чисто чи стерильно?

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем irushka, 9 Серпень 2011.

  1. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    прасую для
    якщо там є яйцеглисти, то при високій температурі вони гинуть. Старшого купала до півтора року щодня, взимку двічі на тиждень (влітку іноді двічі на день). Молодшому в суботу рочок, купаємося щодня. Взагалі влітку обох купаю щодня, як задля гігієни, так і тому, що діти люблять хлюпатися в ванні.
    Поки допустимим є для мене 3 пункт. (Думаю, мається на увазі "на дорозі" не як на проїжджій частині, а будь-де). Так-от на дорозі нема нічого бруднішого ніж в пісочниці.
    Щодо 5 пункту, то залежить, які це речі: ключі, тапки - ні, ложка, олівець (більше нічого не спадає на думку) - можливо.
    З часом не буду пильно слідкувати, щоб овочі-фрукти-ягоди з батьківського городу були ретельно вимиті, а от з базарів-магазинів...
    в п. 1 не допускаю
    , бо може травмуватись,
    - буває.
    4 - не допустимий для мене.
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    В магазині не пускаю, бо затопчуть. По п.3 - залежить посеред якої дороги. А все решта про моїх дітей. І траву я не витягую негайно з рота :)

    Ага. А була реклама доместоса колись, там навіть малеча повзала в санвузлі. Гарному, великому, з вікном. Але все ж:) А зараз дивлюсь рекламу ваніша для килимів - змішані відчуття викликає :)
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    я певно як зараз відповім відверто то мене тапками забросають, ну але все ж таки....

    так як написано не прийнятно, бо поза домом дитина не буває гола і не буде, хіба на пляжі. Власне повзати по землі не дозволяла і не дозволяю. Запхати щось могла до рота але це ставалось коли я часом не помічала дій малої. Але щоб свідомо дозволяти, то такого не було.
    якщо це з дачі, чи в селі ( хоча в нас села немає), то теоретично допускаю, але щоб свідомо дозволяла, то я кращє водою ополосну.
    ніколи не дозволяла, але мала і не намагалась так зробити. Вона в мене чистюля, навіть як пальчик в піску бруднила завжди просила витерти, а так щоб руками це все перебирати - це взагалі мене шокує, коли таке бачу.
    ооо....мене або не цікавило її не бажання сидіти у візку/на руках і вона там таки сиділа, або я її не брала в магазин.
    було що гризла мій телефон коли діставала, пульт від ТВ ( але не часто і небагато) чужі іграшки ніколи не дозволю гризти, меблі, тамки, ключі.... це взагалі нонсенс...
     
    Останнє редагування: 10 Серпень 2011
  4. Kucheriava

    Kucheriava Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Все крім 4. Дуже любить сісти посеред дороги і збирати камінці в поросі. І нехай, я не забороняю. Побавиться і встане.
     
  5. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    я і на пляжі трусики вдягала. (Раз поруч привалила тека сімейка, що мене ледь не вирвало, виходять з моря всі ( діти і дорослі) шмаркаються-харкаються просто собі під ноги і йдуть далі. Не дуже приємно думати, що потім моя дитина голою дупцею там буде сидіти.
    Коли були на морі малий правда пару разів їв гальку, ну трагедії з того не робили, але з рота намагалась виняти відразу, щоб не вдусився
    Я маю кілька пунктиків, з вулиці прийти-обов"язково мити руки і бажано переодягнутись в хатній одяг. Дратує, коли діти приходять і відразу або за іграшки хапаються або за продукти. :girl_emo:
    З першою динитою я була трохи фанатка чистоти, ну воду кипятили десь до пів року, підмивала тільки кипяченою десь до місяців 3-х:8:, одяг з двох сторін прасувала до 4-х місяців точно, тобто спочатку нові речі прала, а тоді прасувала ггг. Наступній дитині зі мною буде легше :) Коли почали годувати-поїти то вода тільки кип"ячена + те з чого давали сполоскувала. але то перші місяці. Недавно муж сказав не паритись і давати воду з крану, в нас фільтри, ми п"єм. Він дав малому, я пережила:) Кімнату де ми жили щодня зазнавала вологого прибирання, але то була жара і так було легше дихати. На тому ніби все. Але після пів року, мити малого почали 3-4 рази в тиждень, зимою 2 рази і то в душі з нами. Потім, коли почав повзати, переселили на підлогу і життя змінилось:). Ще ми часто ходимо в гості і по кафешках-ресторанах тому абсолютно вже нічим не заморочуюсь. Та й коли живеш в готельному номері то якось смішно все з під рук в дитини забирати. Зараз коли падає на подвір"ї то показує, що має брудні ручки, я просто стряхую і все. З вологими серветками за ним ніколи не ходжу. Одяг новий прасую з внутрішньої сторони, праний якщо є потреба. Для себе роблю так само. В хаті не дозволяю брати тільки те, що може нашкодити , наприклад пляшки, бо вже не одну побив. В нас під барною стійкою винна шафка тому вино у вільному доступі, важко впильнувати. Відразу біля ліжка підвіконник з маминими вазонками, малий любить прокинутись, стати і виймати з вазонків грунт, іноді їсти. Спокійно забираю і на тому крапка.
    ягоди, фрукти якщо на дачі, селі то можна з городу, але я сама собі мию то й дитині також. не люблю пісок на зубах:connie_pull-pigtail
     
