Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Altera

    Altera зачарована птуха

    вперше чую, що йод не можна вживати при АІТ (а не могли б ви кинути посилання, де йдеться про це?) - мені ендокринолог тільки йодомарин і призначила (гормони в нормі, АТПО зашкалює, вузли в щитовидці)
    Тоді рослинний йод теж не можна вживати? (препарати зеленого горіха, морська капуста, інші травки)
    А ще читала, що при АІТ не можна вживати хрестоцвітні овочі (всі види капуст, редька, хрін та ін), але знову ж таки в брокколі - максимальний вміст селену, що дуже корисний для щитовидки. Хтось щось на цей рахунок чув?
     
  2. sunny_girl

    sunny_girl Well-Known Member

    В мене АІТ вже більше 10 років. Йод і йодовмісні продукти точно не можна. І на цьому завжди всі лікарі наголошували.

    Надіслано від мого ONDA A9 Core4, використовуючи Tapatalk
     
  3. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    Вибачте, у мене нема часу гуглити посилання. Я вже писала в цій темі, що обійшла не одного лікаря, була в тому числі у ендокринологічному диспансері, де мене власне намагались лікувати йодом. І від нього мені ставало гірше.
    п.с. Той же селен є і в інших продуктах (бразильский горіх, фасоля, цільнозернове борошно, вівсянка, гречка, пророщена пшениця і т.п. і т.д.).
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Мені лікар казав що той же Л-тироксин який я приймаю на 80% складається з йоду, тому додатково вже нічого не потрібно....а про харчування мені взагалі нічого не казав ні один з трьох лікарів в яких я була...тому і шукаю нового
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. sunny_girl

    sunny_girl Well-Known Member

    В принципі, якщо не щодня істи йодовмісні продукти, то нашкодити важко. Напевно, тому й не кажуть нічого. Я коли в лікаря питала за продукти, то він дуже здивувався. Питав чи я щодня ім морепродукти. Якщо істи рідко і трошки , то можна все.
    І треба бути обережним з ліками, тому що лікарі зазвичай не знають що можна при АІТ.
     
  6. Ассоль

    Ассоль Dreams come true

    АІТ - грубо кажучи, це такий стан, коли внаслідок аутоімунного процесу організм сприймає свій власний орган, - щитовидку, за чужорідне тіло і намагається з ним боротися, виробляючи антитіла. Молекулярна будова L-тироксину і звичайних йодовмісних препаратів відрізняється. Якщо приймати просто йод, то можна лише посилити АІТ, оскільки антитіла почнуть вироблятись ще більш активно.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    якщо є гіпофункція при АТ, то значить тироксин не виробляється (а здоровим організмом виробляється з йоду), тому гормон призначають просто у готовому вигляді. І це дві різні речі: йод і тироксин, скільки йоду не дававай організму з АТ, тироксину від цього не побільшає (йод в такому випадку лише активізує аутоімунний процес).
    Якщо гіпофункції немає, то у фізіологічних дозах йод вживається, ну в харчуванні тобто. Або читала думки деяких лікарів, що в такому випадку навіть і в профілактичних дозах може вживатися (якщо йоддефіцитний регіон), ну але то спірне питання і ще питання яка то має бути доза, щоб не нашкодити. Якраз читала дослідження, про те, як зростає частота захворювання на субклінічний гіпотиреоз і АТ в регіонах, де проводять масову йодопрофілактику населення.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Короче, лікували ми брата, лікували, що завтра таки будуть ту щитовидку вирізати. Та вже скільки можна на тих гормонах сидіти -- 1,5 року, а результат який? далі тахікардія, руки трусяться...
    Власне, чого ми стільки тягли -- бо в брата очі вилізли. Так конкретно. І лікарка сказала, що після операції не залізуть, тому треба пити ліки, а коли залізуть -- оперувати.

