Чи має дитина право на власні таємниці?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем дашулька, 19 Листопад 2009.

  1. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Із захОдом в «Серіали, серіали...» ))
     
  2. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Все одно наб"є свої гулі, бо вирішить, що мама нічого не тямить і ніколи так не закохувалась. А в неї все по-справжньому і той хлопчик ніколи її не кине.
    Не думаю, що тут є форумлянки, які в усьому завжди слухались батьків, робили тільки так, як вони кажуть, і ніколи-ніколи не робили нічого забороненого.
    Можливо, іноді і треба дати можливість набивати ті гулі? Звісно, якщо вони не становлять пряму загрозу життю.
     
  3. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ще раз повторюся, я не про починати....Я не розумію, чому не продовжувати на практиці вчити життю? ...Бо так як я бачу, повністю вільне плавання...
    Але@Sunichka то правда, коли вагітність тоді дійсно запізно, без прив`язки до віку....
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Класна фраза, запам'ятаю собі. Ще цінна тим, що написана мамою чудового підлітка, якщо мені не зраджує пам'ять. А тим, хто так дуже переживає про моралізаторство і глупі теорії виховання, бажаю знайти зручний стільчик на 14-річчя дитини, щоб можна було її посадити навпроти і поговорити про секс:connie_pull-pigtail
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Sunichka мабуть поставити умову.Секс додуалістична штука яка потребує прораховування 2 шляхів. Романтика....понятно. І роблення дітей, попередити це не можна, нема 100 способу контрацепції, тому треба враховувати вагітність як таку. Дитина потребує грошей, яким чином можна робити дітей, коли ти їх забезпечити не зможеш?Нехай спланує все.
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
    Що???? щось бачу я персонально вам не довподоби,шкода не можна написати чомусь відгук.
     
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    залежить - чиє життя. В моєму світі "чоловіки, які затягують в ліжко" - це такий же нонсенс, як "дівчата, які затягують під вінець". Якщо не йдеться про зґвалтування, то секс - це рішення двох.
    Між іншим, те чого вчу також дітей зараз: щоб не було аргументації "я зробив це, тому що вони.." вони - собі. Ти для себе маєш знати, чому ти це зробив, чому вирішив це зробити і де завтикав, що це зробив не подумавши.
    тож розбавляю.
    Приклад з життя - дві жінки відмазали своїх синів від призову до армії. "малим" 21 і 18. Той, якому 18, дізнався про вчинок мами постфактум, і звалив на Схід добровольцем. Вона руки заламує, як він міг. Що він не мав права без її дозволу того робити. Подруга - мама 21-річки - її заспокоює.
    І якось мені дуже паралеляться батьки, які "поступають" своїх дітей у ВНЗ і на роботу, відмазують від армії і одружують з "друзями, які змушують курити", "хлопцями, які затягують у ліжко". Головне - щоб ми самі не вчили дітей робити щось, "тому що вони..."
    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
     
    • Подобається Подобається x 9
    • Смішно Смішно x 1
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Вас я не знаю, а з вашими дописами не погоджуюся, що можна визначити за характерним значком хрестика під деякими з них. А ви щось приємне хотіли у відгук написати?:)
    Словом я вважаю, що Ви дуже нетактовно повелися як мінімум двічі. Спочатку припустили, що дитина може витикати мамі моралізаторством і минулим самої мами, навіть близько тієї мами не знаючи. І вдруге, коли назвали допис мами реального нинішнього підлітка стереотипами, які сидять в голові і не мають нічого спільного з реальністю. І продовжуєте в тому ж дусі. Я не дивуюся, але збоку якраз все, написане Вами виглядає як теорія і стереотипи з конкретно вашої голови.
    Мені цікаво читати тут думки стосовно "підглядання " за дітьми, але від тих людей, які мають досвід або можуть логічно пояснити свою позицію. Обговорення почалося з посту, ідея якого мені не подобається, але пояснення тих дій виглядає логічним в тій ситуації. То не водичка на 5 сторінок, а дійсно приклад з життя.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Хайді, я нікого конкретно і на думці не мала. Коли так, могли мені написати де і як я повелася неправильно,я би може повидаляла свій той чи інший допис, людина би не прочитала і не образилася, а не тихо собі мене ненавидіти...Так би було тактовно. Коли вам неприємно, нецікаво чи що там з вами мене читати, є така кнопочка ігнорувати, і будете читати,тих кого любите...
     
