Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем соломійка, 21 Листопад 2010.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    а я знайшла причину того шо саша нічого не хоче їсти
    шоколад
    бабуся дуже любить внука - деколи (раз в 2 год) вгощає долькою. апетиту нема. все - фу.кака!
    3 дні без шоколаду - творожок, вівсянка і деруни - з рук вириває
    т-т-т
     
  2. соломійка

    соломійка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    І у нас у харчуванні помітні зміни :girl_tender: - два тижні тому поїхали на вихідні у Карпати, я була на 100% впевнена, що побігавши з іншими дітками на свіжому повітрі моя Соломійка буде їсти усе, що даватиму, і то багато. А вона не їла взагалі нічого - тільки циця кожних 30-40 хв. Але після повернення додому доня почала їсти більш-менш нормально - декілька разів протягом дня, між тим може сама взяти яблуко-мандарин-банан-печиво, п"є компотик, чай і значно рідше гамає цицю (раніше було більше 20 прикладань на день, а тепер 6-7 і вночі 5-6:girl_tender:). Сподіваюся, це не просто період такий, а саме так буде і далі:girl_yes:.
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    а де бабусю поділи?чи перекрили доступ до шоколаду?

    Ще буде по-різному ;)
     
  4. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Мій малий як печенька "Марія" три штучки втопче,то потім пів дня вже нічого не хоче їсти(навіть циці), зато як поїсть "по-людськи", то і печення потім не хоче(от і добре). Багато мудрості часом не треба,щоб розуміти чому діти не хочуть їсти.
    В знайоиої була проблема: мала перед кожним харчуванням вередувала і нічого з тарілки не їла. Причина вияснилась: вафельки за пів години до їди(і нащо таке давати дитині перед їдою,а потім жалітись).
     
  5. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    з бабусею провели бесіду. саша сьогодні рівно 3 сек стояв зі словами дай шоколад - сказал НІ. ушол

    я б сказала треба багато.
    я можу вийти в 10 а прийти біля 17. мені видається дитина зі словами - годуй його. а в саші бузя в шоколаді - і шо йому не запропонуй - фу.кака
    але і бабуся побачила шо є різниця
    плюс накладається криза, суть якої я довго пізнаю)))
    ну і останній зуб в нас ше не виліз;)
     
  6. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Соломійка, дуже дякую вам за темку. У нас подібна ситуація. Малій я почала вводити прикорм майже у 8 місяців, до того ми на ГВ стабільно набирали у вазі по кілограму в місяць, і зубчиків ще не було. У 9 міс. у нас полізли перші зубчики з температуркою і після того мала почала їсти ото як ваша. Зараз нам 1 рік і 4 міс, і при такому харчуванні, дуже рухливому розпорядку дня важимо ми 10,5 кг як і в 10 міс. Я згодна з Yaremko, що це не привід відмовлятися від ГВ, хоча теж почуваюся виснаженою від частих годувань.
    Але я тут наразі не прочитала того, що хвилює мене, і, певно, авторку теми, а саме - якщо дитина такого віку залишається практично тільки на ГВ, при тому, що вона активна, і їй начебто "нічого не бракує" , чи достатньо в грудному молоці мікроелементів, інших корисних речовин для повноцінного розвитку її органів та систем?
    І ще одне - мене мама та кілька лікарів вже давно переконують перевірити малу на глисти. Я якось з цим відтягую все здається, що ось-ось з апетитом стане краще, та й домашніх тварин в нас нема, а пісочок і камінчики на вулиці всі діти пробують, але ж не в усіх відразу від того глисти і поганий апетит. що про це скажете?
     
    Останнє редагування: 9 Грудень 2010
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Тут нема однозначної відповіді. Дивіться, офіційна медицина каже, що після 6-ти міс. треба вводити прикорм для забезпечення додаткових потреб. Я зустрічала інформацію про те, що до 9 міс. дитина забезепечена всім необхідним якщо вона є тільки на ГВ, але посилання зараз не можу знайти.
    З другого боку, організм не може повністю засвоїти ті мікроелементи і вітаміни, що є в "дорослій" їжі. Іде процес адаптації, коли дитячий шкт вчиться засвоювати цю їжу. І цей процес триває не один день, навіть не тиждень , і не місяць. При цьому ГМ залишається постачальником більшої частини поживних речовин, до того дитячий шкт їх засвоює з найменшими втратами.
    Ще одне. Якщо людину щось турбує - навіть банальна хвороба, лікарі радять не перевантажувати шлунок, а їсти легку їжу. Для малюків найкращею їжею є мамине молоко.
    Уявіть собі тепер - в рік в дитини стільки всього на купу - і зуби, і знайомство з оточуючим світом (це я про облизування підлоги, камінців і т.д.), і адапатція до їжі. Коли організм навчиться "їсти" дорослу їжу, ви це побачите , повірте :)
    Якщо до цього моменту первантажити організм, хто його знає коли і яким боком це вилізе дитині.
     
