Бухоблік: Я сама (с)

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Barsuk, 20 Березень 2012.

 1. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Якщо Ви найманий працівник, то гроші з Фонду мають надійти на рахунок підприємця для соцвиплат, а не на його основний рахунок. Якщо такого немає ( наприклад, це перший випадок за всю діяльність підприємця, і раніше нікому ніяких лікарняний не платилось), то його треба відкрити, і його ж вказати у заявці -розрахунку. Єсв у розмірі 22% від суми лікарняного перераховується з основного рахунку в той же день, коли з спеціального гроші перераховують Вам на карточку. Їх довго тримати на рахунку не можна, ніби колись було 3 робочі дні. І перерахувати їх можна тільки Вам, не можуть ніяким чином їх не віддати.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Інформативно Інформативно x 1
 2. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  Так, такого рахунку нема. Попробую через приват24 (підприємця) відкрити той рахунок. Бо бачу в переліку рахунків для відкриття є соціальний рахунок.
  Їх перерахувати потім можна на мою зарплатну карточку?
  І ще бачу, що в тій заяву-розрахунку треба вказувати номер мого страхового свідоцтва. Але я його немаю) То там тоді можна вказати свій ідентифікаційний код, чи обов'язково таки треба оформити те страхове свідоцтво?
   
 3. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  То таке пише там, правда. По суті є те свідоцтво чи ні ( у більшості його так і немає по цей день), значення абсолютно ніякого не має. Номер того гіпотетичного страхового свідоцтва все одно співпадає з ідентифікаційним кодом . :girl_yes2:
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  @Shapokliak, дякую:)
  І ще таке питання щодо нарахування суми. Зарплата в мене мінімальна, але чи розраховувати декретні треба, враховуючи минулорічні 3200, чи так як зараз мінімальна зарплат 3723, то мінімальна сума має розраховуватися від отих 3723? Десь читала, що не може бути менша, ніж мінімальна зарплата на момент розрахунку.
  Тобто для тієї формули брати минулорічні місяці по 3200, чи таки відштовхуватися від 3723?) І тоді мінімальна сума середньої зарплати буде 122.31 (це мінімум на 2018 рік). Ну і множити на 126 днів.
   
 5. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  І ще згадала, коли подавала заявку, то біля номера рахунку просили дописати "Реквізити вказані вірно" і підпис керівника. Майте на увазі, на всяк випадок на одному примірник таке напишіть. Як не треба буде, то заберете той примірник собі. А то я не дуже за когось виію підписуватись, то на ходу так коряво получилось...:girl_blush2:
   
 6. lovikyou

  lovikyou Well-Known Member

  Соціальний то точно окремий рахунок, 2604...... Там є певні обмеження по часу на зберігання на ньому коштів, там перевіряється цільове використання коштів, тому виплатити точно з нього виплатять, а от чи вам після того віддадуть то вже по підпрмємцю орієнтуйтесь
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  На момент настання страхового випадку. Тобто, якби лікарняний був з 31 грудня і далі, то 3200, а як з 1 січня - то вже 3723.
  Мінімальну денну для соцвиплат я уточнювала в Соцстрах, якщо Ви десь знайшли в достовірних джерелах, то о.к., я вже не пам'ятаю, як вони там ділять на середню кількість днів у місяці ( там не ціле число).
  Тоді для звіту з ЄСВ треба буде розбивати суми лікарняного щомісячно, і в мене виходило, що місяць з 31 днем - трішки сума більша мінімальної, а там де 30 - чуть менша. То довелося ЄСВ за ті місяці дораховувати до "повного" і вписувати у відповідну графу звіту. Тому вся сума єсв до оплати трошки більша, ніж просто всю суму лікарняного помножити на 22%. А просто вписати однакові суми за кожний місяць теж не вдасться, бо ж лікарняний рахується поденно. То й же нюанс може бути, толи пів місяця зарплата, а пів - лікарняний. Треба додавати і дивитись, чи виходить мінімальна, а як ні - робити дорахування єсв.
  І наостанок - якщо Ви не виходите на роботу після лікарняного, а йдете до 3 років у відпустку по догляду, знову треба буде написати заяву роботодавцю. І якщо лікарняний закриває пів останнього місяця, і зарплати потім у Вас не буде, єсв теж треба за нього нарахувати, як з мінімалки... То вже можна робити потім, бо Ви ніби наперед не знаєте, чи буде з.п. А як знаєте точно, то можна і наперед. І в звіті єсі вже новий бухгалтер зафіксує факт вашої відпустки до 3 років.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 8. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  Ну "офіційний" декрет в мене з 26 квітня, то значить зарплата за квітень буде трішки менша за мінімальну. Ну там та сума доплати ЄСВ значить вийде не сильно більша.
  Хоча я ж 26 по 30 квітня напевно ще маю ті декретні (лікарняні) розписати.
  В звіті з СЄВ за квітень значить маю вказувати свою зарплату за частину квітня (ну іншим працівникам повністю), пару днів декретних за квітень, і далі наступні дні (місяці) декретних, ну щоб вийшло 126 днів загалом?
   
