Беремо від держави все (законодавство про соціальні виплати, приклади, поради) (2)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем shelby, 8 Грудень 2013.

  1. Megan

    Megan Well-Known Member

    Шкода вас( і ваші емоції((( розказала, що знала, я змінила роботу в березні, написала про заяву, все ок.. чого саме у вас "вперлись" в довідку.. не знаю.. шкода(( наша бюрократія "на папірчик- 2папірчики"
    Але розкажу вам, як не хотіли дати мені лікарняний по догляду..
    Отже, лікували мені дитину 5 днів в поліклініці, грві, мама працює - педіатру не шкода було написати лікарняний.. ок.. за 5 днів полегшення, на 6 день темп.40, педіатр призначив антибіотик.. лікарняний продовжили ще на 5 днів.. дитина одужала.. на 10 день темп 40.. на 11 день наслухали бронхіт, зробили рентген -запалення. Кладуть в стаціонар, дитині 5років, без мене він в лікарні не буде, а лікар заявляє, що своє лікарняне я вже використала! Як так? Кажуть беріть відпустку за свій рахунок, але відпустку за власний рахунок можна брати тільки на 15 днів протягом року, а як дитина за 15 днів не видужає?
    Одним словом, подзвонила я на гарячу лінію департаменту охорони здоров'я, розказала все, і за пів години мені принесли лікарняний.. попри те, що і головний лікар, і лікарі з комісії просто виганяли мене за двері, бо ніби то я вимагала неймовірне((
    Так шо моя вам порада - подзвоніть на гарячу лінію ДФС, або ПФУ, десь та й знайдете відповідь... мене з кабінету винаняли, а потім казали "та ми не знали, ви в нас така перша"...
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. vanilia

    vanilia Miracles are real

    То від бухгалтера залежить. Минулого року я таку заяву писала на іншому місці праці і все було гаразд.
    До речі, слушна порада. Так, напевно, і зроблю. Бо мало того, що дуже неприємно, коли приходш, а на тебе з порога сварять. Тим більше, що на попередньому місці праці проблем з цим не було.
    Кол бух накричала, що треба конче довідку ніякі заяви не підійдуть, я з нервів сказала: "Ну то хай буде як є." Вона швирнула в мене моєю заявою, я іду до виходу і чую слова: "Треба принести. Не може бути як є"
    Що значить не може бути як є? ) Значить, таки перевірять, що я мала би мати ту пільгу і вона отримає "наганяя"? )
    Ну бо я чесно кажу: дві роботи, 4 дітей і ще й зараз моя хвороба (я 21 день буду на антибіотику, почуваю себе погано, постійно слабість, інколи до обмороків) і ще мені до того всього бери і переживай за довідки, а чоловік і так не має часу гонити лишній раз, бо мусить помагати мені зараз. Так обідно отаке відношення...

    Про лікарняні дуже знайома ситуація. Розумію Вас. Я коли зі старшою дитиною вагітна ходила, мала тиск і бронхіт, то мені дали лікарняний аж на 1 тиждень. Ледве впросила на 2 тижні дати. Більше сказали, що не положено. Насравді знаю, що лікарняні люблять закривати одужав ти чи ні.
    Оця бюрократія дійсно дістала.
     
    • мімімі мімімі x 1
  3. Ripka

    Ripka Well-Known Member

     
  4. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    То чого ви не подали копію свідоцтва ФОП? Довідка з місця праці чоловіка пишеться в довільній формі, десь так як Вам вище написали, в чому проблема бухгалтеру написати?

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
  5. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    То таки Ваш бухгалтер не права. Того, що Ви приносили, вистачає "з головою", тим більше, за неправдиві відомості про право на пільги несе відповідальність заявник, а не бухгалтер.
    То я як бухгалтер заявляю.

    Пруф

    Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, у розрахунку на кожну таку дитину (п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Кодексу), тобто у 2017 році – 800 гривень.

    При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбаченому п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, та відповідної кількості дітей.

    Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 Кодексу).

    Оскільки скористатися підвищеним кратно кількості дітей доходом при реалізації права на податкову соціальну пільгу може тільки один з батьків – платників податку, то у заяві потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.
    Податкова соціальна пільга починає застосовуватися з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

    Нормами Кодексу не передбачено щорічне подання заяви про застосування пільги. При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав, ніж ті, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Melian

    Melian Well-Known Member

    Підкажіть, будь ласка. Планую влаштуватись на роботу, на якій хочуть щоб я відкривала ПП по спрощеній системі на 3 групу. Зараз мені роботодавці говорять, що відкривати ПП з листопада не доцільно, краще з грудня, а то й з січня. Це дійсно так чи мені морочать голову?

    Надіслано від мого meizu M8, використовуючи Tapatalk
     
  7. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Недоцільно посеред місяця відкривати, бо ЄСВ з мінімальної з/п платиться незалежно від кількості днів перебування фопом.
    Колись було так - реєструвався ФОП на загальній системі, потім подавалася заява в податкову на єдиний податок, а так як перехід з одної системи на другу можливий лише з нового кварталу, то були нюанси - старатись підгадати з датами.
    Зараз, якщо планується спрощена система, про це вказується одразу в заяві реєстратору, і ці дані вже передаються в податкову. Тому нічого не заважає подати заяву з 1 листопада і повноцінно цілий місяць вже бути Фопом. Але фірма може мати свої інтереси - можливо, є опублікована готівка, і щоб не тратитись на податки (єсв з мін.з/п і 5% від обороту), можуть кілька місяців платити "неофіційно". Але то вже на Ваш і їх страх і ризик.
    Взагалі така схема оплати праці(через фоп) не зовсім законна, але якщо сторони згідні, то чому б і ні - така оптимізація використовується масово. Ну бо факт саме трудових, а не договірних відносин ще треба довести, а для цього треба, щоб сам працівник пожалівся в інспекцію з праці.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. vanilia

    vanilia Miracles are real

    А то я зразу той день ала знати що саме від мене захочуть? :) Пинесла наступного дня. То не підійшло. І заява не підійшла.
    Треба довідку. Бухгалтер з місця праці чоловіка не пише такої довідки, бо за її словами, "це не передбчено законом". На місці моєї праці вимагають довідку. На цей раз з податкової.
    Сьогодні я ще туди не ходила. Чи принесу довідку з податкової не знаю. Бо зараз не до цього просто.
    На попередньому місці праці було достатньо моєї заяви і копій документів (свідотств про народження дітей). Тому запиталася.
    --- дописи об"єднано, 31 Жовтень 2019 ---

    Я вже так думаю: а чи не спецільно мене посилають аби тягнути час? Я про це їм говорила ще 29 серпня. Відразу ж і відла копії свідотств всіх 4-х дітей. Мене проігнорували. До жовтня я оплачую податки в повному обсязі. І тільки цього тижня "покликали" мене, аби сказати, що я повинна пред'явити довідку. І то заява не підходить, то ще щось не підходить. А час іде :) Так і листопад пройде. Поки будемо діставати довідки з податкової ) Чи то вже в мене параноя?))
     
  9. porIra

    porIra Well-Known Member

    Дуже вас шкода, направду! Оця вся тягомотіна - це виключно людський фактор, причому з обох сторін. Законом багато чого не передбачено, але папір все витримує. Якщо ваш чоловік є ФОП, то він може і сам надрукувати листа у довільній формі типу такого "..... повідомляє вас про те що станом на " "_____2019 р. є суб`єктом підприємницької діяльності на ....... системі оподаткування і не користується пільгою з ПДФО" свій підпис і все.
    Щоб у податковій оримати довідку - потрібно звернутися до них з листом і мати при собі паспорт. (Це про Львів).
    Наприклад, на довідку про відстуність заборгованості з ЄСВ мій чоловік чекав 10 робочих днів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. vanilia

    vanilia Miracles are real


    Так, завтра понесу таке :) Вже видрукував.
    Ото про тоі мова, що поки потрапить в податкову, то багато часу пройде.
    Мені здється, що т оспеціально тягнуть. Чому так подумала? Ну, наприклад, мене взяли на роботу лише до 29 травня (сказали, що така процедура, але я дуууже сумніваюсь). Напевно тому, щоби не виплачувати мені відпускних влітку )
    ТА й за ту податкову підгу знали вони відразу (ну ж бо я сказала відразу, а до мене фиркали). Тільки в кінці листопада сказали "надати довідку". Тягнуть. НУ таке враження, що зекономити на мені хочуть ) Або це моя параноя )
     
