Чарівний балкончик

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем MyNameIsDezy, 29 Травень 2011.

  1. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Чарівний балкончик

    я б з радістю, але зараз я безвиїздна з дому, бо маю малявочку 3 міс :d25: а мої співробітники квітами не цікавляться, тому навіть попросити нема кого..
     
  2. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Попробую грамотно описати... Підживки купляю різні, головне для квітучих рослин. Россаду купувала в Галсаді (біля Давидова). Вдома ростуть в корзині (може зараз сфоткаю) сонце на них потрапляє вранці і ввечері, під відкритим небом, але коли збирається на дощ, то ставлю їх під сходи, не люблять вони, щоб дощ їх прибивав.
    Біля свого магазину садила в бетонні клумби, то виглядали бідненько і десь через тиждень я їх пообламувала, моментально пішли в ріст, але там сонечко їх цілий день пече. Обламані гілочки я поставила в воду, читала, що їх таким чином теж укорінюють.Їх підживлюю рідше, бо рідше біля них буваю, а продавці, думаю, забувають. Домашні сурфінії на підживці вже більше тиждня не сохнуть ( тобто квіточки тримаються).
    Щодо органічних підживок (курячок і т.д.), то ними я поливаю квітник, вони більше для зеленої маси, а квітучим потрібні мінеральні спеціальні підживки.
    Здається все написала.

    ---------- Додано в 17:32 ---------- Попередній допис був написаний в 17:16 ----------

    Було[​IMG]

    ---------- Додано в 17:34 ---------- Попередній допис був написаний в 17:32 ----------

    Зараз[​IMG]

    ---------- Додано в 17:36 ---------- Попередній допис був написаний в 17:34 ----------

    [​IMG]

    ---------- Додано в 17:38 ---------- Попередній допис був написаний в 17:36 ----------

    [​IMG]

    ---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:38 ----------

    Нажаль фотик не передав справжньої насиченості кольорів...
     
  3. tasha

    tasha New Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Ви мене дівчата заразили тлими сульфініями, що я вчора на галицькому купила собі підвісний горшок з ними, правда не маю на що їх вішити, треба гак якийсь до стелі просверлити.

    DEZY, дуже сподобались ті підвісні корзини, на які ви давали лінк, от у мене питання, чи є у нас в продажі такі кокосові корзики і ті жилізні підвісні, бо я щось не бачила таких, або зле дивилась.
     
  4. MyNameIsDezy

    MyNameIsDezy Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Дуже дякую Вам за таку гарну відповідь і розкішні фото!!! Чудесні у Вас квіти.

    Відразу питання:

    - чим підживлюєте домашні квіти, що цвітуть?

    - що робите , шоб з кошиків не висипалась земля?

    А я вчора мала "битву за врожай"))) Зранку знайшла у ящику за балконом таку сімейку тлі на пеларгонії!!

    [​IMG]

    Мамусу зловила, діток, кого могла теж, але відчуття, що не всіх залишилось. Тому після роботи купила трутку і увечері обробила всі рослинки. Ранком декілька трупиків знайшла. Через два тижні повторю.

    Ще вчора на Новій лінії побачила калібрахоа (гібриб сурфінії). Я так втішилася, бо дуже хочу таку рослинку. І яким був мій розпач, коли я побачила, що вазони аж кишать білокрилкою((( Покликала менеджера і попросила дати мені знижку, щоб я їх вилікувала... Сказали, що у них знижки не дають і рослинки просто викинуть, якщо їх ніхто не купить((( Як так можна!!!

    ---------- Додано в 11:35 ---------- Попередній допис був написаний в 11:32 ----------

    tasha, такі кокосові корзини бачила в Епіцентрі.
     
  5. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    запихаю туди кульок бос /чорний, грубий/ його на фоні землі не видно, кошики не гниють і їм не відпадає дно. на дно кулька даю щедрий дренажний слой з керамзиту - щоб корінці не гнили. але то все стосується кошиків класичних, так би мовити, а по таких кокосових я на жаль не спеціаліст... але дуже захотілось!!!

     
    Останнє редагування: 9 Червень 2011
  6. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Чарівний балкончик

    в мене таке питаннячко: може хтось має досвід вирощування суниць на балконі? розсаду я посадила, посходила гарно, попікувала все, а от що з ними робити далі? як підживлювати? чи просто в звичайні коробки і все?
     
  7. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Дякую, кущики розростаються, то сподіваюсь пізніше знову потішу вас фотками :)
    Домашні квіти не надто балую, не хватає часу... Іноді підживлюю якоюсь підживкою, що є в хаті.
    А в кошик, як писали, виклала кульки і притиснула землею. То мені спонтанна ідея така прийшла, потім згадувала, де я таке бачила...

    ---------- Додано в 00:03 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:58 ----------

    Я колись купувала саджанці суниць на привокзальному, може помічали, там один мужчина багато років сидить при дорозі і продає саджанці суниці, клубніки... так от він сказав, якщо хочете мати гарні суниці, раз в тиждень поливайте їх курячками з попелом розведеними. Правда не знаю, як нарахунок курячок на балконі, але попелом можна:girl_yes2:
     
  8. MyNameIsDezy

    MyNameIsDezy Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Дякую за відоповіді! Я теж подумала, що мішок не завадить, але я би в ньому ще кілька дірок зробила, бо керамзіт це добре, але потрібно щей вентиляцію організувати. Але ідея сама по собі дуже гарна.

    Про суниці, нажаль, нічого не скажу((( Але читала, що на балконі вони рідко щедро плодоносять і не бувають дуже солодкими.

    У мене вчора був сумний настрій і я по дорозі додому завернула........... , ну вичайно, у Зелемінь))) Поправила собі настрій (всі фото не мої(((, я фото зробила, але на роботі нема картрідера, а дома не було флешки((( )

    1. розкішним адіантумом (20 грн)

    [​IMG]

    Про нього можна дізнатись, наприклад, тут:

    http://www.gardenia.ru/pages/adiantum_001.htm

    Тепер сижу і думаю, засипала я землею прикореневу шийку чи ні?...

    2. кількома хедерками)) з різними листочками , схожими на ці:

    [​IMG]

    Я дуже люблю її підсаджувати до інших квітів - композиція дуже оживляється))) Купила чотири вазонки по 10 грн кожний.

    3. великий вазон білої ампельної вербени (20 грн)
    у крайньому балконному ящику було погане місце - з тої сторони весь час дув вітер і при дощі сильно капало з дашка сусіда зверху((( Петунія там хворіла, а розсаду лобелії змивало дощем(((, тому я туди висадила вербену, ось таку, як на фото:

    [​IMG]

    Сьогодні зранку подивилась, як дощ заливає ящики і затягнула їх на балкон...
     
  9. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Чарівний балкончик

    дуже дякую! якраз маю трохи попелу!


    я не те щоб хотіла тих суниць наїстись, такий собі "спортивний інтерес" )) та й сама розумію, що їм напевне більше потрібно сонця, ніж є на моєму балконі
     
  10. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Не обов"язково! Клубніка потребує багато сонця, а суниці не такі вибагливі. Треба просто гарний сорт знайти...
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Я від трускавок водмовляюсь, бо їх зжирають білки і чіпи з дейлами швидше ніж я, а он суниць вони не люблять. Суниці ростуть добре в квітнику на якому зранку тінь, а після 11-ї яскраве сонце.
     
  12. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Чарівний балкончик

    в мене сонце після 14,00.. побачу які будуть суниці ))
     
  13. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    О, та-а-ак, знаю я "ваших" шкідників ;)
     
  14. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Чарівний балкончик

    то хибне твердження. Насправді, сульфінії дуууже вибагливі у догляді,а пеларгонії навпаки.

