Цукровий діабет, це спосіб життя чи вирок?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Hermi, 13 Квітень 2012.

  1. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    То не виглядає як страшилка :). Але я сама починаю замислюватись над цим питанням щодо цукрів.. Все життя, як показують аналізи, цукор в порядку, біля нижніх меж. Але невідомо як поведе себе організм під час чергових стресів, враховуючи, що мені більше смакує солодке, ніж мясне...
    Якщо в мене мама захворіла в 12 років, то було дуже неясно, звідки хвороба взялась. А вже бабуля (мама мами) захворіла в 42. І от є над чим подумати: харчування, режим, навантаження, обстеження.
    Ще таке питання на рахунок інсуліну: в Україні його видають, є якісь держ.програми чи по страховці? Якої він якості? Мамі передає подруга з Росії вже років 10 (подруга має діабет, але останні роки на таблетках, а інсулін, який "положено" видавати - переправляє в Україну). В якості та зручності російського сумнівів не було.
     
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Лиш зараз побачила в своіх паперах з виписки, що мені побрали аналіз на глікований гемоглубін ще на початку мого перебування в лікарні, тобто 3 го листопада. І результат 5,3. А я все хотіла здати знову, бо в вересні був 6,2 і я трохи занервувала, бо то вже було вище норми..
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Розтолкуйте мені будь ласка про рівень цукру після їжі. Я вже стільки перечитала з різних джерел, але все одно одностайності нема.
    Для здорової людини цукор після їжі має бути до 5,5 так? А для трохи хворої? Норма після їжі до 7,4?
    І ще цікавить такий момент, оте "після їжі". Якщо я, умовно, в 10:00 поїла то найвищим показник цукру буде коли? Через пару секунд після прийому чи через півгодини чи через тих рекомендованих 2 години? Цього ніяк второпати не можу.

    Я зараз лікуюсь, "дієтуюсь" (дотримуюсь дієти), трохи спорту більше і все одно не ідеально(( От вчора і сьогодні цукор гуд в першій половині дня (5,1-5,7), а після 16:00-19:00 був 8,1-9,6 і це після вживання тих продуктів які цукор не конче піднімають (телятина, квашена, тушена капуста, сир). wtf? :girl_cray:
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  4. Raven

    Raven Мама малятка

    @aknytsU, якщо завжди після обіду вищі показники, то ще є така штука як біоритм. Ви міряєте перед їжею і за годину після?
     
  5. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Зараз пошукаю, дякую.
    Перед їжею зранку міряю. Після їжі зазвичай десь за дві години. Мене власне цікавить коли той показник найвищий: зразу за хвилину-дві після того як з'їла чи за дві години.
     
  6. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Я не спеціаліст, але за хвилину - дві після їжі ще нічого в кров не попаде, хіба би Ви випили чистої глюкози на пустий шлунок кілька ампул, або ж вкололи до вени. Травлення - процес , що має деяку тривалість...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ні. Там по годинах, ну і залежно що і скільки з'їджено
    --- дописи об"єднано, 28 Грудень 2017 ---
    біоритм, індивідуальна реакція на продукти (перший підозрюваний - сир). Але мушу Вас похвалити, бо при складній ситуації і фактично ще етапі дослідження стану та формування дієти-режиму, у Вас цукор до 10. Це круто, справді
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Raven

    Raven Мама малятка

    За годину-дві.
    О власне. В @aknytsU порушений вуглеводневий обмін, то така реакція може бути. Я б докладніше в лікаря попитала.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Це ті слова, які мені ніхто не казав досі... Дякую! Ви дуже тонко відчули що мені треба почути. Дякую за підтримку!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Баян Баян x 1
  10. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Дівчатка, прошу допомоги.
    Порадьте, будь-ласка, ресурси, звідки можна роздрукувати пам"ятки для хворого набутим діабетом 2-го типу.
    Є людина, яка не хоче напрягатися + доступу до інформаційних ресурсів нема, але організм вже страждає.
    Хочеться допомогти, хоча б інформаційно.
     
