Депозит на освіту дитини

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Haidee, 13 Березень 2018.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене троє дітей з малою різницею у віці. Найстарша в першому класі і я почала задумуватися, як воно буде через 10 років, коли постане питання вищої освіти. Хочеться фінансово підтримати дітей в не такому й далекому майбутньому. Отже, практичне питання: чи пропонують банки (звісно, надійні банки) такі види депозитів, де можна щомісячно вносити певну суму на ім'я дитини, а по досягненні повноліття вона зможе сама розпоряджатися тими коштами для оплати навчання? Чи ще хтось таким цікавиться? Які суми, враховуючи інфляцію і тенденції в освіті, мінімально варто вкладати щомісяця? Давайте ділитися думками.
     
  2. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @Haidee я б в останньому світлі з банками швидше розглядала страхування . Здається в страхових бачила такі програми
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В нас останні 26 років банки в ненайкращому світлі))) і це навряд чи колись зміниться. Але мій чоловік, наприклад, не боїться тримати заощадження в банку. Я хіба невеликі. А що саме страхувати?
     
  4. Merry

    Merry Well-Known Member

    @Haidee , а як щодо банків за кордоном? Ніби надійніші.
     
  5. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    То є накопичувальне страхування
    http://www.metlife.ua/content/dam/a...pdf/booklets-and-brochures-2017/Education.pdf
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. marianast

    marianast Well-Known Member

    Приват. Умови треба уточнити, кума моїм малим такі відкрила, смимволічні)
    Я не вірю ні банками, ні страховим, особливо якщо мова йде про 10 років. В нас країна чудес. Не так давно мама була в ситуації коли збанкрутував надійний банк, в якому вона тримала не велику суму. Скажу вам, що це дуже дивне відчуття, майже нереальне, коли є той же банк, в ньому працівники, ті самі, на тих же місцях сидять, а грошей твоїх нема. От вони їх в тебе взяли, підписали десяток « надійних документів», а грошей нема, і відповідей теж.
    Закордон би розглядала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В нас були комедії з Надрою, Фінанси і Кредит, Діамант. Я це все розумію, як і те, що через 10 років не лише банків з таким іменем може не бути, але й багато чого іншого. Ну але якби хоч частину заощадити, все одно краще.

    Взагалі не маю уявлення, як працюють рахунки кордоном українських громадян. Буду вдячна за інформацію.
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    колись мої батьки отак виплачували страхові до мого 18-річчя. А потім все успішно так само накрилося ( добре, країна змінилася. Але де гарантія і зараз?) Крім того, зараз страхові компанії не менш ризкові, ніж банки. Як варіант- таки банк, але бодай у сусідній Польщі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а кредобанк. польський банк. може надійніший..
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Merry

    Merry Well-Known Member

    я теж не дуже в курсі, бо маємо такі відкриті на дітей свекрухою, яка там і проживає. Але чула що можна і громадянам України відкривати, треба тільки подати інформацію про такі рахунки у відповідні органи в Україні.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    • Інформативно Інформативно x 1
  12. marianast

    marianast Well-Known Member

    Я не думаю що це складно. Сама не цікавилася, але тітка подруги тримала гроші в Швейцарії) Цілком проста собі тітка, сума не захмарна. Вона померла, гроші за заповітом отримали без проблем
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Страхові є такі,що багато років вже працюють.тому можливо можна ї їх розглядати. знайома вже певно років 15 відкладає в Метлайф - страхування життя і щось типу як пенсійний вклад, щомісяця платить певну суму і потім коли буде на пенсії страхова платитиме їй пенсію,якось так.
    я сама якраз почала про це думати,добре що ви таку темку корисну створили:)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    А хтось бачив їхні відсотки за депозитами? За кордоном просто тримають гроші в банку і все. Там нічого на тому не заробиш.
    Так не обов"язково ж класти на 10 років. Можна ж по року укладати. І постійно поповняти. Просто для себе знати, що це на певні потреби. Часом ситуація міняється дуже швидко. Тому такі довготривалі не радила. Та й мені здається, що по них відсотки теж не найкращі. Банки ж теж переживають і страхуються від скачків.
     
  15. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Не всі банки хочуть відкривати карткові рахунки іноземцям. Зараз, бачила рекламу в якомусь банку спрощені умови відкриття.
    Карткові/поточгі рахунки в більшості випадків платні (від 5 злотих/місяць). А відсотки й справді смішні. Йде частина стала і частина змінна, яку визначаю банк(нацбанк), що кварталу. Недавно відкривали депозит на 3 місяці в РКО ВР , під 2% річних і то була, якась акція.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. shokoladochka

    shokoladochka Well-Known Member

    Ця тема стала дуже актуальною коли народилася дитина.

    1. Як мене вчили це відкладати 10% а ще краще 30% від кожного доходу. Куди відкладати це інше питання. І ще відкладати в трьох різних валютах (Гривня, Долар, Євро (фунт).

    2. Відкладати кошти в таке місце де ви їх не зможете взяти на якісь поточні витрати, покупки чи щось подібне. Також ці гроші потрібно, якимось чином вберегти від інфляції, тобто вони мають працювати (давати прибуток). Тут є два варіанти які я виділила для себе:

    - Банк ( депозит, грошей не заробимо але трішки доженемо інфляцію); Тримаю гроші в 3 банках не великі суми, в різних валютах.

    - Страхова компанія ( ризикове + накопичення). Це я вибрала для себе і довго це питання вивчала.

    3. Цінні папери, золото…і т.п.

    Я зрозуміла одне що ніхто не дає вам гарантій, що ваші гроші будуть захищені від інфляції ( не залежно від валюти). Банк це вроді і надійні і ні в нашій країні, в найкращому випадку ви повернете ті гроші, які зберігали без %. Страхові компанії також, тут потрібно вивчити їхню роботу на світовому ринку, переглянути рейтинги та їхню надійність. Звичайно я б не довірилася компанії Українській і тій яка на ринку світовому менше 100років (їх є безліч і Американські, Австрійські, Польська….і багато надійних) і аналогічно на рахунок банків.


    Не залежно, що ви виберете, я думаю потрібно вибирати кілька варіантів. Бо кожен з них це альтернатива. Я знаю що мене окрім мене самої ніхто не забезпечить, я не знаю чи буду здорова через 10 років і т.п…. Добавлю таку табличку для загально розуміння де і що можна отримати. (НПФ - недержавний пенсійний фонд)


    Скриншот 2018-03-23 12.10.20.png
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Про диверсифікацію.
    Я би все одно додала такий пункт, як банківське золото для довготривалої гарантії. З перспективою на пенсію... Не прикраси ( підуть тільки як лом, і в майбутньому може і ніхто їх носити не буде), а саме злитки. При існуючих технологіях, звичайно, якщо не винайдуть щось кардинально нове, золото завжди буде ліквідне, бо використовується в електроніці. Але потрібно розуміти, що це має бути "довга" інвестиція. Вчора купив і через рік продав - не спрацює, можна бути в мінусі. А від 30 років і до пенсії - я б задумалась, якщо є гроші, час від часу купувала злиточок. Але вряд чи тримала б у банку як депозит, скоріше в "банку" і закопати в надійному місці. Але координати щоб знав ще хтось надійний, бо всі ми на жаль смертні...
    Якось песимістично вийшло...
     
  18. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    золото не в банку зберігати нема сенсу. Якось подрузі подарували злиточок, то жоден банк не приймав, і лише один погоджувався, але лише з оцінкою того злитку.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Банк як прогорить, то вклади в золоті не знаю чи підлягають відшкодування фондом гарантування. Довга інвестиція "В скляну банку" - то я маю на увпзі зберегти хоч щось, всі валюти - це лише папірці, і невідомо , що буде в далекій перспективі. В середньостроковій - так. А на далеке майбутнє, на всяк випадок, - те золото потім не в банк , звичайно, здавати, а туди, де його купляють на переробку. Золото в довгостроковій перспективі, принаймі в новітній історії завжди дорожчало ( не беремо до уваги різких скачків туди- сюди).
    Колись казали, добра інвестиція - нерухомість. Але то треба мати трохи більше грошей - раз, попит змінюється - два, і стихійні лиха бувають руйнівної сили - три.
    А ще є цінні папери, облігації і т.п., але то теж треба пильнувати і розумітися на тому...
    А ще є ( не кидайтесь тапками) БІТКОЇНИ...
    А ще є люди, що живуть одним днем і не вірять в жодні заощадження. Але то певно хіба ті, що не мають дітей, бо хто їх має, все думає, як забезпечити їм старт і "путівку в життя." Дати вудочку - і навчання це добра інвестиція. І дівчата правильно задумуються про заощадження на освіту дітей, бо не факт, що потім будуть такі кошти.
    І таки так - яйця треба розкладати по різних корзинах.
    А то я тут зі своєю пенсією приперлась, а в самої діти малі і на навчання треба збирати. Тому і золото поки не купую :girl_haha:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. shokoladochka

    shokoladochka Well-Known Member

    тут ніяк не вбережете гроші від інфляції, крадіжки...також є ризики). Золото я б не купляла це все не так просто, як пишуть. І не всюди можна купити, та і не так просто продати. Це просто, як альтернатива якщо є гроші куди вкласти, щоб зберегти. Можна розглядати і нерухомість, але таку яка буде заробляти(на оренді). Але це якщо є гроші, щоб вкласти, а в даному випадку потрібно заощаджувати і збирати, щоб гроші приносили прибуток ( покрити хоч якось ту інфляцію). Варіанти є просто кожен для себе вибирає, що йому підходить. Кожен сам має подумати про себе і своїх рідних. Тут мало з пенсіями яка справа, а ще медична реформа..... тяжко нам всім буде.