чисто чи стерильно?

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем irushka, 9 Серпень 2011.

  1. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

     
  2. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Як я дякую своїм батькам за те, що мені можна було бавитися ТАК ЯК Я ЦЬОГО ХОТІЛА, можна було лазити по деревах, по парканах, в болоті і інших "недозволених" іншими мамами місцях...Ясно, що були межі дозволеного але такого маразму, щоб залізти в пісочницю і не тішитися там піском ніколи не було. чесно скажу, що десь далеко в душі мені ще й тоді було шкода тих діток і не розуміла чому мені можна було туди чи в інше місце, а їм ні.

    Коли народила свою малечу, то за порадами свекрухи все вичищала і видраювала, прасувала і зходила з розуму з тої стирильності, поки не згадала свого дитинства...тепер дотримуюся розумної середини і не обмежую своє маля в діях, бо там десь нібито забагато пилу чи піску. Взагалі моя Катруська просто обожнює находити якесь сміття в шпарках і його звідти вигрібати це їй приносить таке задоволення, то чому я маю її в цьому обмежувати, рано чи пізно вона зіткнеться з гіршими бактеріями, а не тільки з нашими "домашніми" і що ж тоді?

    Не знаю, може це, вподобання таких ігор незовсім дозволених батьками, залежить від темпераменту дитини...одна дитина може спокійно бавитися в піску невимазавшися, а друга так бавиться, що сама, як чортення і всі навколо такі ж...

    Моє маля за тапками буде на край світу повзти, так тапки любить і вже ховаю їх, бо ж реально грезе їх.....так всеодно знайде і так тішиться своєю знахідкою.

    Ще скажу декілька слів про вологі серветки, маю їх і користуюся ними але практично ними користуюся для себе...І хай це викличе агресію але я краще рукою шурну малечу по лиці від печива чи слинок (якщо не маю при собі рушничка) чим лишній раз тою серветкою хімізованою буду користуватися, хіба вже геть рукою не стирається :)...
     
  3. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Я стараюся дотримуватися золотої середини - в хаті пилососим, рідше вологе прибирання. руки мию, після їди завжди личко, деколи приходиться після їди приймати душ :) Єдине не пускаю його у туалет, а так повзаємо всюди, деколи може щось знайти на підлозі на кухні (коли готую) то відбираю. Взуття любить погризти страшенно, деколи вдається малому добратися поки не відібрали. На вулиці дуже любимо руками обмацувати машини і колеса, в пісочку бавимся. Просто витираю руки потім. Як були на морі то він і по піску повзав і сидів прямо на піску і на смак пробував.
    Дуже любить їсти коли я йому з рук кусочок чогось даю. Кусочок картоплі, моркви, фрукти ... може дехто скаже що то не гігієнічно зато хоч якось моя дитина щось їсть... перебірливий страшно.
    Кожен день не купаємся бо Сашко любить плавати в великій ванній, чоловік його купає і не завжди має час. До 6 міс. купали кожний день. Але оскільки попу ми миємо під умивальником регулярно то не бачу в тому нічого страшного. Перед сном малого трошки мию в умивальнику але без фанатизму.
     
  4. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    А що тут не гігієнічного що з рук їсть?
     
  5. Natalochka

    Natalochka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Так це не завжди просто чистий кусочок, то може бути з зупи, рагу, просто з тарілки витягнуті куски овочів, банан рукою відірваний, ягідки. Деякі люди вважають це не гігієнічним бо і мама буває тим всім випацькана і дитина.
     
  6. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    та той кусочок овочів з зупи не є брудним, як і банан відірваний ЧИСТОЮ рукою. Кожен дає дитині ягідки чи печенько рукою, а не в стерильних рукавичках. Я коли на вулиці даю щось малому, то саджу в коляску, витираю руки собі і йому і даю печення, чи щось інше. Не дозволяю, щоб одною рукою копирсався в піску, а іншою тримав їжу.
     
