Чи має дитина право на власні таємниці?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем дашулька, 19 Листопад 2009.

  1. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    По-перше, є різні способи спілкування і форми передачі та отримання інформації, власного досвіду та якихось моделей поведінки і цінностей. І це не обов'язково правило з книжки, повторене двічі. Хоча, такий підхід все б спростив — повторив двічі настанову, і все тобі виховання, mission completed. Більше — втовкмачування, менше — нестача спілкування, все решта — блажь. А то «така мука — виховувати.. :girl_in_dreams:»
     
    Останнє редагування: 12 Грудень 2017
    • Смішно Смішно x 1
  2. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Я не належу до людей, які почувши цю історію закачують очі від осуду...Знаєте, я не знаю який буде характер моєї малої, компанія, мрії, амбіції....Але коли заради її безпеки треба буде контролювати її смартфон буду контролювати. І мені буде глибоко десь, що там хтось думає про персональний простір. Бо я мама, я за неї відповідаю перед Богом як мінімум. І розгрібати наслідки буде мені. Тому кожен сам нехай вирішує стосовно свого неповнолітнього. І ще, коли контролювати своїх отрписків так аморально - чому придумано купа програмок для цього.
    Про себе, я не люблю знати чужих таємниць, не люблю копатися в чужій білизні, в силу своєї роюботи переді мною нема таємниць...майже...Але завжди має бути здорлвий глузд і банальна материнська інтуіція.
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    з якої радості вони мені мають таке казати? Що ж я таке витворяла? Я своїй мамі таке не казала.
    Ви точно зі мною розмовляєте? Бо там мій нік.
    --- дописи об"єднано, 12 Грудень 2017 ---
    оце ж логіка яка!
    Якщо придумано стільки способів проникнути в чуже помешкання, то красти не аморально. *фейспалм
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Orman вибачте, в тім то річ я вас не знаю. Я не веду персональної переписки, я приводжу банальні як світ випадки(приклади)....Може ніхто вам нічого такого і не скаже, а читаєте не тільки ви. Мова не про правило,а про винятки, і як розпізнити що твоя дитина в винятку,і то попередити... Не сприймати жодного мого прикладу персонально, я лише приводжу до прикладу іншу сторону медалі.
    --- дописи об"єднано, 12 Грудень 2017 ---
    @Orman ви чітко розумуєте, що мова про неповнолітніх, а до 14 років,коли щось не так то сядуть батьки?
    --- дописи об"єднано, 12 Грудень 2017 ---
    А я допускаю, що мені таке можуть сказати,хоча я була мега слухняна, але таку думку можуть запропонувати однолітки, звідки дитині знати, їх там тоді не було....
     
  5. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Нічого собі... Оце я зараз уявила ситуацію. Приходить 13-річна донька і каже, що в її класі дівчатка вже мали інтимний досвід з хлопцями і називають її "синьою панчохою" і ще кажуть, що твоя мама 100% тим самим займалась з хлопцями у школі, просто не хоче признаватись і строїть з себе правильну. І не просто переказує, що ті дівчата сказали, а й сама вірить у це. Можливо, я стара буркотлива моралізаторка, але така ситуація для мене - катастрофа.
    Не заперечую, що вплив однолітків є. Але він в жодному разі не має бути визначальним. Бо так можна скотитись бозна-куди - і в наркотики, і в сектантські чи суїцидальні якісь спільноти потрапити (лізуть зараз звідусіль - вже червону сову замість китів вигадали).
     
  6. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Гіпотетична ситуція ,але цілком реально. І таке скотитися також реальне...Я ж про це говорю. Питання як попередити і як бути.
     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Мені вже стає не смішно. Я, звичайно, розумію, що підлітковий вік - це складно, але не вірю, що якщо в сім'ї нормальна атмосфера (справді нормальна, а не напоказ), то справа дійде до наркотиків, алкоголізму чи сексу під плотом. Так можна дійти до того, що взагалі немає значення, що ти в себе і дитину вкладаєш, бо рааааптом їй захочеться бути поганою дівчинкою чи понтовим пацаном і все, що відбувалося в ваших стосунка до років так 12 значення і ваги не має.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ні, не так. Просто треба бути готовим до таких вибриків. Пригадую Беверлі Хілз- то Бренда встидалася мами, що та сама прибирала вдома. А мама її коліжанки ніколи би так не "опустилася". В кіно був хеппі енд, бо крута коліжанка насправді була нещасна, і батьки нею не займалися...
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Неможливо підготуватися до всього. Якщо дитина не дає жодних приводів в ній сумніватися, не бачу сенсу ритися в особистих речах. То так само можна сказати, що будь-який чоловік гіпотетично може піти на ліво, тому буду превентивно стежити з ким він говорить і куди ходить. Але, думаю, кожна жінка прекрасно бачить, коли ситуація в сім'ї стає напружена, і так само кожна мама плюс/мінус може відчути, схильна її дитина до небезпечних речей чи ні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  10. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ну, от!Тепер про жінку з якої все почалося, тоді їй видніше...Як кажуть ніхто не знає чи опиниться в її ситуації, і чи буде читати смарт свого неповнолітнього сина.
     
