Дитина для працюючої мами: аксесуар чи "цілий світ"?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Panna Land, 7 Січень 2012.

  1. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Якщо сім'я живе за дві зарплати і на одну би булодуууже тяжко і напряжно, то так, для мене то крайність. А якщо чоловік спроможний і має хорошу, добре оплачувану роботу, то це вже бажання жінки, працювати їй , чи ні. Я якось з цієї стороеи дивлюся.
    --- дописи об"єднано, 13 Серпень 2015 ---
    Ну тут треба спитати думку про гомскулерів ;) , бо особисто я цього не дуже розумію, але то вибір кожного
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Що значить "дуже тяжко і напряжно". У людей бувають різні пріоритети. Для когось тяжко і напряжно, бо нема можливості поїхати в Грецію чи Єгипет, чи Венецію.
    Я от дивлюся на людей із тих сімей, і от деякі дійсно не мають грошей на різні забаганки, лише на необхідне. Але сім'я вирішила, що саме мама дітям найбільше потрібна, а безплатна шкільна освіта геть не відповідає їхнім моральним принципам чи є занадто низькою за своїм рівнем, то Бог тими людьми опікується. Просто люди для себе відкривають, наскільки ми обростаємо зайвими речами і обирають саме те, що дійсно потрібне. Є ж узагалі цілі сім'ї-місіонери (але то окрема тема), там теж грошей не густо, бо фактично ні мама, ні тато не мають офіційної роботи. Проте у тих випадках, коли дитина хоче на гурток, чи зацікавлюється чимось, то гроші якимось чином знаходяться. Наперед їх ніколи нема, але вони з'являються тоді, коли з'являється потреба.
    Я взагалі знаю дуже мало сімей, де батько дійсно заробляє дуже багато й саме фінансової потреби виходити на роботу в мами нема. Більшість просто живуть скромно, не бідують, але не розкошують точно. І всі щасливі.
    Питай. Я ще мало знаю, бо тільки приглядаюся, але не бачу крайності. Бачу просто батьків, які незадоволені рівнем освіти в школах (і не тільки), а не маючи змоги оплатити приватні школи, обирають таку альтернативу, яка їм більше по кишені. І оскільки це щораз більше набирає популярності (хоча, це зовсім не нова практика, а просто добре забуте старе), то щораз більше різних досліджень проводять також і цікаві результати виринають із того всього.
    Але повертаючись до мамів, бачу, що дуже багато з тих, хто має досвід 15-20 чи більше років "буття вдома з дітьми", є надзвичайно діяльними, мають різні домашні хобі та бізнеси, які їм приносять додатковий дохід, часто досить суттєвий, бо хобі переростають у свою справу, яка стає сімейною. Наприклад гомскулери не знаходили книжок, які би їм підійшли, то почали видавати самі, шукати інших батьків, які би писали книжки, а тоді відкрили цілі видавництва чи книгарні. А хтось винайшов цілі системи навчання з математики, читання, письма... А почалося все з того, що мама покинула роботу, щоби "сидіти вдома з дитиною". (беру в лапки, бо то сидінням назвати не можна.)
    Коротше, із того всього роблю висновки, що жінка завжди має нагоду знайти себе, навіть якщо вона залишить роботу, щоби бути вдома з дитиною чи дітьми. Всі обмеження виключно в голові.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ліля, та я не про таке. Я не є така людина, що для мене дуже тяжко, то не мати ще одної машинм, чи не поїхати на якісь острова. Для мене дуже тяжко, то коли економляться продукти, купується все само дешево сосиски наприклад замість мяса, свинину замість телятини. Коли нема змоги дитині щось купити ( одежу, та й зрештою забавку, ну куди ж без того?), чи записати на гурток, який подобається дитині. Оце для мене дуже тяжко і напряжно. Може ми живемл в різних світах і розуміння нормального побуту і напрягу у нас зовсім різне, але таке то.
    --- дописи об"єднано, 13 Серпень 2015 ---
    Та то треба в тому добре кумекати, щоб книгу видавати. І так само шоб брати на себе відповідальність за навчання дитини своєї. Я свою грати на скрипці навчити можу, але математики я не візьмуся її вчити.
    --- дописи об"єднано, 13 Серпень 2015 ---
    ,і зрештою, так, щоб мати змогу провести літо гарно, а не вдома "бо нема грошей". І тут не йде мова про Грецію і тиди . Я в Італії один раз була суто на відпочинку, бо до того це були гастролі. І то жили в маминої знайомої, дешевше кімнатку винайняли в квартирі, але я за тим не страждала ніколи, от тепер хочеться більше з дитиною подорожувати, а це все кошти і цими емоціями жертвувати не дуже хочеться
     
