Болгарія - усе про курорти, готелі, їжу та екскурсії

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Кольорова, 13 Червень 2011.

  1. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Ми вже на кордоні. Черга машин з 10 по 2 полосах. Хто як їхав перед Івано-Франківськом? Бо нас навігатор повів вліво на обїзну на Тлумач, Городенку. Ще й так лило і блискало всю обїзну міста, що 20км їхала.
    --- дописи об"єднано, 12 Липень 2017 ---
    Підійшли щойно, спитали чи на відпочинок і відправили на окрему полосу. Ми перші. Забрали паспорти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. yabluchko

    yabluchko Member

    Можете написати, чи питали про бронь. На кордоні з Румунією і Болгарією. Хотілось приїхати і самим вибрати на місці. Але вже думаю, може хоч на 5 днів забронювати, а там можна і продовжити, як сподобається.
     
  3. Megan

    Megan Well-Known Member

    Ну як доїхали? Відпишіться, бо ми вже всі хвилюємось ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    не питали!
    нічого крім паспортів і тех паспорта
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    ніби добре, дякую

    Хто як їхав перед Івано-Франківськом? Бо нас навігатор повів вліво на обїзну на Тлумач, Городенку. Ще й так лило і блискало всю обїзну міста, що 20км їхала. Тут ми втратили 1-2години, бо погода налякала не на жарт. На кордон приїхали 20.30. Проходили все майже 2 години. Мабуть перезмінка була.

    Румунія вночі видалася взагалі простою, правда на кордоні нам ровіньєту не продали, не схотів брати євро, потім першу заправку зліва ми пропустили, бо була суцільна полоса і їхали довго до наступної лукойл зліва - там вже порушили пдр, лиш би купити (євро знову не взяли - добре що була картка віза - 3 євро - 89грн обійшлося на 7 днів). На 14 купити не можна - або 7 або 30 днів (7 євро).

    Паром нам не сподобався. Довго, нудно. Євро ледве взяли, дуже не хотіли. З 10 євро здачі не дали. Плили одні румуни і болгари, і взагалі, я тут бачила 1 машину з київськими номерами і в лідлі чула укр мову від мами з дитиною. А так все болгари, поляки, москалі. В 2013 тут було купа українців. Не знаю чому так.

    Віньєта на кордоні Болгарії 7 днів - 8 євро, 30 днів - 15 євро. На 14 днів не можна купити. Ми взяли на місяць, так вигідніше.
    Далі в Варні ми трішки зблудили, навігатор завів під якийсь міст в тупік. Але то 5хв втраченого часу. Найважче далася дорога з Варни в Равду, бо вже вимучені, жара, бензин закінчувався, ну і ті серпантини, то жах - дуже повільно їдеш.


    Мені пального не вистачає конкретно. Замічу, що ціни на тому ж лукойл дуже різні, чим ближче до курортів - дорожче. В Варні точно було 1.8, а в Равді ми залили по 2.10 лев. Карткою привату мені вийшло по 31грн з копійками. Мушу ще бак назад влити.
    Чула таке, що 10л каністру бензину можна везти. Ну і щодо перевірок на границях - то там можна було що хоч провезти. Нічого не питали. Лиш румуни глянули багажник і спитали чи на море.

    Назад ми точно поїдемо на Бухарест, хоча планували на Вама Вехе.

    Приїхали ми десь 12.00, виїхали 15.00 - то є 21 година. Якби не погода в Івано-Франківську і 2 год на кордоні, можна і за 17 було б заїхати.

    Подивимося, як буде назад.
     
    Останнє редагування: 14 Липень 2017
    • Інформативно Інформативно x 4
    • Подобається Подобається x 1
  6. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    @Gajka ,гарно вам відпочити!Розкажіть по можливості про погоду,море і враження від Равди.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    дякую
    погода наразі супер, море теж, а від Равди я під враженнями ще від 2013р, коли ми були тут з компанією в 3 сімї, після чого в усіх зявилися дітки і тепер ми привезли свою малечу спец. сюди.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. Megan

    Megan Well-Known Member

    Якісь повні протиріччя. Ми минулого року брали ровінєту на кордоні за євро, і на паром взяли євро і дали здачу їхніми копійками. То, що не сподобався, то я згідна. То загарна назва паром)
    Дорога від Варни таки важка, але я навмисне того не писала, не хочу лякати нікого. Плюс усе залежить від професійності водія і від самого авто.
    Пальне, чому не вистарчає? Ми заправились в Україні, доїхали в СБ, і лише по дорозі назад долили 25л, щоб доїхати до України. Але в нас дизель.
    Але якби там не було, все ж доїхали ви добре і без проблем. А додому ще буде краще, і швидше.
    А, на рахунок об'їзної Івано-Франківська не скажу, бо ми їхали на Тернопіль і Чернівці.
    Гарно відпочити.
     