  6. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

     
  7. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Пункт три - це як про мого Святослава написано.:xaxa: Він настільки полюбляє цю справу, що інколи його ледь відтягнеш.
    а на рахунок пункту 4, то досить цікавий варіант, хоча, не думаю, щоб я таке дозволила, або може просто мене не припекло, бо дитина моя, коли ми заїжджаємо в супермаркет, відразу дуже цікаво розглядується ну, і звісно все тягне.))

    На рахунок стерильності в загальному, то починала я з супер стерильності, тобто одяг прасувала з двох сторін і то праску пред прасуванням мила дитячим милом. Мама мія, отут я вже точно перестаралася.:rofl: Та я боялась кожної порошинки, навіть коли малого брала до себе на ліжко годувати, стелила попрану на кант випрасувану пеленочку, щоб часом маля не дістало алергії на звичайний порошок, яким попрана наша постіль.))
    Зараз до того всього відношусь простіше. а як Бог би дав друге, то я вже на початках така не буду точно.
     
  8. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    та чого? то ж твоя дитина) ти собі *іздєваєшся* як хочеш :girl_blum:
    моя мама має таку ж лінію поведніки
    але з часом то стало абсурдом і такими бзіками, шо я деколи як побачу який саша брудний (на прогулянках наганяються, виваляються - хлопці;) ), то кажу - ти такий класний
    бо як згадаю своє стерильне дитиство - завидки беруть
    я зажди мала білі платтячка влітку (то мама сама прозповідає), бо була *навчена*, шо на дворі ніде не сідаємо, тільки гуляємо, нічого не беремо ітд
    а жили перші 3 роки в миколаївській області (південь україни). сусідка з будинку одного разу не витримала і посадила мене в пісочницю зі словами - *діти не мають бути такі чисті, бо будуть дуже слабі* (а хворіла я знатно вже з піврічного віку, ага)
    то перший випадок який мама запам*ятала на все життя

    другий - сусідкькі діти йшли на баштан, котрий починався зразу за будинком, ну і потягли мене з собою. процес поїдання кавуна виглядав так - я піднімала кавун на скільки могла і кидала на землю, кавун тріскав і я руками виїдала середину.
    шоб дойти до хати, треба було обійти дім по дорозі-грунтовці, де їздять машини. вся мордаха після кавуна одразу припорошувалась свіжою, сільською пилькою
    уявили картіну?
    то другий випадок з маминих розповідей, яка я була маленька

    і все - більше нічого не розповідає. каже - а нічого цікавого не було

    хоча ні, ше пам*ятає, як я за день до вильоту в львів з миколаєва з*їла кусень мила господарського)))

    я до чого - ці три історії завжди мої найулюбленіші були, бо так я розуміла, шо навіть кавалок дитинства не стерильного в мене був

    ---------- Додано в 07:37 ---------- Попередній допис був написаний в 07:29 ----------