    Але тепер лікарі в лікарні кажуть, що і після операцїї очі нормально залазять. Хтось із таким стикався -- як то їх "туди" запхати?
    --- дописи об"єднано, 25 Квітень 2016 ---
    отакі були у нього півтора року тому аналізи. З ними пішли до Довганя, сказав оперувати. Інша лікарка сказала, що можна ще пробувати лікуватись. А які зараз гормони навіть не знаю
     
  9. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    А який діагноз? Кажуть повністю видаляти чи частково? Мені щитовидку повністю видалили, то очі трохи залізли назад (для тих, хто не знає, то принаймі зараз не виглядають неприродньо). В мене був токсичний зоб, то теж і тахікардія турбувала, і очі вилазили, і всі інші супутні симптоми надокучали. Лікувалася 10 років, то потім жаліла, що не прооперувала раніше. Щодо очей, то перед операцією попереджали, що то вже незворотні зміни і повністю назад не залізуть. Якщо і тахікардія надокучає, то подумайте і про те, що для серця це теж незворотні зміни і воно виснажується. В мене пройшло майже 5 років після операції, то цього року тахікардія знову почала надокучати. Проконсультуйтеся ще в кількох лікарів, але якщо всі наполягають на операції, то не зволікайте. І почитайте всю можливу інформацію, бо лікарі про всі наслідки не розкажуть.
     
  10. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Вчора видалили повністю. Так, як і у вас -- токсичний зоб. 6 годин операція тривала. Казали лікарі, що такої "красоти" давно не бачили
    --- дописи об"єднано, 27 Квітень 2016 ---
    То у вас "залізли" після операції очі?
    --- дописи об"єднано, 27 Квітень 2016 ---
    images.jpg знайшла максимально схоже до братового випучення. І так само в нього, одне око більше (ліве), друге менше
     
  11. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

     
  12. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Ну вчора і сьогодні не було. Кажуть все ок, як на таку операцію. Єдине -- то тиск вчора був низький (сказали, в кінці операції почав падати) і очі дуже печуть, то якісь краплі "штучна сльоза" закапує.
     
  13. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

     
  14. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    У брата в жінки(тоді ще дівчини), коли їй було 20, капець як очі повилазили. Але гормони були в нормі, хіба щитовидка трохи збільшена. Вона себе добре почувала, нічо її не турбувало, але ОЧІ... То вона десь 2-3 роки щось пила, трохи з традиційної медицини, трохи з народної якісь трави -- і позалазили. А в брата то вже була просто невитримана година: руки трусяться, весь труситься, потіє весь час, шия розперта. Але, як я дивлюсь на фотки в гуглі, то в нього не так вже й страшно було imgres.jpg Отаке десь було
     
  15. Alstroemeria

    Alstroemeria Well-Known Member

    Токсичний зоб, на жаль, важко переноситься. Теж були ці симптоми, протягом року після операції зникли. З власного досвіду скажу, що без щитовидки почуваюся набагато краще, ніж з хворою щитовидкою. Звичайно зайвих органів не буває, і пожиттєвий прийом гормонів трохи напрягає, ще й інші наслідки операції додають серйозних труднощів (той же порушений кальцеобмін), але в цілому стан не до порівняння.
    До речі, щитовидка впливаємо на терморегуляцію, то без неї мерзну, а от спеки практично не відчуваю.
    Я думаю, що всі оті страшні фото в неті - результат нелікованого і недіагностованого токсичного зобу в запущеній формі.
     
  16. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Можливо, хтось зможе допомогти.
    В мене ТТГ був 3,5, це ще ніби в нормі, але так, як планую вагітність, мені сказали знизити показник, вже 1,5 місяці п"ю Л-Тироксин 75, показник впав до 0,24.
    Це трохи замало. Антитіла в нормі.
    Лікар далі по пошті вислав рецепт на 75 мікрограм, побачу його аж через 10-12 днів, ввечері відчуваю трохи серцебиття.
    Мені здається, що доза завелика. Хтось був в такій ситуації?
     
  17. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Думаю, що завелика. Коли непила еутирокс, то показник ТТГ був 16 з коп. Пю дозу 50, то маю показник десь 2,3. Лікарка казала ідеальний результат і для плануючих і не плануючих і при вагітності. Але то еутирокс, незнаю чи чимось відрізняється від ваших ліків, і + в мене високий титр антитіл.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Проконсультуйтесь з іншим лікарем. Це точно зависока доза.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    В мене ТТГ був 2,29, оскільки планую вагітність, то показник потрібно понизити.
    Вже 1,5 місяці п"ю еутирокс 25, сьогодні здала аналіз - показник 2,33.:girl_cray:
    Завтра йду до лікаря, зла і розчарована...
     
  20. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    У мене був 2,8 ТТГ то мені нічого не призначали, вагітність безпроблемна. Правда, діагнозу аутоімунний тиредоїтит не було, нічого не приймала, крім йодомарину. Думаю, це не є високий показник, бо норма до 4-5 .

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk