Депресія, як побороти?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем iriwa, 3 Листопад 2016.

  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Не знаю як в Австрії, але в Німеччині всеодно здаються майже всі гормони-вітаміни приватно, бо це недоказова медицина (зв’язок їх з депресією і тд). Тому не важливо чи в лікаря просити направлення чи в лабораторії. Скрізь дуже дорого.

    Гермі, розкажу як в нас система працює, бо то справді треба знати. Спочатку треба втрапити до сімейного лікаря хоч якось. Два варіанти: або дуже висока температура, дзвоните і кажете, що «вмираєте» і тоді отримуєте зустріч швидко; або записуєтесь на звичайне обстеження (раз на рік кров здати, тощо) і чекаєте своєї зустрічі скільки треба (навіть і кілька місяців). Після першої зустрічі з лікарем ви стаєте клієнтом їхнім в наступну зустріч при потребі отримуєте швидко.
    Так само зробіть з гінекологом і стоматологом. Потім при нагальній потребі вже матимете своїх лікарів.

    Вимагайте направлення до психотерапевта. Кажіть сімейному всі-всі свої симптоми, не применшуйте нічого (можна навіть перебільшити, а вже психотерапевту розказати правду)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    В умови локдаун в жодну мед установу не зайдете без скерування чи запису, навіть приват. Що означає запис- в найкращому випадку через півроку. До всіх хороших спеціалістів треба чекати.
    В нас те ж саме. Сімейний лікар в мене хороший, але він проти різних обстежень . В нас ще бажано проходити медогляд кожного року, але це окремо від сімейного лікаря, він лише може аналізувати результат. Мій стан він розцюнює як результат стресів, погоди і зараз всі мають одні симптоми, оскільки я словянка і хочу це лікувати, а маю за його словами заспокоїтися, змінити обстановку і це мені допоможе.
     
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Hermi Мені спало на думку, що Ви ж можете приватно проконсультуватися в українського психіатра, який визначить ступінь важкості депресії, і в залежності від цього, чи є необхідність в антидепресантах. Психотерапія Вам в будь якому разі доступна.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  4. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Але якщо це банальний дефіцит вітаміну Д? А психотерапевт призначить непотрібні антидепресанти?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я от так читаю тут про закордонну медицину і я бачу певний зв'язок між "модою на антидепресанти" і системою медицини. Закордоном страховій медицині просто невигідно ретельно обстежити людину, щоб знайти причину, а простіше виписати пігулки. Якось так. Я розумію, що справді в певній кількості випадків вони потрібні, але...
    --- дописи об"єднано, 9 Лютий 2021 ---
    @Mansikat а як виглядає у нас процедура призначення антидеп? Їх можна отримати за підсумком одного сеансу чи як?
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так нічого ж не призначають якраз.


    Якої депресії? Ще не факт, що вона є. Вже три людини написали, що причини можуть бути абсолютно органічні, спочатку це питання треба закрити.

    я розумію що зараз @Hermi легше отримати від українського лікаря призначення антидепресантів, ніж від австрійського скерування на аналізи, але якось воно не мудро...

    зрештою є ознаки дефіциту мікроелементів і вітамінів, які модна побачити без аналізів.

    і як на мене легше і здоровіше попити три тижні магній і вітаміни групи В, і подивитись чи є зрушення в позитивний бік, ніж почати закидатись антидепресантами.

    я нічого не маю проти антидепресантів. Якщо проблема тільки ними знімається, то приймати і радіти, але щоб не вийшло як в @cjomcjomka коли лікували не те і не тим.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    плюсуюсь. Але якщо маєте схильність до гіпотонії(пониження тиску), то обережніше з магнієм, не починайте з максимальної добової дози, бо він понижає тиск, варто починати з мінімальної.
    --- дописи об"єднано, 9 Лютий 2021 ---
    от власне що проблема просто знімається, тобто симптоми пргнічуються, а причина так і не встановлюється.
     
  8. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    @Hermi , поділюся власним досвідом. 3 тижні тому відчувала слабість, сонливість, погіршення настрою, понижений тиск. Звернулася до сімейної, вона сказала, що це схоже на перевтому, але так нічого не порадила. Я здала без направлення аналізи на щитовидку, вони в нормі, почала пити магне б6, збільшила в раціоні кількість фруктів, підсіла на гранати, сухофрукти, горіхи. За 2 тижні відчутно полегшало. Можливо вам теж не вистачає вітамінів/мікроелементів. Подруга жалілася на такі симптоми, але в неї були відхилення по щитовидці, приймала вітаміни і мікроелементи.
     
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Тої, яку Hermi припускає у себе і не має до кого звернутись. Може й нема, але припущення - вже достатній привід, щоб проконсультуватися у фахівця, і дослідити, що з тобою відбувається і які варіанти цьому зарадити.
    не знаю, чому пораду звернутися до психіатра розцінили як пораду отримати призначення на антидепресанти, коли я радила звернутись, щоб визначити
    До слова, реальна необхідність є у тяжких випадках. За умови середньої важкості і тим більше легкої, можна обійтись без, за бажання пацієнта (і якщо це так, обов'язково варто наголошувати про це лікарю). Я дуже за те, щоб лікуватись не антидепресантами тоді, коли це можливо.
    Ну і просто почати з вітаміну Д і магнію - чудова ідея на мою думку, найлегша до реалізації.
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Тому що ти не сказала звернутися до лікаря щоб визначити чи є депресія, а зразу почала про її важкість і про призначення антидепресантів.
    Може нема депресії.

    і тут така штука, що кожен лікар при однакових симптомах бачить «свою» хворобу.
     
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Лікарі керуються критеріями, відповідно до міжнародного класифікатора хворіб, є опитувальники медичні. Сказати достеменно, чи завжди це відбувається швидко, не можу, бо я аж так близько з цим не стикаюсь.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну так, я справді не припустила, що її взагалі нема. Хоча, очевидно, лікар це і перевірить.
    Мене підвело до протилежного те, що Hermi сказала про безсилля, відсутність радості від будь-яких активностей, сумні емоції, плаксивість, вразливість і те, що: "знову депресія", такий досвід вже був. Це ознаки з трьох сфер: здатності діяти, емоційного спектру і можливості відчувати задоволення. +вегетативні симптоми. Будь-якому своєму клієнту з такими ознаками я б рекомендувала звернутися для подальшого обстеження до психотерапевта чи психіатра (і до сімейного, але в даному випадку - це не варіант). Так само порадила і Hermi.
    Недоліком моєї поради можна вважати те, що я не акцентувала, що вибором адекватного психіатра для такої консультації варто заморочитись, і одразу не сказала про те, що антидепресанти - не єдиний вихід і не завжди вони критично потрібні. Насправді, рекомендуючи консультацію в психіатра, я якраз мала на думці адекватну оцінку стану і, якщо не потрібно ліків, - то запевнення від фахівця, що не потрібно і можна дати раду іншим способом.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

     
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    можна припустити, що і вперше вона депресією не була.
    --- дописи об"єднано, 9 Лютий 2021 ---
    з лікарем також доводиться обдумувати, і рішення приймати теж... відповідальність-то все одно своя власна, поки дієздатний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    В реальності пропише гідазепам, еглоніл і щось там третє на Б)))
    То вже кілька років накатана схема з психотерапією чи без)
    Ну може воно і помічне, я не сперечаюся. Але з власного досвіду і досвіду найближчих ці ліки призначають як віт С- з легкістю
    і всім під ряд.
    Як український психотерапевт гідазепам онлайн випише?)
    А без нього нема терапії.
    Поки мій хіт парад гідазепам дилерів очолює ендоскопістка з медінституту.
    Пішов мій чоловік ковтнути « шланг» вона йому гідазепам прописала. Він вже стріляний, сказав, що гідазепам йому ніц не дає. Дали рецепт на енгістол
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    До речі, а підкажіть, будь ласка, список аналізів про які йде мова, окрім щитовидки (про це і так знаю :) ). Що варто перевірити тим ,хто сумнівається чи то втомився, чи то авітаміноз трохи?
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    рівень вітаміну Д, жіночі гормони, цукор крові, ревмопроби.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 2
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Гермі, знайдіть Heilpraktiker. Він призначить все, що забажаєте здати. А якщо толкового ще знайдете якогось, то і гарно порадить.
     
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    О, то в мене ще нормальніший психіатр був.

    Гідазепам близькій людині на око призначали, щоб "поспати". Від такого волосся на голові ворушиться. І реально розкидуються пецептами на такі ліки, ніби то парацетамол якийсь.

    І , до речі, прорецепти. Як вам купляти рецептурні ліки по фото рецепту? Як сказала фармацевт - а що, то ж не червона група.