 9. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Так. Зараз є досить публікацій з зразками заповнення в інтернеті, то можна себе перевірити. А так то хід думок правильний . За квітень буде зарплата + лікарняні, то перевірити, чи разом виходить мінімальна, як ні - єсі дораховуєте і в звіті окремою стрічкою тих пару грн. вкажете. Тоді по Вас за квітень може бути аж 3 рядки. Потім рядок за травень - там 31 день, то мінімальна вийде ( чуть більше), то й єсв треба буде на те чуть більше мінімальної. За червень - мабуть вийде чуть менше, то знов два рядки (один -доплата до повного єсв), і т.д.
  Нарахуєте лікарняний, порозбиваєте по місцях і акуратно спробуйте заповнити звіт за квітень, там і звірите суми єсв, щоб потім точно знати, що перераховувати.
  Вся розбивка по місяцях має бути в звіті за квітень ( якщо встигаєте отримати лікарняний і включити його нарахування в квітень).
  Дорахування "до повного" єсв за останій місяць декрету відображається вже в звіті за той місяць ( і нараховуватись тоді ж). Бо теоретично наперед сума доходу невідома - маєте ж право зразу після лікарняного працювати. От вже після заяви на відпустку до 3 років - тоді бухгалтер має дорахувати, якщо потрібно, єсв до повного, заплатити і вказати у звіті.
  Але ще перегляньте - (маєте трохи часу) - свіжий порядок нарахування лікарняних, бо там десь з нового року були якісь уточнення, але так як в мене їх не траплялось в цей період, то я толком не вивчала. Зазвичай розбираюся, коли вже стає потрібно, бо воно часто міняється, то все в голові не втримаєш...
   
  Останнє редагування: 16 Квітень 2018
  • Подобається Подобається x 2
  • Інформативно Інформативно x 1
 10. Thebestnata

  Thebestnata Well-Known Member

  Отже, соціальний рахунок на підприємця відкрила, документи майже всі підготувала, суму декретних розрахувала. Ще чекаю на свій листок непрацездатності:)
  Але ще таке питання, чи треба у Фонд ТВП нести мою заяву і наказ про декретну відпустку, чи вони просто для документації підприємця залишаються у нього?
  І за якою адресою ті документи нести?) Тобто звіти з ТВП колись здавала на Сахарова, 42 (Франківське відділення), але почитала, що є ще управління з ТВП на Героїв Упа, 73. То треба в те Управління нести, чи таке у відділення, за яким зареєстрований підприємець (на Сахарова, 42)?
   
 11. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Я не знаю, чи у випадку підприємця є якісь нюанси. В мене підприємство, то носила ТІЛЬКИ заявку в 2х примірниках, як всі звіти. То було десь рік тому. Всі інші документи лишалися на фірмі. (До речі, там ще протокол комісії по соцстрахуванню був, я забула, є стандатрний бланк, яка(комісія чи уповноважений ) приймає рішення, що лікарняний правомірний і "красівий ":girl_crazy:, і вирішує таки прийняти його і передати в бухгалтерію для нарахування. Як воно у випадку ФОПа - треба десь почитати, чи спитати телефоном соцстрах.
  Зараз ВЕСЬ соцстрах сидить на Героїв УПА 73, але будьте уважні, частина їх знаходиться в "підїзді", на поверхах, там же де написано клініка"Альтернатива", а частина чуть вперед ( біля такої "ракушки",) там є двері з табличкою, там вони мають маленьке приміщення кілька кабінетів, то Вам туди , і кабінет прямо. (Бо я колись всі поверхи обійшла і мене повернули надвір, а у Вашому положенні лазити вверх-вниз ні до чого. Підходите до любого вільного спеціаліста ( мені там хлопчик подобається ггг., але нормально відносились усі).
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 12. opron

  opron Well-Known Member

  Минулого четверга подавала заяву в соцстрах і звіт - все знову приймають на Сахарова, 42


  Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
   
 13. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  О , як все змінюється! Я тому і кажу, що рік пройшов, треба звонити і питати...
  Фонд соціального страхування України

  І таке
  Соцстрах в Львові
  Дзвонить і питайте, куди йти ... :girl_crazy:
  Може від району залежить. В мене Личаківській, то колись теж на Сахарова ходила, а потім останні 3 роки на Героїв УПА...
   
  Останнє редагування: 23 Квітень 2018 у 15:06