  9. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. iragonzales

    iragonzales В декреті


    --- дописи об"єднано, 13 Грудень 2017 ---
     
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    Тут стільки всього в кучу збито, я вже читаю і не розумію про що.
    Секс мене не лякає. Мене лякає раннє кохання, отаке шалене. Мене лякають всі різновиди наркотиків і величезна кількість таблеток, про які підлітки кажуть «то не наркота» і закодуються ними «по пріколу». Ше мене лякають дуже всілякі дурнуваті і дуже модні зараз челенжі, типу «хто не здрейфить прогулятись по бортику на даху висотки».
    Ну і подруга моя почала підглядати за малим не безпідставно, а через його компанію. Там є діти від яких «вар’ятом пахне» (с). А сказати тринадціятирічному: не дружи з ними! - анріал. І сам її малий дуже розвинений, дуже привабливий і він про це знає. Дівчата приділяють йому багато уваги. Навіть мама його колись казала, що хоче щоб він закохався в дівчину, яка до нього байдужа, бо ті, що йому проходу не дають псують хлопця.
     
    Останнє редагування: 13 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 2
  12. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Посміхнуло
    Та чомусь сумно
    Якщо не секрет- скільки років мамі цього хлопця?
     
  13. marianast

    marianast Well-Known Member

  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ОМГ Хайді Вам не мама, а вчити дорослу людину жити
    що й словами не скажеш

    про ненавидіти повеселило окремо.

    людина доросла ))) Якось справиться з своїми емоціями.

    Дуже цікаво все це читати в темі про виховання дітей. Тут самим би підрости...
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Orman
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
    • мімімі мімімі x 1
  17. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Напишу, як мама трьох дітей: сину 20,5 р., Доці 15,5, малявці 4,5 р.
    Стосовно підліткового віку, в сина він пройшов непомітно ні для кого, звичайно були якісь дрібні моменти, але такі, які навіть не запям''яталися .
    В дочки, тут вже складніше, з самого раннього дитинства, принципова і не похитна. З років 7 купалася мама, мови не було, щоб я їй щось помогла, при тому, що коси по пояс. Про критичні дні, зупинила мене на першому слові.
    Отже, на сьогоднішній день: син, слухняний(мене слухає), має свою думку, я в курсі всього його життя(майже), все розказує і ділиться, радиться. Моя опора.
    Дочка- умніца, красавіца, актівістка(там де треба), специфічна, з дуже різким характером, цілеспрямована, стоїть на своєму, всюди тільки позитивні відгуки, але вдома, особисто мені дуже важко з нею спілкуватись, проявляє повагу(по своєму) до батьків.
    На рахунок алкоголю, статевих відносин.
    Син, десь після 20 р. раз прийшов на веселє, не зловживає, знаю, що деколи покурює, бесідуєм на ту тему.Стосовно статевих відносин, більше батько приділяв уваги, але як виникали якісь питання, то і я приймала участь.
    Дочка, не курить( бо здорове харчування, спорт і ТД.,) Може випити 30-50 гр.вина чи шампанського 4-5 р. На рік.
    В загальному все.
    Що я хочу сказати, що ми просто повинні щодня, спілкуватися з дітьми, про все, нехай навіть мимоволі, але завжди, вміти слухати, обговорювати, робити висновки.
     
    Останнє редагування: 15 Грудень 2017
    Reason for edit: Ще хочу добавити, що ніколи, ні при яких обставинах, не читала ніяких щоденника , телефонних розмов, мабуть не було потреби.
    • Подобається Подобається x 10
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. phobika

    phobika Well-Known Member

    Мені ще до підліткового віку дитини далеко, та все ж я сама була підлітком.
    Тут на останніх сторінках багато про підлітковий секс.
    Так, він небажаний, але це не саме страшне, імхо, як і алкоголь, як і цигарки.