    а от моя свекруха фанат. такий шо огого
    чоловік завжди питається - а почєму мама гладіт?
    кажу - а я шо встигаю взяти праску в руки?
    висять собі речі сохнуть, як тільки ми йдемо гуляти, бабуся праску хап і давай відриватись. бо я не прасую речі. не люблю. най буде жмакане - мені вшистко єдно, хіба би не знати де йшла
    а вона - труси, шкарпетки, ВСЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

    попрала я пеленки. висохли. кажу - не рухайте, я їх складу і буде
    як??? як пеленки(!) будуть непрасовані?
    доведеться ховати праску, бо до неї не дійде

    якось її колєжанка попросила попрати постіль, бо мала ремонт. бабуся попрала (в машинці), і питає мене - може то накрохмалити?
    я ж знаю шо її колєжанка того не робить, тому і кажу - воно вам треба. дайте спокій
    та де - накрохмалила. напрасувала.
    приїхала падружка забирати і каже - ну ти, леська, дура. ти нашо мені крохмалила і прасувала? я ж того не роблю. машинка випрала, викрутила. а ти потім ті лляні простині знов мочила і вручну викручувала.
     
  9. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    На жаль, не зі всім, бо часом в мені десь бореться відчуття, що може таки більше "пильнувати". Зараз пройдусь детальніше за тими пунктами.
    Перший пункт для мене абсолютно спокійно прийнятний, як дозволяє погода, то Матвій в межах нашого подвір`я робить що хоче, але це тому, що живемо практично в сільській місцевості, на подвір`ї бруківка, біля хати газон, я впевнена, що тут ніхто не харкає і не смаркається, тому небезпеки як такої не бачу. А якби жили в багатоповерхівці, то не змогла би цього дозволити напевно, ну точно не все.
    Стосовно п.2 теж спокійна і не парюсь. Третє теж про Матвія, але знову ж якщо ми гуляємо, то далеко від дороги, а дитина просто кайфує від каміння і пороху, то дозволяю, але вже слідкую, щоб руки до рота після того не пхав і вдома ретельно мию.
    От щодо магазинів чи інших громадських місць, то таки не можу пережити, коли діти щось там рухають. Якось поїхали в Ашан і Матвій вперше там збунтувався, не хотів нічого, тільки повзти, трохи боролись з ним, але він таки сповз на підлогу, після чого ми пішли відмили йому руки і купили в Антошці пінетки, та дозволили йти ногами за руку, до цього ми не практикували того водження, але тут страхи перед отим брудом перемогли. Я й сама як їду маршруткою чи йду з магазину, то маю одну думку - ПОМИТИ РУКИ! Але з іншого боку, дитина таки житиме в соціумі і ходитиме в ті магазини і ін. людні місця, то може і там не варто дуже паритись?

    ---------- Додано в 13:20 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

    так само розповідає про своє дитинство мій тато, кавун він тільки так і їв, а ще каже, що пісок і порох жменями поїдав, так йому смакувало, ходив босий з травня по жовтень, і т.д. і ніколи не хворів, а тепер як бачить, що Матвій повзе по подвір`ї, то кричить, що той собі ноги постирає, повимазується, набереться глистів і т.д. Нагадую йому як він ріс, а він каже, що зараз екологія не та і так не можна, ну і що тут скажеш...

    ---------- Додано в 13:26 ---------- Попередній допис був написаний в 13:20 ----------

    І взагалі помітила, що коли хворіє дитина, яка живе в ідеальній чистоті і теплі, то вважається,що то бідолашка просто захворіла, а коли щось вчепиться дитини яку не кутають і не стерилізують, то відразу мама винна, бо не пильнує. Мені цікаво, яка реально небезпека є для дитини яка повзає всюди і все тягне до рота - глисти, віруси, стоматит, що там ще?
     
  10. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Для нас все крім 4-го пункту є прийнятним.
    Ніколи такого не робила. Що на мому ліжку є таке, чого немає, напр. в дит ліжечку. Все те саме.

    ---------- Додано в 12:37 ---------- Попередній допис був написаний в 12:29 ----------

    Я так сміялася, чуть малого не збудила:girl_haha::xaxa: ну ви даєте...
     