    Маю 2 балкони. Один на схід (якийсь там південо-півннічний) сонце до обіду, інший на заході сонце з 12. Балкони відкриті. Вже років з 12 як не більше проводила експерименти з балконними квітами. Найбільше мені подобались сульфінії. Але останні роки не встигаю усі квіти (бо і під вікнами маю горщики) доглянути, тому перейшла на пеларгонії + бакопу. Цьогоріч, правда, ремонт. тому квітів майже нема.

    Розкажу свій досвід по сульфініям:
    1. Найкраще брати імпортну розсаду. За роки спробувала різну - імпортну, вітчизняну і власну розсаду. Ота польська найкраща - витривала до сонця, вітрів і дощів. Якщо правильно доглядати, то мала роки коли ще в кінці листопада мала гарні цвітучі килимки під вікнами!!! Зараз я купую лише в Чижках. Вони з Польщі отримують розсаду в черенках і тут лише вирощують під продаж.
    2. Щоб була пухнаста шапка у квітки, то потрібно у відрослій гілці (коли довжина така як вам підходить) останнє суцвіття щепити, так би мовити відрізати\обламати, тоді ця гілка в довжину не росте, а на квітці пускаються нові гілки. Одного року я не щепила, то в довжину виросли майже на 1м, був суцільний килим по балкону,а ле за ними вкрай важко доглядати.
    3. Сульфінії люблять сонце (навіть пряме) і рясне підливання. Тому їх необхідно підливати щодня!!!! двічі у день!!! дуже рясно!!! І підливати варто, коли не палить пряме сонце, бо можна нашкодити! Крім того, я щодня зранку і вечір підливаю їх плантполівською підживкою для сульфіній. Направду, кращої підживки не бачила! Хоча продавці кажуть, що потрібно раз на тиждень підживлювати, але на своєму досвіді я знаю, що краще щодня - розвожу на око до рожевого коліру усю воду і підливаю. Ще одне, я квіти підливаю навіть в дощ. Щоправда не так рясно і не конче двічі на день.
    4. Важливо для сульфіній до кінця очищати їх від зів"ялик квіточок чи вже сухих, бо інакше квітка швидше перейде у фазу (не знаю як то по біології називається), коли вона вже працює не на нові суцвіття, а на ріст коробочок з насінням - в насіннки переходить, тому настає такий момент, що ще серпень_вересень, ви правильно доглядаєте, а нижні гілки квіток безупинно починають сохнути... цей процес вже не зупинити. і незабаром у вас буде гербарій. Тому важливо відшукувати такі сухі квітки і їх витягувати, щоб не утворювалися коробочки з насінням. Тому добре, коли квіти не надвто довгі і до них зручно нагнутися і вичистити усі зів"ялості, особливо з нижніх шарів квітки.
    5. Якщо квітка попала під сильний дощ/зливу і усі квітки ніби порвані, то не жалкуйте їх всіх обірвати - чим швидше з цим покінчите, тим швидше відростуть нові і у вас знову буде килимок!!!
    6. ну і сульфінії різні бувають по кольору, розміру квітки, об"єму і тп. Відповідно одні можуть бути лише пухнастими,а ле ніколи не будуть довгими, інші мають гарні квіти, але не дуже рясно і тп. Мої улюблені такого темно-рожевого кольору (малинові), вони дуже рясні, густі і довго цвітуть. Дуже густо насаджувати теж не варто - на метровий горщик я беру 5-7 кущиків (купую невеличкі, відповідно недорогі, бо на весь будинок мені тре 50 кущів). Яещо загусто насадити. то з часом будуть жертви- повінстю зів"ялий кущ, хоча то не буде видно з вулиці, просто інші квіти його задушать своїм авторитетом :)
    як ще щось нагадаю, то допишу.

