Бухоблік: Я сама (с)

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Barsuk, 20 Березень 2012.

 1. Freedom UK

  Freedom UK Well-Known Member

  @Shapokliak, там ще є обставина, що з травня 2018 року директора звільнено і з тих пір є тільки власник. А власник в силу особистих обставин мусить ТОВ ліквідувати якнайскоріше...
  Буду завтра дзвонити в ФС, Пенсійний, Статистику. Збирати інструкції.
  Я просто не уявляю як то буде, бо без офісу ТОВ з 2016 року, дещо з документації загублено (що стосується клієнтів), якийсь штраф має...
  Але це проблема родичів, треба допомогти :)
   
 2. Olga Letsdance

  Olga Letsdance Well-Known Member

  ФОП 2гр, без найманих на час карантину ставка Єдин. податку 0% (Львів).
  Хто має офіційне посилання як то має відбуватись ( на сайті ДПІ ніц не знайшла)?
   
 3. Rodionochka

  Rodionochka Безнадійна оптимістка

  Маю питання). Отже, є ПП (п-во), якому вже 15 років. Діяльності не здійснює, не платник ПДВ. Власник мій дядько. Перед тим як закривати запропонував нам). Каже, що нічого не платить і нічого йому то не коштує. Нам наразі воно теж ніби й не треба. Брати чи ні)))?
   
 4. Olga Letsdance

  Olga Letsdance Well-Known Member

  Хіба після повної перевірки в податковій (її можна самим ініціювати). Але чи воно Вам потрібно? За 15 років бо-зна які там операції були, без штрафів навряд обійдеться :girl_nea: Навіть, якщо не будете вести діяльності, чисті звіти мусите здавати. Ну й зараз не проблема, при потребі, відкрити ПП (ні в часі ні в грошах). Але, то моя суто суб'єктивна думка :girl_in_dreams:
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  1). Колись, коли податківці ставили перепони в реєстрації платником ПДВ, готова "чиста" фірма - платник ПДВ була досить затребувана і такі навіть шукали купити. Зараз не проблема за день зареєструвати фірму, тим більше, ця не платник ПДВ.
  2). Треба дивитись історію, чи є основні засоби на балансі, які звіти здавались і коли і т.п. Податкова (в разі чого) має право перевіряти останні 3 роки (крім ЄСВ, що не має строку давності).
  Навіть якщо нема діяльності, підприємство на загальній системі раз на рік здає декларацію з прибутку і баланс в податкову, а також баланс в статистику.
  3). Якщо воно наразі вам не треба - то нащо чіпляти менінгіт на голову? "Дозрієте" до фірми - зареєструєте свою нову без проблем.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Подобається Подобається x 1
 6. Naama

  Naama Добре, коли реальність краща за мрію

  Дівчата, допоможіть, бо для мене бухгалтерія то взагалі космос.
  Маю питання, хочу відкривати підприємця, під магазин побутової хімії. З чого почати, покроково. Яка категорія, які з цього витікають податки, і шо з працівниками, по ідеї буде їх 2, то треба оформляти двох?
  Якщо я в декретній відпустці, зареєстрована на іншій фірмі, там моя трудова, то я у свому магазині вже не можу оформитись правильно?
  Короче поможіть, бо не знаю куди рухатись.

  і на яку категорію оформляти підприємця, чим по менше податків платити.
  Дякую
   
 7. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

  @Naama , КВЕДи можете вибрати тут КВЕД-2010 розділ 47 Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та
  Тепер можна дуже легко зареєструватися онлайн через додаток "Дія".
  Працівників треба оформляти.
  Раджу найняти бухгалтера хоча б на початку, щоб все нормально оформити, показати які звіти потрібно.
  Ну і Вам потрібен буде РРО (касовий апарат), тому, думаю, без бухгалтера не обійдетеся...
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 8. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Ви хочете зареєструвати ФОПом себе? Тоді Ви самі будете роботодавцем для тих двох працівників, а те, що десь там числитесь по трудовій - абсолютно не має значення.
  Загальну інформацію треба попередньо почитати, щоб знати, що Вас чекає, або одразу брати "консультанта-бухгалтера", хоч би на перший час.
  Вище Вам правильно написали - потрібен буде РРО (Там є межа по доходу, ДО якої поки ніби і не треба, але все йде ДО того, що треба буде всім, хто торгує за готівку. )
  Наразі фіскальною службою розробляється (може і вже є якась демоверсію, я не виникала, бо не маю потреби) безкоштовного програмного забезпечення, яке ФОП може використовувати замість дорогих реєстраторів (є офіційний реєстр апаратів, вони різної ціни і функціоналу, від простих "кнопочних" до складніших, які підключають до компютера і чек бється з програми). Нюансів є багато, треба почитати хоча би основні моменти.
  Вам на початку підійде, скоріше всього, 2 га група єдиного податку. Треба буде щомісячно платити фіксовану суму єдиного податку - 20% від мін зарплати, а також ЄСВ 22% від мін зарплати. Це "за себе".
  Найнятим працівникам треба платити не менше мін зарплати, при умові повного робочого дня (за місяць відпрацьовується місячна норма годин). Навіть якщо оформити на пів ставки, то ЄСВ за кожного треба буде платити в сумі 22% від мінімалки (виняток - коли трудова книжка працівника в іншому місці, а у Вас він за сумісництвом - тоді 22% від нараховано з/п.). Також з зарплати найманих треба утримувати і перераховувати до відповідних бюджетів 18% ПДФО і 1,5% військового збору, щомісяця здавати звіт по ЄСВ і щоквартально звіт 1ДФ.
  "За себе" ФОП на 2й групі здає декдюларацію раз на рік і річний звіт по єсв.
  Третя група (якщо без ПДВ, а воно Вам певно не треба) сплачує 5% від виручки, все інше точно так само, лише граничний ліміт річного обороту більший, і звіт по ЄП за себе треба здавати щоквартально.
  Якщо є РРО, потрібен ще й термінал...
  Мусите почитати трохи самі, тоді читайте, що не ясно, бо так сходу можна не згадати всіх нюансів...
  Наприклад
  Хочу стати підприємцем. З чого почати?
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 9. Melian

  Melian Well-Known Member

  Хто знає чи потрібно (і де) записуватись зараз, щоб попасти в податкову у Львові? відкриваю ФОП, потрібно в Податковій обрати групу та зробити ключ.
   
 10. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Взагалі спрощену систему (і групу) можете обрати одночасно з реєстрацією в держреєстратора. Але в податкову треба буде піти, щоб зареєструвати книгу обліку. Їх зробили необов'язковими для спрощенців, але з 2021 року, тому до кінця року треба мати.
  Щодо електронного підпису(ключа) - якщо маєте чи плануєте мати рахунок ФОПа в Приватбанку, Ощадбанку (повний перелік акредитованих сервісів ключів є на сайті податкової), можна "підтягнути" цей же підпис, приєднатись до договору про визнання електронних документів, і здавати звіти в податкову. Взагалі, якщо будете на 2ій групі без найманих осіб, там 2 звіти раз в рік, які не заборонено здавати в паперовому вигляді.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1