Де би посповідатися?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем rododendronia, 26 Березень 2010.

  1. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Нам перед шлюбом отець сказав обов"язково висповідатись і причаститись в тій церкві, де будем шлюб брати. Я дуже переживала, бо не сповідалась десь років 15, а чоловік взагалі ще ніколи не сповідався. Ми прийшли на Службу, мене аж трусило всю, я не знала з чого починати і якби щось не забути, але наш отець сам мені допоміг і хоч сповідь тривала не більше 10 хв., але мені так покотились сльози, що я не можу вам передати, мене просто аж розривало.... не можу пояснити чому. Бабки почали шушкатись, але мені було все рівно, я відчула таку легкість, яку вже давно не відчувала, тепер ми будемо частіше сповідатись) І чоловік мій сказав, що навіть і подумати не міг на скільки стало на душі легше)
     
  2. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    УГКЦ допускає причастя впродовж місяця після сповіді, за умови - відсутності важкого гріха.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Strochka, дасте посилання на офіційне джерело щодо цього?
     
  4. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    священники, які оголошують це перед причастям!
    але якшо хочете, то перечитайте:
    http://dyvensvit.org/blogs/4804.html
    http://dyvensvit.org/articles/8073.html
    http://www.kyrios.org.ua/forum/balachka/811-skilki-raziv-treba-prichaschatisja.html
    ви вперше про це чуєте? до якої конфесії ви належите?
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    До греко-католицької.
    Почитала лінки. Вони про користь Сповіді та Причастя радше.
    За одним сказано "принаймні" раз у місяць. І це дійсно рекомендація багатьох священиків, однак офіційна позиція Церкви - обов'язково сповідатися раз в році, а до Причастя приступати, якщо не відчуваємо за собою тяжких гріхів. А чи людина піде до наступної Сповіді через тиждень, місяць чи три місяці, то вже не має такого суттєвого значення, бо для того людина й має совість, розум та серце, аби відчувати й розуміти, що їй треба, особливо, якщо приступає до Сповіді регулярно.

    Я тому й попросила цитування на офіційні джерела, наприклад той же Катехизм.
    У Катехизмі УГКЦ нема вказаного мінімуму, просто сказано, що нагодою до Сповіді можуть бути пости в нашій Церкві і що часта Сповідь покращує рівень духовного життя.
     
  6. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Де би посповідатися?

    я не погоджуюсь, цю позицію кожен розглядає, як йому вигідно для себе, бо дійсно нема прописаних правил, законів, коли і як сповідатися, все залежить від бажання людини, Бог їй дав свобідну волю і розум для того, але Бог хоче бути завжди з нами і тому чекає нас у Причасті, щоденно!!!
    А для людей, які далекі від причастя, сповіді, літургії і є ця позиція Церкви - обов'язково сповідатися раз в році, тому що вони знають, що повинні на Паску посповідатись і йдуть зі страху перед Богом, хто з обов'язку і відповідно наступний раз через рік знову перед паскою, як в анекдоті, "Коли не прийду до цекрви - завжди світять паску". А практикуючий християн іде до Причастя кожен раз як на літургії чи це кожен день, чи кожної неділі, відповідно сповідається як чує серцем і це явно не раз у рік!!!
    І з практики - чим рідше ти сповідаєшся - тим менше серце відчуває щоденні гріхи відповіддно віддаляєшся від Бога, хоча Бог добрий, він чекає нас щоденно у причасті сповіді, але нам простіше сидіти за комп'ютером і про це говорити, про позиції церкви. на прикладі ще скажу - То то саме що з чоловіком один раз на рік мати інтим і достатньо, а любити його на відстані, на словах, він ж мене любить, мій чоловік він почекає рік.
    Не хотіла нікого образити, просто висловила свою думку!
     
  7. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Ви дали відповідь на своє запитання, ви все файно самі знаєте :girl_yes:! Навіщо запитуєте:confused:
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    З чим? З офіційною позицією Церкви? Не погоджуйтеся собі, це не заперечує факту її існування.
     
  9. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    ---------- Додано в 13:05 ---------- Попередній допис був написаний в 13:04 ----------

    [/COLOR]
    не заперечує, але позиція церкви мін. раз в рік, але й справді - кожен трактує її по своєму. Хочу звернути увагу на те, що такі святі тайни як Сповідь і Причастя не слід переносити в площину "нормативів"-коли, скільки, як часто - це необхідно робити за покликом душі.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    От власне! А окремі священики ставлять норматив - до місяця часу.

    Порівняння Сповіді з інтимом некоректне як мінімум. Я би швидше Причастя порівнювала з інтимом, якщо вже хочеться такого порівняння.
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Погоджуюсь. Якесь геть недоречне порівняння. Чоловік, то чоловік, а Бог, то Бог. Бог завжди повинен стояти на першому місці, вище від чоловіка чи дітей. Але я б сказала, що перебувати в духовній близькості з Богом набагато важливіше ніж перебувати в інтимній близькості з чоловіком. Ба... для мене особисто духовна близкість з чоловіком важливіша тілесної. Хоч тілесна також важлива, але якщо з певних причин фізична близкість неможлива то духовна повинна бути присутня. Тому, я розумію, що певні люди через хворобу не можуть приступати до Святих Таїн щодня, часами навіть і що-тижня не можуть. Але хто прагне, той буде старатись не переривати духовного зв’язку із своїм творцем. Наскільки знаю, що отці можуть прийти до шпиталю чи додому, при потребі, саме аби людина не залишалась без Пресвятої Євхаристії.

    Написала багато, але мені просто не сподобалось порівняння інтиму і духовної єдності. Якось воно мені не тотожно-замінне.

    ---------- Додано в 16:02 ---------- Попередній допис був написаний в 15:58 ----------

    Тому, що ваш допис читають не лишень ті хто знає, а щей ті хто цікавиться. І тоді виходить так, що місяць ходжу а далі вже ні. Отже навіть до свята Зіслання Святого Духа не "дотягне" людина яка висповідалась тиждень або два перед святом Пасхи.
     
  12. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Я думаю, що ті хто не знають- спитаються, а ще краще це зробити в отця! А "просто так" перепитувати не розумію мотиву? Щось я вашого допису зовсім не зрозуміла -
     
  13. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    я наприклад цікавлюсь, бо реально до сповіді не ходжу, "сповідаюсь віч-на-віч" в церкві(якщо так можна описати), але коли я це роблю, то в цю розмову, благання...вкладаю набагато більше, ніж коли совідаюсь, бо тоді я маю багато часу для розважання різних речей, тому мене і цікавило чи можна причасщатись чи ні?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Без реальної Сповіді?
     
  15. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    так без реальної
     
  16. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    після реальної сповіді!
     
  17. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    чому я про це питаюсь, бо зауважила, що в церкві св. Антонія причащались ті, що не були на сповіді у священника
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    а звідки ви це знаєте? Чи до причастя тільки одразу по сповіді? Я останній раз сповідалася в четвер, а до причастя в неділю йшла.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Де би посповідатися?

    Я би радила вам піти просто поговорити зі священиком, бо форум - це не найкраще місце для таких особистих питань.
    Якщо ви хочете приступати до Причастя в церкві, то Сповідь мусить бути, хоч час від часу. І якщо ви маєте такий добрий і щирий приватний іспит совісті, то Сповідь тоді є просто останньою крапкою у вашому покаянні. Називати то "сповідь віч-на-віч" некоректно, бо це не є Сповіддю.
    Я розумію, чому ви так емоційно пишете. Коли знаєш, що є добре, дуже хочеться, щоби всі то знали й мали. Але так не завжди буває.
    Господь є з нами завжди, причащаємося ми чи ні, Він завжди з нами, то ми від Нього відвертаємося. І Причастя потрібне не Богові, а нам. Щодо щоденно є різні думки, кажуть, що як людина щоденно причащається, то часом варто попостити без Причастя трохи.
    Часта Сповідь - це не завжди добре. І вона нічого не гарантує. І якщо хтось сповідається рідше, то не значить, що він чи вона приступає до Причастя з тяжким гріхом. Встановлювати мінімуми невдячна справа.
    У нашій Церкві нема обов'язку сповідатися перед кожним Причастям.
     
  20. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Де би посповідатися?

    можливо, погоджуюсь, не подумала.... я не заперечую, а зауважила бо просто ми з тою людиною зайшли одночасно і практично він постійно був в полі мого зору

    ---------- Додано в 23:44 ---------- Попередній допис був написаний в 23:41 ----------

    не можу доступно підібрати відповідні слова, щоб правельно мене зрозуміли. Аля дякую всім за допомогу і реально кожен трактує по свому і все це різне тому в певних питаннях каша

    дякую