    Останнє редагування: 13 Серпень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Корисно Корисно x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    По ідеї, в школі вчать всього того самого, що ми вже теж пройшли, коли в тій школі були.
    Ну і батьки зазвичай мають освіту. Як не одну, то іншу. Але то вже оффтоп.
    Ну от я якраз про те й говорю, що в кожного своє розуміння напрягу, своя межа того, від чого можна відмовитися.
    От я маю тут приклад однієї сім'ї, то він теж мені такий цікавий. Працює лише батько, у нього мінімальна зарплата уже багато років. І він просить своїх роботодавців не піднімати йому зарплати, натомість, виплачувати бонуси у фонд, який він створив для своїх дітей і з якого оплачує своїм дітям приватну школу. У них 7-еро дітей. І вони дуже багато собі речей не можуть дозволити купити, а водночас їхні діти мають все необхідне, і завжди знайдуться люди, які допоможуть. І мама каже, що взагалі не уявляє, як би вона мала виходити на роботу, вона й так ледве жити встигає. :)
    А от відпочивають вони так, що їздять у походи. Маса вражень! І зовсім не коштовно.

    А щодо різних світів, то в Канаді, маючи більше однієї дитини, треба таки дуже добре заробляти, аби оплатити дітям садки чи групу продовженого дня. Якщо мама вийде на роботу на середню зарплату, то набагато дешевше їй сидіти вдома, ніж працювати суто на оплату садків.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Liliyah Romanova,
    Ви тут свою ситуацію описали про навчання в дома і все таке.

    Але не всі мами-педагоги. І не можуть навчити всьму, навіть якщо самі це дуже добре вміють. Я за овітою математик і плачу великі гроші за заняття з "олімпіадної математики", бо в дитини явно є здібності і інтерес , але зі мною він так серйозно не займався в як з викладачем в класі. Ще один приклад зі спортом.Я сама тріатлоніст. Скільки разів я не пробувала навчити плавати, вони тільки граються в басейні. В хорошому плавальному клубі навчили палавати за 2 тижні (пропливає 50м кролем). Те що я деяку роботу щодо дітей покладаю на інших, то що тут такого? А є ще багато речей які я не знаю і не вмію, то як я маю навчити цього? Я підтримую освіту в дома, але це не дла всіх дітей і не для всіх мам. Я б точно не змогла.

    Взагалі то ця тема мала бути про карєру мами з маленькими дітьми, а звелась до того, що нафіг та карєра.

    Думаю цей базар треба продовжувати в мамській темі, а в цьму розділі говорити про роботу.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  6. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну так, жити і розраховувати на чиюсь допомогу :)
    Можливо тому так і є, я кажу зі своєї практики. Для нас то нереально та й я і для себе не бачу такого життя. На щастя моя робота така, що не забирає максимуму мого денного часу, тому я знаю, що дитина обділена моєю увагою не буде, а цілодобово так чи інакше з дитиною неможливо бути.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. AilataN

    AilataN жива

    На це треба мати потенціал. У кого він є, у кого нема.

    от, саме так
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Хм, коли то було?? І тут навіть не про те, що це ще треба згадати, а й про те, що зараз інший час, інші часом методи. Ну і плюс перші класи то ще можна, а далі як? На якому рівні то навчання буде? Я не вірю у всезнаючість мами, бо і в школі не може бути один викладач на всі предемети. Це не реально і не потрібно. Людина переважно є спеціалістом в одніц сфері, тоді можна розраховувати на якісність, а якщо все й одразу, то це трохи так "грубим помолом"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. AilataN

    AilataN жива

    нуу, бути хомскулером заради економії? це нечесно. я б не взяла на себе таку відповідальність. Якби мала потужну фінбазу то винайняла б вчителів, або віддала у приватну школу. А, знаючи свій тип характеру, ні разу би не взялася за індивідуальне навчання.
    --- дописи об"єднано, 13 Серпень 2015 ---
    Прихильники такого навчання вважають, що мама , якщо чогось не знає, то вчиться разом з дітьми. То трохи складно, справді :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Власне, що вони не розраховують.
    Та я говорила загально. Людина або пристосовується, якщо їй ніц не тисне, чи несильно тисне, або щось міняє.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    То так випадково докупи пов'язалося. Я мала на увазі інше. Якщо уникається садків і групи продовженого дня, то це не конче гомскулери. Просто мама тоді вдома, а діти собі ходять до безплатних шкіл. Такі мами тут зазвичай проходять якісь курси й оформлюють вдома салони краси, стрижки, манікюри, педикюри, видалення волосся воском тощо.

