодомарин 200, і зауважила , що його слід приймати коли вагітна та ГВ, але наголосила , що як тільки припиню годувати дитину тоді вже і не пити йодомарин і здати за місяць після закінчення гв ТТГ. Звернулась власне до ендокринолога через ком в горлі, Сандурська сказала, що його можна забрати прикладанням компресів з селену , але при ГВ не рекомендувала . Тому чекаємо завершення )

    а що саме було не так, може і в мене були схожі симптоми , а я думала на іше
     
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Але у вас таки АТ, антитіла високі, так? Йод сприяє тому, що щитовидка уражається антитілами ще більше.
    я вже писала, що під час вагітності тут є спірний момент, можливо малі дози, може курсами, залежно від активності аутоімунного процесу, може дієта йодовмісна, а може і нічого не варто, дуже ретельно треба зважувати і обережно поступати і піти проконсультуватись навіть не до одного нерядового лікаря, бо то є таке відкрите питання в медицині наразі.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Читаю-читаю, і ще більше заплутуюсь. Збираюся невдовзі до ендокринолога. В мене роками вже недовага, останнім часом (та кілька років, в принципі) сильна втомлюваність, слабкий імунітет, погіршення памяті, тахікардія, непереносимість жари (на фоні того, що постійно мерзну) і взагалі все вказує на те, що маю проблеми з щитовидкою.

    Не сваріться тільки, що сама пробую поставити собі діагноз.. По всіх симптомах в мене тіреотоксикоз (гіпертіреоз), тобто підвищена функція щитовидної залози. Основний показник - важко поправитися (важко- то не те слово, нереально).
    Цілу тему про АТ прочитала, і зрозуміла, що в мене вроді як все навпаки. Але фраза з вікіпедії мне добила - На фоне аутоиммунного тиреоидита также возможно и временное повышение продукции гормоновгипертиреоз (тиреотоксикоз).
    Ну і далі, що цей недуг може мати дві форми - атрофічну і гіпертрофічну.
    Симптоми, що описують більшість дівчат в темі, в мене теж присутні, але з тою різницею, що я не схуднути,а поправитися не можу.
    Розумію, що як здам аналізи, то може щось проясниться. Я свято вірила, що в мене недобор йоду, а тут читаю, що треба вважати на йод. Зовсім заплуталася :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    Ото ви мене описали і вони в мене гуд, хоч спадковість гіпотеріозу є. Без аналізів то сказати важко. Здайте гормони, то можна і без направлення зробити.
     
  11. Ljus6ka

    Ljus6ka Well-Known Member

    в червні 1353 , в жовтні 850
    високі? я тут бачила в дівчат вищі були
    Сандурська сказала на майбутнє контролювати лише ТТГ, що ті антитіла можуть бути то високі то малі, що аутоімунний процес запущений, а от коли мені доведеться перейти на гормон не відомо, можливо за рік, два , п"ять, а може і через десять років
    проблема в тому, що ніхто не хоче лікувати годуючих , тому у всіх лікарів перша рекомендація, згортайте гв і приходьте
     
  12. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Ну у вас, я так розумію, тиреоїдит післяпологовий (чи як він правильно називається). Тут явно інше лікування, ніж в мене.
    На рахунок моря: в мене організм дуже цікаво реагує на зависокий ТТГ і прийом йоду - буквально за ніч може з'явитись пасмо сивого волосся. Яке потім, коли ТТГ понижується, зникає. Вперше так сталось кілька років тому, поїхала в Крим. Лягла спати, а на ранок прокинулась і налякалась свого вигляду у дзеркалі. Коли вернулась у Львів, з волоссям все стало гаразд. Таке ж повторювалось при прийомі йодомарину + додались проблеми зі шкірою і нудота.
    А так, то в мене типові ознаки АІТ були: бліда, втомлена та суха шкіра, погана пам'ять, швидка втомлюваність (засинала буквально на ходу, а зранку встати просто було неможливо), нервовість, плаксивість.
    До речі, коли вживаю в їжу більше продуктів з високим вмістом селену, то краще почуваюсь. Зокрема, при вживанні бразильських горіхів. Але з селеном треба бути дуже обережним, зависокі його дози мають плачевні наслідки. Ну і звісно, не приймати його просто так, без консультації з лікарем.
     
    Останнє редагування: 25 Лютий 2016
    • Подобається Подобається x 1
  13. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Це справді ознаки гіпертеріозу. В мене був дифузний токсичний зоб (з гіпертеріозом), то теж мала всі ці симптоми. Особливо надокучала тахікардія і непереносимість жари. Правда з вагою було все не так просто: поки не діагностували хворобу, то була різка і стрімка втрата ваги. Коли розпочали лікування, то повернулася надмірна вага. Легковажити цими симптомами не можна (виснажується організм, можуть бути незворотні зміни в серці, тому якнайшвидше зверніться до лікаря. Якщо не можете звернутися найближчим часом, то самостійно здайте кров на аналіз - для початку потрібно визначити рівень гормону ТТГ.
    В моєму випадку - лікувалася 10 років, але щитовидну залозу все одно довелося видалити повністю. Пам'ять після операції не покращилася, тахікардія періодично турбує. Тому дуже важливо якнайшвидше почати лікування.
    При гіпертиріозі організмі виробляє надлишок гормону, тому приймати йод справді зайве.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Вона кагбе мені і не надокучає, я її взагалі не помічала. Але в мене ще вузькі судини, тому я повязала частий пульс з тим, що серце мусить якось ту кров штовхати, тому і тахікардія.
    Скажи дурневі молитися... А я недавно пробувала робити собі йодну сітку на згинах рук (там де шкіра тонка), і ще, дивлюся, так швидко впитується.. точно бракує йоду, думаю. Лікар-самозванка :)
    А як зараз з вагою?
     
  15. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    В мене впитувався повільно.
    Краще справді обстежитися, щоб зрозуміти чи це гіперфункція. Та і захворювання щитовидки можуть бути і без порушення функції.
     
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну так, високі.
    та, функція може триматися дуже довго, може і все життя, але у вас вона вже падала. Хоча нюансів післяпологового тиреоїдиту я не знаю, там мабуть своя специфіка. То у вас почалося під час/після вагітності, чи я щось неуважно читала?
    Класичний АТ має першу стадію з гіперфункцією, другу - з нормальною, третю - з гіпо. Наскільки гостро ті стадії проявляються, і скільки тривають дуже індивідуально.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Ljus6ka

    Ljus6ka Well-Known Member

    на жаль гормонів під час вагітності не здавала , а здала після, тому точно сказати чи це під час /після не можу .
     
  18. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    ВАЖЛИВО!!!

    Якщо тут є майбутні мами, які приймають Еутирокс чи Л-тироксин!!!

    Майте на увазі, що препарати заліза, які часто призначають вагітним, знижують ефект гормону. Тобто, якщо ви почнете пити залізо - у вас погіршиться аналіз, або потрібно буде збільшувати дозу.

    Я це все прочитала сама (а здогадалася перевірити мама, вона медик) коли за тиждень до пологів послухала лікаря і вирішила таки трохи попити залізо, а потім мала ТТГ 10. Була в шоці, бо і так приймаю максимально допустиму при годуванні дозу гормону. А мені всю вагітність казали залізо пити - і гінеколог і потім терапевт. І після пологів маю гемоглобін 80, то також радили пити залізо. Навіть ендокринолог не знала про це! Залізо я відмінила і за тиждень маю нормальний ТТГ, вже дозу гормону зменшила.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  19. Альона

    Альона Well-Known Member

    Чи призначають вам ендокринологи лікування при АТ, гіпотиреозі КРІМ гормону.
    Невже замісна терапія і більше нічого не можна зробити крім харчування, спорту....


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  20. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Чи є тут такі що лікували тероїдит шляхом спеціальних дієт, зокрема відмови від глютену?І чи кому лікар про таке взагалі казав?