Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я не про дітей, а саме про побут. Будеш першою знайомою мені жінкою, якій побут хоча б інколи не виносить мозок.

    Багато кому. Я би навіть сказала, що більшості з оточення і навіть незнайомих людей в маршрутці цікаво, чи то "так ся стало", чи "вони якісь віруючі". Воно не має значення, але я не думаю, що нікому "нема діла". І я про плановість не просто так написала, а в контексті розмов про труднощі. Ти так часто пишеш, що тобі не важко, бо все було свідомо сплановано. Я чесно скажу: я би не витримала такого темпу життя, як ти розповідаєш про своє. Припускаю, що багато хто теж тихенько сповзає під стіл, коли дізнається, що троє малих дітей (так, я вважаю, що вони в тебе всі ще плюс-мінус малі), робота, дім, четверта вагітність, наміри не йти в декрет - і це все ще й не виносить мозок:girl_flag_of_truce:Тому оце:

    я дуже добре розумію. Бо середньостатистична жінка так би не обрала, тому й реакція відповідна - від повного нерозуміння до захоплення. Вона ні до чого не зобов’язує, але є дуже логічною.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ну, по-перше, я не господиня, у мене нема ідеальних порядків і "наварено", а хто не попередив що прийде в гості - той буде їсти піцу з найближчої піцерії в єдиному розчищеному в хаті місці :)

    Про нестандартність. Я була в багатьох речах навсюголову, ще до дітей. Тому те, що нормально мені, не конче нормально в принципі :)
    А що довше живу, то більше переконуюсь, що "стандарту" і нема. Всі ми різні, всі ми особливі.

    Я не виношу свій спосіб життя на прапор. Тобто, я не вважаю, що роблю щось правильніше за інших. Взагалі ніколи. Не вважаю, що мати більше дітей - це краще, якось в принципі. Я в даній життєвій ситуації для себе так вирішила. В іншій ситуації могла б вирішити інакше.

    А коли починаються ті розмови "ой діти, ой сенс життя, ой стакан води, ой ще щось" я щиро кажу, що йду блювання. А що? Я вагітна, мені можна
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Хех, то як про мою третю вагітність (в мене старша 10 років, хлопцям по 6 р. - двійнятка і молодшій - 3 рочки) молодшою майже ніхто і не знав ))) Сусіди собі думали, що я так поправилась. Аж перед самимим родами дехто дізнався, то в шоці були. А я, фактично, ту вагітність скривала, бо мене і до того вже бабуськи-любителі обзивали "расплоділісь как собакі" і т.д.
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2018 ---
    Оооо, теж таке помічала ))
    Правда, в родині таки дзвонять порадитися, спитати номер лікаря чи ще щось таке. По моїй стороні ) А зі знайомих то точно як Ви пишете.
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @cjomcjomka я не мала наміру якось порівнювати тебе зі "стандартами". Але всюди є якась "середня температура по палаті", і більшість фраз, які ти чуєш в свій бік - то якраз від того, що тебе порівнюють з тим середнім. Не обов'язково виносити щось на прапор, все одно ти говориш про себе, поводишся так, як поводишся, маєш свої цінності і так чи інакше їх декларуєш - ну проcто живеш згідно зі своїм курсом. Всі причетні і не дуже це бачать і щось про це думають. Дехто говорить вголос:)
     
  5. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Ой, можу підписатися під кожним словом ) Теж таке чую.
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2018 ---
    Я ще згадала як мені одна жіночка (бабуся, яка внуків завжди бавить) сказала: "Як вам класно! Мені брат сказав, що чим більше дітей, тим легше, бо вони самі себе бавлять" :girl_crazy:

    А взагалі, дуже образливо, коли знайдеться хтось, хто починає мені співчувати! А бувало і таке. Різко відповідала на таке.
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  7. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Таки є різниця в побуті великої родини, коли діти "одне за одним" і коли є таки більша різниця між дітьми.
    Особисто я витрачаю час в основному лише на меншу: погодувати, завести на гуртки, в школу чи провести разом час. Старші хлопці такого вже мого часу не потребують. Єдине, що приготувати їсти потрібно на більшу к-ть осіб чи попрасувати декілька футболок. Деколи завести до репетиторів. А так-вони самі по собі, а ми з чоловіком і меншою-самі. Тому різниця між дітьми для мене вийшла виграшною)
    Це щодо часу. На рахунок фінансів- самі розумієте, що більші діти- більшого потребують. Важко на відпочинок всіх вивезти, бо нас фактично четверо дорослих і одна дитина. Але то приємні витрати.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    згадала, :girl_crazy: коли найменшій було 9 міс, в мене було дн, ми з сестрою і кумою зібались в кафе. їде в маршрутці сестра зі спільною знайомою, вона мене небачила років з 10 , відколи я переїхала в Львів, і взає що в мене чотири дитини:girl_haha:, то доказувала
    сестрі що я бідна, замучена, виснаженна, ну скоро "відкину копита":connie_pull-pigtail
    І ще спостереження, коли не знайомі люди взнають про кількість дітей, перше питання А чо така худа? молода? родила в 15?
    ну то поправитись не можеш, бо дітей багато:girl_crazy:
     
