Беремо від держави все (законодавство про соціальні виплати, приклади, поради) (2)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем shelby, 8 Грудень 2013.

  1. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Почалося... :sad:
    Вже зняли субсидію, додзвонилась у відділ соцстраху, втішили, що маю їм принести довідку про доходи свого чоловіка + паспортні дані і ідент. номер
    Попандос в тому, що чоловік хоче звільнятись з роботи і взагалі, плануємо переїзд, а ці всі папірчики будуть до одного місця :girl_sad:
    Де ж би то в цій ситуації побачити позитив? :girl_in_dreams:
     
  2. dasha

    dasha Well-Known Member

    За субсидії, вимагають незаконно лишні документи, знайшла на офіційному сайті: http://plsz.gov.ua/pubdoc_scr/10_mifiv.pdf пункт 9, зокрема.
    Ніяких лишніх довідок не треба, то в субсидіях видумують, Департамент праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації по всій Україні однаковий порядок нарахування субсидії.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Не знаю чи в цю тему. Підкажіть, до якого часу треба приписати дитинку, чи є штраф якщо пізно. І чи потрібна вона(приписка) при оформленні допомоги при народженні дитини? Дякую.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  4. Bloody

    Bloody ...Отака-то-Дівчинка...

    Наче до місяця потрібно прописати. Далі біля 50-80 грн штраф. У цій темі на 174 сторінці було трохи обговорення. Для оформлення допомоги не потрібно (я подавала он-лайн заяву).
     
  5. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    Зі статті дізналась, що БАГАТОДІТНІ сімї, які проживають у будинках більше 200 кв.м загальної площі також можуть претендувати на отримання субсидії.
    Чи має хтось посилання на калькулятор по субсидії? Як попередньо порахувати чи варто оформляти субсидію чи краще скористатись соціальною пільгою для багатодітних (50 відсоків на компослуги)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Майте на увазі, що пільга 50% на компослуги теж не всім, а залежно від доходу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Підкажіть, якщо дитині 11.05 було 3 роки, дитячі за травень не прийшли. Це ок?
     
  8. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    За 11 днів травня мали б прийти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Ні, приходять гроші за повний місяць, за 11 днів ні. Якщо Ви отримували за травень 2015 р. то зараз вже не буде

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    в мого на початку місяця дн, то прийшли за той місяць як звичайно. повна сума
    але от не знаю, чи приходили за той місяць в 2015..
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Мені дали за травень останню. Д.н. 18 травня... Дали всю суму, вони ж її по місяцях однаковими сумами ділять. Спочатку дають ту більшу, а потім щомісяця однакову. Правда я стартувала ще в 2012 і то третя дитина, то нам платили по старому закону до 6 років.
    --- дописи об"єднано, 16 Червень 2018 ---
    А Ви не відмічали собі десь всі суми? Може у Вашому випадку вже все видали, може дали і більшу суму, і за травень? Бо я ще з самого початку все відняла і поділили, то так і виходило, що травень буде останній, так і вийшло.
     
  12. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    Ця пільга надається усім багатодітним сімям без виключення. Рівень доходу не впливає на її отримання.
    Від рівня доходу залежать виплати для малозабезпечених сімей. Єдине, що від пільги для багатодітних є можливість відмовитись в користь субсидії чи виплат для малозабезпечених. Тут потрібно рахувати що кому вигідно і хто на що може претендувати. Для отримання пільг багатодітним сімям потрібно дати заявку у відділ соціального захисту населення для внесення такої сімї у Єдиний реєстр отримувачів пільг. Ця пільга вважається доходом, тому прямо впливає на призначення виплат для малозабезпечених чи на субсидію. Тому так багато сімей відмовлялись від пільг на користь інших допомог. Але для тих, у кого не може бути субсидії і хто не малозабезпечений, то держава гарантує компенсацію на рівні 50% на газ та електроенергію (про інші компослуги не дізнавалась). Є ще один нюанс, 50% вартості на компослуги не на увесь обєм, а на певну кількість м3 та Кв.год. в місяць. Про що потрібно додатково уточнити у надавачів послуг.
    --- дописи об"єднано, 17 Червень 2018 ---
    Моя дочка народжена 1-го числа, і нам допомога прийшшла в повному обсязі.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  13. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Важливо: передбачені пільги багатодітній родині надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу
    Джерело:
    Як отримати статус багатодітної сім`ї. Пільги та виплати багатодітній родині
    Так що треба питати в компетентних органах. Я чому знаю, бо колись моя сестра мала 50% пільги на комунпослуги незалежно від доходів, досить було в комунальні служби подати копії свідоцтва про багатодітнісь, а кілька років тому внесли зміни, де став враховуватись дохід, і їй більше не виходило.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Саме так і в нас було, раніше мали 50% пільгу на компослуги, але кілька років тому всі пільги для багатодітних відмінили (крім транспорту) і пільги мають лише малозабезпечені або залежно від доходу, як Ви вище описали. Бо для того, аби ті пільги вийшли, має бути мінімальна зарплата або чуть більше мінімальної, вроді. Між іншим, виплати на дітей сюди в дохід теж враховуються.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Підкажіть, як піти в декретну відпустку до 6 років? Якусь довідку треба? Чи просто заяву у відділ кадріа?
     
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Kandya треба довідку від лікаря, що дитина часто хворіє і відповідні записи в медичній карті. Якщо нема серйозніших підстав, тоді документальне підтвердження причини
     
  17. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    1. Для отримання відпустки для догляду за дитиною віком до 6-ти років працівник має подати роботодавцю: відповідну заяву та довідку за формою № 080-1/о.
    2. Довідка за формою № 080-1/о видається на строк від 6 місяців – з огляду на характер, перебіг захворювання дитини; відповідно, по закінченню строку, на який була видана довідка, особа, яка бажає і надалі перебувати у відпустці для догляду за дитиною, - має отримати нову довідку на новий строк.
    3. Вказана довідка може бути видана дитячими поліклініками, центрами первинної медико-санітарної допомоги (далі - ЦПМСД), будинками дитини, закладами охорони здоров’я, що надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, у складі яких є дитячі відділення – де обліковується дитина – на основі форми № 112/о «Історія розвитку дитини».
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Вчора отримала смс від відділу соцзахисту, що мене включено до списку монетизації субсидій. Що це? Повернення невикористаної субсидії (так як було минулого року) чи вже запровадили виплату коштів на компенсацію ком.послуг безпосередньо особі?
    Не знаю чи вартує до них йти :dntknw:
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А розкажіть мені ще, будь ласка, що можуть отримати діти з багатодітних сімей? Може якісь путівки в табори тощо. Буду вдячна за будь яку інформацію!
     
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    З посвідченням - безкоштовний проїзд в міському громадському транспорті. Цим старша дочкаякись час скористалася. І мала бути якась знижка чи взагалі безкоштовні ліки в аптеці за рецептом лікаря, але я колись питала за те в поліклініці - то відповідь була, що все не так просто, треба якийсь договір їхньої поліклініки з аптекою, причому комунальною, і рецепт на спец бланку і з підписом завідуючої, а в них поки що такого договору немає... я лишилась того ровера, а потім і старша закінчила навчання в ВУЗі і ми "випали " з статусу багатодітних.
    Тут більше:
    Цим Законом також передбачено пільги дітям з багатодітних сімей, а саме:

    1. безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
    2. щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
    3. першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
    4. безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
    5. безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»(відповідно до ст. 24 цього Закону, фінансування послуг з оздоровлення та відпочинку дітей з багатодітних сімей здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел)
    6. Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.
    Джерело:
    Пільги для багатодітних сімей
     
    • Інформативно Інформативно x 1