  9. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Дякую. Бак 45л, хоча лиють більше. У мене стаж з 5 класу і їздила я багато. Справа не в тому. Але таки, якби не Ваші поради, я б не наважилася. А воно таки дійсно немає ніц страшного. Якби Варна була не в кінці, то взагалі б не було ніц незвичного.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    треба було їхати направо, на об’їзну, як на Буковель. По кілометражу довше, але дорога краща і немає світлофорів.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Rendez vous

    Rendez vous Member

    ми одного разу їхали в Румунії через Замок Дракули, то дорога від Варни до Равди була за щасття, після румунських серпантинів. Ще раз з Варни на Равду навігатор повів гірською дорогою, то взагалі був жах, ні машин, ні дороги, ні людей...
     
  12. Megan

    Megan Well-Known Member

    Я теж їздила тією гірською дорогою.... ггг чоловік казав, що тепер можу навіть не здавати на екстремальне водіння)))
    Про Румунію чула, але сама там не їздила
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    З Варни на Равду інша дорога є хіба?
    --- дописи об"єднано, 14 Липень 2017 ---
    Так повів навігатор. Я потім вже зрозуміла. Назад так і зроблю.
     
  14. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    Навігатор ми завжди налаштовуємо на дрібніші відстані і дивимося які є ще варіанти. Назад з Чернівців, якщо будете їхати в напрямку Коломиї, то краще її обїхати по обїзній дорозі (налаштуйтеся спочатку на м. Коломию, а потім на с. Марківці).
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Rendez vous

    Rendez vous Member

    --- дописи об"єднано, 14 Липень 2017 ---
    Одна добра дорога , асфальт, ближче до курортних містечок (вона теж серпантинна), а інша без асфальту, в горах ще вище
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. yabluchko

    yabluchko Member

    Величезна Вам вдячність за розповідь. Так все докладно написали. Гарного відпочинку і цікавих вражень!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Дівчата, якщо у когось різні з чоловіком прізвища, обов'язково беріть з собою свідоцтва про народження дітей - коли мандруєте з ними за кордон.

    Надіслано від мого GT-I8190, використовуючи Tapatalk
     
  18. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    Навіть якщо однакові , то корисно мати те свідоцтво.
    Нам одного разу пригодилось...
     
  19. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Привіт дівчата, відписуюсь пізно, бо в Болгарії чиста біда в готелях з нетом.
    Були в Сонячному березі (СБ) з 29.06. по 13.07. Жили в районі пляжу Какао, ближче до Несебру.
    Їхали по біометричним паспортам - ніхто нічого жодного разу не питав. Ні бронювання, ні коштів. Взагалі вперше пройшли всі кордони за буквально кілька хвилин. Найдовше стояли на українсько-румунському по дорозі туди - десь до півгодини.
    А, їхали власною машиною, на ГБО. Газ дешевший в Румунії, ніж в Болгарії. А в самій Болгарії найдешевша ціна була в Варні, найдорожча - в СБ. Щодо цін на продукти - закуповувались лише в великих мережевих супермаркетах на об"їзній СБ - Жанет, Лідл. Кілька разів були у Младості супермаркет ближче до центру СБ). Там ціни нормальні (десь +/- як в Україні, дещо навіть дешевше, найдорожчі, як на мене, газована вода і хліб.). А часом поїсти в кафе чи закупити домашні овочі і фрукти - їздили в Помор"є (заодно і погуляти). Там набагато дешевше. І курс обміну валют інший -євро-1, 93 л.
    Вперше цього разу їздили в Ахелой на грязі. Після СБ з натовпами людей - зовсім пустельний безкрайній пляж,ну і "озера" з чорною лікувальною багнюкою.
    Зараз якраз сезон абрикосів, то знаходили їх в Помор"ї по 1-1,5 л - приблизно 15 - 23 грн. Спілі і домашні - пооб"їдались. Знайшли там же в Помор"ї кафе біля набережної з домашньою болгарською кухнею "Як у баби": тататор, тушені боби, курка в різних варіантах тушена з картоплею, рисом і т.д. з їх приправами... спеціально туди їздили, бо в СБ всюди, навіть в ресторанах якийсь фастфуд. А взагалі готувати самостійно там набагато дешевше. Брали з собою мультиварку, готували без проблем, ну і в апартаментах була кухня з плитою, мікрохвильовка, тостер.
    Повернулись дуже задоволені. Море було супер - чисте, тепле, без медуз. Ну і з басейнів малі не вилазили теж.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Megan

    Megan Well-Known Member

    Ми минулого року теж були в районі какао. Як вам пляж? Людей багато? Напишіть тут або в карму назву готелю :)
     
    • Подобається Подобається x 1