Деформація ніжок. Дисплазія

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Natinka, 16 Березень 2010.

  1. Setka

    Setka Мамулька непосидок

    Не знаю чи сюди, але питання про те для чого потрібно розводити ніжки в дитинки? І вони мають розходитись так ніби аж лягати в сторони?
     
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    У малого теж плосковальгусна постановка ніжок, і це я бачу спадкова схильність, бо у свекрухи такі ноги, і у чоловіка трішки теж. Консультувалась з хуріром, крім спец взуття ( але у нас для плосковальгусних ніжок) рекомендован був масаж. Так от хочу сказати що взуття малий вдома носить не завжди, ну, якщо по чесному. Але після 10 массажиків я реально бачу еффект навіть по походці, по тому як він бігає, по формі ніжок яко можна так сказати. Ну і у нас в зимовому взуття спеціальна устилочка роблена під замовленя, так само як і сандаліки для дому робились під замовлення. Взуття у нас з Ортотопу, до речі на загальному фоні в них досить непогані модельки взуття.
    Але власне моє враження, що взуття допомагає закріпити еффект від вправ, але само по собі не устраняє проблему. Ми вправи вдома робимо, ну і масажик був, ще потім хочу 10 разів зробити на ніжки.
    --- дописи об"єднано, 23 Лютий 2015 ---
    а у нас плоскостопості вродженої немає, але вальгус трішки дава плоскостопість оскільки свод стопи добре не тримався і стопа занадто притискалась.
    --- дописи об"єднано, 23 Лютий 2015 ---
    у запущених випадках ні, але якщо на початках це зловити, можна виправити. Крім того посилити і укріпити мьязи ніг, стопи, і вже ступні і ніжки не будуть так розїзжатись.
     
    Останнє редагування: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    вот власне, я думала що це спадкове і неминуче, особливо дивлячись на свекруху і чоловіка, і страшенно засмутилась коли у малого побачила аналогічну проблему. І тільки хірург мені прояснила що виявляється якби свекрухою і моїм чоловіком в дитинстві більше займались і приділили увагу цій проблемі, вона могла б бути не так виражена. або взагалі непомітна, але мабуть вони вважали це також спадковим і не впливаючим на якість життя. А я як уявлю свого малого з такими ногами у дорослому віці... мені аж недобре (((
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Magnolia

    Magnolia Active Member

    Поділіться, будь ласка, вправами, які Ви робите.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    ходим на ципочках, на пьяточках, на внутрішньому боці стопи, на зовнішньому, від положення просто стоячи на підлозі рівною ступнею - на пальчиках піднімаємось і опускаємось ( суть - натренувати мьязи стопи). Добре ходити по нерівній поверхні, босим, але у нас всюди ідеальна підлога тому з цим складніше. А ще розсипати пачку фломастериків і і піднісмати кожен з них пальчиками ноги, захоплювати і піднімати.

    Можливо є ще щось, але ми наразі так займаємось
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  6. Дівчата поділіться досвідом хто вилікував або зараз лікує дисплазію КС. Також подумаю про мануальне лікування так як мала в тій шині Кошеля так мучиться. В нас дисплазія лівого КС середньої важкості, нам зараз два місяці, Попик вчепив шину, через два тиждні піду до нього на огляд.
     
  7. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    В моєї малої була дисплазія, яку діагностували аж після пів року дитини, коротко скажу так лікування є довгим і важким морально, ми носили шину пів року. Але так як ви почали лікування швидше то думаю скоріше закінчите. І на рахунок мануала, якщо немає вивиху, підвивиху то можете звернутися.
     
  8. Дякую за відповідь. У кого Ви лікувалися? У мене в дитинстві був двосторонній вивих КС і я розумію важливість лікування але багато чула про лікування масажем при легших станах. Попик чомусь призначив шину, казав стременці не треба бо ноги добре розводяться. Наша дисплазія взагалі не візуалізувалася, при огляді лікарі її не бачили, тільки УЗД. Цікавить досвід лікування масажем та ім'я лікаря.
     
  9. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ми лікувались у Кузницького І.Ф., але якщо у вас легший стан пробуйте масажі, хоча про Попика чула хороші відгуки, не думаю, що просто так назначив шину. Масажиста нажаль не маю кого порадити, єдине в три місяці зробіть ренген і тоді побачите реальну картину. В нас також ножки розводилися добре, ніхто з лікарів нічого не зауважив спочатку, це я сама почула у суглобі нехарактерний хруст. Терпіння вам, тримайтеся.
     
  10. Ми вже по трішки привикаємо до нашої шини. Напевно Попик призначив шину , а не стременці тому, що кращий ефект (хоча шина дуже сковує дитину :girl_cray:). Скільки часу ви прививали до шини і скільки носили протягом доби?
     
  11. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Привикли десь за дні чотири, носили цілодобово, але постійно на руках, вночі спала на мені, всяке бувало.
     
    • Креативно Креативно x 1
  12. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Поставили нам діагноз узд на орлика,дисплазія. Що скажите добре там узд працює, правильні діагнози ставлять, чи варто звернутись на огієнка ще на узд?там по запису чи жива черга?
    На орлика звертались до ортопеда Гнідець, з діагнозом дисплазія кулькового суглоба середньої важкості, призначив носити Кошлі... Як він вам як спеціаліст , толковий?
    --- дописи об"єднано, 3 Листопад 2015 ---
    при середній важкості масажі не помагають?
     
  13. Raven

    Raven Мама малятка

    .
    Там треба вже ножку фіксувати. Племінницю возили в охмадит.
     
  14. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    за місяць реально що пройде?
     
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    залежить яка, але масажі-фізкультуру треба час від часу і контролювати.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Може скажу щось не те(малому вже 5 і я починаю забувати)- а слінги і раннє плавання не той во во? Вони ж якраз в тому ділі файно рулять(якщо помилилась- вибачайте).
     
  17. Raven

    Raven Мама малятка

    5-ти річку в слінг не посадиш))). Власне основна маса вправ йде до правильного окостеннія суглобу і кошлі одягають навіть носячи в слінгу, племінниціі ще ніжку підгинали, може при інших формах можна обійтися і без тої шини в слінгу.
    Плавання хіба розслабляє добре м'яз, потрібно все в комплексі.
     
    Останнє редагування: 3 Листопад 2015
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Дехто в цій темі має знааааачно молодші лінійки)).
    --- дописи об"єднано, 3 Листопад 2015 ---
    Такого не чула від тих, хто виправляв слігами й плаванням. Згадати ще б хто то мені усе казав.
     
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Племінниці ще ніжку підгинали, щоб вище колінко було. Ми кмбінували). Були тяжкі пологи, мала дупкою йшла і плечі не пройшли.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    може не зовсім в тему, але напишу тут, Марічці зараз рік і 3,5 міс, ходить сама вже 2 місяці, але дуже незграбно, показала в поліклініці хірургу, каже, що є невелика о-подібна деформація, порадив взуття ортопедичне в твердою підошвою і задником фіксованим і масаж. Масаж будемо робити в поліклініці, питання от в чому, чи повинна я платити масажисту?