    Щодо гомскулерів, то там, де це оформлено офіційно, є ціла система, як воно все виглядає.
    Залежить. Багато хто вважає, що мама може знайти інших мамів, яким теж не хочеться вчити дитини того чи іншого предмету, й вони разом наймають групі дітей викладача. То треба йти в іншу тему, бо там направду ціла система, доволі складна, просунута й повністю спрямована на особистий підхід до дитини, відповідно дитина може бути з одного предмету на рівні 7-8 класу, а з іншого - на рівні 5-го класу. А ще гуртки різні, де дитина може займатися улюбленим спортом наприклад протягом дня, а не ввечері, як звичайно.
    І батьки ж мають освіту на рівні магістерок, докторатів (не всі, звичайно, але всім і не конче) і тоді проводять курси для дітей, організовують практичні з фізики, хімічні лабораторії. Там вибір такий, що навчання може лише називатися "домашнім", а насправді для багатьох це цілий букет різних занять поза домом.
    --- дописи об"єднано, 14 Серпень 2015 ---
    Моя знайома каже так: для мене то необхідність, аби діти в школу ходили, щоби я могла їх любити й не позабивала. ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Якби то все було так просто- не було б зараз стільки покалічених дорослих.
    То треба питати в кожного окремого хом-скулера. Недавно почула, що деякі вчать дітей дома аби зекономити гроші на освіту. Для мене оце крайність.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Ви можете з дітейнавчити всім дисциплінам на англійській чи французькій?
    При більшій зарплаті , більші податки і менші соціальні виплати. Діти в приватних школах теж не за свій рахунок, а за рахунок держави або ще когось. Мінімальна зарплата в Онтаріо 20тис. в рік мінус податки, а 7-ро дітей в приватній школі це як мінімум 70тис. в рік.
    Це колись анегдот такий був.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Тут до кінця шостого класу фактично один викладач на всі предмети. А освіта спрощена дуже сильно. Тому й виходить, що самоосвіта вища за рівнем.

    Я не уявляю, як вони то роблять. Але реально в нього зарплата в рік 22-24 тисячі. Я дивилася сайт школи, то мені за трьох дітей виходило 17 тисяч на рік. За 6 можна порахувати по ідеї.
    І ще всі діти в них займаються футболом професійно.

    То на цьому континенті?
    У мене навпаки вийшло досить багато витрат. І книжки, і різні заняття додаткові. Економити точно не виходить, витрати так чи інакше будуть. Аж цікаво, як то так без витрат виходить.
    Тут кого не питаю, то всі саме за кращу освіту. Ну і проти того, аби їхнім дітям із 5-річного віку розповідали, що гомо і лесбо - це нормально, а в молодших класах вчили про тонкощі анального сексу. Перепрошую за такі тонкощі.
    Десь нещодавно читала статтю під назвою "чому високоосвічені обирають залишатися вдома". Отакі цікаві парадокси відбуваються на цьому боці світу.
     