    В мене був досвід раннього сексу (не в 12 років, але і 16 мені ще не було). Батьки про це здогадувались. Я ніколи про це не писала в щоденнику і не обговорювала в переписках (соцмереж ще не було, але було icq, sms), тобто цю мою таємницю можна було дізнатися лише усно. Схожа ситуація з алкоголем, сигаретами - вони мало мене цікавили, але звичайно спроби були. Але то лиш спроби. Одного разу тато побачив пачку сигарет і пляшку від вина, яку ми випили з подругами. Жодного моралізаторства я не отримала.

    АЛЕ я точно знаю, що:
    - якби в мене сталось щось дійсно серйозне (незапланована вагітність, сексуальні посягання і тому подібне) - я би йшла з тим до батьків;
    - якби сигарети стали звичкою, то мені би сильно перепало;
    - якби я була втягнута в п'янки з бозна з ким, то це би різко обрубали;
    - батьки були майже на 100% впевнені, що я знаю про контрацепцію.

    Тому роблю висновок, що діти мають право на таємниці. А батьки зобов'язані правильно окреслити межі цих таємниць - все що не становить РЕАЛЬНОЇ загрози (ну не викличе 1 сигарета рак, а якщо відлупити підлітка за неї, то протест викличе точно) може бути таємницею, все що ви не хочете, щоб таємницею стало - треба проговорювати наперед. Для моїх батьків одною з таких речей були наркотики, тому тему наркотиків ніколи не приховували - розказували змалечку, що таке явище існує, показували на реальних прикладах, як наркотики впливають на людей. Так, мені казали: "От є в нас далека знайома, її дочка вживала наркотики, зараз вона прикута до ліжка. Ти пам'ятаєш її, вона живе в сусідньому дворі і колись дружила з нашою сусідкою. В неї ще була така червона пов'язка, яка тобі подобалась. Тепер вона не ходить і скорше всього скоро помре. Її мама дуже через це сумує." Тобто мені не малювали світ, в якому наркотиків нема апріорі, показували, що наркотики можуть прийти і до дівчини з червоною пов'язкою із сусіднього двора і зламати життя і їй, і її близьким. По мірі дорослішання додавались виховні штрихи - наркотики можуть бути поруч з тобою, але ти обираєш, чи ввійдуть вони в твоє життя. Ну в такому ключі...

    А читання щоденників, переписок, листання історії браузера - це дріб'язково і нечесно по відношенню до власної дитини. Суджу по собі, дитина маючи таємниці добре обдумає, як їх приховати. Гірше, якщо дитина маючи проблему буде морально зв'язана і не матиме до кого звернутися (мама вб'є мене через те, що я вагітна - краще я вб'ю цю дитину, або щось таке...).
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Погоджуюся з Вами.
    я привчаю до поваги особистого простору. І особистих речей. Дуже сварила за переривання моєї сумки в пошуках цукерок-помади-жуйки. А Дмитро одного разу і каже: так а ти ж у мене в портфелі лазиш в моїх речах. Я на той момент складала йому портфель сама - і одразу сказала: без питань, починай складати сам - і я торкатись його не буду. Зміна не сталася в один день, але станом на зараз в нас повага до сумки взаємна. Мені на цьому залежить.

    Тому дуже дякую, що сформулювали - не право на "таємниці", а право на особистий простір, в якому - так, напевно нормально щось і не знати батькам
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Добре, ми тут на своїх дітей, яких знаємо (сподіваюсь ) ) досконало, все міряємо — свідомо і несвідомо. Будемо сподіватись, що вірним шляхом ідемо, товариші. Ну а якщо хлопець «шебутний», з вираженим потягом до поганих компаній, розваг і т.д, або навіть їх організації (очевидно, якісь причини тому є, але станом на зараз маємо те що маємо, і треба приймати рішення, як бути далі). Або видно, що м'який, слабохарактерний, легко (і радісно) піддається впливу таких лідерів. От навіть попри спроби засіву розумного, доброго і вічного, ну не вийшло зразково. В такій ситуації — дозволити собі набивати гулі чи всіляко обмежити потенційні загрози? Оці всі прогулянки коліями, заброшками, екстремальні селфі, малолітня злочинність та решта, вже перераховане вище...