Аутоімунний тиреоїдит

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Альона, 29 Травень 2014.

  1. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    А хто його знає... я тоді здавала все, бо мій гінеколог наказав. А далі ендокринолог сказада чекати, щомісяця аналіз ттг фт3 фт4, після того як ттг стало 14,92 дала еутирокс і щомісяця ттг фт4 здаю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Та ось так, сама була в шоці. І у відчаі, а потім подумала, а нашо сумувати, якщо це ітак від мене не залежить? Смертельно це не є, треба навчитись з цим жити. Якось так.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Певно, накручуєте. Я вчора теж там здала, бо маю зоб вже давно. І себе зле почуваю, накрутила себе теж певно, ще й тиск у мене понижений 90/70 став, сили зовсім не маю. То показники схожі до ваших, лиш ттг -3;17 , ат до тиреоглобуліну- 30. Тобто причина в мене не в цьому.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мала я на завтра талон до ендокринолога (за місяць запис, ага :) ). Здала сьогодні в радіоїзотопній аналізи:
    ТТГ - 0,26 (норма 0,17-4)
    Т4 - 19,5 (норма 11,5-23).
    То я після минулого критично низького ТТГ собі л-тироксин відмінила і нічого не приймаю більш як місяць вже. Сиджу і думаю, що, певно, не посунуся завтра нікуди... Що мені той ендокринолог зараз скаже якщо аналізи +- в нормі? Хіба на узд відправить і спитає чи йодомарин для гв п"ю (а я не п"ю).
    Чи варто показатися все одно? Бо я наразі налаштована просто місяці через 2 знову перездати і подивитися на динаміку
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Raven

    Raven Мама малятка

    @Akina, я б подивилася в динаміці, тоді і до лікаря можна.
     
  6. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Ситуація така -- у квітні здала гормони: ТТГ - 8, ну звісно антитіла є, і АТ теж. Виписали 50 л-тироксину, пила місяць, перездала -- ТТГ 5,2.
    Л-тироксин підняли до 0,75. Почала пити, пити відверто через раз, поїхала на море взагалі не пила, приїхала, через місяць знову почала... Звісно це не правильно так гормонами бавитись, але я не про те. Почувала себе завжди однаково. Не рахуючи панічних атак інших скарг у мене немає. Тобто на моє самопочуття нічого не впливає, ознак гіпотериозу -- вялість, заторможеність, повнота, ламке волосся і нігті -- немає. Діагноз хіба по аналізам. І от повернулась я з моря, думаю, треба перездати аналізи, але що ж то буде за картина, як раз п"ю, раз не п"ю -- і почала я чемно 2 місяці день в день пити л-тироксин по 0,75, як лікарка і виписувала. І тут у мене почалась тахікардія. Навіть швидка приїжджала. Причому раніше в мене тахікардії не було, навіть під час ПА. І ще затримка 5 днів, яких теж ніколи не було. Короче, перездала я гормони -- ТТГ -- 3,3. Лікарка каже, що в ідеалі була б ТТГ -2 і щоб я далі пила. А я пошукала різні свої аналізи, найстаріший знайшла ще 2003 року, потім 2011, потім 2014, 2017, 2018 -- ТТГ завжди було між 4,5 -- 5,2. Симптомів ніколи не було, крім якихось водорослів чи альфабіселенів нічого не пила. Може поза 4 -- це моя норма? лікарка категорично проти, мовляв, є цифри і все. А я з тих 75 на 3 дні перейшла на 50, а два дні взагалі не п"ю л-тироксин -- і тахікардія майже пройшла. Може мені кинути ті гормони? І не відправляйте мене до лікаря, бо я їм не вірю. Мене наразі цікавить ваша чисто інтуїтивна, або із власного досвіду думка. І ще -- на узд мені сказали, що щитовидка така нещасненька, псевдовузлувата, але якась там васкуляризація не порушена, як пояснили, вона добре постачається кров"ю і мала б сама щось та й робити. Тим паче, якщо я із таким ТТГ легко стільки разів вагітніла,може справді? І тепер якось страшно, бо я дуже мнітєльна. от кину -- і буду чекати синдрому відміни. І не сумнівайтесь -- дочекаюсь))))
     
  7. Bublikk

    Bublikk Member

    Знаєте, я з АІТ вже років 5 разом. То пила гормони (еутирокс), то забувала, а тепер не вживаю зовсім. А по проказниках аналізів не зрозуміло взагалі, бо якщо враховувати, що гормони не вживаю, на море їздила і загаряла (хоча лікар категорично заборонив), але я почувала себе добре і щасливою! Приїхала, здала ТТГ і Антитіла і була в шоці. Тому що Антитіла були вже майже 1000, зараз 300, ТТГ теж понизився але вище норми всерівно. Як розуміти? До лікаря йти не хочу, вже на стількох попеклася...не знаю, до кого йти, тому що не впевнена, що вони самі знають, що потрібно робити.
    Моя думка - налаштовувати себе на позитив, уникати стресів, плювати на все і жити у своє задоволення))
    Хто чув про психосоматику? Порадьте якісь книги, хочу більше дізнатись про цю науку)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Дівчата, так бачу що я доєднаюсь в цю тему :sad:
    Щось мені лікують незрозуміло що.
    Зараз ще задишки і панічні (не скажу що атаки) але такі стани на грані істерики невідомо чого мене насторожують.
    Тему читаю але щось воно мені до купи не складається. Зараз шукаю хорошого ендокринолога, все таки з якими конкретно аналізами до нього йти?
    Бо бачу що не всі одинакові здавали.

