Чому ми не їмо полуниці?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Donner, 15 Лютий 2011.

  1. Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    коментар:А яка різниця? Були поляки - ми їли "трускавки", прийшли москалі - досі їмо "клубніку". Полуниця напевно нам не йде По-суті оті, буцім галицькі словечка - то таки суржик, тільки польсько-львівсько-німецько-іврито-галицький.

    Чому ви кажете на Поляків-поляки, а на Росіян-москалі?
     
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    не правда, думаю люба мама хоче , аби її дитина говорила чистою мовою, своєю. А мене он денервує, коли поляки хочуть щось до нас сказати типу на нашій мові і говорять російською. Так, мене то злить, бо в Україні українська мова. І я не соромлюся то повторювати кожного разу і переправляти як то слово буде українською. Ми маємо відчувати гордість за свою мову і мусимо її оберігати. Ну так виходить , що в основному оберігати її треба від російського впливу.

    заперечу. Особисто мені до росіян взагалі нема ніякого діла, але власне до росіян, котрі живуть в Росії. Моя бабця покійна з Сибіру походить, я там родину маю, але мені обідно, коли людина називає себе українцем на російській мові. Мені то незрозуміло.
     
  3. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    а до росіян які живуть в Україні? а до армян?євреїв?


    А що саме не зрозуміло?
    В мене батьки народились і виросли в місцевості, де розмовляють російською, вже тридцять років живуть у львові, чудово знайють укр. мову, але з якої радості між собою вони мають розмовляти ураїнською?
     
  4. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    мені колись тут на форумі пояснили що полонізми то діалект , він збагачує мову, о!
     
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    якщо вони себе вважають росіянами, армянами, євреями, то звичайно, що рідна мова для них їхня.
    тільки між собою? Я то бачила, коли пішла в десятирічку вчитися , в мому класі більшість була російськомовних львів'ян Я вже писала тут десь-якщо я стояла розмовляла з кимось з них, ми розмовляли українською мовою, але якщо до нас долучався третй співрозмовний, російськомовний, автоматом вони переходили на російську мову, ігноруючи то, що я в тій розмові лишилася.
     
  6. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Та звичайно що для них рідна російська, армянська... але я хіба це питалась?


    От мені конкретно цікавть Ваше ставалення до росіян( і не тільки), які живуть в Україні, бо з попереднього Вашого ж дописа скаладється враження, що ті що в росіі мене не цікавлять, а от ті що в Україні...? от і цікаво, що з тими меншинами,які проживають на теритрорії Укр.?


    мі собою, з дітьма, онуками, друзями...а що?
     
  7. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    ну іх стало більше то вони собі перейшли на звичну для них мову, ви ж її теж чудово розумієте. Думаю нема нічого страшного.
     
  8. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Я так зрозуміла, що росіяни в Росії - то собі окрема тема...А от ті, що тут - до них є діло. Але ж це природньо! Мені також абсолютно байдуже що і як говорять в Росії росіяни, але не все одно, що і як говорять в Україні. Чому? Бо чомусь таки частіше зустрічаються випадки зневажання саме рідної, української мови.

    Приклад: влітку мала гостей з Англії, ну і один німець був. Ми записались в екскурсійну групу на Золоту підкову. Так як іноземців було всього лиш троє, то платити за нгаломовного гіда було мені задорого - тож я з коліжанкою вирішила просто по ходу їм перекладати. Ну а мова екскурсії - українська.

    Яке було моє здивування і чесно -роздратування, коли на початку екскурсії ексурсовод так раптом заявляє, що так як виявились в автобусі "гості з Росії", то буде говорити російскьою. Ну нормально? По-перше навіть "для галочки" решту більшу частину публіки не спиталась, чи ми не проти. По-друге, бач англійською - то додатковий сервіс, а російською-на автоматі і вже українською вийшло як додатковий сервіс. Чесно, якби не гості, перед якими було незручно, я би попросила гроші назад і вийшла. Бо такого хамства і неповаги до УКРАЇНЦІВ не варто терпіти. Ну і ремарка: такою "російською", якою говорила наша екскурсовод, я би просто повстидалась говорити.

    І висновок: мені також НЕ ОДНАКОВО до росіян, що є тут, на Україні. Тому що вони є частиною нашого життя і я сподіваюсь від них поваги і відповідного ставлення. Сама, признаюсь, маю також упередження. Але завжди стараюся відокремити свої власні мухи від конкретних ситуацій і людей. Я то "з"їм" "хохла" і не скажу у відповідь "кацап", але намотаю на вус. Але в мене також є багато друзів, що говорять російською - від того гіршими вони аж ніяк не стають, звісно :), говоримо кожен по-своєму і всі всіх розуміють.

    До слова,

    - вірменська.
     
  9. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?



    Ваш приклад показує якраз неповагу до рідної української з української сторони, причому там ті росіяни...А Ви кажете




    дякую:)
     
  10. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Ага..і по темі :). Ми кажемо "полуниці" і "трускавки", хоча таки частіше "полуниці" ("трускавки" - то більше дурачимось, от як з ніком :)). А "клубніку" викорінили ;)

    ---------- Додано в 13:52 ---------- Попередній допис був написаний в 13:49 ----------

    Ну так. Приклад я вибрала не дуже вдалий :), просто воно мені засіло з такого найгострішого. Я ще б так сказала: росіяни росіянами, але оті недо-росіяни-недо-українці......то окрема історія. Ну але суть в тому, що я дуже добре зрозуміла, що казала Вітторія: росіяни в Росії, французи у Франції, австрійці в Австрії....все ок. А весь той нарід у нас на нашій землі - то вже нас стосується. І це правильно.
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    так-так, тільки чого я маю їх розуміти? ;) Для мене це вияв зневаги, бо чомусь в країні, де мова рідна українська, я маю підлаштовуватися під тих, хто говорить іноземною мовою А я егоїстка, хочу , щоби вони підлаштовувалися в даному випадку під мене, бо інакше так ми топчемо нашу мову, зневажаємо, підстроюємося під когось. Сумно направду...