  8. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    а я навпаки нервуюсь, бо мала протягом дня тільки 5 разів прикладається і вночі - тільки 2-3:umbrage: (протягом дня вона отримує іншу їжу, але переважно - цицю і все) чи їй того достатньо?:confused:
     
  9. соломійка

    соломійка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Краплинко, ми робили аналізи. - у нас їх не виявили. Оскільки маємо кицю на подвір"ї, то я найперше думала про глисти як причину поганого апетиту (от тільки мене бентежило, що наш поганий апетит стосується тільки звичаної їжі, бо цицю ми завжди їли часто і багато). Робити їх потрібно не одноразово, а 5 днів підряд.
     
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Наскільки все відносно - комусь то було би аж :) Я думаю не варто переживати. З часом прикладання будуть тільки навколо снів. І вночі перестане вставати .
     
  11. Vialka

    Vialka New Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    мама розповіла, що дивилась Комаровського, і на запитання "що робити якщо дитина нічого крім грудей не їсть? він відповів "а ви 6 годин нічого не давайте, тоді все істиме!"...
    класно, от воно, вирішення проблеми...:confused:
     
  12. Nusja

    Nusja Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Перечитала тему, бо маємо таку ж ситуацію 'Дитина нічого не їсть крім грудей.' Доні 1 рік півмісяця. З 7 місяців почали гамати зупки, пюрешки і трошки шось з нашого столу. Напочатку їла непогано, а потім поступово погодувати ставало її все важче. Я не напихаю силою, але останнім часом, побачить ложку і вже відвертається, не попробувавши. Я порадившись і почитавши деякі теми, трохи змінила процес годування: садила на коліна, тоді коли їли ми, пропонувала їй зі своєї ложки-вилки або між пальчиками. Вона трошки шось цямкала, не встигла я зрадіти,як вона тепер знову не хоче їсти, навіть за стіл інколи не йде. Ми на ГВ і вдень і вночі, дитина активна. Я не переймалась сильно, доки наш педіатр не сказала, що це дуже мало, що дитина вже повинна 4 рази на день добре шось поїсти, казала, що вона (лікарка) так з нами захворіє, що пошле нас на обстеження, а невролог (яка забігла по своїх справах) додала, що це вона тому так хитається, що не їсть ( бо доня сама ще не ходить, сама стоїть, якщо дати пальчик тьопає). От я і розпереживалась.
    Хочу запитати наприклад у
    та у інших форумчанок: чи змінилась у вас ситуація з їжею? чи нормально і чи бувало у вас, що у рік відмовляється взагалі від додаткової їжі? що можете порадити?
     
    Останнє редагування: 4 Грудень 2011
  13. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Було і в нас таке, в дитини день народження - рік, а вона цицю і більше нічого не хоче, старалась напихати під рекламу. В 1,2 міс. довелось відлучити від грудей, бо вже завагітніла знову і дуже погано почувалась - виснажилась. Відлучивши, годували кашками з пляшечки, бо ложку неможливо було в рот засунути (наше пояснення - лізли активно зуби). Можливо це неправильно - але я напихала, маю пунктик на повноцінному, різноманітному харчуванні дитини. Задурювали, включали рекламу. Поступово апетит покращувався, але в період прорізування зубів все одно важко нагодувати. Тепер в два роки сам просить "гаму". Я вважаю, що дитину способами задурювання треба нагодувати хоча б мінімальною кількістю корисної їжі (м'яско, сир, овочі, свіжі фрукти)
     