    Останнє редагування: 14 Серпень 2015
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Стільки жінок дома не сидітимуть))).
    Якщо я б так думала- то мій би в садок пішов давним давно)).
    Ага. У нас ціни на навчання ще тт нормальні.
    Хоча і нам скоро світять реформи в ту сторону. Подивимося).
    Це вийшло дорожче ніж хороша школа?
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Я порівнюю зі "стандартом", а стандарт - це безплатна школа, а не приватна. Мені вийшло суттєво дорожче, бо в звичайній школі я підручників не купую. Мені певно лише математика коштувала як цілий рік школи. )) Так само мені було лінь вчити деяких предметів, тому записала на курси, організовані мамами-гомскулерами, де власне історію та природничі науки викладав професор. Дешевше зібратися мамам і оплатити професорові півдня, ніж би кожна індивідуально платила. І група з 12-15 дітей, це не 35 - як у звичайній школі. Правда, я потім можу ті витрати списати у податках і мені частина повернеться.
    Ну і причини в нас були зовсім інші, аж ніяк не фінансові. У дитини особливі потреби, рівень освіти у тутешніх школах постійно падає (я за один рік довідалася, що багато чого взагалі не вчать, просто викинули з програм; принципи навчання теж починаються експериментальні; домашніх завдань не дають, а якщо дають - то це компутерні ігри онлайн; у школі надмірний доступ до компутерів, брак обмежень на доступ до різних сайтів), так само мені геть не подобається надмірна сексуалізація, проштовхування суспільних стандартів навіть у католицьких школах, і надмірна гонитва за компутеризацією навчання. Ну і школа з 4-ох років - це теж мені зовсім не подобається. Системи в навчанні багатьох предметів нема, є просто стрибання по темах, в результаті діти до кінця року забувають, чого вчилися протягом року. Вчителі розуміють, що це проблема, але не передбачено програмою повторювати пройдений матеріял. Я за рік гомскулінгу більше спілкувалася із вчителями, ніж під час навчання в школі. І якщо на шкільну програму я не можу повпливати, то на індивідуальну домашню - запросто. Тим більше, що перевірок тут узагалі нуль, роби, що душа забажає. Можеш нічого не робити. ))
    Останнім часом журналісти дуже зацікавилися темою гомскулінгу й чому все більше мамів обирають таку форму навчання для дітей, то можна було почитати й послухати інтерв'ю. Всі жаліються саме на шкільну систему, ніхто не говорить про економію, навпаки шукають для дітей найкращі програми, які підійдуть саме тій дитині. Ну і принцип навчання не шкільний зовсім, то більше самоосвіта. У нас за рік (на моє здивування) відновилося бажання вчитися й зникло бажання лінюхувати й нічого не робити, з яким безуспішно боролися і вчителі, і я протягом 1,5 року. А тут якось само прийшло, природа заграла в дитині.
    Із чим згідна, це з тим, що для мами це дуже велика ноша, якщо все саме на ній будується. А якщо ще й тато дуже контролює саме маму, то це взагалі перетворюється на величезний тягар. Так що то треба мати покликання. Але я вважаю, що й до кар'єризму теж треба мати покликання. Головне те своє покликання відчути й за ним іти, тоді все вдається. Ну і не накидати на себе чужі цілі, бо в мене це була найбільша складність і найбільший провал, поки я не розглянула саме свої цілі, не усвідомила, що насправді рік прожитий немарно, бо своїх цілей я досягнула, а от чужих - ні. Хоча й боролася з ними мало не цілий рік (боролася, щоби не досягати й не зробити їх своїми). ))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    Про навчання вдома і зайнятість мами - а інтересами дитини хтось цікавився в цьому плані? Бо мені здається, що школа важлива не лише для отримання певного набору знань, але в першу чергу це є навички соціалізації, вміння взаємодіяти з людьми. Як потім діти з домашньою освітою підуть навчатися далі, а потім працювати? чи їх батьки готують до того, що все це не потрібно, ми вас базових речей навчимо - і вперед, створюйте свої сім'ї, вчіть своїх дітей вдома і коло замикається. Просто це нагадує мені деякі українські села, де діти до школи майже не ходять, бо важливіше вміти доглядати за господаркою, у 16 такі діти не мають альтернативи, навіть розумники які поступають у вузи, не витримують навчання, повертаються в село, купують корову і народжують дітей. Чомусь думаю, що той підхід - певний батьківський егоїзм, бо йой, мою дитину чогось поганого в тій школі навчать. Можете кидатися в мене тапками, але не хотіла б я бути дитиною в такій сім'ї. Виховання особливих дітей - не можна порівнювати зі звичайними, а от про порівняння українських та американських шкіл - не знаю, хоча не думаю що все так погано.



    З точки зору мами - треба відпускати дитину, дати можливість їй розвиватися, в т.ч. у суспільстві. Я зі своєю мамою завжди дуже близькі, але чесно, коли десь на курсі 2-му мама в якійсь сварці заявила мені, що чому я щось там їй не розказую, вона мусить знати все, бо присвятила мені кусок свого життя, підмінила свої інтереси моїми, я усвідомила, наскільки це сумно і жахливо. Хоч я зараз тільки готуюся до батьківства, та завжди буду це пам'ятати. Як дочці, мені важливіше, щоб батьки були успішними і самореалізованими, аніж щоб кожну мить провели з дітьми (мною, зокрема). Недарма є вислів "золота серединка", бо присвята життя дитині, відмова від кар’єри на користь домашнього навчання дітей - це так само крайність і вияв егоїзму, як віддати няні 10-денну дитину і піти на роботу на повний день. І саме поєднати успішний розвиток свій та дітей - оце, на мою думку, є справжнім мистецтвом батьківства.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Там у першому дописі недаремно є примітка:
    Тему назвала модератор відповідно до того, куди пішла дискусія далі, а не щодо написаного в першому дописі.
    Хоч примітка не моя, але тему я називала. Тема точно не виключно про кар'єру мами з маленькими дітьми.