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Я зараз про себе. Якби читала з якихось причин особисті переписки сина, то і до якихось дій вдавалася, а не просто "щоб знати". Якщо є якісь підозри, то в мене мав би бути план дій, якщо вони підтвердяться
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Можна поофтоплю)))
    Розповім, де я колись тримала свій щоденник, в якому було багааато інтимних таємниць......у маминій шухлядці з білизною, я просто була впевнена, що туди ніхто ніколи не загляне і не прочитає. Треба мами запитати, чи вона його читала, але чомусь на 98% впевнена, що ні. І так, - я була не легким підлітком)))) Але батьки мені довіряли. Для себе вважаю припустимим ввірватися у особистий простір, якщо відчувається критична ситуація. У інших випадках ні. Ну і для мене неприпустимо, коли дитина робить речі, які для нашої сім’ї вважаються аморальними, на це закривати очі і мовчати. Я обов’язково говорила б, ніяк інакше.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Багато припущень, роздумів і "якби"... Насправді ж всі в чомусь праві. Так, треба виховувати, показувати приклад, заслуговувати довіру і т.д. Але ж є купа прикладів. коли батьки все це роблять, а дитина все одно "коні показує". І таки оточення грає неабияку роль. Дуже мало в кого батьки у всі періоди життя були найбільшим авторитетом. Так вже ми влаштовані. Підлітковий період, зміни в організмі, гормони на максимумі, та дитина не знає що з нею робиться... Та ж деякі дівчата бояться сказати мамі, що в них місячні почались, я не кажу вже про якісь почуття чи серйозні проблеми. І мова зараз не про асоціальні сім*ї, таке трапляється і в гарних родинах. Просто кожен з нас має пройти цей шлях, а от як це зробити--питання.
    Ну і ще одне "якби": почали помічати підозрілі зміни в поведінці, пробуєте вивести на розмову--мовчить. А дзвіночки щораз голосніші. Що будете робити? Далі оберігати особистий простір? Чи все таки полізете в телефон чи історію браузера? І не треба зараз знову казати, що "головне спілкування і щоб дитина довіряла мені". Пубертат--мінне поле.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а особливо - до того, хто довкола тебе з яких приводів буде нещасним.
    тому особисто я просто нарощую міцність. Чесність з собою. Гармонію і порозуміння з собою. Тоді і зреагувати буде легше, ніж коли розпорошена і розбита.
    А я маю право на таємниці перед дитиною, цікаво? Чи є питання, які дитина задасть, а я маю право сказати "сонечко, це не твоє діло"?
     
  15. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member



    І, до речі, оце все може статися в будь-якому віці. Кого кохання в 14 засліплює, кого в 19, кого в 21 і т.д. Тому висновок - певно, все-таки не кожна мама може відчути оту схильність дитини до небезпечних речей.

    І питання загальне до всіх - а що б ви робили, якби отак надумали піднятися на кілька поверхів вище до сусідки "по сіль", а там ваша доня (суцільне янгелятко, як ви вважали) прямо на підвіконні займається сексом з хлопцем? І чи буде різниця в реакції на ситуацію за віком - повнолітня чи неповнолітня?
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мене загалом дивуює "погодження на секс" заради обіцянок. І "погодження на секс" в принципі, але то вже інша тема.
    вона повнолітня і свідома особа. Якщо їй сумно і вона схоче цим поділитись - мудрі батьки, на мою думку, мали б морально підтримати. Якщо ж вона не схоче - це її діло, і ніхто не вправі змушувати її розповідати.
    а що, батьки зґвалтованої дівчини мають на собі якусь ганьбу? вони винні, що її зґвалтували, бо не навчили її поводитись так, щоб не потрапляти в загрозливі ситуації?:girl_devil:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  17. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Мені взагалі про місячні ніхто не розповідав. І я не те щоб досі ображена... Я так довго ображатись не вмію. Просто не можу зрозуміти, чому не розказували. Для мене особисто це був справжній шок.

    Одним словом, у мене це один з найжахливіших спогадів.
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    Та вона кохала його без тями. А він з того користався. Це з серії "знав би, де впадеш - соломки б настелив"

    Суть в тому, що в згвалтуванні якраз дівчина і не винна - а тут сама ж погодилась. Ніхто не силував.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  18. Havronia

    Havronia Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    то інакша штука. Любити, хотіти, бажати - це одне. Це те,(на мою думку) на основі чого може бути прийняте рішення самою особою.(хай умовно-об'єктивно неправильне, але особисте і свідоме) Але не обіцянки одружитись тощо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Sunichka суть в тому, що дівчина повнолітня особа і батьки до її вчинків вже десь там збоку. Те,що вони собі будуть думати про її виховання-їх проблема. А тут мова про підлітків.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk