Дитина відмовляється від грудей. Допоможіть!

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем natorella, 26 Червень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Rapsodiya

Rapsodiya Well-Known Member

Розрадьте мене, бо ледве не плачу..

Годую синочка ключно грудьми, нині 20 днів йому. Має чи то коліки, чи то газики ввечері - крики з 17 до 20 години . В ці періоди, Сергійко груди не хоче, я підсовую періодично раз в 10-15 хв, щоб заспокоїти - сьмакне 3-5 хв в кидає, кричить, штовхає руками. В такі моменти, коли він кричить страшенно, я беру на руки і ношу по хаті, щоб він хоча б перестав репетувати так сильно. До цього я звикла, потім після 20:00 все стає ок, вночі їсть по 10-20 хв одну грудь, я не спішу його, не вириваю, даю як починає хникати, а інколи буджу і сама, як чую, що груди набрали, а він спить . Через обід - з 12 і до 16 ситуація текж ок, спокійний, їсть добре і спить.

То був вступ. А тепер проблема: останні два дні така неясна істерична поведінка стала повторюватися і зранку. Сергійко не кричить так сильно, як ввечері, але з 8 години і десь до 10-11 марудний, періодично істерить, не спить в той час, груди бере по кілька хвилин і кидає, б'є ручками...я в той час ношу на руках, колишу, співаю, говорю..але я переживаю, чи це нормально?

Молоко є, я бачу крапельки виступають, синочок зригує.
    Щодо набору ваги - народилися 3570, в роддом втратили до 3300, але Рівно за перший тиждень набрали 370 грам і важили 30 жовтня 3670.. зараз бачу, що став пухкенькіший, щічки набрав, чоловік каже, що реально став важчий.

Вчора Сергійко, наприклад, плакав/істерив зранку і я його забрала, ми пішли на вулицю трохи, там він моментально заснув..але я ж не можу на кожен плач летіти на вулицю - та і той підхід якийсь нелогічний мені..

Короч, накатала я тут полотно. Хочу взнати, яим отаке кидання грудей саме зранку обумовлене - новий навик якийсь/ якесь відхилення/варіант норми? Як тому зарадити? Чи просто перечекати пару днів? Я начиталася вже всього в неті, що голова пухне і люба нова стаття на ту тему в мене викликає нападки тривоги і аж до сліз..

2. ZikkA

ZikkA Active Member

Мої в період колік теж таке робили, ніби кидали. В старшого коліки були до трьох місяців і дуже сильні, істерики були по кілька годин в любу пору дня і ночі і пару разів на день. Я вже було суміш почала давати, думала, чи не наїдається, чи що, і до лікаря зверталася, до невролога в обласну їздили. Але вчасно суміш давати припинила і повернулися на ГВ. Молодшого живіт турбував порівняно не довго (пару тижнів, максимум місяць), але коли йому боліло, теж кидав груди і психував. Але якось перетерпіли, суміш не давала, тим більше, що вагу набирав добре і пісяв регулярно. Я і вуха вже йому перевіряла, думала, може отит і болить, як ковтає, але вуха були в порядку. В нашому випадку, то були проблеми з животиком.
    --- дописи об"єднано, 10 Листопад 2020 ---
    Ще згадала, мамалак давала молодшому, то допомагав. Старшому нічого не допомагало.

3. WinterDog

WinterDog Well-Known Member

@Rapsodiya поведінка ввечері дуже нагадує класичні коліки. Є ознаки що: 3 год, один і той самий час, то це просто треба пережити. Я так з малим з2 по 4-5 тиждень мучилась.
    Ставало легше коли в позі лінивця на руці носила, висаджування.
    Як говорять сучасні педіатри коліки просто треба пережити.

А з 2 по 3 місяць мій малий тільки сонним їв,
    стало раптом йому дуже багато молока, і коли відбувався прилив, його то дуже нервувало. І тому мусила заколисувати і тільки сонним їв. А зараз став більшим, дає вже раду з тим потоком молока то став і не на сон їсти, і без нервування.

Спробуйте різні пози годування. Можлива фізіологічна, (на себе зверху малого покласти), вам підійде

• Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Magnit

Magnit Від себе не втечеш

Є таке припущення. Спробуйте висаджувати саме в цей час. Дитині може бути важко розслабитись і попісяти-пукати у підгузнику. Тому, буває, крутиться, випускає груди. Моя наймолодша, наприклад, найбільше пісяла саме від ранку і до обіду.
    Ось одна із статей про висаджування (на сайті є ще дві частини): https://www.lactation.lviv.ua/single-post/2018/04/09/no-diapers-part-2
    Посилання на статтю з фотографіями справжніх дітей спробую дати пізніше, зараз вона, чомусь, недоступна.

А про те, що ви спершу заспокоюєте, і лише після цього даєте груди, - дуже мудре рішення! Насильно годувати дитину, намагатись прикласти до грудей, дійсно, не варто, бо це працює якраз навпаки.
    Сил вам!

• Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Rapsodiya

Rapsodiya Well-Known Member

Так і намагаюся зробити..бо сили нема дивитися, як синочок плаче, я сама тоді ледь не ридаю. Але не все дається висадити - починає часами ще більше плакати, я тоді припиняю, тулю до себе, співаю, масую животика.

• Подобається Подобається x 1
  6. WinterDog

Трохи і я понию. Малий має любиму і "не любиму" грудь. І ото як тільки щось не по його він не любиму вперто брати не буде. Мушу давати улюблену а потім підміняти тихенько на не любиму. Ну і сонним ще може взяти, і то не завжди...
    ехх спина моя спина.
    Кажуть і одною груддю можна вигодувати, бачу що до того йде....

7. Happy Fiancee

Happy Fiancee Well-Known Member

Чи змінює смак грудного молока чай з ісландського моху? (П’ю від кашлю) Чи ймовірніше вередування і відмова на фоні прорізування зубів?

8. WinterDog

Швидше все на зуби. Дуже сімніваюсь що чай впливає на смак. Перевірити можете дати дозу нурофену по вазі. Як обезболююче. В малого верхні лізли він бідося плакав прикладаючись. 2 дні на ніч нурофен давала поки прорізались остаточно.

9. aknytsU

aknytsU волошкова...)

Наскільки пригадую, ісландський мох дуже гіркий. Читала ще в період першого ГВ, що продукти з істотно вираженим неприємним смаком можуть впливати на смак/запах молока.

• Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Happy Fiancee

Happy Fiancee Well-Known Member

@aknytsU так, гіркий, тому виникла така думка. Але і зуб прорізається. Зрештою вдається погодувати коли вже голодна дуже (якось вона не сильно за цицьою пропадає ще від народження).