    • Смішно Смішно x 1
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Для мене з дитинства і досі брудні руки - катастрофа. І взагалі я дитина буда як Наторелла - чистенька і біленька.
    Не боюся бруду природного походження - на селі чи на природі можна все, і ягоди немиті з городу. А громадські місця, особливо магазини, базари і транспорт - для мене найбрудніше місце. Після того завжди мию(витираю) руки собі і дитині. Ще би чоловіка привчити:). І продукти там куплені обов'язкового проходять обробку.
    Прасую теж по необхідності (через лінь)
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну да, ну да :girl_wink:
    В мене не доходить до абсурдності. Я дозволяю малій і в пісочниці бавитись, і забруднитись. Але повторю - вона в мене сама по соба чистюля. Вона як влізе в болото то ходить і постійно показую що то треба помити. Вона ніколи не ходила з брудними руками бо завжди сама просить їх повитирати. Вона як облиється соком хоч трошки просить зняти з неї мокре і вдягнути сухе. Ніколи в житті вона не їла щось руками , типу як от дітки маленькі пюрешки чи кашу руками їдять, завжди ложечкою. Їй як було 8 місяців і їла вона у візочку соломку, то те що не змогла до рота допхати , крихти якісь, як всі діти цілою долонею до рота дозапихували - вона одним пальчиком поправляла. І це все в неї само собою, від народження, ніхто її до такого не вчив.
    Ну а мене це все влаштовує, тому я ї не не пропоную їй вимазуватись, чи повзати на пузі десь, чи вивчати що там в пилюці лежить. Бо якби жили ми як пише Ірушка практично в селі, і мали власне подвірья то одне, а місто це інше. Ну для мене так точно інше.
    Я би свою поведінку охарактеризувала як помірне прагнення чистоти, але поряд з цим категорично проти явного бруду :)

    ---------- Додано в 14:30 ---------- Попередній допис був написаний в 14:28 ----------

    О да, це і про мене.
     
  13. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Як про мого старшого. Коляску після нього практично не чистила.
    В садочку, поївши, вимагав рушничок, щоб руки витерти. Одяг не бруднив зовсім. І ніколи нічого з землі чи навіть зайвого зі столу до рота не пхав. Приходимо з вулиці - без нагадувань біжить руки мити в першу чергу.
    Тепер підріс, трішки ситуація змінилася, бо бігає з дітьми, лазить по качелях, м"яча ганяє - може забруднитись.
    то правда, певно дитина така мусить вродитися, бо молодший вже не такий. Все з землі до рота тягне, тому мій день починається з вологого прибирання поки він в ліжечку бавиться. І в пісочниці мушу добре пильнувати, бо може пісок спробувати.

     
  14. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Моя мама, як прийшла до нас вперше після народження Аліси, запитала, чому я не кладу під неї чисту пеленку (ми спимо разом). На мій здивований погляд відповіла, що то негігієнічно. Угу, годувати дитину гігієнічно, носити її на руках також, і от спати разом з нею - ні. :) Я їй ще не зразу сказала, що і одяг перу разом, і донькин, і свій, лиш по кольорах сортую.

    А стосовно решти, то розумію, що паритись з надмірною гігієною не треба. Все одно, коли дитина бавиться з піском, їй до рота потрапить як не жменя, то декілька піщинок. А при надмірній стерильності ті декілька піщинок більше нашкодять, ніж ціла жменя. Ще є така поговірка, що кожна дитина повинна зїсти свій кілограм бруду. Якось так :)

    Скажу чесно, що повзати всюди її не пускала, бо гуляла з нею у слінгу, а повзала вона по хаті. Наступну дитину певно буду пускати, тільки намагатимусь фільтрувати те, що вона може взяти/спробувати (камінчики, трава), а що не може (окурки, скло, корки від пляшок). З іншої сторони, тепер вона все одно може і камінчики обсмоктати, і траву поїсти, і брудними руками щось у роті шукати. Хоча тепер вона це робить не так фанатично, як робила би у свої 6-8 місяців.

    На дачі суницю/полуницю/малину їсть з куща, хіба на дуже брудні (з вигляду) я подую, щоб здути основний порох.
     