    і про пеларгонії:
    1. Є зональна і ампельна. Зональна росте густо, але майже не звисає - вона на грядки (хоча я на балкон теж саджу, максимум вона звисне, прикриє горщик), а ампельна, можливо не така рясна по суцвіттю як зональна, але звисає вниз дуже гарно!.
    2. Теж підливаю, теж підживкою плантполівською,а ле не так часто як сульфінію
    3. у догляді значно проста. Вийшов попити кави на балкон - обірвав можливо яке зів"ялепожовкле листячко і все. Хоча я на фоні сульфіній люблю старі віджилі квіти обрізати.
    4. любить сонце.

    По моїм підрахункам на гарні сульфінії мені щодень (десь з липня по кінець вересня) треба затрачати 2години щодня, щоб за ними доглядати. А за пеларгоніями менше півгодини.Але люблю я більше сульфінії. От наступного року знову куплю сульфінії... називається, не мала баба клопоту...

    п.с. як знайду минулорічні фото квітів, то обов"язвово покажу
     
    Останнє редагування: 12 Червень 2011
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Ума, згідна з Вами - пеларгонії однозначно потребують менших затрат часу, але сульфінії, як на мене, не є аж такими вибагливими.
    Цього року маю такий приклад. Купували разом три господині розсаду (в т.ч. моя мама) - найгарніші квіти на даний момент в нас. Мої рекомендації:
    1) Про те, що писала Ума - "щепити" - тобто обламати завязки (цього року купували розсаду ще без квітів), трохи було шкода відривати ті майбутні пуп'янки, але в такому випадку рослини гарно вкорінюються і зараз мають пишну і густу зелену шевелюру. Зрозуміло, якщо обібрати всі ці завязки, квіти розцвітуть тільки через деякий час, потрібно набратись терпіння
    2) Підливати щодня - однозначно, тим більше в спеку. Ми підливаємо ввечері. Підживку купуємо (не памятаю виробника, можливо той самий, що в Уми) - червона пачка з намальованою квіткої сульфінії, в гранулах, підживку даємо до води щодня
    3) Наші квіти (приватний будинок, зовнішнє підвіконня) є під мінімальним дашком, тому там більше сонця+трошки тіні
    4) Поєднувати в одному горщику сульфінії з іншими квітами потрібно дууже обережно (ми не поєднуємо ніколи), зрештою як і будь-які інші рослини між собою, щоб одна не "витіснила" іншу

    Витрати часу (два вікна, по два довгих вазона, в кожному 4-5 кущиків) - щодня 20-30 хвилин максимум. Звичайно, це потрібно врахувати, але, як на мене, всі рослини потребують догляду і сульфінії того варті.

    І з цим згідна на 100%.
    Чесно кажучи, собі додому не знаю, чи взагалі б пеларгонії купувала, хоча вони по-свому дуже симпатичні, просто це "не моя" квітка
     
    Останнє редагування: 13 Червень 2011
  16. MyNameIsDezy

    MyNameIsDezy Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Дівчата, дякую, що підтримали тему такими практичними порадами! Як раз для цього я її і відкривала - щоб ті, хто вже щось з цього приводу знають, ділились своїм досвідом і показували результати)))

    Я погоджуюсь майже з усім, що було написано в постах Уми і Стрекози. Що цікаво, що дійшла до цього читаючи статті в інтернеті та власним досвідом. Лише уточню, дещо від себе.

    1. Дійсно, квіти від Рlantpol Україна - найкращі! Я ще на початку весни прочитала про цю фірму на одному київському сайті. Там дівчата писали, що вони продають тільки гуртом і компонували свої замовлення, щоб їм робили доставку полетами. Тепер знаю, що у их є і роздрібна торгівля. Правда, ще туди не доїхала. Але.... Увійшовши в дружні стосунки з працівниками Епіцентру винюхала, що їх квіти саме з Рlantpol Україна!!! Тому, хто не може їхати Чижки - ваша дорого в Епіцентр. Там зараз якраз розпродаж і можна дешево купити ще гарні рослини. Щоя у суботу і зробила (бачили би ви вираз обличчя мого чоловіка))) )