    Загалом моя думка така, що кожен робить те, до чого покликаний і до чого лежить серце.
    Для мене віддати дітей до школи - це переступити через себе. Правда, у мене досвід маленький. Я тільки почала. Але саме таке моє бачення щодо мене і моїх дітей. І проблема в домашньому навчанні не з браком соціалізації, а з її надміром. Я за цей рік дуже багато ґуль собі набила саме в тому питанні, тому знаю, про що кажу. Школа такої соціалізації в житті не дасть. Взагалі перше ніж про то говорити, треба вияснити, чим саме є соціалізація так насправді, а не що ми думаємо, чим вона є.

    Я не бачу серед гомскулерів нереалізованих мам, зовсім навпаки. Постійно самі щось шукають, чимось займаються, діти так само мають купу зацікавлень, дуже часто вчаться на різних курсах в університетах ще з 5-6 класу (з власного бажання й зацікавлення). Ущемлених і затурканих зустрічала, але таких дуже мало. І при тому, то вони іншим такими видаються, вони себе такими не бачать, тому все відносно. Просто є якась така стереотипна думка в суспільстві, що мама "сидить" удома, а робота - це від години до години поза домом. Та різні є кар'єри та види роботи.



    А вертаючись до мам і кар'єр. Мені дуже подобається, коли жінки тут відверто кажуть, що от у мене хата не прибрана, їсти не завжди наготовано, але зате я після роботи йду зі своїми дітьми в парк, музей, театр, або просто сиджу з ними граю в настільні ігри й читаю книжки. Бо час із дітьми безцінний. І якісно проведений час дуже важливий, навіть це лише година щодня. Гірше, коли батьки не вміють проводити часу з дитиною, коли кожен закривається в своєму світі й живуть як багато чужих людей під одним дахом. Знаю такий випадок і завжди було боляче чути питання "ви так часто кудись їздите, як ви один одного стільки витримуєте?" Боляче за ту сім'ю, бо я не уявляю собі, як то не вміти проводити час разом. Маю знайомих мам, які працюють, маю тих, які не працюють (і не гомскулери), щасливі жінки, бо вони пішли за своїм вибором. Їм добре в тому, що вони мають і що обрали.
    Натрапила якось на програму в радіо про жінок, які поєднують кар'єру і дітей. Було надзвичайно цікаво послухати саме про те, що в них пріоритети в домі розставлені саме так, що перше треба провести час із дитиною, а все решта зробиться пізніше, або й не зробиться, значить, то не так важливо. І дитина не весь світ, і водночас - це надзвичайно важлива людина в житті. Мені в їхніх розповідях сподобалася та свобода вибору, якою вони дихають. Хочеться такого кожній жінці побажати. :)

    І ще цікаво, що нарешті (принаймні тут) більше говорять про те, що жінки, які мають сім'ю, дітей, є кращими менеджерами, керівниками, директорами, приносять компаніям більші прибутки тощо. І водночас з'являється більша повага до тих, які обирають бути вдома. Навіть термін тепер інший з'явився.
     
    Останнє редагування: 14 Серпень 2015
    • Подобається Подобається x 13
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    ))).
    Так, до слова- хто бачив мого Тео більше хвилини- знає, що з соціалізацією і взаємодією у нього не те що все гаразд, а набагато краще. І то йому ще 5 немає і він ще мамин/татів.
    Ну і я вже в який раз пишу, що не всі ті, хто не дає дітям ходити на уроки, вчить їх сам. Є купа інших варіантів.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. silvia

    silvia Well-Known Member

    Працюючі мами, розкажіть мені, як ви собі даєте раду, коли ви на роботі, а дитина захворіла і 3 тижні треба з нею відсидіти вдома, а допомогти нема кому. Хочу вийти на роботу, але реально боюсть таких ситуацій, бо не кожен роботодавець буде згоден на постійні лікарняні ( хіба державна робота й то...). Минулого року взимку ми більше не ходили, ніж ходили...1-2 тижні в садку і 3-4 вдома...