  11. Raven

    Raven Мама малятка

    ті пам"ятки не допоможуть, бо ляжуть в дальню шуфлядку
    є діабет орг, то українська спілка, є ще форуми російські типу діабет ру, їх є кілька ,там багато інформації
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  12. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ресурси навряд чи поможуть, щоб щось робити - треба стимул. Коли в мами діагностували діабет, вона досить пофігістично до того віднеслась, хоч і читала багато в інтернеті (але то більше з цікавості, а ніж з бажання щось робити). Було таке, та що то таке той цукровий діабет, пити таблетки і все буде добре. Гарний стимулом став випадок в лікарні, коли вона побачила, до чого може призвести халатне ставлення до хвороби, лише після того моя мама почала активно вивчати себе і шукати вихід.
     
    • Корисно Корисно x 1
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Зробила я тест з 75 г глюкози. Натще 5.5, хм... Норма, до 5,5, а в Україні скільки? А по двох годинах 6,4 , норма до 9,3 :girl_dance:. Фух, можна трохи видихнути, а то воно мені так сиділо трохи на голові..
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Норма з пальця - до 5,8, з вени - до 6,1.
    Через дві години в нас норма (як мені пояснювали) до 7,4
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в державних до 5.5, в приватних з пальця до 5.8 - 6.6
    фактично, до 6.7.
    Від 6.7 до 7.4 - стан, що потребує контролю, більше 7.4 - додаткові аналізи для постановки діагнозу "діабет"

    в мене перший ГТТ після Сергійка (у вагітність яким мала підвищений цукор) був ідентичний
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну бач в Польщі своі норми. Натще тут ніби до 5,5 (100), хоча лікарі кажуть, що власне норма занижена. А от дві години по до 9,3, це 140 по польських
    Дивно, це виходить 120 (6,7) це досить мало після глюкози. Вагітним по жвох годинах по глюкозі норма до 153 навіть . А вже просто людям ггг до 140
    А як потім? Мене той натще хвилює. Високуватий..
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    потім дуже довго було 5-5.3. І з дієтами, і без дієт, і хоч вбийся. Але з дієтами я зав'язала після одного випадку, коли перед одним з контрольних аналізів (9 міс малому) кілька днів майже на самих білкАх сиділа - і ледь дійшла до лабораторії, а цукор був 3.1 - після аналізу я чула, що от-от зомлію. То вже трохи занадто було.
    з вагітністю Вірусею цукор натще був у мене 5.0, то я перед ГТТ дуже пильнувалась кілька днів і тест був в нормі для вагітних.
    Після її народження якось знов навколо 5 цукор натще був, 4.8-5.3. Підчас вагітності 4.5-5.0 натще без всяких дієт. При постановці на облік 5.0, враховуючи розміри попередніх дітей і мою "аномальну прибавку ваги" - сказали, що дуже ризикові цифри. Здала ГТТ - 4.4, за 2 години після глюкози 5.5. Сама приємно здивована.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мене нещодавно ледь не трафив шляк :) я попросила в свекра дозволу скористатись його глюкометром, і випадково щось там натиснула - перемкнула одиниці вимірювання. Це було серед дня, але не одразу після їжі. "рандомна проба" чи як правильно називається, загалом норма до 6.7. І тут мені на екрані вибиває 100 (я прочитала як 10.0), аж ноги підкосились. І аж коли побачила, що крапочки нема в результаті, то одразу згадала Вас і Ваші дописи про аналізи-результати саме в таких цифрах, двозначно-тризначних. І трохи попустило. Але руки так трусились, що ледь назад змогла виставити ті мілімолі :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Пройшли мої три місяці лікування. Ну то швидше була дієта+навантаження фізичні. Таблетки приймаю по 1/4 або по 1/2 двічі/тричі на день Глюкофаж доза 500.
    Глікований зменшився суттєво, але показники с-пептиду і інсуліну теж знизились, а то вже погано((
    Глікований гемоглобін був 9,2 став 6,4.
    С-пептид був 1,36 став 1,24
    Інсулін був 8,9 став 7,6.
    З однієї сторони добре, що глікований внормовується, але ж підшлункова таки зношується((
    Я піду на тижні до своєї лікарки (Сандурська), та вона ще на початку лікування говорила, що якщо с-пептид зменшуватиметься, то треба колоти інсулін. Я б ще хотіла з кимось проконсультуватись. Страшно. Дуже. То ж вже як "підсів на голку" з неї не злізеш...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дуже круто! Ви молодчина
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1