  14. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    У нас і досі не ість так, щоб педіатр був довольний:) Їм взагалі не вгодиш, по їхній логіці ГВ мало б закінчуватись чи то в 1 чи то в 3 міс. - в кого як. А якшо ГВ довше - то вже для них патологія і вони знайдуть 1001 причину відлучити - чи то поганий апетит на дорослу їжу, чи то капризи - тільки відлучіть і все стане прекрасно.
    Стосовно їжі - зараз трохи краще, їсть деколи навіть так багато (як на мене), а деколи може і цілий день практично нічого не їсти (1-2 ложки сумарно за день). Звичайно, тоді більше висить на циці. Головне - не давати солодких перекусів - це вбиває апетит, навіть найменший - якщо дитина набавиться, набігається, в той час не перекусує і якраз встигнути дати дорослу їжу - поїсть, якщо трошки не встигнути - спочатку буде циця, потім вже поїсть дорослу їжу.
    Ви пробували дитині давати сметану, масло? В нас в такому віці (та й досі) - це дуже бажані продукти, хоч кожного дня. І калорійні:) А педіатра я б взагалі в такі теми не втаємничувала...
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Більшість діток починають їсти після року, дехто навіть пов*язує з прорізування ікл (??), а деякі майже не їдять нічого крім циці і до 2-х років. Я памятаю, що десь після того, як вилізли ікла старший почав їсти 2 рази вдень - в обід після прогулянки і ввечері з чоловіком вечеряли. А після 1,7-1,8 почав снідати. Щодо поживності молока - коли після родів прийшло молоко, старший перестав їсти майже взагалі - тільки циця, хліб і фрукти. Я його кликала їсти те, що він любить, він біг, казав, що буде, потім вяло колупав і йшов з-за столу - був не голодний. А йому тоді 2 з копійками було. Так що не переживайте :)
     
  16. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    бувало. ми не дуже тим переймались, виходячи з міркування, що насильним "запиханням" їжі можна відбити охоту до неї. і нічого. бажання їсти розвивалось поступово. я не переживала, бо розуміла, що дитина голодною не буде поки має цицю. навіть зараз (2 роки і 9 міс) бувають моменти "нехотіння" дорослої їжі. не заставляю. проголодається - з"їдає подвійну порцію.

    золоті слова!
     
  17. Nusja

    Nusja Well-Known Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    Раніше ще давалась задурювати, а тепер: як не хоче, то ніяк, бо робить скандал:aggressive:
    :nea: Поки не хоче. Дуже сподіваюсь, що і в нас вони скоро стануть бажаними.
    Дякую.
     
  18. AlbinaK

    AlbinaK Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    В мене бувють дні коли малий так само не хоче їсти нічого крім циці :) особливо коли лізуть зубки, або (наприклад як зараз) трохи прихворів(має сопельки). Я звісно намагаюся погодувати, але в такі дні він більше 2-3 ложок за раз їсти не хоче.
    Саме так я і роблю :) На загальні питання педіатра, даю такі самі загальні відповіді без подробиць :) А то вони б мені нагодували дитину :)
    Малий активний, далеко не худенький, нічого йому не бракує :) Так що якщо не виходить його добре нагодувати, то 2-3 ложки іншої їжі і циця дуже добре. Силою малого ніколи не годую(бо потім він взагалі може відмовитись їсти), поки ротик відкриває даю, як не хоче, то стискає губки і відвертається, тоді пробую дати щось іншого разу. Були дні коли він навіть ложку не брав, тільки циця, А було, коли і добавку просив. Це як кажуть, "під настрій" :)
    До речі в 8 міс. зріст 74см вага 9600, сам стоїть(більше схоже на танцює, перетоптується :)), зовсім трохи повзає, пробує ходити. І всім лікарям його фізичний стан подобається(на відміну від старшої, до якої вони чомусь намагалися чіплятися, то замало, то забагато, то ніжки погано розводяться і т.д.)
     
  19. Yarmila

    Yarmila New Member

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    і в мене синок погано їсть -тільки циця!!! в мене зараз і обєм молока збільшився відповідно. Маю ще таку проблему, відмовився від сосочки і віл пляшечки... і я от думаю з сосочкою то і добре що вже не бере, а от з пляшечкою халепа! Нагодувати трохи кашкою чи овочами ще можна х ложечки а от як навчити дитину пити? теж з ложечки? планую купити горняткоз поїльничком, може так питиме?
     
  20. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Дитина нічого не їсть крім грудей. Чи треба переживати?

    моя зі звичайної чашки пробує! трохи повз рот. трохи в рот . Так і вчимось)