    Останнє редагування: 11 Серпень 2011
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну...мені мама до сих пір через раз намагається втерти що спати з дитиною нам всім разом не гігієнічно. Спимо вже так 3-й рік.
     
  16. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    а моя вже кинулась того...а раніше фрази типу - "ви в дитини повітря крадете, бо вона між вами спить" були щоденною нормою.

    Стерильності не дотримуємся. Єдине - після двору руки з милом. То й усе.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Коли їздили відпочивати на острів, то там власне дитина собі лазила по траві навколо будинку голенька. Траву, листя, кору дерева я з рота не витягаю, сам пожує й випльовує. Камінчики дрібні забираю, бо боюся, аби не вдавився ними. На пляжі в майточках, бо пояж не піщаний, а з дрібними камінцями. Малий просто не сяде на то, і повзає не на колінах, а на руках і ступнях.
    Ну, якщо я знаю, що люди, які то вирощують, не обробляли їх ніякими хімікатами, то без проблем. От магазинних навощених боюся. Яблука зі шкірки чищу, бо не змивається той парафін із них.
    Тут теж скажу, як і решта, що залежить, яка дорога, але в принципі великої проблеми з тим не бачу. Сама колись на сільській дорозі бавилася багнюкою.
    То для мене неприпустиме. Навіть Дарка сварю за те, що сідає на підлогу в супермаркеті. Не довіряю їхнім засобам чистки. Ну, і на Даркових штанах мала нагоду побачити, якою густою та липкою є та пилюка під ногами, аж надто неприємне відчуттчя після неї на руках лишається.
    Коли малий їде у візку, то гризе візок дуже часто. Не забираю віж того заняття й не протираю нічим, бо вважаю вологі хустинки та антибактерійні гелі великим ворогом людини.
    У церкві по підлозі дозволяю повзати без проблем. Потому лиш помию руки й ноги йому та й усе.
    То в нас на порядку денному. :xaxa:
    Правда, ключі рідко гризе, бо вони на підлозі ніколи не бувають, а на гачках висять. Меблі, взуття - звична річ. Що знайде, коротше, те й гризе. Наш кавовий столик вже, певно, має відбитки зубів з кожного боку. :xaxa:
    Шнури всілякі теж гризе (не підключені до розетки), але то я присікаю і з огляду на безпеку й з огляду на самі шнури, аби їх не попсув. Ну, і пляшками в нас теж бавитися не дозволено.
    Ми часом клали повивальну, але то не з огляду на стерильність, а коли знали, що може попісяти. І в магазинах на їхні повивальні столики стелила наші пеленки.

    Для тих, хто займається висаджуванням актульне ще й питання сприйняття дитячих виділень. Малий уже кілька разів своїми каками бавився, і на смак їх куштував. :girl_crazy: Ну, а напісяти на підлогу й бавитися в тій калюжі - мало не улюблена забава. :girl_crazy:
     
    Останнє редагування: 11 Серпень 2011
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Та то нема що вважати, то так і є. Вже давно вчені довели що ті антибактерійні ґелі поражають нервову систему окрім того що висушують шкіру. І люди які тим користуються будуть хворі.

    ---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:38 ----------

    Мій шваґро також таким займався. Ну що поробиш як батьки дітьо не годують. :girl_haha:
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Як згадаю і ніби не давно було, але смішно з себе тоже.
    Зате зараз забила на більшість речей і нам так добре. Сьогодні на майданчику мій малий надумав машинку возити. Колінами відміряв кожен сантиметр, додому везла такого брудного, що люди лякались. Дитинство...:biggrin:
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Так воно ж в них на городі росте, то може не посипають. А пестициди є всюди і не треба нічого нічим посипати. Вистарчить дощику впасти. Він вже в собі всяку хімію має. Ми он не посипаємо нічим але я не певна на 100% що з дощем на них чогось не нападало :sad:

    Моя Андріана сама бистра до наших насаджень. Вона все поїсть до того поки старші свої дупи з дивана піднімуть. І правильно, бо нема чого дивитись телевізора.

     
    Останнє редагування: 11 Серпень 2011