Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Мені нічого. Моя щитовидка типу практично не функціонує, тому лише замісна терапія, приймала під час вагітності 150 мг, таку дозу приймає знайома, якій щитовидку видалили. Зараз ГВ, трішки зменшила дозу, слідкуватиму за результатом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Дівчата, якщо у мене діагностували аутоімунний тиреоїдит і мої аналізи: ТТГ - 2,29; АТТГ - 395,9 і АТПО - 239,2, то щитовидка у мене в дуже поганому стані? Найбільше мене тривожить чи в майбутньому я зможу нормально виносити і народити здорову дитину з такою щитовидкою.
    І ще, щи при захворюванні щитовидки можна наважуватися на лапароскопію (по жіночих проблемах), враховуючи наявність загального наркозу (наскільки я розумію, наркоз погано впливає на імунну систему, яка і так має збій, чи я не права?). До ендокринолога йду в п"ятницю, до цього чіткого так або ні не почула.
     
  3. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    У мене Ан ТПО були вищі в 4 рази ніж ваші, і ТТГ був десь 15 при нормі до 4, і я виносила й народила дитинку:)
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  4. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Про вагітність не скажу, бо наразі ще теж тільки планую, але у вас дуже навіть непогані аналізи як на АІТ.
    п.с. А хто вам діагноз ставив, якщо не секрет? Бо щоб аж так вас лякати, то нема чого. В мене ТТГ зазвичай був біля 6, зараз нарешті іде до норми (3,2), АТПО взагалі вище 600.
    Минулого року я мала серйозну операцію (але не в Україні) під загальним наркозом. То після нього трохи були проблеми з циклом (але лише перший цикл), а далі все прийшло в норму.
     
    Останнє редагування: 31 Березень 2016
  5. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    На УЗД поставили, маю 2 вузли і структура щитовидки неоднорідна.
    Була з тим УЗД у Плешаніва, моя мама в нього лікується то і я пішла, він сказав здати аналізи. Йду завтра ще з ними до нього. А от на рахунок лапароскопії він більше "проти" ніж "за".
    А як щитовидка себе повела після наркозу?
     
  6. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    В мене вузлів немає.
    Підіть з тим УЗД і аналізами ще до якогось ендокринолога. Завжди краще мати думку кількох спеціалістів. Головне, не панікуйте і не налаштовуйтесь на погане. Щитовидка дуже сильно реагує на стреси. Також зверніть увагу на харчування. Дуже корисні помірні фізичні навантаження (з власного досвіду).
    Після наркозу з гормонами все було гаразд, просто перший цикл був 51 день замість моїх стабільних 31-33. Але вже наступного циклу все було ок.

    п.с. На жаль, про лапароскопію нічого не можу вам сказати, але ще раз раджу дізнатись думку кількох спеціалістів, яким ви довіряєте.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    У вас нормальна функція (ттг) (а вільний тироксин (т4) робили?), але є аутоімунний процес, і це далеко не "дуже поганий" стан. Ви зможете виносити і народити з такою щитовидкою)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Дякую, дівчата, заспокоїли.
    Плешанов за вагітність також казав, що все реально. Він ще моїх аналізів не бачив, але казав, що для вагітності варто мати ТТГ менше 2.
    До речі, а чим понижають ТТГ -L-тироксином?
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Ще є еутирокс.
    Для нормальної вагітності показник 2 цілком адекватний. Взагалі нормою вважається, здається, до 4. Але краще мати менший ТТГ, бо цей гормон має вплив на розвиток дитинки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Я мала ТТГ 3,1 , мені казали, що норма до 4-4.5 . Спокійно вагітніла, правда пила лиш йодомарин, щитовидка без вузлів, однорідна, одна частина була трошки більша за іншу, але за рік прийому йодомарину вирівнялася.
    Правда у мене не було такого діагнозу, як у Вас. Я ще здавала ДГАЕ , Т3,Т4 - то щось одне було завелике, а решта в межах норми.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    при АТ не можна препарати йоду, а під час вагітності в такому випадку - варто індивідуально вирішити це питання з грамотним лікарем.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    я не мала АТ, лиш незначні проблеми зі щитовидкою. Але дякую, буду знати.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    я просто дівчатам хотіла звернути увагу на майбутнє)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Які продукти краще не вживати (чи навпаки бажано вживати) при АТ? Чи малося на увазі здорове повноцінне харчування?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Ні, не лише повноцінне, погугліть на тему харчування при АІТ. В мережі є багато інформації (але читайте статті наукового змісту, а не просто обговорення). До прикладу, краще обмежити вживання сої та продуктів із неї.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Ви в Гельнер? Вона Вам щось казала за харчування?Чи Ви самі почитали і коригуєте собі раціон?
     
  17. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Так, в неї. Частково вона мені розказала (до прикладу, про важливість цинку, селену для хворих з АІТ, про те, що йод навпаки шкідливий), частину прочитала сама (про сою).
     
  18. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    А де вона приймає?Бо я зараз в пошуках нового лікаря
     
  19. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    @synuchechka я ходжу в Інтерсоно до неї, а якщо в державних установах, то здається, на Лисенка в генетичному центрі вона працює.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Дякую всім за контакти. Недавно натрапила на один блог, може комусь буде цікаво. Там про АТ є багато інформації.
     
    • Подобається Подобається x 1