    Спеціально даю посилання на цю сторінку сайту Рlantpol Україна, вважаю її дуже інформативною - ті, хто ще не добре розбирається у сортах квітів, може її використовувати як енциклопедію і створювати список покупок на наступний рік)))

    http://plantpol.com.ua/offers/transplants/proposal/

    Ось моя сурфінія від Рlantpol Україна придбаної в Епіцентрі. Це справжній кінь))) - за раз дудлить 1,5 - 2 л води)))


    У суботу прикупила ще декілька калібрахоа і пару махрових білих сурфіній, які будуть жити в кованих кашпо (теж Епіцентр 29 грн за шт):











    ---------- Додано в 13:40 ---------- Попередній допис був написаний в 13:35 ----------

    [/COLOR]Дівчата, мені капець - знову завантажилися великі фото. А я ж їх редагувала(((( Мене точно копнуть з форуму - пан Левандівка робив мені останнє китайське попередження. Бігме , я не навмисно!!!! Якщо що... Прощавайте)))


    ВСТИГЛА ВИДАЛИТИ!!!)))

    Спрбую ще раз:

    як виросла сурфініяза місяць:

    [​IMG]

    калібрахоа :

    [​IMG]

    [​IMG]

    махрова сурфінія:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 13 Червень 2011
  17. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Чарівний балкончик

    DEZY, супер квіти!! а рожеві просто бомба!! мої ще не цвітуть, зацвітуть - теж буду хвалитись )))
     
  18. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Маю гарну новину. Ті гілочки, що обламувала з сурфінії всі пустили корінці в воді, буду на тижні висаджувати :)
    Я висіювала також петунію чи сурфінію, пізніше уточню, з 5-ти насінин виростила 3 кущики, але які неймовірні квіти, я таких ще не бачила, починають помалу цвісти, пізніше сфоткаю...
     
  19. MyNameIsDezy

    MyNameIsDezy Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Мої забалконні теж сидять((( , тільки лобелія підростає потрошку. Навіть не знаю чого їм бракує... Може адаптуються...

    ---------- Додано в 10:19 ---------- Попередній допис був написаний в 10:04 ----------

    Skaliaria

    Маю гарну новину. Ті гілочки, що обламувала з сурфінії всі пустили корінці в воді, буду на тижні висаджувати
    Я висіювала також петунію чи сурфінію, пізніше уточню, з 5-ти насінин виростила 3 кущики, але які неймовірні квіти, я таких ще не бачила, починають помалу цвісти, пізніше сфоткаю...

    Рада за Вас!!! Мені у воді ще ні разу не вдалося вкоренити, а я постійно у вітальні ставлю букетики з сурфінії...

    На початку весни була повним чайником в питанні цих квітів, так от, я вичитала, що сурфінії насінням не розмножуються і все що виросло з насіння і схоже на сурфінію, це ампельна петунія.... Тому, щоб мати на другий рік сурфінію, тереба постаратись зберегти на зиму маточну рослинку і познімати з неї череночки. Я вже думаю, як використати наше горище, яке має вікно, щоб зробити там зимування для рослин.

    Дівчата, давайте фото))) - дуже хочеться вашу красу бачити)))
     
  20. MyNameIsDezy

    MyNameIsDezy Member

    Відповідь: Чарівний балкончик

    Дозволю собі посперечатись стосовно квіткових композицій із сульфініями. Як вам таке?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Я від цього у захваті (вже маю іпомею!!!)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Цю і не тільки цю красу, можна побачити на такому сайті (вибачте за поганий переклад):

    http://translate.google.com/transla....com/grower/ce_index.cfm?content=Combinations

    Прошу звернути увагу, що якщо клікнути по фото, то відкривається сторінка де показана схема посадки і кількість рослин.

    Якщо цікаво я буду викладати ішні свої знахідки в інтернеті і покажу які композиції квітів є у мене зараз