  11. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    На рахунок податкової пільги спеціально не нараховувати нема резону. Ті податки або йдуть в податкову або лишаються вам. Фірма від того, що у вас є чи нема пільги нічого не виграє і не втрачає

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Може бухгалтеру не хочеться з тим возитися просто?
    Може, там процедура нарахування зп з тою пільгою якась більш складна, ніж просто нарахувати податок в стандартному розмірі?
    Але якщо п-во користується 1-с або чимось подібним, раз ввів в програму, а далі рахується автоматично

    в мене на підприємстві кадри і бухгалтерія багато речей підлаштовують під себе, щоб не заморочуватися
    Наприклад, не пускають вибирати оплачувану відпустку менше 14 днів, поки не вибрана неподільна частина 14 днів.
    Не надають відпустку «авансом» - наприклад, в мене є 12 днів відпустки до використання, на 14 мене не відпустять, хоча це можливо, зі згоди сторін.
    після допологового лікарняного перед відпусткою по догляду за дитиною до 3-х років щорічну відпустку вибрати не дають)
    Відпускні нараховують не перед відпусткою, а в дату найближчої виплати зп (перестрахувавшись у заяві на відпустку, само собою)
    Я розумію, що дуже великий штат по всій територіі Украіни, але для мене, як для працівника, це незручності, деколи воно дуже сильно впливає, навіть унеможливлює планування відпочинку або важливих подій, бо з знаєш, що ніхто тобі на зустріч не піде
     
    Останнє редагування: 1 Листопад 2019
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Kroshka Enot а ваше підприємство інспекція з праці не перевіряє? Я чого питаю. В нас теж відпускні нараховували не перед відпусткою, а у найближчу виплату ЗП. Так було до мого декрету. А от коли я вийшла, то вже відпускні нараховують за 3 дні до відпустки. Після якоїсь перевірки отримали зауваження.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Якщо працівник не проти, звичайно це засвідчено письмово, то можна і пізніше виплатити

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
  15. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Я не в курсі таких нюансів, оскільки у Львові філія, головний офіс, де і базується бухгалтерія і кадри, в іншому місті
    --- дописи об"єднано, 1 Листопад 2019 ---
    Я десь бачила (на якихось бухгалтерських форумах), що навіть якщо в заяві працівник просить виплатити пізніше, інспекція з праці має всі підстави для штрафу.
    Не пам‘ятаю нюансів, але точно таке зустрічала.
    А на практиці все залежить від людського чинника - наскільки бухгалтер буде впевнено триматися, і від компетенціі перевіряючого та бажання оштрафувати
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Там штраф - 1 мінімалка як за «інші порушення трудового законодавства». Для великих підприємств це не гроші, тим більші якісь «інші порушення» на мінімалку інспекція завжди знайде)
     
  17. roma roma

    roma roma Member

    Дівчата таке питання, подала документи на отримання допомоги при народженні дитини 11.10, 11.11 отримала лише 860.00 а основна сума надходить пізніше?
     
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @roma roma
    З мого триразового досвіду - одразу 10тис плюс 860грн за місяць чи за два, залежно від часу опрацювання документів. Тому мені дивно..
    З іншого боку, я сюди заглянула, бо зазвичай виплата нараховувалась 10го числа, а вже другий місяць як 12го, а наразі вже 13те і ніц.
    Щось відбувається, далі буде гірше? :)
    Пенсії затримують?
    В когось ще є затримки? :)
    В принципі, 12-13го числа зараховувалось в січні, типу новий фінансовий рік... Але тут якось тривожно восени.

    А.с. о 12 прийшли соц багатодітним, а дитячі - ні..
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2019
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А хто в курсі: що там заклали в бюджет для багатодітних? Не заберуть оті виплати на 3 і більше дитину?
     
  20. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Дівчата, хто в курсі, як тепер відшкодовують пільги на комунальні багатодітним ?
    Бо нам прийшли квитанції за жовтень без пільг , сказали , що треба оформляти карточку і туди будуть повертатися кошти , хтось вже таке робив ???