    ---------- Додано в 12:07 ---------- Попередній допис був написаний в 12:01 ----------

    люди добрі, та я ж вже пояснила У мене бабця росіянка, тому я ніякої злоби просто не можу відчувати. Але коли людина рве на собі сорочку і доказує, що є українцем, при тому розмовляючи на російській мові, для мене то дивно. Так, то мої особисті мухи, я згідна. Але я не розумію трохи того-народитися тут в Україні і говорити російською. І та проблема буде тривати доти, доки молоде покоління не зрозуміє проблеми і не почне викорінювати іноземну мову зі свого життя.
     
  12. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Бо поляки на нас кажуть - українці, а росіяни- хохли))))
     
  13. Kayla

    Kayla Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    ооооооо,тааааак. поляки просто на нас моляться:girl_haha:. і в мене, і в мого чоловіка на попередніх роботах було керівництво - поляки. так як вони нас зневажають, то ще треба пошукати такого "москаля". при чому, ми обидвоє працюємо в офісі, на керівних посадах. так от вони постійно казали, що ми українці - ліниві, ми постійно брешемо, крадемо, постійно всіх перевіряли. а щодо оцього "крадуть" - по просто був повний :8:. При чому, платили людям рядовим по 1300 грн зарплати. ну то таке. що в одних, що в других представників нації є різні люди. але мене особисто просто обурює, коли "коліжанка з філіжанкою" - це нормально, бо це польський полонізм, а все, що російське - прямо тьфу-тьфу, від лихого. давайте вже якщо все біле, то біле, а якщо чорне - то чорне. але все.
     
  14. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    якщо вони українці по національності, то чому ні?

    ---------- Додано в 13:52 ---------- Попередній допис був написаний в 13:51 ----------

    бо нема українців, які добровільно вибирають основною мовою польську, а от російською говорять наліво і направо)
     
  15. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    На жаль, наша нація у дуже багатьох країнах світу набула не дуже хорошої репутації. До нас ставляться з недовірою. Знаю з конкретного прикладу своєї сестри, яка працюючи деякий час на Канарах, зіткнулась з тим, що їй відмовляли в оренді квартири, коли господарі дізнались, що вона не німкеня (бо працює на німецьку фірму), а українка. Тільки переговори її іспанської колеги з господарями переконали їх квартиру таки здати. Сестрі було дуже неприємно...

    Вважаю, що нацменшини (росіяни, поляки, татари і т.д.) мають повне право і розмовляти у сім"ї і з друзями на рідній мові, і відвідувати школи, де викладають їх мовою. Але ж щоб комфортно проживати у нашому суспільстві, їм слід знати державну мову, як інакше?

    Я не чула, напр., у Львові, щоб польською звертались у магазинах, маршрутках і т.п. поляки, які проживають тут, а російська - на кожному кроці.

    Мене недавно приголомшила колега фразою, що взагалі-то це є таке правило етикету при розмові з російськомовною людиною переходити з української на російську. Я випала! Кажу до неї: та з чого ж ти таке взяла??? А вона: так у нас було на попер.роботі, тому що одесити з головного офісу нас не розуміли...

    Звичайно, справа кожного, чи працювати на фірмі, де тебе змушують з колегами-українцями розмовляти іноземною мовою, але такого правила етикету я щось не знаю. А чому б в такому випадку не переходити на інтернаціональну англійську? Чому саме російська? І чому вважається, що абсолютно кожен українець має знати і розуміти російську мову?
     
  16. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    не смішіть....ви бували за Городком? Мостиська наприклад, нам не просто полонізми... там чистісінька польська мова , я то слухала слухала ну думаю може поляки в магазин зайшли. Та яке, витягає дівчина паспорт український і ксерить, до всіх продавців на польській мові говорить, зайшов якись хлопець вона до нього на українській...то певно і дівчину заставляють і тих продавців говорити по польськи...бідні, знають же українську а змушені. і головне поки ми росли ще, ну бували польські слова, але зараз чогось просто капець там.
     
  17. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    це ж особливість цього регіону, прикордонних територій. У Львові такого немає.
    Тут говоримо трохи про інше.
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    я чому то написала...я ж з того регiону... i нiчого мене та особливiсть аж нiяк не змусила пшекати...
    зараз Львiв розвиваэться туристично.. купа людей приiжаэ i говорити про те що почули в маршрутцi не доцiльно, людина чужа i яким боком вона до укр мови маэ вiдношення не вiдомо.
     
  19. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    ну та так, ви поїдьте в Закарпаття - там 80% розмовляють угорською мовою, всі вивіски якщо не угорською, то двома мовами, де українською буде написано після угорської.
     
  20. status quo

    status quo New Member

    Відповідь: Чому ми не їмо полуниці?

    Может ещё всех в концлагеря поместите?
    Вы не забыли ,что в Украине есть ещё недо- татары , недо-греки, недо-болгары, недо-венгры и ещё несколько десятков национальностей))))