    • Смішно Смішно x 5
    • Подобається Подобається x 3
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я_це_люблю :)
    Зараз мені вже на Сергійка казали: "о, така молода мама, а вже син на підготовку до школи" :) Незнайомим я не відповідаю про ще одного сина в 4 класі, а знайомі знають про це і так.
    ну аякжеж. Жінка після дітей має розкоровіти, а якщо худа - значить, недоїдає, виснажується. Спорт, догляд, робота над фігурою? Ні, що ви. Багатодітні на це не мають ні часу ні сил :)
    Класно десь написали: "Народіть другу дитину - виправдайте жир на своїх боках". Мене часто питали, навіщо я бігаю і ходжу на турніки - "в тебе ж троє дітей, а ЯК ДЛЯ МАМИ ТРЬОХ ти гарно виглядаєш". Тобто. кожна нормальна людина на моєму місці виправдала би свій вигляд дітьми і жила б спокійно :)
    --- дописи об"єднано, 11 Січень 2018 ---
    так, абсолютно. У фінансах ріст і соціалізація дітей дуже даються чути. Малих треба годувати-носити-мити, старших - правильно організувати, скерувати і оплатити. Бустер для розвитку батьків...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Fast

    Fast Well-Known Member

    Ха-ха. нігті у першої завжди обрізані є і були, а в другої, реально - один в день. І досі так.
    З другою дитиною я стала менш настрашеною, більш пофігістичною, але наразі це мій максимум. А як дивлюся на свою сусідку з трьома дітьми, то завжди дивуюся, як вона, така завжди спокійна, витримана, і складається враження, що жодних проблем нема, діти дуже чемні, але ж насправді то не так. А вона така :)
     
    • мімімі мімімі x 1
  12. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Я , мама вісімнадцятирічної доньки,зі своєю коліжаночкою, мамочкою трьох дітей, яким 16,14,2, зустрічаюсь зараз, щоб випити вина та обмінятись книгами вкрай рідше, ніж два роки тому.
    А все чому? Тадададам!!! Бо я не маю часу)
    Дзвоню якось:
    -що робиш?
    -пообідали всі, хлопці пішли на танці,я малу везу до батьків на денний сон(батьки живуть в передмісті), заїду в магазин (в неї окремий бізнес від чоловіка-магазин одягу), а потім на зумбу.
    -ти ходиш на зумбу?))
    -та, щоб скучно не було. Хочеш зустрітись?
    )))Якось так. При зустрічі ніколи не розказує про мамські будні з малою дитиною, хіба перекинемось фразами про перехідний вік дітей, так як це спільні моменти, хоча їхній власний світ крутиться навколо малого принцесона, бо ж дівчинка, яку так хотів чоловік))
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Мені з двома дітьми казали: "о Вам 33 роки (з притиском), Ви так гарно виглядаєте!"
    Я кажу "так і Вам 32 і Ви гарно виглядаєте."
    - ну у вас же ДВОЄ дітей!
    --- дописи об"єднано, 11 Січень 2018 ---
    Про нерозуміння мами однієї дитини і більше. Звичайно вони не розуміються. Мені було дуже важко з однією дитиною. І то я ще була спокійна дуже на тему висипок, температур, нігтів і "ОМГ дитина сидить при +30 на голій траві!".
    Тому з одного боку я дуже розумію коли кажуть, що важко побутово і психологічно, і не розумію коли при кожному пчиху біжать до лікаря. І вигляд в мене відповідний - такий "не пройнялася складністю ситуації".
     
    • Смішно Смішно x 4
    • Подобається Подобається x 1
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Orman ще анекдот :)
    я казала знайомим, що в мене кругла дата. Вони "Вау, ти нереально гарно виглядаєш, здай секрет!" Селяві. Вони бачили Дми і думали, що кругла дата - це 40 :)
    --- дописи об"єднано, 11 Січень 2018 ---
     
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    От мені як "одномамі" завжди була цікава думка "багатомами" про те чи з кожною наст.дитиною додається здорового адекватного пофігізму чи додається тривожності? Я про психологічний аспект. Бо коли мене "пасіщяють" думки про другу дитину, я дуже боюсь, що оте"серце крається", якщо дитина хворіє чи ще щось типу того, буде множитись на два.
     
    • мімімі мімімі x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Яка мама всередині, того й додасться:) мені додалося здорового пофігізму і ще багато чого дуже корисного. Але я в принципі не кіпішлива. До лікаря зверталися хіба зі зламаною рукою, бронхітом і кашлюком. А, ще раз з атопічним дерматитом. То зі всіма трьома за 6 з хвостиком років. Зате знаю мам, які в 3 місяці дитини лягали в лікарню, щоб "нормально обстежити і зробити всі аналізи". Не думаю, що такий тип мами попустить на котрійсь з дітей. Хоча, люди такі непередбачувані, ВМБ (то так казав наш викладач, коли якесь твердження не мало однозначного доведення - всяке може бути:))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В мене не було тривожності щодо дитини в плані здоров'я. Тому важко щось сказати.

    Звичайно, що серце крається, але коли вони одночасно хворіють, то нема дуже коли страждання розводити - придумаєш як їх всіх одночасно заспокоювати, витирати носи і гладити по голові.
    --- дописи об"єднано, 11 Січень 2018 ---
    Я не вірю, що вони думали що тобі сорок.
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    Останнє редагування: 11 Січень 2018
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    так а що? вважаю, що зауваження справедливе: зазвичай мами під час вагітності поправляються, шкіра розтягується і все таке. Тому треба щось робити, щоб вона повернулася в попередній стан (про груди взагалі мовчу, але то інші не бачать). А не-мами можуть просто підтримувати сталу вагу і ніяких проблем з розтяжками, обвислою шкірою і т.д.
    Тобто це був комплімент щодо ваших зусиль.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy