Діти й алкоголь

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 1 Травень 2008.

  1. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Взагалі кажучи, я підтримую американську систему. Ніякого алкоголю до 21 років, далі ти дорослий, роби, що знаєш.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    я пригадую, що коли був дуже малим то як приходили гості я завжди кричав "будем пити вуньо" :) (і що гості про моїх батьків думали? :)) - але мені звісно нічого не давали. потім у старшому дитячому віці мені тато накапував (ото дійсно 5 капель) вина в келішок (деколи) і я то гордо пив :). горілку перший раз попробував десь у 19-20 р. (хоча однокласники активно вживали вже з 10-11 класу).
    Запій був у мене в 2005 р. :) - за той рік я приблизно й випив 99% горілки яку пив за життя :) (але не більше 0,5 л.)
    тепер не пю горілки, коняку, шампанського. рідко (на ДН) пю вино.
    і незважаючи на те, що я минулого літа пропагував абсолютно безалкогольне життя, тепер (останні пів року) можу випити 2-3 келихи пива в місяць.

    а дітям вважаю алкоголь нідочого.
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Я вважаю, що в сім"ї має бути культура споживання спиртного. І відповідна профілактична робота. Нам з братом ніколи не забороняли, але показували прикладом, що то зле. І знаєте, не виникало особливого бажання спробувати. Брата, правда раз "гріли" старші товариші, в горах позмирзали і налили йому в горнятко горілки. Він випив по-дурості й молодості, відчув на другий день як це добре і більше спиртного не п"є.
    Хоча як я вчитиму своїх діток ще не знаю. Однозначно не терором.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    недавно дивилась передачу про роки нашого дитинства (70-80ті)
    так от: у всі солодкі водички (тархун, золотий ключик, дюшес, буратіно) додавався алкоголь щоб збільшити термін зберігання!!!

    а ми ж у дитинстві ці напої літрами пили!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Ну не знаю, мене це лякає трохи, як бачу що вже в 1-1,5 року дітям дають пиво пробувати, і саме головне діти за тим пивом аж трясуться. Я пам"ятаю пиво спробувала вперше десь в 12 років і воно мені видалось таким гидким, що ще раз попробувати мене тільки чоловік вмовив, а зараз деякі 3-річні діти з нормальних сімей кричать в магазині "хочу пива, купи". І що саме головне купують, бо не бачать в пиві небезпеки, це ж не горілка.
    Своїй дитині ще нічого не давала пробувати, за столом кажемо що спиртне тільки для дорослих і їй в келишок наливаємо сік. Можливо в середньому шкільному дам трохи вина попробувати, зрештою ми з чоловіком нічого міцнішого ніж вино і так не вживаємо.

    Навіть молодші, не раз бачу як на дит. майданчиках на лавочці шпанюки збираються - десь віку від 9 до 16, і всі з незалежним виглядом слабоалкогольні напої попивають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    А я вперше випила алкоголь в півтора роки. Справляли Новий Рік, в мами був налитий келих шампана. Вона відвернулась, а я сиділа в неї на колінах, схопла і випила пару ковтків. Мама переживала, а просто проспала мало не добу.
    З класу 5-6 на дуже великі свята давали дійсно як хтось писав 5 крапель і лише червоного вина. Воно в мене чомусь завжди асоіювалось з причастям, і тому більше я і не пила. Коли в 8 класі в нас в класі проповили анонімне опитування, то 80% сказали, що пробували алкоголь, але з них 95% лише в присутності батьків.

    Горілку ненавиджу, як і коньяки --ну не можу я пити важкий алкоголь. Коханий навіть на свята не п"є, бо переважно завжди за кермом , а тоді ані краплі в рот взяти його не заставиш. Ну, на півфінал якогось там футболу може пляжчину пива випити.

    Щодо генів, то мій тато був один раз в серйозному запої ( в нього до року часу померли в нього на руках мама і тато)...на роботі були проблеми ,от його і понесло. Після побаченого мій брат, а йому тоді було років 6 загалі не п"є...Хіба й далі трішки вина (кагору).

    От і виходить, що спробувавши алкоголь в 1,5 роки, я його досі не переварюю......:haha:)) Все залежить від виховання.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Lady

    Lady Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Якщо дали дитині раз другий спробувати, вона просто робить собі висновок що це є такого смаку і все на цьому крапка, і залежності від цього небуде. Хочу сказати що маю на увазі маленьких дітей які не усвідомлюють що це насправді алкоголь який шкідливий, зовсім інша річ діти шкільного віку і ті що старші, які вже все розуміють і зловживають алкоголем.
    Звичайно коли дитина в 3 роки кричить купи мені пиво, тоді зрозуміло,що це вина батьків що батьки постійно дають пити і небачать в цьому нічого страшного, то я такого непідтримую, і в такому випадку може виробитись залежність і бути погані наслідки.
    Ще хочу сказати, що є багато ліків на спирту, які дають дітям і біля місяця часу, але це зовсім неозначає що дитина стане залежною і в майбутньому стане пиячити.
     
  8. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    На мій погляд основне - власний приклад, тобто батьків

    Якщо дитина завжди буде бачити тата і маму з пляшкою в руках(хай навіть пива), то вона теж незабаром буде пити

    А сварити, чи влаштовувати якісь покарання немає сенсу, дитина завжди знайде спосіб як обдурити батьків
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Звичайно все від дитини залежить, та й від того яка вона за рахунком... перша друга третя... старші діти часто дуже бунтівливі, через ревнощі до батьків... мене і лупили і просили а я не слухала... хоч і алкоголь не вживала... а мені потрібно було одне, увага батьків до мене, до моїх справ, участь батьків в мому житті а не "виховання", яке вимагає тої чи іншої поведінки дитини в суспільстві.
    Щодо алкоголю... хлопці якось більше піддаються на цей гачок ніж дівчата, і сім"я можете бути зовсім не питуща... а заборона ще більше провокує вживання. Пояснюючи дитині чому не можна пити, вона вас гарно вислухає і все зрозуміє... але якщо вдома їй не комфортно вона не потрібна як особистість а лишень як дитина, яку треба виховувати то прощавайте... помилок дитина наробить а головне що батьки будуть для неї найчужіші, бо за ті ж помилки каратимуть... не розуміючи що самі довели до цього.
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Знаєте що мене ще дуже дратує? А те, що телебачення, а саме реклама, подають вживання спиртного як вияв справжньої чоловічої дружби, чи певного статусу або інших важливих для людини речей і якщо подумати, то в житті цей стереотип теж існує. Хто з нас не був свідком ситуації, коли відмова гостя від горілки сприймається як образа для господаря?
    Хто зна, чи дитина, яка виховувалась в сім`ї де негативне ставлення до алкоголю, потрапивши в компанію інших дітей не стане підлаштовуватись під них, щоб не бути висміяною?
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Алкоголь... його рекламують, а що на рахунок "сучасного опіуму для народа" ? існує ціле море заборонених препаратів які користуються попитом у молоді... тут вже залежність не від системи а від одного двох вживань...
    О це страшно... і такий "приклад" подають одиниці батьків, але це не заважає молоді звертати у вуличку забороненого...
    справа тут не тільки в прикладі батьків, справа у місці дитини в сім"ї. Хто вона, ким хоче бути і чи є вона почута батьками незважаючи на те що мовчить?!
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    а як до такого привикаєш? прийшов на вечірку. нудно. замість того щоб забратися звідти - йдеш з кимось за компанію покурити! мене це вбиває - курять за компанію. тобто просто собі дома б ніхто не курив, а так "за компанію жид повісився". і те саме з горілкою от хтось дивиться, треба мужиком бути, уважаєш-неуважаєш - мені завжди по барабану - кажу: я тебе настільки поважаю, що сам не пю і тобі не раджу. і знову ж таки те саме з наркотиками - так з нічевя, з нехочу поробував, бо не було що робити. та йди краще "сексом до шлюбу" займися або пива випий.
     
    • Подобається Подобається x 10
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Діти й алкоголь

    А я не підтримую!
    Тільки тому що тобі 21 не означає що можна зриватись з ланцюга, як це роблять більшість американської молоді на просиджувати штани по-барах до ранку.
    Плюс, це все брехня що вони до 21 алкоголю не п*ють. Як лишень дитина попадає в гуртожиток там все можна і алкоголь і секс з першого курсу, а їм ніби тоді по 18? Старші стараються наливають...

    Виховання і знову виховання... а не доживеш а там роби що знаєш.
     
    • Подобається Подобається x 9
  14. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    В мене знайомі давали змалечку дитині пиво, але не тому, що хотіли привчити:) Є певні хвороби які таким чином лікують, приклад - алергічні. Може це був той випадок? Як вони пояснюють в пиві є речовини яких немає в жодному іншому продукті. Ну але це був певний період, після якго лікування звісно змінилося.
    Я особисто спробувала років у 14 алкоголь. (Сім"я у мене не питуща:)) Мотив - просто цікаво було. А взагалі алкоголь по сьогодні майже не вживаю, - раз на місяць десь балую себе кампарі, коктейлем мохіто чи ще чимось смачненьким при нагоді. ТОбто, для мене це не означає, що чим швидше спробуєш тим більше проблем буде по тому.))
    Дочці буду казати, що вона зле виглядатиме від алкоголю, а хлопцеві - що він подурнішає. Основне мати беззаперечний авторитет, який просто заборонами, як на мене, не заробиш у дитини.
    Щодо суцільної картини - нещодавно мало не вибила кількох 15-річних що пили в ХІТі пиво з ГОРІЛКОЮ! От де має бути заборона - в продажі малолітнім - абсолютно підтримую (адже не всіма дітьми однаково займаються батьки, отже, має і суспільство десь в чомусь їх вберегти від масової культури).
    ІМХО, але виділитись серед однолітків в такий спосіб бажають або діти з сімей де п"ють, або діти, що не впевнені в собі. Діти нормальні і після спроби його нічого в свому житті не міняють, і рідко повторюють спроби.
    Ну американці наскільки мені друзі розповідають значно менше вихованням переймаються особисто, вважають що тим може школа займатись. А років в п"ятнадцять просто нерідко вони у свідомості зовсім діти... Я пригадую своїх однолітків - ну просто машинки ще в голові були. Де ж таким ще наливати можна усюди.)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Та ні, просто так легше було дитину заспокоїти яка кричить що теж хоче того що і батьки п"ють :)

    А діти які мають спадкову схильність до алкоголізму ? А ще якщо й у компанію відповідну попадуть ?
     