  7. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Сьогодні мала прикол на цю тему.
    Поїхали ми з чоловіком і з Катрунчиком на базар, доця у візку....бавиться іграшкою, а ми з Павлом ходимо по рядах, тут в неї з рук падає іграшка і пропавець з одного магазину каже - "Ой в неї впала іграшка", я підняла, стряхла від піску...І тут спостерігаю реакцію продавщиці:eek::eek::eek: стурбований тон - "Вона її до рота бере":eek:, а я - "та хай, то ж не у болото впала іграшка та й на подвір`ї біля хати, вона ще й не таке гризе"...далі розмова була завершена лише виразом обличчя тої жіночки :8::8::8:

    Нічого поганого не бачу в тому, щоб дитина продовжувала бавитися тою іграшкою, мій гарбузик лиш починає пізнавати світ на 4-ньках, а коли на 2-ох буде, то що буду бігати з спиртом за ним :)
     
  8. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    моя така сама була)) та і зараз є, буває ще в парку тягне до рота палку чи листки (коли бавиться, що то її їжа). Ні разу не мала ні стоматиту, ні інших зараз- з дитинства знайома з усіма бактеріями)))
     
  9. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    кашмар, ти шо? наступного разу обов*язково бігти додому шоразу шоб мити ручки
     
  10. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    мать,ти шо! А арсенал в рюкзаку з вологими антибактеріальними серветками і пляшкою води разом з перекисю і спиртом нашо?:lol:
     
  11. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    і шоб кожен кавальчик яблучка обмотаний окремою серветочкою
    і рікавички, шоб печенько дати;)
     
  12. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    про себе читаю! :girl_blum: Тільки в мене серветки окремо звичайні і антибактеріальні. І спирту не ношу. Во!
    не знаю, все дорбе в міру. Краще вже в болото...
    І не розумію, чого тішитися коли дитина бере брудне до рота? Ви ж такого з собою не робите, пра?
     
  13. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    А ми от сьогодні ішли на прогулянку і вологі серветки забули. Малий вимацав руками всю землю і пісок на майданчику, а потім я спохватилася, що рук витерти нема чим. Думаю, зараз куплю по дорозі серветки і повитираю, але тут дивлюсь, а дитина вже руки в роті тримає. І що було робити, свідомість на місці з переляку втрачати, чи як?:rofl:
     
  14. Зануда

    Зануда Well-Known Member

  15. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Бруду я там не бачила, кажу, що від побаченого оком бруду стрясла іграшку....а бактерії - вони і на стерильних предметах живуть і ще, поки невідомо, які бактерії шкідливіші "чисті" чи "брудні".
    Не розумію, що ж тут такого страшного? Бачу тема дуже актуальна....
     
  16. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ту нема ніц стращного, просто є різні мами. одним не страшно обструсити і дати дитині іграшку (якшо вона звичайно не в громадському туалеті в унітаз впала)) інші мами того не приймають. всі мами різні і всі вибирають як поводитись в такій ситуації
     
  17. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Я спочатку "блюділа" чистоту: старалась не давати якихось брудних речей, мила часто руки. Але як малий почав бігати, то я на майже все очі закриваю. Звісно, стараюсь не давати в рот брати щось з вулиці, але малий постійно десь пісок в рота та й вхопить. Та і нереально від того вберегти, хіба руки зв"язати)))) Тому про те, щоб не дати іграшку, яка впала на землю, навіть не задумаюсь - струшу і все. Хіба в калюжу впаде, тоді не даю. Але серветки ношу, і в кінці гульок руки витираю, або після пісочниці. Зато мої родичі всі з того холодні. Типу кажуть, що поки не порозумнішає, тре возити і не пускати на майданчик, аби не наївся чогось)
     
  18. manka

    manka Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ага, а ще краще вдома за склом тримати :girl_haha:
     
  19. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Ага, цікаво, як він має "порозумнішати", якщо йому не давати цього робити:) Отак берегти-берегти, а потім дитьо як пуститься "во всє тяжкіє", як прийде додому весь в болоті (ну бо ж цікаво з дітками скакати по калюжах і в кого більші бризки вийдуть:)), о тоді родичі за серце схопляться, і будуть казати, чого ж не пускали його відразу до пісочку, до діток, тоді б не був таким "диким" (знаєм ми таких).
     
  20. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Ну моя тітка мою двоюрідну сестру до 2 років в візку возила і не випускала ніде. Коли вже можна було більш-менш пояснити, що це "кака" чи "гидло", то пускала, але в пісок пустила десь значно пізніше... типу в 2 роки можна ходити по парку, в 4 в пісок :) А я циганка якась, бо мій піском обсипається в рік)