    Надіслано від мого MI MAX 2, використовуючи Tapatalk
     
  9. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Я здавала Т3 вільний, Т4 вільний, ТТГ, антитіла до тиреопероксидази.
    Але перед тим робила УЗД щитовидки, на основі нього мене і відправили на аналізи. ТТГ і антитіла виявились вище норми, тепер контролюю тільки ТТГ і інколи антитіла.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    @tinkaKris, я здавалася 4 гормони і всі антитіла. В мене тільки з тиреоглобуліном проблеми і антитіла до нього.
    Причина-недостача йоду, при постійному прийомі йоду зменшились ізо вузли і решта показників.
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2018
    • Подобається Подобається x 1
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    наскільки вище? виписували гормони? бо як в мене було 4,4 ТТГ, то мені тільки альфабіселен, а як через рік -- ТТГ 8 -- то вже тепер гормони. Вже якийсь четвертий день не п"ю і мені супер, а якось 50 випила -- знову серце товкло. Завтра ще 50 вип"ю, подивлюсь... а як часто їх перездавати? за місяць якийсь результат буде видно?
    --- дописи об"єднано, 12 Листопад 2018 ---
    я навіть не питалась ніколи, завжди їжджу і засмагаю
    ну в мене найвищі антитіла були 250, то без лікування -- впали вдвічі
     
  12. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Антитіла були більше 1000, а ТТГ 5.94.
    Зразу гормон призначили. ТТГ впало до 5.28, потім знову піднялося до 7, тепер 6.1. Але в мене вже доза 125. До речі, антитіла у мене тепер впали до 300
     
  13. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    тобто я собі міркую, якщо мені з 8 впало до 5 на дозі 50, а до 3,3 -- на дозі 75, то моя щитовидка там ще допомагає тим таблеткам, сама ще щось барахкається. Треба взагалі злізти -- і перездати. Хоча ні, я спершу перездам після такого хаотичного приймайня -- дози 50 через два-три дні, як буде в районі 4, тоді взагалі спригну
     
  14. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Динаміка "прелєсна" :girl_cray: нині здала
    Показник Од. вим. Результат Норма
    Тиреотропний гормон (ТТГ) мкМО/мл 21.5 (0.4 - 4.0)
    Тироксин вільний (Т4 вільн.) нг/дл 0.679 (0.89-1.76)
    До ендокринолога зараз ну ніяк не попаду :sad: хіба самій собі призначати щось на ближчий місяць. До вагітності пила Л-тироксин 25, мені внормовував те все діло. Що то зараз робити? почати з 25, певно, нічого не дасть... Збільшити а тоді поступово знижувати? Хто мав схожі стрибки післяпологові? :girl_flag_of_truce:@Mansikat що скажеш?
    Я наразі схиляюся до дози 50 і через місяць ще раз перездати...
     
  15. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Я, до речі, здавала аналізи, то в мене ТТГ впало до 2.8 із 6.1. Але в мене доза еутирокс 125.
     
  16. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Блін, і ще в мене цього разу волосся лізе тааак, що вже мало не залисини видно :sad: Певно, теж через той ТТГ, бо з Владом трошки сильніше повипадало в його 4-7 місяців та й усе. А цього разу в мене реально на голові вже вдвічі менше волосся ніж зазвичай :girl_cray:
    Ну але не все так зле - мала би поправлятися і набрякати при таких розкладах, дивно, але я навпаки худну і худну (вже штани всі спадають :girl_haha:) Чи то просто до організму ще ''не дійшло'', а потім яааак гахне 100 кг:girl_in_dreams: Коротше щось я трохи в паніці від тих аналізів :sad:
    При вагітності там трохи інші показники норм для різних триместрів, знаєш?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я скажу, що я, наприклад, не здавала аналізів в такому часовому періоді, тому не знаю, які пікові були у мене показники ТТГ, а це якраз час найбільшого розквіту стадії гіпотиреозу. Може і теж такі високі були. Клінічно я особливих проявів не мала (хоча дещо можна і на те списати, пам'ять, наприклад). А зараз вже можу поділитись радістю, що мій рівень ТТГ на верхній межі норми (десь близько року дитини був поза 5), отож за весь цей період я нічого і не приймала. Подивимось ще за кілька місяців, чи падатиме ще, чи так і буде, читала, що після післяпологового тиреоїдиту вже часто залишаються вищі рівні ТТГ, аніж було до, навіть якщо настає виздоровлення.
    Щодо твоєї ситуації - думаю, що можна і приймати гормон, а можна, зрештою, і почекати, якщо воно тебе не турбує. Ну, з волоссям, не знаю, не факт, що це не просто післяпологова линька.
    думаю, це дуже вірне розуміння. Не треба лізти лагодити там, де нормально працює. Моя мама, наприклад, так само добре почувається при підвищених рівнях (точно цифри зараз не назву), а як трохи йде до "правильнішої" цифри, тут же з'являється серцебиття. Знаю випадок, де жінка тримає ТТГ таблетками на позначці 2, бо лікар наполягає, при тому серце вистрибує і вже почався екзофтальм. І що тут казати про цифри? У неї ознаки клінічного гіпертиреозу, а лікар лікує цифри...
    під час вагітності антитіла знижуються через особливість роботи імунної системи.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    чесно? До лікаря треба обов'язково. Не жарти то. Мені при 14 виписали 100.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Йду сьогодні до ендокринолога, спитаюся :girl_smile: Може 125 мені тепер забагато :girl_in_dreams:
     
  20. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    До речі, про стан організму. Я ніколи в себе ніяких симптомів не помічала. Випадково терапевт помацала мою шию і відправила на УЗД, при цьому спиталася, чи я не плаксива. Є трохи, але я думала, це частина мого характеру. Тобто, якщо спиратися на відчуття, то я би нічого не пила. Але хто зна, якби воно далі було би. Лякають розпуханням, погіршенням роботи серця і т.д.