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    найбільше до всіляких погапних звичок схильні діти, де є проблеми в сім'ї
    не тільки алкоголізм родичів, а будь-які проблеми - постійні конфлікти, непорозуміння і т.д., імхо

    Додано через 9 хвилин
    в мене тато багато пив горілку
    але схильності в мене нема, я думаю то не завжди є більша схильніть в фізичному плані
    думаю там де діти бачать, що батьки п'ють діє психологічний чинник,
    принаймі більшою мірою ніж фізичний

    мені навіть смак мало якого алкоголю подобається, хіба що вино, рідше шампанське
    пива терпіти не можу, горілка, коньяк - ужасть
    тобто навіть якщо і хочеться щось випити то вина переважно
    так що не знаю як то на дітей впливає, може більше впливає пиття мами, а не тата?
    якщо так то добре, бо моя мама ніколи не пила і п'є, за все життя одиничні випадки вживання алкоголю в малих дозах :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    На жаль, якщо і надалі не припинять продаж алкогольних напоїв малолітнім - такі діти пропадуть..
     
  18. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    алкоголь і цигарки...
    думаю тільки власним досвідом. І ще дуже важливий постійний контакт з дитиною, щоб вчасно помітити вплив друзів-школи-вулиці. Помітити і спробувати скорегувати ставлення до алкоголю-цигарок, яке пробують нав'язати компанія-школа.
    Я алкоголю майже не вживаю, по пів-року взагалі ніякого, просто верне від нього, потім невеликий період коли можу випити грам 100 червоного вина або 10 грам Бейлісу, а потім знову верне. Запах пива не переношу.
    Малий десь у 6-ти річному віці спробував пиво. Інколи, дуже рідко може зробити один ковток у тата (всього на моїй пам'яті таке було не більше 5 разів). На інший алкоголь кривиться.

    Я дуже переживаю за гені. В мого чоловіка батько спився :sad: Змалала людину перебудова, був начальником, а потім на ті часи роботи не стало, так і не зміг піднятися :sad: І брат його пив безбожно. Хоча їх батько - ні. Мій чоловік також не схильний споживати алкоголь, хоча і не в такій мірі як я (щоб аж до відрази), може випити трохи доброго віскі або келих вина раз на тиждень.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Руда Кішка, якщо мама з татом не п'ють, то я би про гени не переживала
    питущий дід з татової сторони, то не є загроза, імхо
    та й ваш чоловік і його брат мають гени спільні, а де однакова схильність?
    нема

    я думаю, що гени малу порівняно роль відіграють, головне щоб діти в сім'ї бачили тверезих людей, а не п'яних
    тоді і гени не страшні

    люди спиваються з особистісних і соціальних причин, а не за покликом генів, імхо
    просто я так бачу по житті, а може медицина думає інакше :)

    Додано через 3 хвилини
    в мого малого виходить що обидва діти питущі
    але я не переживаю, бо обидві баби не пили ніколи
    і ми з чоловіком не п'ємо, коли були студентами обоє пили більше ніє зараз
    але в міру, по святах і т.д. щоб це переросло в звичку чи потребу то ні само собою
    думаю і діти в юному віці захочуть спробувати алкоголь, але на питущих не перетворяться
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Діти й алкоголь

    Гени відіграють не вирішальну роль, але вагому. Добре коли все добре, а коли людина попаде в стресову ситуацію, або в компанію де люблять випити ? Це так само як з діабетом- можна мати схильність, але вести здоровий спосіб життя і не захворіти, а можна об"їдатись солодким і спровокувати хворобу з більшою ймовірністю, ніж в людини, яка не має схильності. Та й подібні проблеми, десь читала, передаються через покоління.
    Писала, писала, а основну думку так і не висловила. Алкоголізм проблема поширена, багато хто має уявлення про це, і має погану спадковість. Як на мене, краще не бавитись з вогнем і не випускати джина з пляшка, даючи дітям пробувати (слабо) алкогольні напої, дія алкоголю на дитячий організм набагато гірша ніж на дорослий, до того ж до певного віку в дітей немає ферментів які розщіплюють алкоголь.
    А щодо виховання, звичайно головне самому правильний приклад показувати, ну і алкоголіків на вулицях .....
     
    • Подобається Подобається x 2